האם עליך להוסיף פיתוח אחורי לרשימת שירותי WordPress שלך?

אם אתה מתפרנס מפיתוח אתרי וורדפרס, הסיכויים טובים שיש לך לפחות היכרות קלילה עם PHP וסביר להניח שלא מעט יותר.


אולי אתה יכול להתאים אישית ערכות נושא – או אפילו לבנות נושא מאפס – ולשמש כמנהל מתאים עבור הלקוחות שלך. עם זאת, סביר להניח שתיתקל באירוע שבו מערך המיומנות שלך אינו תואם את מה שהלקוח רוצה. וזה יכול להיות באמר אמיתי. אתה נאלץ לבצע מיקור חוץ של חלק מהפרויקט שלך או לדחות אותו לחלוטין. אף אחד מהתסריטים אינו אידיאלי.

אם תיתקל בבעיה זו לעתים קרובות יותר ויותר, ייתכן שהגיע הזמן לשקול להוסיף פיתוח אחורי לרשימת ההיצע שלך. ישנם כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שקופצים להתפתחות אחורית.

פיתוח מחוץ לוורדפרס

פירושו של פיתוח אחורי פירושו שתצאו אל מחוץ לטריטוריית הפיתוח של וורדפרס שאתם הכי מכירים. זה יכול להיות מפחיד, שכן היציאה לכל דבר חדש זה מפחיד. מה שאני מנסה לומר זה שלא הכל ייראה פונקציות. וזה בסדר גמור כל עוד אתה יודע שנכנס לזה.

אחד הדברים הגדולים ביותר שתתקלו בהם נקרא תכנות מונחה עצמים (או OOP בקיצור). וורדפרס לא משתמשת בו אך אולי תרצה להוסיף אותו לרשימת השירותים שלך בגלל הגמישות שלה. בנוסף, הוא משמש הרבה מסגרות אחרות שם (עוד על כך בהמשך).

לכן, עבור הלא-יזומים, OOP משתמש בשיעורים כדי לקבץ פונקציות יחד. ניתן להפנות מאוחר יותר לפונקציות אלה למימושם. במקום לכתוב סדרה של פונקציות כמו שעושים ב- PHP (גישה מיידית לתוצאה) עם OOP, עליכם לשבת לאחור ולחשוב כיצד הקוד שלכם יהיה מובנה לפני שאתם כותבים שורה אחת. זה אולי נשמע מרתיע, אבל אם יש לך נטייה לארגון, אתה באמת יכול להצטיין כאן.

דוגמה נהדרת באמת לפיתוח מסוג זה מוצעת על ידי ג’יי הופמן מ- מומנט. זה ה Boilerplate של תוסף וורדפרס מאת טום מקפרלין, שמציע תצוגה רחבה של זווית כיצד ניתן להשתמש ב- OOP. הכל קודם ליצור מבנה ואז ליצור כל מה שתרצה ליצור.

כשאתה בונה עם וורדפרס, קל לקחת הרבה דברים כמובן מאליו. זה מצויד לעשות הרבה דברים בלי שתצטרך להרים אצבע. שאני בהחלט לא מתכוון להתלונן עליהם. אם אתה מסתכן מחוץ לוורדפרס, עם זאת, תבחין במהירות שבמסגרות אחרות אין הכל מובנה, מה שאומר שתצטרך לבנות אותם בעצמך. מה שאתה יוצר יהיה פחות נפוח מ- WordPress אבל זה ייקח הרבה יותר עבודה. זו רק אזהרה הוגנת מציאותית ולא נועדה להרתיע אתכם לנסות זאת. אני פשוט מאמין גדול בהתקרבות לדברים בעיניים פקוחות.

פיתוח-חזית פיתוח

כמפתח חזית, סביר להניח שיש לך ניסיון רב בעבודה עם PHP ופשוט בדרך כלל לחפור בקוד בקובצי הנושא של וורדפרס. ולמרות שזה בוודאי יעזור לכם לבצע את הקפיצות להתפתחות אחורית, זה לא הכל וסיים את כל ההכנות, אני עצוב לומר.

בטח, תביא טבלה הבנה איתנה של HTML ו- PHP. יש לקוות שגם איזה ג’אווה סקריפט. תוכלו לדעת הכל על האופן בו כל חלקי הקוד החשובים מתאחדים זה לזה ליצירת אתר. וכנראה שתוכלו להסתכל על הקוד ברוב האתרים ולהבין מה המפתח עשה, גם אם אינכם יכולים לכתוב את אותו קוד מסוים בעצמכם כרגע..

ומכיוון שאנחנו מדברים על דברים בצד השרתים כאן, הייתי שומר אם לא הייתי מציין את העובדה שכל הזמן שבילית בתיקון אתרי וורדפרס יועיל. אם אי פעם התעסקת באתר מקולקל – מי לא עשה זאת? – אתה יודע את סדר הפעולות שיש לבצע כדי לתקן את זה. תהליך זה שלב אחר שלב הוא דבר שחל ישירות על פיתוח אחורי וכנראה שתשתמש בו על בסיס קבוע.

ללמוד משהו חדש

אמנם אין שום סיבה מדוע אתה יש בכדי להיכנס לפיתוח אחורי זה יכול להיות מהלך חכם עבור מפתחים רבים של וורדפרס. למה? זה מסתכם במונח מפתח אחד: גיוון.

ככל שאתה מכיר יותר תחומי פיתוח, כך תקבל עבודות רבות יותר. אתה יכול לחשוב על זה ככלי שנוסף בארגז הכלים שלך. את כל הכישורים האלה שאתה מצליח לתרגם ישירות לדולרים וסנטים מבחינת מה שאתה יכול ליצור עבור הלקוחות שלך. וככל שפחות הפעמים שתזדקקו למיקור חוץ של היבטים של פרויקט או אפילו לדחות פרויקטים, כך תוכלו להיות טובים יותר.

כמובן שיש מה לומר על היותו מומחה. בהחלט יש בזה גם היתרונות, במיוחד אם אתה נודע הכי טוב במשחק. אך מכיוון שתואר זה שמור למעטים מוגבלים, יתכן שזו אפשרות טובה יותר לגוון את תיק העבודות ולהציע מגוון רחב יותר של שירותים כך שתוכלו לשרת מגוון רחב יותר של לקוחות..

אז, מאיפה כדאי לכם להתחיל? לאיזה היבט של פיתוח אחורי כדאי לך לצלול קודם? ובכן, זה תלוי בך. יש הרבה אפשרויות, שיכולות להרגיש מעט מפחידות. לפעמים יותר מדי אפשרויות יכולות להוות נטל. נסה לחשוב אילו היבטים של פיתוח נוח לך כרגע ומה ברצונך לחקור בהמשך. אם אתה כבר די טוב עם PHP, אולי תרצה לנסות Laravel. אם אתה טוב עם Javascript, אקספרס יכול להיות אפשרות טובה בשבילך להמשיך.

אם אתה רוצה לחיות בסכנה, צלול לתוכו אודם על מסילות. וזה רק מגרד את פני השטח. יש שם יותר מדי מסגרות בשבילי לציין כאן. רק דעו שאין חוק שאומר שאתם צריכים להיות בקיאים בכל דבר. אבל אם אתה רוצה להפוך ל יותר בקיאים בפיתוח אחורי, האפשרויות שלך פתוחות לרווחה. ולכל אחד מהם יש תיעוד תומך ומעורבות קהילתית בכדי לעזור לכם בכל שלב. וככל שתלמדו יותר, תוכלו לגלות כיצד כל המסגרות הללו יכולות לעבוד יחד עם מטרה אחת בראש: ליצור אתרים טובים יותר.

סיכום

זה נורמלי להיות מהוסס מהסיכוי להמשיך בפיתוח אחורי כשאתה עובד כמפתח WordPress מקדימה מזה זמן. אבל רק בגלל שמשהו יכול להיתפס כאתגר לא אומר שאתה צריך להימנע ממנו. למעשה, לימוד מיומנויות חדשות יכול לחזק את הצעות השירות שלך ולהפוך אותך למפתח מבוקש וחיוני יותר למגוון רחב יותר של לקוחות..

ולכל הפחות, אתה אמור לראות את כישורי ההתפתחות החזית שלך משתפרים. ככל שתבינו טוב יותר כיצד הדברים עובדים בקצה האחורי, כך תוכלו להיות מיומנים יותר לכתוב קוד נקי ולצפות לבעיות פוטנציאליות. בעיקרון מה שאני אומר זה: גם אם תחליט לא להציע שירות זה ללקוחות, זה עדיין לא יזיק ללמוד אותו.

האם אתה מציע פיתוח אחורי יחד עם עבודה חזיתית? חושבים להרחיב את מערך המיומנות שלכם? או שאתה מסתפק במקום שאתה נמצא בו. אשמח לשמוע את המחשבות שלך!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me