WordPress vs Wix – איזו פלטפורמה מתאימה ביותר לפרויקט שלך?

WordPress vs Wix - מה הכי טוב

בחירה בפלטפורמה ליצירת אתר האינטרנט שלך יכולה להיות קשה, ומשתמשים רבים מוצאים עצמם משווים בין וורדפרס לעומת Wix. גם WordPress.org וגם Wix הם פתרונות פופולריים ובעלי מוניטין המאפשרים לך לבנות אתר מדהים. אז איזו אפשרות תתאים בצורה הטובה ביותר לצרכי הפרויקט שלכם?


במדריך זה ל- WordPress לעומת Wix, נסקור בפירוט את שני הפתרונות הפופולאריים הללו. נשקול מה יש לשתי האפשרויות להציע, קלות השימוש בהן ותכונות המפתח שלהן. בסוף מאמר זה, אתה אמור להיות מסוגל לבחור בביטחון איזו פלטפורמה מתאימה לך.

מבוא ל- WordPress.org

WordPress.org נגד Wix

כדי להיות ברור, כאשר אנו מדברים על וורדפרס במאמר זה, אנו מתכוונים רק ל- WordPress.org. אם ברצונך לקבל מידע נוסף על WordPress.com וההבדלים בין השניים, אנא עיין במאמר שלנו WordPress.com לעומת WordPress.org.

WordPress.org היא מערכת ניהול תוכן בחינם לחלוטין, המארחת את עצמה. אין ספק של- WordPress יש עקומת למידה גדולה יותר מאשר פיתרון כמו Wix. עם זאת, קיזוז הדברים הוא בכך שוורדפרס תאפשר לכם שליטה מלאה על כל פרויקט. זה לא רק יאפשר לך ליצור כל סוג של אתר, אתה יכול גם להתאים כל אתר למפרט המדויק שלך.

וורדפרס מוקפת על ידי קהילה של מפתחים, מעצבים ועסקי אינטרנט אחרים, היוצרים, מפתחים ותומכים במגוון רחב של נושאים, תוספים וכלים ופתרונות אחרים של וורדפרס. לכן, האפשרויות של וורדפרס אינן מוגבלות. מוצרים חדשים משוחררים כל הזמן ותמיד יש עזרה ותמיכה בהישג יד אם אתה זקוק להם. הכונן האחרון ליצירת כלים לעיצוב וורדפרס ידידותי למשתמש, אומר גם שאם אינכם רוצים לגעת בשורת קוד אין לכם יותר מדי. עם זאת אתה עדיין יכול לשמור על הגמישות והתכונות הנרחבות בהן מתהדר וורדפרס.

מבוא לוויקס

Wix נגד WordPress.org

וויקס היא פלטפורמת בניית אתרים מבוססת ענן freemium. קייטרינג ליותר ממאה מיליון איש, ב -180 מדינות שונות, שימש Wix ליצירת מגוון רחב של אתרי אינטרנט. מאתרים מקצועיים ועסקיים, לבלוגים, חנויות מסחר אלקטרוני, צלמים, מעצבים ועוד, ניתן להשתמש בפתרון גמיש זה לכל פרויקט..

אחת האטרקציות העיקריות של Wix היא שהיא ידידותית למשתמש. הוא מספק מגוון כלים, תבניות ותכונות חיוניות ושימושיות, ומבטיח שתהליך העיצוב של כל אתר שנוצר הוא מהיר ומהנה. באמצעות שילוב של אינטליגנציה לעיצוב מלאכותי (ADI) לבין בונה דפים ושחרור אינטואיטיבי, Wix נגיש לכל אחד, לא משנה מה מערך המיומנויות שלך והניסיון שלך בעיצוב אתרים..

אז עכשיו יש לנו מושג כללי על מה ששתי הפלטפורמות החזקות הללו מציעות, בואו נסתכל ביתר פירוט על תכונות המפתח של WordPress לעומת Wix.

תמחור

למרות שקבענו קודם לכן ש- WordPress.org חופשי לשימוש לחלוטין, עדיין תצטרך לשלם עבור אירוח ורכישה ראשונית של שם הדומיין שלך (נדון בהמשך). עם זאת, תוכנת וורדפרס עצמה יכולה להתקין ולהשתמש בחינם. יש גם מספר נרחב של ערכות נושא ותוספי וורדפרס בחינם, המאפשרים לך ליצור אתרים יפים ומעוצבים, עם פונקציונליות מרשימה. והכל בלי לעלות לך אגורה. ניתן לרכוש ערכות נושא ותוספים מובחרים גם אם אתה זקוק לתכונות מתקדמות נוספות.

Wix יכול להיות בחינם, עם זאת התוכנית החינמית כוללת מודעות וסמלים של Wix, רוחב פס נמוך ואחסון והיא מגבילה במספר תחומים אחרים. אם ברצונך להשתמש בשם הדומיין שלך, תצטרך לבחור את ה- Basic תוכנית פרמיה. בחר בתוכנית המשולבת כדי לשחרר את האתר שלך ממודעות Wix. או אם אתם מחפשים ליצור חנות מקוונת, יהיה עליכם לרכוש את תוכנית eCommerce. לכן, למרות ש- Wix בתחילה מאפשרת לך ליצור את אתרך בחינם, ייתכן מאוד שתמצא את עצמך במהירות משלמת מנוי חודשי ככל שהאתר שלך יגדל וצרכיו משתנים..

אירוח ושמות תחום

ל- Wix יש הגדרה כללית קלה יותר בהשוואה ל- WordPress.org. אחת הסיבות לכך היא שאירוח ושם הדומיין של האתר שלכם מטופלים על ידי Wix עצמם. עם זאת, עם WordPress.org תצטרך לקחת אחריות על בחירה ורכישה של שם תחום מתאים וספק אירוח.

אירוח בהשוואה

כאשר משווים בין אירוח וורדפרס לעומת Wix הוא אחד הווריאציות הגדולות ביותר בין השניים. עבור אלו שבוחרים בוורדפרס לבנות את אתר האינטרנט שלהם, תצטרכו לחקור ולרכוש את האירוח המתאים לצרכי האתר שלכם. תומכי וורדפרס רבים מארחים את האתרים שלהם בשירות אירוח וורדפרס, כמו WPEngine. עם זאת, אם זה בתחילה יקר מדי לפרויקט החדש שלך, ישנם מספר ספקי אירוח אחרים שיכולים לספק אירוח זול יותר אך עדיין ברמה הגבוהה ביותר עבור אתר WordPress שלך..

זכור, אתה תמיד יכול לשדרג את האירוח לאורך הקו ככל שהתעסוקה העסקית שלך ותתפתח באינטרנט; זה היופי בשימוש בוורדפרס מכיוון שאתה תמיד בשליטה מלאה באתר שלך. למידע נוסף על בחירת שירות האירוח המתאים לאתר שלך, קרא את מה לחפש במדריך אירוח וורדפרס.

וויקס לעומת זאת הוא פיתרון מבוסס-ענן בלבד. הוא מארח את כל האתר שנוצר בפלטפורמה שלו בשרתים משלו, ולכן השיקול של ספק האירוח להשתמש בו אינו הכרחי ב- Wix. עם זאת, האחסון ורוחב הפס המסופקים בתכנית החינמית לא יספיקו למשך זמן רב אם אתם מחפשים ליצור אתר פופולרי ומוצלח..

השוואת הגדרת שם דומיין

בעת הקמת אתר וורדפרס, תצטרך גם לבחור ולרכוש שם דומיין משלך. אך תלוי בתוכנית האירוח שלך זה אולי כבר נכלל. לדוגמה, Bluehost כולל את השנה הראשונה של שם הדומיין שלך בחינם, ומאחר שאתה מגדיר את זה דרך המארח שלך אין דברים הצבעה או CNAME מסובכים להתמודד איתם.

עם זאת Wix יאפשר לך לבחור ולהשתמש ב- תת-דומיין בחינם, שהם יגדירו עבורך. החיסרון לתת-דומיין זה הוא ששם הדומיין שלך יקרא ‘yourwebsitename.wix.com’. אם אתה רוצה שם דומיין בודד (ללא ‘.wix.com’), או ברצונך להעביר דומיין שנרכש בעבר, תצטרך לשדרג לתכנית Wix פרמיום..

קלות שימוש לעומת שליטה

בתחילה נראה כי Wix היא על העליונה על WordPress.org. פיתרון זה, שנוצר למתחילים שלמים ומעלה, מבהיר מאוד להרכיב אתר אינטרנט. הפיתרון המספק הוראות ברורות שלב אחר שלב, תבניות מוכנות מראש ובלוגים מקדימים, בין תכונות רבות אחרות. עם זאת, עם ‘קלות השימוש’ הזו נוצר חוסר שליטה מובהק. ו’בקרה ‘היא המקום בו WordPress מצטיינת.

וורדפרס ללא ספק קיימת התקנה איטית יותר וייקח יותר זמן ללמוד אם אין לך ניסיון קודם בעיצוב אתרים. עם זאת, אתה נמצא בשליטה מוחלטת על כל אתר שפותח בפלטפורמת קוד פתוח זה, ומאפשר לך לנצל את התכונות והפונקציות הגמישות המעולות שיכולה WordPress לספק. כך שלקח את הזמן להכיר את המורכבויות של וורדפרס יאפשר לך להשיג איכות גבוהה יותר של אתר בטווח הארוך.

הגדרת וורדפרס

לוח מחוונים של וורדפרס

WordPress כולל תהליך התקנה והתקנה די קל. לאחר רכישת שם הדומיין והאירוח שלך, ספק האירוח שלך צריך להתקין עבורך WordPress. השלב הבא הוא לבחור נושא שיעניק לאתר שלך את העיצוב הנדרש. לאחר התקנת העיצוב שלך, אתה יכול לשנות את המראה והתחושה של האתר שלך ככל שהנושא מאפשר.

נושאים רבים מגיעים עם אפשרויות התאמה אישית מרשימות ומשתמשים בהתאמה אישית של וורדפרס בקצה הקדמי של אתר, כך שתוכלו לראות את השינויים במהלך ביצועם. נושאי פרימיום כוללים לעתים קרובות בונה דפי גרירה ושחרור. לדוגמה, נושא ה- WPExplorer שלנו משלנו סה”כ נשלח עם Visual Composer של בונה העמודים החיים. בונה דפי פרימיום מאפשר לאנשים לבצע שינויים קלים אך נרחב בעיצוב האתר שלהם אם הם רוצים בכך. אתה יכול גם לרכוש תוסף לבניית דפי וורדפרס אם הנושא שלך אינו כולל אחד.

אפשרויות אחרות של וורדפרס כוללות שינוי הקוד, אם יש לך ניסיון בקידוד, בכדי לתת לך אפשרויות התאמה אישית בלתי מוגבלות. או להוסיף לאתר שלך פונקציונליות מתקדמת, מבלי שתצטרך לקוד, תוכל לרכוש תוספים נוספים (ערכות נושא ותוספים שנזכרו להלן).

הגדרת Wix

עורך Wix

Wix מציעה כמה דרכים ליצור אתר. ישנה אפשרות לבחור ב- Wix Artificial Intelligence (ADI), בעורך Wix ובניית הדפים, או להשתמש בקוד Wix. ADI עובד על ידי עיצוב אתר בשבילך, על סמך העדפותיך האישיות. פשוט ענה על כמה שאלות, הזן את פרטי המפתח שאתה צריך כדי להופיע באתר שלך, ו- Wix תעשה את השאר. ה- ADI מעניק לך גם אפשרויות שינוי בסיסיות, כמו גם מאפשר לך להוסיף דפים נוספים ותוספות אחרות שהאתר שלך עשוי להזדקק לה.

אם תבחר ליצור את האתר ללא ADI, תעשה זאת בתוך עורך ה- Wix. זהו כלי יעיל שיאפשר להתאים אישית כל תבנית שתבחר (תבניות נדונו בהמשך). כל שעליך לעשות הוא גרור ושחרר אלמנטים עיצוביים לאן שאתה רוצה, בחר מתוך מגוון רחב של תמונות, קטעי וידאו ושמע, הוסף רקע, שנה את סגנון וגודל הגופן ועוד. אתה יכול גם להוסיף במהירות דפים חדשים, מאמרים בבלוג, Wix SEO נתונים וכפתורי מדיה חברתית.

ערכות נושא ותבניות

נושא וורדפרס פונקציונאלי ומסוגנן או תבנית Wix יבטיח שהאתר שלך מספק חווית משתמש נהדרת ויאפשר לאתר שלך להתבלט מהקהל. אז איך משווים ערכות נושא עבור תבניות WordPress לעומת Wix?

ערכות נושא של וורדפרס

ערכות נושא של וורדפרס

וורדפרס, לעומת זאת, מציע אלפי בחינם ועיצובים מובחרים לבחירה. זה כמעט מבטיח לך אתר ייחודי, שייראה ויתנהג כמו לא אחר. ניתן למצוא ערכות נושא בחינם במאגר וורדפרס, וכולם עברו בדיקות מחמירות כדי להבטיח שהם באיכות גבוהה. לאלה עם תקציב או סתם מתחיל, נושא בחינם יכול להיות אפשרות נהדרת, שכן ניתן להוסיף תמיד כל תכונות נוספות שתזדקק להן באמצעות תוספי וורדפרס. לעיתים קרובות מערכת העיצוב החינמית מוגדרת במהירות רבה יותר בגלל מערך הכלים הבסיסי יותר שלהם.

אם ברצונך ליצור אתר אינטרנט מקצועי ומלא עשירים מה- go-go, אז כדאי לבזבז את הכסף ולרכוש נושא פרימיום. ערכות נושא מובנות למטרה יכללו את כל התכונות המתאימות הדרושות לגומחה של האתר שלך. לחלופין, תוכלו לבחור נושא רב תכליתי, שיאפשר לכם לבנות כל סגנון אתר הדרוש.

כשאתה קונה נושא פרימיום, בדוק תמיד את הביקורות וקנה מחנויות נושא מכובדות כמו Themeforest, או מפתחי וורדפרס הגדולים יותר כמו ערכות נושא אלגנטיות או StudioPress. נושאי פרימיום כוללים לעתים קרובות גישה לפורומי תמיכה שימושיים במיוחד, תיעוד נרחב ואפילו עזרה אחד לאחד. זה יכול להיות לא יסולא בפז לאנשים עם ניסיון עיצובי מוגבל.

תבניות מ- Wix

תבניות Wix

וויקס מציעה מעט מעל 500 תבניות עבורך לבנות את אתר האינטרנט שלך. מחולק לקטגוריות, בין אם אתם מחפשים ליצור אתר לבלוגים, עסקים, אוכל, נסיעות, צילום, או משהו אחר, יהיו מספר תבניות לבחירתכם.

תבניות מגיעות עם תוכן ותמונות, כך שתוכלו להשתמש או לשנות כמה מההדגמות הללו ככל שתרצו. בונה דפי הגרירה והשחרור מקל על ההתאמות האישיות. ואם אתה מעדיף להתחיל עם בד ריק, יש מספר תבניות ריקות לבחירה.

פלאגינים ואפליקציות

אם אתה צריך להוסיף פונקציונליות נוספת לאתר שלך, אתה יכול להשתמש בתוספי WordPress או ב- Wix Apps. אז בואו נסתכל על ההבדל בין השניים …

תוספי וורדפרס

תוספי וורדפרס

וורדפרס מציעה אלפי תוספים שאתה יכול להתקין באתר שלך. לא משנה מה התכונות שתצטרכו, יהיו אינספור תוספים זמינים לבחירה, וכולם מציעים רק את מה שאתה מחפש. תוספי וורדפרס הם גם קלים מאוד להתקנה ובהתאם להגדרה ניתן להגדיר תוך מספר דקות.

ניתן למצוא יישומי פלאגין בחינם מאגר וורדפרס ותוספים מובחרים דרך שווקים כמו CodeCanyon או ישירות באתרי המפתחים. רק זכור לבדוק תמיד ביקורות על תוספים, ורק לקנות מאותם אתרים עם מוניטין של מוצרים באיכות גבוהה.

אפליקציות Wix

אפליקציות Wix

Wix מספק מספר אפליקציות בחינם ופרמיות להוסיף פונקציונליות נוספת לאתר שלך (אם כי בשום מקום כמעט לא כמו וורדפרס). אפליקציות בחינם כוללות גלריית Wix Pro, המאפשרות להציג תמונות יפות בפורמט גלריה באתר שלך, Wix Forum, שיאפשרו לך להפוך את האתר שלך לרכזת קהילה, ו- Wix מפות Google..

עם זאת, הרבה מהאפליקציות המסופקות על ידי Wix שתצטרך להרחיב את העסק שלך זמינות רק במחיר. אפליקציות פרימיום אלה מציעות פונקציונליות הזמינה באמצעות וורדפרס באמצעות תוספים ופתרונות בחינם. לכן, אם תבחר ב- Wix אתה עלול לבזבז הרבה יותר כסף בטווח הרחוק כדי ליצור אתר תפעולי לחלוטין.

תחזוקה, אבטחה ותמיכה

מכיוון ש- Wix הוא פיתרון מבוסס ענן, שיספק את אירוח האתר שלך, התחזוקה והביטחון של האתר שלך מטופלים עבורך. זה יכול להיות חיובי אם אינך רוצה להיות מוטרד מהאבטחה והעדכונים של האתר שלך. Wix מספקת גם מרכז עזרה שמורכב מתיעוד נרחב, ובו תוכלו לדפדף במאמרים ולשאול שאלות. אתה יכול גם להגיש כרטיס לקבלת עזרה של אחד לאחד אם אתה זקוק לו. למרות שהתמיכה מועילה, עליכם לשים הרבה אמון ב- Wix בכדי לשמור על האתר שלכם מאובטח.

אם תבחר ב- WordPress תצטרך לקחת אחריות רבה יותר על התחזוקה והביטחון של האתר שלך (וטוב שכך – זה שלך אחרי הכל אתר אינטרנט). בדרך זו אתה שולט באתר שלך במקום לסמוך באופן עיוור על צד שלישי. תצטרך לבחור חברת אירוח טובה עם אמצעי אבטחה יציבים ואולי להתקין תוספי אבטחה נוספים של וורדפרס. בנוסף חשוב להבטיח שתעדכנו את הפלאגינים, את העיצוב ואת הליבה וורדפרס עצמה. למידע נוסף על שמירת האתר שלך ומאובטח קרא את המאמר שלנו כיצד לשפר את האבטחה של אתר WordPress שלך.

כאמור, סצנת הוורדפרס ענקית, מורכבת מאתרי וורדפרס אינסופיים, פורומים מועילים, כיצד להכין הדרכות ומידע שימושי בהרבה. אם תחליט לרכוש נושא או תוספים מובחרים, ייתכן שתוכל לגשת לעזרה פרטנית, מה שהופך את תהליך ההתקנה של אתר האינטרנט שלך, או כלים מסוימים, מהיר וללא כאבים. אם יש לך שאלות לגבי משהו בוורדפרס, 99% מהזמן יש מאמר או כלי שיכולים לעזור.

וורדפרס נגד וויקס – איזה מהם עליכם לבחור?

הפלטפורמה שתבחר תלויה מאוד בביטחון שלך ובחוויה שלך בעיצוב אתרים, כמו גם בצורכי הפרויקט שלך.

Wix הוא אידיאלי למי שרק מחפש לזרוק בלוג פשוט. זה אינטואיטיבי, עם עזרה מובנית בכל שלב. וויקס עשתה גם עבודה מרשימה בשיווק המוצר שלהם. ברור מאוד מה אתה מקבל עם Wix, ואיך להשתמש ולגשת לפלטפורמה ולכלים שלה. זה ימשוך רבים, כמו גם את ההגדרה הראשונית בחינם שמציעה Wix. Wix אכן מציעה כלים ואפליקציות לפרויקטים גדולים יותר, אולם זה המקום בו Wix יכולה להיות יקרה. אתרים גדולים יותר וחנויות מסחר אלקטרוני צריכים לשלם אגרה חודשית שוטפת (גדולה יותר).

וורדפרס, לדעתי, היא האופציה הטובה יותר מבין שתי הפלטפורמות עבור כל מי שמחפש ליצור אתר רציני לעסק או לחברה שלו. אפילו עבור הבלוגר הצנוע, אם אתה מחפש ליצור אתר מצליח עם עוקבים גדול, וורדפרס תהיה המתאימה לך יותר. למרות שאתר וורדפרס ייקח מספר דקות יותר להתקנת המוצר הסופי (כולל המראה והפונקציונליות) יעלו בהרבה על אתר Wix.

באמצעות וורדפרס אתה נמצא בשליטה מלאה על כל היבט באתר שלך. אתה יכול להתאים אישית כל רכיב בעיצוב האתר שלך, לבחור את האירוח המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלך ולהוסיף בקלות תכונות חדשות באמצעות תוספים. בנוסף תוכלו ליצור ולהגדיל את האתר שלכם באופן ספציפי כך שיתאים לגומחה ולקהל היעד שלכם ללא הגבלה.

מחשבות אחרונות על WordPress לעומת Wix

לא משנה באיזו פלטפורמה תבחרו בעת השוואה בין וורדפרס לעומת Wix לבניית האתר שלכם, אף אחד מהם לא יכול להפוך את האתר שלכם למוצלח. רק אתה יכול לעשות את זה! אז לאחר שקיבלתם את ההחלטה איזה פיתרון מתאים לכם, קחו את זמנכם בעיצוב האתר שלכם. הפוך אותו לידידותי למשתמש, צור תוכן מדהים, הוסף תמונות וגרפיקה מסוגננים ומושכי עין והבטיח שהוא בולט מהתחרות. לאחר מכן קידם את האתר שלך, הגע לקהל היעד שלך והגדל את הבאים שלך כדי לעזור לעסק שלך לשגשג. בהצלחה!

WordPress vs Wix – איזו פלטפורמה מתאימה ביותר לצרכי הפרויקט שלך? אנא שתף ​​את מחשבותיך על פתרונות עיצוב אתרים פופולריים אלה בתגובות למטה …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me