מדריך אולטימטיבי ל- WordPress Multisite

וורדפרס היא ממש כמו פרדיגמה של גילוי חושים בקרב פלטפורמות CMS (Management Management System) השונות. השימוש והיתרון בז’אנר הספציפי הזה תמיד היו מבוקשים. עם זאת, יהיה זה עסק בקנה מידה קטן, בינוני או פרטני; כולם הם היזם הבלעדי מסוג זה. באופן משמעותי, עודדו תכונה במערכת וורדפרס, המניעה את המשתמש לבצע הקצאת Multisite על אותו שם משתמש או תחום זהה. קביעה ספציפית זו הובילה לעידן חדש של פיתוח אתרי אינטרנט, בו כל אובססיבי טכנאי ומשתמש להדיוט נהנה מהיתכנות..


התכונה המיוחסת ידועה בשם WordPress Multisite. במאמר זה נתחיל בסקירה כללית של WordPress Multisite, מדוע ייתכן שתזדקק לה, כיצד לאפשר תמיכה רב-מקורית בוורדפרס, והיתרונות השונים של השימוש במולטי-אתרים להתקנת WordPress שלך. בואו נתחיל!

סקירה כללית של וורדפרס

Multisite הוא אלגוריתם מתקדם בפלטפורמת וורדפרס, שהוצג בשנת 2010, המאפשר למשתמש ליצור מספר חשבונות לבלוגים או אתרים קשורים. בשל תכונה רב-תכליתית זו, אתה יכול ליצור בקלות יותר מ- 1000 בלוגים בהתקנה של וורדפרס אחת. יתרה מזו, ניתן לנהל שיפוט שילוב של אתרי אינטרנט שונים של עסקים בהיקפים גדולים על ידי ניצול מערכת ייחודית זו. אביזרי תוכן שונים שעשויים להיות מנוהלים כאן כוללים רשתות חברתיות, תוכן לבלוגים, מספר רישומי תת-דומיינים וכן הלאה.

בתוך שרת אחד הכל מועצם; לאחר מכן, מאז 2010 חלו שינויים במינוחים מסוימים שמודגשים למטה לצורך הידע של המשתמש:

 • WordPress MU, שהיה ידוע בעבר כ- Multisite או MS נקרא כעת WordPress עם אפשרות Multisite
 • בלוג ידוע כאתר (כלומר, בלוג שמשתמש יכול להשתמש בו לצורך הרשמה)
 • א אתר מכונה רשת (כלומר, אשכול בלוגים הנתמך על ידי בלוג האב בו מתבצעים הרשמות). להתקנה רב-עירית יש רשת אחת בלבד אלא אם המשתמש משתמש בתוסף מיוחד שמאפשר יותר מרשת אחת
 • מנהל אתר מכונה Super Admin, המאפשרת גישה לכל דבר דרך רשת שלמה
 • לוח מחוונים לניהול רשת ידוע כשינוי מפתח עם יציאתו של WordPress 3.1, שדה Super Admin מועבר למרכז שליטה עצמאי. ניתן להגיע לאזור זה על ידי לחיצה על הכרטיסייה מנהל רשת המוצגת בסרגל הניהול של WordPress
 • לוח מחוונים לניהול אתר הוא אזור הניהול של WordPress בו מבקרים ומשתמשים רגילים רואים ואיפה ניתן לגשת בקלות לכל הפונקציונליות הרגילה של WordPress

החלק הבא של תוכן זה מדגיש את הדרישה הבסיסית של WordPress Multisite. באופן כללי, ישנם שני סוגים של תרחישים שבהם משתמש דורש אתרים מרובים לתחום שלו, כגון:

 1. מזמין ציבור לאתרי המארח: בהחלט ניתן ליצור חשבון Multisite על ידי אדם ללא מאבק בעזרת מנהל. וה”בלוגים “או אתרי המשנה יתארחו בכתובת site.com/new-site או new-site.site.com (ספריות משנה או תחומי משנה), בהתאם להגדרות / להגדרה שלך..
 2. אירוח רשת רשתות פנימית: בקטגוריה זו, עסק קטן או גדול בהיקף יוצר את כניסת ה- Multisite שלהם בפלטפורמת וורדפרס כדי לבצע את אותה משימה של ניהול תוכן. שפע של אתרים מתחילים באמצעות התקנת וורדפרס אחת, שהופכת את התהליך השלם לידידותי למשתמש וללא סיכונים. לדוגמה, בית ספר שיש לו סניפים שונים עשוי לדרוש פלטפורמה Multisite כדי לספק את תוכן השירות שלהם ולהתעדכן.

כיצד לאפשר וורדפרס רב-אתרים

באופן משמעותי, ההיבט השלישי של מאמר זה מדגיש נקודה מרכזית: כיצד לאפשר וורדפרס רב-אתרים? נקודה קצרה של הקצאת Multisite מורגשת, המתוארת בששת השלבים הבאים.

שלב 1: צור התקנת וורדפרס בהארחה עצמית חדשה

זהו הצעד הראשון לקראת המסע לאפשר Multisite ברשת שלך (אם עדיין לא מותקנת בוורדפרס). כתוצאה מכך, אם כבר יש לך התקנת וורדפרס, אתה עדיין יכול להמיר אותו לרב-אתרים רק וודא להשבית (ולו באופן זמני) את כל התוספים הפעילים שלך בכדי למנוע התנגשויות אפשריות (אתה תמיד יכול להגיב עליהן לאחר הגדרת הרשת הרב-אזורית).

שלב 2: אפשר Multisite

כדי לאשר את פונקציית תפריט הגדרת הרשת, עליך להפעיל תחילה את Multisite בקובץ wp-config.php. לשם כך פתח את קובץ ה- wp-config.php והוסף את הקוד הבא למעלה שם הוא מראה / אומר “זה הכל, תפסיק לערוך! בלוגים שמחים “:

/ * רב-תחומי * /
להגדיר ('WP_ALLOW_MULTISITE', נכון);

לאחר סיום זה היכנס ללוח המחוונים של וורדפרס או אם כבר התחברת לרענן את הדף כדי להמשיך לשלבים הבאים..

שלב 3: התקנת רשת

השלב שלעיל מאשר את פריט הגדרת הרשת בתפריט הכלים שלך, כך שתוכל לדפדף למנהל / כלים / הגדרת רשת בלוח המחוונים של וורדפרס, שם תוכל למצוא את הדף החדש “צור רשת של אתרי וורדפרס” כך שתוכל להגדיר דברים.

הגדרת WordPress Multisite

התמונה למעלה מיועדת להתקנה מקומית של מארח. תראה שמסופק לך הבחירה של תחומי משנה וספריות משנה (לעתים קרובות הבחירה לא מוצעת כאשר הגדרות שרת קיימות אוסרות את בחירתך – ההתקנה המקומית שנראתה למעלה משתמשת בספריה). א תת-דומיין היא פלטפורמת רשת מבוססת דומיין, בה משתמשים באתרי דרישה. א ספריית משנה הוא נתיב המבוסס על אתרים לפי דרישה. בחר את החשבון שאתה מעדיף, באפשרותך גם להגדיר מחדש את חשבון הרשת שלך כך שישתמש באחת מהאפשרויות לאחר ההתקנה. (תצורה מחודשת יכולה להיות קצת קשה)

פרטי הרשת ממולאים כברירת מחדל אך ניתן לבטח לבצע שינויים:

 • כתובת שרת: כתובת האתר של התחום בה משתמש משתמש כדי לגשת להתקנת WordPress שלו
 • כותרת הרשת: כותרת הרשת משתמשת בכללותה
 • כתובת דואר אלקטרוני של מנהל מערכת: כתובת הדוא”ל של המשתמשים כמנהלת-על של הרשת

לבסוף, בדוק מחדש את הפריטים ולחץ על התקנה!!

פתק: מערכת ההתקנה עשויה לבצע בדיקת תחום משנה של תווים כלליים כאשר לא הגדרת אותם. אנא התעלם מסוג אזהרות מסוג זה אם זה לא קשור לרשתות שלך. יתרה מזאת, תמיד מומלץ למתחילים לעבור על דרישת השרת ולפני שתיצור דף רשת במידע על תכונת תת-הדומיין של wildcard..

שלב 4: הפעלת הרשת

כדי לאפשר את הרשת שלך, פשוט עקוב אחר ההוראות שסופקו על ידי וורדפרס כפי שניתן לראות על המסך המודגש למטה.

Wordpress Multisite

כעת, גבה את קבצי ה- wp-config.php וה .htaccess שלך לפני שתבצע את השינויים הבאים רק כדי שמשהו ישתבש.

1. הוסף את השורות המוזכרות להלן לקובץ wp-config.php שלך:

להגדיר ('MULTISITE', נכון);
להגדיר ('SUBDOMAIN_INSTALL', שקר);
הגדירו ('DOMAIN_CURRENT_SITE', 'wordpressintegration.com');
הגדירו ('PATH_CURRENT_SITE', '/');
הגדירו ('SITE_ID_CURRENT_SITE', 1);
הגדירו ('BLOG_ID_CURRENT_SITE', 1);

2. הוסף את השורות המוזכרות להלן לקבצי .htaccess שלך:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]

# הוסף נטייה נגררת ל- wp-admin
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? Wp-admin $ 1wp-admin / [R = 301, L]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} -f [OR]
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^ - [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (Wp- (תוכן | מנהל | כולל). *) $ 2 [L]
RewriteRule ^ ([_ 0-9a-zA-Z -] + /)? (. * \. Php) $ $ 2 [L]
RewriteRule. index.php [L]
פתק: אם אין לך קובץ .htaccess, עליך ליצור אותו באותה תיקיה כמו קובץ wp-config.php שלהם. ואם יש קובץ .htaccess, החלף את קווי הוורדפרס הקיימים בחדשים אלה. הקפידו להעתיק את הקוד בדיוק כפי שהוא במסך חלונית הניהול שלכם, הקוד למעלה הוא דוגמה אך יתכן שהוא אינו 100% זהה למה שאתם צריכים.

לאחר אתחול וביצוע שלבים אלה, התחבר שוב באמצעות הקישור המצורף. אפשר לנקות את הקובץ השמור וקובצי ה- cookie של הדפדפן כדי להיכנס.

שלב 5: הגדרות מנהל רשת

כעת, תחפש את הקישור ‘מנהל רשת’ בתפריט הנפתח ‘אפשרות האתר שלי’ או בסרגל הניהול של וורדפרס.

לוח מחוונים של וורדפרס

באמצעות זה ניתן לשנות בצורה מהירה ובמהירות את מנהל הרשת ללוח המחוונים של מנהל האתר. זה נעשה על ידי לחיצה על האפשרות של קישור לוח מחוונים לכל אחד מהאתרים המועדפים שלך תחת האתרים שלי.

דוגמה 4

שלב 6: ניהול

יצרת רשת Multisite! יש עוד קצת מידע שעליך לבדוק. אנא הסתכל על ניהול רשת רב-אתרי מדריך שנוצר על ידי וורדפרס כדי לעזור לך להבין כיצד עובד ההתקנה הרבת-אתר החדשה שלך.

סיכום

WordPress multisite הוא כלי נהדר עם יתרונות רבים. רק כמה מן היתרונות השונים של קיום ריבוי וורדפרס כוללים:

 • יצירת בלוגים או אתרים אוטומטיים עבור כל סוג של משתמש (יהיה זה עסק אינדיבידואלי, קטן או גדול)
 • פיתוח אתר ללא הגבלה למשתמש אחד
 • נושאים שונים בחלקים שונים באתר שלך
 • למשתמשים יש אפשרות להניח ווידג’טים, כותרות, רקע ותפריטים באתר שלהם, ללא קשר לנושא שלהם
 • אתרים יכולים להיות משולבים זה עם זה או להפריד ביניהם
 • המערכת והתהליך השלם הזה הינם חסרי סיכון ומוגדרים על ידי המשתמש, אשר שומרים על הדיוט בנוחות מוחלטת

כך שבסגר אפשר בהחלט לומר כי וורדפרס Multisite הוא פלטפורמה ראויה לציון, שאיפשרה למשתמשים רבים ליצור אתרים מורכבים מסיבות רבות ומגוונות. הודע לנו כיצד התהליך הרב-ערכי מתאים לך בתגובות שלהלן. או שתף כיצד השתמשת בריבוי אתרים להתקנת WordPress שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map