AKO VYTVORIŤ WEBOVÚ STRÁNKU

Naposledy aktualizovaný: 11. marca 2020 podľa editora WebsiteSetup.Ako vytvoriť webovú stránkuV roku 2020 môže ktokoľvek zostaviť a navrhnúť webovú stránku bez toho, aby vedel niečo o vývoji, dizajne alebo kódovaní webu.

Či už chcete vytvoriť webovú stránku pre seba alebo pre svoju firmu, môžete to ľahko urobiť pomocou vhodných nástrojov a zdrojov.

Tento podrobný sprievodca vám pomôže vytvoriť webovú stránku od nuly bez toho, aby ste museli utrácať peniaze pre nezávislých pracovníkov, agentúry alebo tvorcov webových stránok..

Všetko, čo potrebujete, je 1 – 2 hodiny voľného času na dokončenie sprievodcu a vytvorenie webovej stránky.

Veci, ktoré potrebujete na vytvorenie webovej stránky

 • Doménové meno (vaša vlastná webová adresa, www.YourSite.com)
 • Hosting webových stránok (služba, ktorá hostí vaše webové stránky)
 • WordPress (bezplatná, bežne používaná webová platforma)

Ak chcete vytvoriť plne funkčný web, musíte si zaistiť názov domény (webovú adresu) a účet hostenia webu. Tieto dve stránky zabezpečujú, aby boli vaše webové stránky úplne prístupné pre ostatných. Bez jedného alebo druhého nebudete môcť vytvoriť webovú stránku.

Po vytvorení domény a hostingu môžete vytvoriť webovú stránku WordPress. WordPress je najobľúbenejšia platforma na vytváranie webových stránok, ktorú používa 30% všetkých webových stránok na internete.

Nastavenie stránky WordPress je zvyčajne jednoduchý postup jedným kliknutím prostredníctvom vašej webhostingovej služby.

Po dokončení sprievodcu budete mať k dispozícii plne funkčný web online, na vlastný názov domény a plne prístupný pre ostatných..

Pripravený? Začnime…


Obsah (kroky na spustenie webovej stránky):

 1. Vyberte názov domény
 2. Zaregistrujte si doménu a zaregistrujte sa pomocou webhostingu
 3. Nastaviť web pomocou WordPress (prostredníctvom hostiteľa webu)
 4. Prispôsobte dizajn a štruktúru svojich webových stránok
 5. Pridajte dôležité stránky a obsah
 6. Nastavte navigačnú ponuku
 7. Pridať internetový obchod (voliteľné)

Úplné zverejnenie: Táto príručka obsahuje pridružené odkazy. Ak si zakúpite webhosting alebo doménové meno prostredníctvom našich sprostredkovacích odkazov, získame províziu – bez ďalších nákladov pre vás. Ďakujem za tvoju podporu.

Ak uviaznete pri nastavovaní webovej stránky pomocou tejto príručky, ponúkame bezplatnú pomoc prostredníctvom tejto kontaktnej stránky.

Krok č. 1: Vyberte názov domény


Ak chcete vytvoriť web, je prvou vecou, ​​ktorú potrebujete, názov domény.

Názov domény je názov a adresa vášho webu. Túto adresu používajú návštevníci, keď sa snažia nájsť váš web prostredníctvom ich webových prehliadačov.

Názov domény tohto webu je websitesetup.org. Váš môže byť čokoľvek.

Názvy domén môžu stáť kdekoľvek od 10 do 50 dolárov ročne. Obvyklá cena je okolo 15 dolárov.

Ak ste sa nezaregistrovali alebo nevybrali názov domény pre svoj web, tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu:

 • Ak robíte webová stránka pre firmu, názov vašej domény by sa mal zhodovať s názvom vašej spoločnosti. Napríklad: YourCompanyName.com
 • Ak plánujete založiť osobné webové stránky potom pre seba YourName.com môže byť skvelou možnosťou.
 • Použite „všeobecné“ rozšírenie názvu domény, ako napríklad .com, .netto alebo .org ak je vaším cieľom zahraničných návštevníkov. Použite rozšírenie „lokálnej“ domény .de, .fr, alebo .ru ak je vaším cieľom návštevníkov zacielených na krajinu.

Nerobte si starosti, ak už máte uprednostňovaný názov domény. Je zaregistrovaných viac ako 300 miliónov rôznych doménových mien, ale existuje ešte jedna miliarda ďalších možností.

Ak ešte nemáte doménové meno, nie je potrebné ho registrovať.

Ukážem vám, ako získať názov domény zadarmo pre prvý rok (krok 2):

Krok č. 2: Získajte webhosting a zaregistrujte doménu


Okrem názvu domény budete potrebovať aj hosting webových stránok (webhosting).

Webhosting je služba, ktorá hostuje a ukladá vaše webové stránky (obsah) na zabezpečenom serveri, ktorý je vždy v prevádzke. Bez webhostingu nebudú vaše stránky prístupné pre iných používateľov na čítanie ani prehliadanie.

Cenovo dostupný a spoľahlivý webhosting pre nové webové stránky stojí zvyčajne od 3 do 10 dolárov mesačne. Menej ako šálka kávy, ale dôležitá investícia pre úspech vášho webu.

Bez ohľadu na to, v ktorej webhostingovej spoločnosti sa zaregistrujete, uistite sa, že má nasledujúce funkcie:

 • BEZPLATNÉ doménové meno s SSL (pre zabezpečenie)
 • Inštalácia jedným kliknutím pre WordPress (zadarmo)
 • Vlastné e-mailové účty
 • Neobmedzená alebo nemeraná šírka pásma (žiadne obmedzenia prenosu)
 • Zákaznícka podpora, pokiaľ možno živý rozhovor 24/7

Ak nájdete webhosting, ktorý ponúka všetky vyššie uvedené veci, pravdepodobne ste našli dobrého poskytovateľa.

Odporúčame vám používať webhosting Bluehost.com pre webhosting a domény. Ponúkajú bezplatná registrácia domén za prvý rok a získanie názvu domény a hosting od tej istej spoločnosti vám ušetrí čas a peniaze.

Bluehost hosting plány začínajú od $ 3.95 / mo (2,75 USD / mesiac s naším odkazom na zľavu) a ponúka všetky základné funkcie na vytvorenie webovej stránky.

1) Ak chcete získať účet webhostingu, jednoducho navštívte stránku Bluehost a kliknite na odkaz „Začíname hneď“..

Bluehost

2) Ďalej vyberte svoj webhostingový plán (výber plus je úplne neobmedzený, zatiaľ čo základný je najlepší pre nové weby):

vyberte si webhostingový plán

3) Ďalej vyberte a zaregistrujte názov domény (zadarmo pre prvý rok):

zaregistrovať názov domény

Majte na pamäti, že Bluehost neponúka zakončenie domény pre konkrétnu krajinu, napríklad.de, .fr, alebo .ru. Ak ich potrebujete, môžete si ich kúpiť na doméne.com alebo GoDaddy.com osobitne.

Ak už máte doménové meno, ktoré ste si kúpili niekde inde, Bluehost vám umožní pripojiť ho k vášmu novému hostiteľskému plánu. Budú tu potrebné ďalšie kroky – napríklad aktualizácia systému menné servery. Tu je sprievodca od Bluehost o tom, ako to urobiť.

4) Po dokončení procesu registrácie bude okamžitý prístup trvať niekoľko minút, aby ste mohli okamžite začať vytvárať svoj web..

Uvítacia obrazovka Bluehost

Krok č. 3: Nastavenie webovej stránky WordPress (prostredníctvom hostiteľa webu)


Keď budete mať pripravené svoje doménové meno a webhosting, budete si musieť vybrať a nainštalovať platformu na vytváranie webových stránok (známu aj ako CMS)..

Odporúčame vám zvoliť WordPress, pretože sa ľahko používa a je dodávaný s tisíckami bezplatných návrhov a doplnkov, vďaka ktorým bude váš web vyzerať profesionálne a jedinečne..

Nastavenie vášho webu WordPress je jednoduché a váš webový hostiteľ to väčšinou robí za vás, takže si nemusíte dávať ruky príliš zašpinené..

Ak Bluehost nepoužívate ako webhosting, nezúfajte. Mnoho poskytovateľov webhostingov má „inštaláciu WordPress“ umiestnenú niekde v hostiteľskom cPaneli. Ak máte čo do činenia s webovým hostiteľom, ktorý neposkytuje „inštalácie jedným kliknutím“, Skúste nastaviť WordPress ručné.

1) Inštalácia webovej stránky WordPress na Bluehost

 1. Prihláste sa do svojho účtu Bluehost
 2. Kliknite na „Moje stránky“ a potom na „Vytvoriť web“Obrazovka Bluehost My Sites, keď sa učím, ako vytvoriť webovú stránku
 3. Poskytnite niektoré základné informácie o vašom webe a spustí sa inštalácia WordPress. Všetko sa to stane na autopilote.
 4. Po dokončení nastavenia vám Bluehost zobrazí podrobnosti o inštalácii a prihlásení. Nezabudnite tieto informácie uložiť niekde v bezpečí.

Podrobnosti o inštalácii Bluehost

2) Otestujte svoj web zadaním svojej doménovej adresy

Po nainštalovaní programu WordPress by ste mali urobiť ďalšiu skúšku, či všetko funguje.

Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je zadať názov domény do webového prehľadávača.

Ak je WordPress správne nainštalovaný, zobrazí sa vám veľmi jednoduchý web:

Ako vytvoriť webovú stránku: Fresh WordPress Install

Ak to nevyzerá príliš atraktívne, nebojte sa, čoskoro sa naučíte, ako zmeniť dizajn na niečo príťažlivejšie..

3) Overte nastavenia SSL / HTTPS

Stručne povedané, certifikát SSL zaisťuje, že vaše webové stránky sú doručené vašim návštevníkom bezpečne.

Bluehost automaticky pridá SSL, keď vytvoríte nový web alebo nainštalujete WordPress. Ak chcete skontrolovať stav SSL svojich stránok, postupujte takto:

 1. Prihláste sa do svojho portálu Bluehost
 2. Kliknite na „Moje stránky“
 3. Nájdite svoj web a kliknite na „Spravovať web“
 4. Prejdite na kartu „Zabezpečenie“
 5. V časti „Bezpečnostný certifikát“ nájdete stav „Bezplatný certifikát SSL“

Ak všetko šlo dobre, mali by ste vidieť a lock vo webovom prehliadači vedľa názvu vašej domény.

Úplné nastavenie protokolu SSL môže trvať niekoľko hodín, ale to by vám nemalo brániť v tom, aby ste pokračovali vo vytváraní svojich webových stránok.

Krok č. 4: Prispôsobte dizajn a štruktúru svojich webových stránok


Keď je váš holý web živý a kopajúci, teraz je čas, aby ste sa cítili viac ako svoj vlastný tým, že vyberiete pekný dizajn, prispôsobíte ho a pridáte prvky značky.

Počnúc:

1) Vyberte tému pre svoj web

Témy WordPress sú predpripravené návrhové balíčky, ktoré menia vzhľad vašich webových stránok. Témy WordPress sú vzájomne zameniteľné – môžete ľahko prepínať z témy na tému.

Najdôležitejšie je, že na webe sú k dispozícii tisíce bezplatných a platených tém WordPress.

populárne témy v oblasti wordpress

Ak chcete získať bezplatnú tému – tam, kde väčšina ľudí rád začína – najlepšie miesto, kam ísť, je oficiálny adresár tém na WordPress.org. Najmä časť pre najviac populárne témy.

Všetky témy, ktoré tu vidíte, sa ukázali ako veľmi kvalitné a za nimi sú veľké užívateľské základne.

Môžete si listovať v tomto zozname a zvoliť ľubovoľnú tému, ktorú chcete, ale v záujme toho, aby ste v tejto príručke veci urýchlili, odporúčame vám neve. Je to univerzálna téma, ktorá sa dodáva s hrsťou štartovacích stránok (návrhové balíčky pre rôzne miesta a typy webových stránok).

Túto tému budeme v tejto príručke používať v budúcnosti.

2) Nainštalujte tému, ktorú sa vám páči

Prejdite do svojho správcovského rozhrania WordPress. Nájdete ho na YOURSITE.com/wp-admin. Použite používateľské meno a heslo, ktoré ste dostali počas inštalácie WordPress.

 1. Na bočnom paneli prejdite na „Témy → Pridať nové“.Ako vytvoriť webovú stránku: pridajte témy
 2. Do vyhľadávacieho poľa zadajte text „Neve“ a kliknite na tlačidlo „Inštalovať“ vedľa názvu témy:Ako vytvoriť webovú stránku: téma inštalácie
 3. Po dokončení inštalácie kliknite na tlačidlo „Aktivovať“, ktoré sa zobrazí namiesto tlačidla „Inštalovať“.
 4. Zobrazí sa správa o úspechu, ktorá vás informuje, že inštalácia prebehla podľa očakávaní.

3) Import dizajnu (iba pre používateľov Neve Theme)

Aj keď je téma v tomto okamihu aktívna, je potrebné urobiť niekoľko vecí, aby vyzerala správne.

Zobrazí sa táto uvítacia správa:

nieve vítané

Jednou z vynikajúcich vecí na Neve je to, že s ním získate nielen jeden dizajn, ale celý rad rôznych vzorov, z ktorých si môžete vybrať. Kliknutím na veľké modré tlačidlo ich zobrazíte. 

nové stránky

K dispozícii je viac ako 20 návrhov zadarmo a pokrývajú väčšinu populárnych výklenkov webových stránok, ako sú obchod, reštaurácia, fitnes, hudba, jedlo, svadba, fotografia, elektronický obchod, portfólio a ďalšie. V zásade, bez ohľadu na to, aká je téma vášho webu, nájdete návrhový balík, ktorý sa hodí. 

Na účely tejto príručky vyberieme prvú v zozname – s názvom „Originál“.

Všimnite si, že tento proces inštalácie sa postará o všetky prvky, ktoré na svojej stránke potrebujete – získate samotný dizajn, všetky doplnky potrebné na jeho fungovanie a tiež ukážkový obsah, ktorý môžete neskôr upraviť.

Kliknutím na tlačidlo „Importovať“ sa všetko spustí. Asi o minútu sa zobrazí správa o úspechu.

nový úspech

Ďalej prejdite do časti „Vzhľad → Možnosti Neve“, aby ste videli, čo ešte s danou témou môžete robiť. nie je potrebné začať

Nižšie preskúmame niektoré z týchto možností:

Prvá vec, ktorú väčšina používateľov chce urobiť, je odovzdanie ich loga a jeho zobrazenie v ľavom hornom rohu stránky. Urobme to teraz.

�� You môžete DIY logo. Tu je niekoľko nástrojov, ktoré môžete použiť na vytvorenie loga sami.

Keď máte pripravené logo, môžete ho pridať na svoje stránky. Prejdite na „Vzhľad → Možnosti Neve“ a kliknite na odkaz s názvom „Nahrať logo“.

Ako vytvoriť webovú stránku: nahrať logo

Tu je to, čo uvidíte:

logo prispôsobovača

Toto rozhranie sa nazýva Prispôsobovač WordPress, a umožňuje vám upravovať rôzne aspekty vzhľadu vašich webových stránok. Pre začiatočníkov môžete nahrať svoje logo. Kliknite na tlačidlo „Vybrať logo“, ktoré sa nachádza v ľavom hornom rohu.

WordPress vám dá možnosť orezať logo, ale môžete ho preskočiť.

logo bolo pridané

Vaše logo by ste mali čoskoro vidieť v rohu stránky.

Okrem toho si môžete vybrať, či chcete vedľa loga zobraziť názov stránky a slogan a nastaviť maximálnu šírku loga. Experimentujte s týmito nastaveniami a vyberte, čo vám najviac vyhovuje.

Po dokončení kliknite na tlačidlo „Publikovať“ (v ľavom hornom rohu) a potom kliknutím na tlačidlo „X“ ukončite Prispôsobovač..

5) Zmeňte farebnú schému a písma webových stránok

Ďalšou vecou, ​​s ktorou môžete experimentovať, je zmena farebných schém a typov písma použitých na webe. Keď sa učíte, ako vytvoriť web, je to jednoduchá oprava, vďaka ktorej bude váš web jedinečný a bude v súlade s identitou vašej značky..

 1. Ak chcete začať, znova prejdite na „Vzhľad → Možnosti Neve“. Zameriame sa na tieto dve možnosti:Ako vytvoriť webovú stránku: zmena farieb a písiem
 2. Najprv kliknite na „Nastaviť farby“.
 3. Väčšina tém WordPress je definovaná farebnou schémou, ktorú používajú pre rôzne prvky dizajnu.
 4. Najčastejšie sa jedná o farby odkazov, texty na webe a pozadie.
 5. Farebné priradenie k téme Neve môžete zmeniť pomocou nástroja Prispôsobovač.
 6. Ak chcete prepnúť ktorúkoľvek z farieb, jednoducho na ňu kliknite a vyberte novú farbu.meniť farby
 7. Po dokončení kliknite na „Zverejniť“ a „X“.

Zmena písiem funguje podobne:

 1. Na paneli „Vzhľad → Možnosti Neve“ kliknite na odkaz „Prispôsobiť písma“.
 2. Neve vám umožňuje vyberať z celého katalógu systémových fontov a fontov Google.
 3. Stačí kliknúť na políčko „Rodina fontov“ a vybrať požadované písmo.meniť písma
 4. Potom môžete doladiť jednotlivé písma použité pre vaše nadpisy.

Experimentujte s týmito nastaveniami a zistite, aký účinok majú na vaše stránky.

 1. Ak chcete prispôsobiť písmo použité v časti tela vášho webu, kliknite na tlačidlo so šípkou vľavo hore.vrátiť sa k prispôsobiteľu
 2. Kliknite na „Všeobecné“. Tým sa dostanete na panel podobných možností, ale teraz upravujete písmo hlavného tela.
 3. Po dokončení kliknite na „Publikovať“ a „X“.

6) Pridajte bočný panel

Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť na paneli „Vzhľad → Možnosti Neve“, je nastavenie vzhľadu vášho bočného panela. Začnite kliknutím na „Obsah / bočný panel“.

Máte tu tri hlavné možnosti: žiadny bočný panel, bočný panel vľavo, alebo bočný panel doprava. Bočný panel napravo je klasické rozloženie pre väčšinu webových stránok. Môžete tiež nastaviť šírku obsahu. Po vykonaní zmien kliknite na „Zverejniť“ a „X“.

7) Pridanie miniaplikácií (bezplatné doplnky WordPress)

Miniaplikácie sú malé bloky obsahu, ktoré sa zvyčajne zobrazujú na bočných paneloch webových stránok. Keďže sme v predchádzajúcom kroku nastavili bočný panel, upravme ho pomocou widgetov.

Ak chcete nakonfigurovať widgety, prejdite na „Vzhľad → Widgety“. Uvidíte toto: 

Ako vytvoriť webovú stránku: customizer

Vľavo nájdete všetky dostupné widgety; a napravo sú všetky oblasti miniaplikácií, ktoré vaša aktuálna téma podporuje. Ak chcete pridať miniaplikáciu do bočného panela, stačí vziať miniaplikáciu zľava a pretiahnuť ju do oblasti bočného panela.

Ak napríklad chcete uviesť všetky svoje stránky na bočnom paneli, uchopte miniaplikáciu Stránky a presuňte ju do časti bočného panela. Môžete tiež nakonfigurovať niektoré základné nastavenia miniaplikácie.

8) Experimentujte s témou, ktorú ste vytvorili

To, čo sme už spomínali, vám postačí zistiť, ako vytvoriť web, ktorý vyniká a vyzerá originálne, ale existuje mnoho ďalších možností..

Ak ich chcete vidieť všetky, prejdite na „Vzhľad → Prispôsobiť“. Tým sa zapne hlavné rozhranie prispôsobovača so všetkými jeho nastaveniami a predvolbami.

Ako vytvoriť webovú stránku: customizer

Odporúčame vám, aby ste si prezerali dostupné informácie a hrali si s niektorými možnosťami. Pravdepodobne narazíte na niektoré prispôsobenia, o ktorých sme tu nehovorili.

Krok č. 5: Pridajte obsah / stránky na svoj web


Stránky sú podstatou vášho webu. Je ťažké si predstaviť web bez akýchkoľvek stránok, správne?

Z technického hľadiska je webová stránka iba dokumentom na webe. To sa príliš nelíši od vášho tradičného dokumentu programu Word, okrem toho, že obsahuje prvky značky na vašom webe, ako sú hlavička a päta.

Webové stránky sa dajú v programe WordPress ľahko vytvárať. Ale skôr, ako sa dostaneme k postupu, najprv diskutujme o tom, ktoré stránky by si mal vytvoriť.

Väčšina webových stránok považuje za nevyhnutné nasledujúce stránky:

 • Úvodná stránka – je to prvá stránka, ktorú vaši návštevníci uvidia, keď navštívia váš web
 • o strana – stránka vysvetľujúca, o čom je váš web
 • Kontakt strana – stránka umožňujúca vám, aby vás kontaktovali
 • Blog strana – zoznam vašich posledných blogových príspevkov; ak neplánujete blogovanie, môžete použiť stránku blogu ako miesto pre správy a oznámenia spoločnosti
 • služby strana – ak web, ktorý vytvárate, je určený pre firmu, použite túto stránku na predstavenie vašich služieb
 • predajňa strana – pre spoločnosti, ktoré chcú spustiť obchod s elektronickým obchodom

Štruktúra mnohých vyššie uvedených stránok bude veľmi podobná – jediným rozdielom je obsah na skutočnej stránke. V zásade, keď sa naučíte, ako vytvoriť jednu stránku, budete vedieť, ako ich všetky vytvoriť. S tým súvisí nuansa, takže teraz si ukážeme, ako vytvoriť niekoľko základných typov stránok:

1) Vytvorenie domovskej stránky

Ak používate Neve, vaša domovská stránka vyzerá takto:

homepage

Môžete upravovať štruktúru tejto stránky, ako aj jej prvky (všetky texty a obrázky).

Stačí kliknúť na tlačidlo „Upraviť pomocou elementu“ na hornom paneli. 

editovať pomocou Elementoru

Uvidíte rozhranie rozhrania na tvorbu stránok Elementor.

Ako vytvoriť webovú stránku: Elementor

Elementor je to, čomu hovoríme vizuálny nástroj na tvorbu stránok. To znamená, že môžete kliknúť na ktorýkoľvek prvok, ktorý vidíte na stránke, a priamo ho upravovať. Napríklad, ak chcete zmeniť hlavný nadpis, jednoducho naň kliknite a začnite písať. 

typ nadpisu

Ak sa pozriete na ľavý bočný panel, je tu celý panel prispôsobenia. Môžete upraviť štruktúru a štýl ľubovoľného bloku obsahu. Tu je napríklad to, čo vidíte pri práci na nadpise: 

štýl nadpisu

Ďalšou zaujímavou vecou je, že môžete chytiť ktorýkoľvek prvok na stránke a presunúť ho niekde inde.

Bloky elementov

Ak chcete pridať nové prvky, kliknite na malú štvorcovú ikonu v ľavom hornom rohu.

Zobrazí sa zoznam všetkých dostupných blokov obsahu.

Chyťte niektorý z blokov a presuňte ho na plátno stránky.

Najlepším spôsobom, ako pracovať na svojej domovskej stránke, je prejsť blok po bloku a upraviť ukážkový obsah, ktorý je na stránke.

Zadajte nový textový obsah, vyrovnajte niektoré bloky, odstráňte bloky, ktoré nepotrebujete, a podľa toho pridajte nové.

Toto celé rozhranie sa používa veľmi intuitívne, takže stačí minúť hodinu jeho používaním a experimentovaním s rôznymi vecami.

2) Vytvárajte stránky ako „About“, „Services“, „Contact“

Vytváranie klasických webových stránok je v programe WordPress ešte jednoduchšie ako pracovať na vašej domovskej stránke. Prejdite na „Stránky → Pridať nové“. Zobrazí sa toto rozhranie:

Ako vytvoriť web: pridajte stránku

Každá stránka potrebuje názov, takže začnite pridaním názvu s nadpisom „Pridať názov“. Napríklad „O nás“ alebo „Kontakt“.

Potom vyberte rozloženie stránky. Ak vytvárate štandardnú stránku, môžete ísť na prvú v zozname – „Jeden riadok“. Aby ste však veci urýchlili, môžete si vybrať z knižnice šablón. Kliknite na modré tlačidlo.

Uvidíte okno, ktoré vám umožní vybrať si z množstva vopred pripravených častí stránky. Ak na tom pracujete o napríklad môžete rýchlo nájsť a použiť nasledujúce bloky:

o blokoch stránky

Stačí kliknúť na tlačidlo „Vložiť“ vedľa bloku, ktorý sa vám páči, a pridá sa na stránku. Odtiaľ ho môžete ďalej prispôsobiť, zmeniť texty alebo nahradiť obrázky.

o úprave stránky

Po dokončení kliknite na tlačidlo Publikovať v pravom hornom rohu obrazovky.

Pri práci na počítači môžete postupovať rovnakým spôsobom kontakt stránku alebo služby stránku.

Vyberte si z knižnice šablón rôzne bloky stránok. Napríklad by mali dobre fungovať na a služby stránka:

bloky služieb

Ak chcete nové prvky stránky pridať ručne – namiesto použitia šablón – kliknite na ikonu „+“, ktorá sa nachádza v ľavom hornom rohu rozhrania editora. 

pridať blok

Každý blok, ktorý tam vyberiete, sa pridá do dolnej časti stránky. Ako vyzerá nový blok odseku:

objednávky

Ako vidíte, môžete ho voľne upravovať, meniť vlastnosti textu a na pravom bočnom paneli sú nastavenia farieb.

Po dokončení nezabudnite kliknúť na tlačidlo Zverejniť.

3) Vytvorte stránku blogu

Na stránke blogu sa nachádza zoznam vašich najnovších blogových príspevkov.

Dobrou správou je, že stránka blogu už bola vytvorená pre vás. Toto sa stalo, keď ste nainštalovali WordPress a tému Neve. Túto stránku môžete zobraziť tak, že prejdete na „Stránky“: 

zoznam stránok blogu

Kliknutím na odkaz Zobraziť zobrazíte svoju stránku blogu v akcii.

Pridávanie nových blogových príspevkov:

Ak chcete pridať nové príspevky do blogu, jednoducho prejdite do časti „Príspevky → Pridať nové“.

pridať príspevok

Pripomína vám toto rozhranie niečo? Áno, toto je rovnaké editačné prostredie, aké sme použili pri vytváraní štandardných stránok. jednoduchý!


Po vytvorení množstva pekne vyzerajúcich stránok je ďalším krokom v našej snahe o vytvorenie webovej stránky nastavenie navigácie (ponuka webovej stránky). Ponuka predstavuje to, čo vaši návštevníci použijú na prechod zo stránky na stránku na vašom webe.

Prejdite na „Vzhľad → Ponuky“ a odtiaľ kliknite na „vytvoriť novú ponuku“.

Ako vytvoriť web: vytvoriť menu

Postup vytvorenia prvého menu krok za krokom:

Proces vytvárania ponuky WordPress

 1. Začnite pridaním názvu. Na názve ponuky nezáleží, ale pomáha to rozoznať vaše menu medzi ostatnými ponukami (áno, môžete mať viac ako jedno).
 2. Vyberte stránky, ktoré sa majú pridať do ponuky. Do ponuky môžete tiež pridať ďalšie položky – napríklad príspevky alebo vlastné odkazy.
 3. Kliknutím na tlačidlo „Pridať do ponuky“ pridáte vybrané stránky do svojej ponuky.
 4. Položky ponuky presúvajte myšou a usporiadajte odkazy podľa dôležitosti.
 5. Vyberte umiestnenie zobrazenia ponuky. To sa líši od témy k téme, v tomto prípade nastavte svoju ponuku na umiestnenie „Primárne“ a ponuka sa zobrazí v hlavičke.
 6. Nakoniec uložte svoju ponuku.

V tejto fáze uvidíte svoje menu na domovskej stránke v celej svojej kráse.

Krok č. 7: Pridajte internetový obchod / elektronický obchod


Posledné, čo v tejto príručke urobíme, je vytvoriť si internetový obchod.

Ak chcete na svoj novo vytvorený web pridať internetový obchod, postupujte podľa tohto podrobného návodu tu.

Zrejme to nie je niečo, čo potrebujú všetky webové stránky, takže ak eCommerce nie je niečo, do čoho sa chcete dostať, môžete tento krok preskočiť..

Ako funguje WordPress eCommerce

Keďže je WordPress tak univerzálnou platformou webových stránok, neprekvapuje, že vám umožní vybudovať plne funkčný internetový obchod s elektronickým obchodom.. Plne funkčné, máme na mysli, že môžete uviesť ľubovoľný počet produktov, sprístupniť ich na predaj a potom tiež zbierať objednávky od zákazníkov a vybavovať všetky prvky súvisiace s daňami a prepravou v rámci celého procesu..

To všetko sa vykonáva pomocou doplnku s názvom WooCommerce.

WooCommerce je najobľúbenejšie, najfunkčnejšie a úprimne povedané najlepšie eCommerce riešenie pre WordPress.

�� Máme úplne samostatného sprievodcu o tom, ako spustiť WooCommerce na vašej webovej stránke WordPress. Pozývame vás sem naskočiť a prečítať si podrobný návod na inštaláciu. Postupujte podľa krokov 3 a 4 a potom sa sem vráťte.

… Dobre, takže keď je na vašom webe nainštalovaný produkt WooCommerce a produkty pridané do vášho katalógu, všimnete si, že v tomto procese spoločnosť WooCommerce automaticky vytvorila nové stránky. Ide o tieto stránky:

 • “Nákupný košík” – nákupný košík vášho obchodu
 • “Odhlásiť sa” – stránku pokladne, na ktorej môžu zákazníci dokončiť svoje nákupy
 • “Môj účet” – profil každého zákazníka; drží minulé objednávky, aktuálne informácie a ďalšie osobné informácie; zákazník môže svoje informácie vždy upraviť
 • „Obchod“ / „Produkty“ – hlavná stránka obchodu – stránka, na ktorej sú uvedené vaše produkty

Každá z týchto stránok slúži konkrétnemu účelu pre váš obchod a jeho funkčnosť. Dobrou správou je, že väčšina tém je v súčasnosti optimalizovaná tak, aby tieto stránky vyzerali správne. Téma Neve sa nelíši. Ak navštívite niektorú z týchto nových stránok, uvidíte, že prezentácia je jasná a všetko je ľahko pochopiteľné. Tu je príklad stránky nákupného košíka:

vozík

Okrem toho všetky tieto stránky fungujú ako každá iná stránka na vašom webe WordPress. To znamená, že ich môžete upravovať, pridávať svoje vlastné prvky alebo meniť veci, ako sú farby, rozloženia atď. Keď to robíte, buďte opatrní, aby ste nevymazali kódy WooCommerce, ktoré už existujú.

V hlavnej ponuke svojho webu si tiež všimnete ikonu nového košíka.

V tejto fáze je váš eCommerce obchod plne funkčný. To znamená, že vaši zákazníci môžu prísť a nakupovať. Ich objednávky sa zobrazia v administračnej oblasti WordPress v časti „WooCommerce → Objednávky“. 

objednávky

Gratulujeme – ste pripravení na spustenie!

Ak chcete rýchlo zhrnúť kroky, ktoré ste sa naučili:

Obsah

 1. Získajte webhosting a zaregistrujte doménu:
  Výber názvu domény
  Výber hosting webových stránok
 2. Nastavte si web pomocou webhostingu:
  Inštalácia WordPress
 3. Navrhovanie webových stránok:
  Hľadanie témy
  Inštalácia motívu
  Prispôsobenie a vylepšenia
 4. Dokončite pridaním obsahu (stránok):
  Pridávanie a úprava stránok
  Nastavenie navigačnej ponuky

Posledné, ale nie minimálne – vylepšujte svoje webové stránky!

Gratulujeme, len ste prišli na to, ako vytvoriť web sami. ��

Ďalšími dvoma krokmi by ste mali byť:

 • Zvýšte návštevnosť svojich stránok … �� Tu je zoznam 50+ spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť webových stránok
 • Speňažte svoje stránky … �� Tu je 33 spôsobov, ako speňažiť webové stránky

Ak ste úspešne dokončili nášho sprievodcu, zvážte ponechanie svojho posudku na náš e-mail – [chránené e-mailom] To pre nás znamená veľa!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me