כיצד לשפר את מבנה אתר ה- WordPress ואת הפרמלינקס שלך

אתה אולי זוכר את הפוסט שכתבתי על אופן שינוי permalinks מבלי לשבש את המבנה הבסיסי זמן מה אחורה. ובכן, החלטתי שהגיע הזמן לבקר מעט את הנושא הזה ולבלות קצת יותר זמן בפירוט בדיוק איך אתה יכול לשפר את מבנה אתר WordPress שלך באופן כללי. להלן סקירה מהירה של הפוסט הראשון שלי:


  • קישורי Permalinks הם כתובות האתרים של פוסטים / דפים באתר שלך.
  • קישורי Permalinks הם המפתח לביצועי קידום אתרים באתר שלך מכיוון שהם משמשים על ידי מנועי חיפוש לאיתור הפוסטים או הדפים שלך לחיפושים רלוונטיים.
  • התחביר של הפרמלינקס שלך הוא קריטי ומצדיק מחשבה זהירה.
  • אתה יכול להשתמש בהפניות Simple 301 כדי לתקן הפניות מחדש של 301 לאחר שינוי מבנה הפרמלינק שלך.

בפוסט זה, אני אבחון דרכים לשיפור נוסף במבנה הפרמלינק של אתר WordPress שלך. בתור התחלה, אלא אם כן יש לך סיבה טובה לשנות את מבנה הפרמלינק שלך, בדרך כלל עליך להשאיר אותו על כנו. הדבר נעשה בצורה הטובה ביותר כאשר האתר שלך חדש, אחרת אתה עומד לאבד את דירוג האתר שלך. לא טוב! אבל אם אתה פשוט צריך שנה את הפרמלינקס שלך, המשך לקרוא.

מבני הפרמלינק הנפוצים ביותר

בתיאוריה, וורדפרס מאפשרת לעשרה permalink תגי מבנה אתה יכול להשתמש בכדי ליצור permalinks ייחודיים אך במציאות, רוב אתרי וורדפרס משתמשים בפחות מחמישה תגי מבנה הכוללים: שם הודעה, יום ושם, קטגוריה ושם וחודש ושם.

מבנה אתר וורדפרס ופרמלינקס

שם הודעה

שם הפוסט (/% postname% /) הוא ללא ספק תג המבנה הפופולרי ביותר שנמצא בשימוש כיום מכיוון שהוא מספק כתובות URL קצרות ונחוצות שקל לשנן. בלוגים רבים משתמשים בתג מבנה זה מסיבה פשוטה זו. בנוסף, שם הדואר אינו מציין את תאריך הפרסום, ובכך הופך אותו לאידיאלי ליצירת תוכן “נצחי” שיישאר רלוונטי למשך זמן רב.

בגלל הפופולריות של שם הדואר, מרבית האנשים מניחים שלא בצדק כי זהו תג המבנה הטוב ביותר עבור קידום אתרים, אך האמת היא שאין עובדות אמינות לגיבוי טענות אלה. נראה כי שם הדואר הוא העדפה אישית עבור בעלי אתרי וורדפרס רבים.

יום ושם

הרחבה של סוגים לתג שם הפוסט, יום ושם (/% שנה% /% חודש מספר% /% יום% /% הודעה שם% /) משמש בדרך כלל בבלוגים בהם נדרשת ספציפיות גבוהה מבחינת זמן הפרסום. מבנה permalink זה כולל את היום, החודש והשנה שבהם פורסם פיסת תוכן. יום ושם משמשים בעיקר באתרי חדשות המפרסמים כמה מאמרים ביום.

קטגוריה ושם

קטגוריה ושם (/% קטגוריה% /% postname% /) מקל על המשתמשים לנפות תוכן באתר מבוסס על קטגוריות. זה גם מאפשר להכניס את מרבית מילות המפתח לכתובות האתרים שלך. אם תבחר במבנה זה, שמור את שבלולי הקטגוריה שלך קצרים וביטוי. אם משתמשים בהם נכון, קטגוריה ושם יכולים לעשות פלאים עבור ה- SEO שלך.

עם זאת, יש כמה סיבות לכך שכדאי שתחשבו פעמיים לפני שתשתמשו במבנה זה. ראשית, לא תוכל להעביר פוסט לקטגוריה אחרת בעתיד מכיוון שאולי אתרים אחרים מקשרים לפוסט זה. שנית, מילות המפתח בהן נעשה שימוש בשם הפוסט שלך מקבלות פחות משקל במנועי חיפוש מכיוון שהן נדחפות לסוף כתובת האתר. ככל שהם רחוקים יותר משם הדומיין ברמה העליונה, כך הם פחות משקל.

חודש ושם

חודש ושם (/% שנה% /% חודש מספר% /% postname% /) הוא מבנה פרמלינק אחר הנמצא בשימוש נרחב הדומה מאוד ליום ושם במונחי SEO. השניים בעצם חולקים יתרונות ובמורות דומות. בדומה ליום ושם, חודש ושם מציגים את שם הפוסט ואת התאריך (הפעם, החודש) בכתובת האתר, אך כתובות האתרים שנוצרו קצרות יותר מיום ושם על ידי שתי תווים.

מבנה מותאם אישית

Permalinks בהתאמה אישית מאפשרים לך להתאים אישית את מבנה הפרמלינק שלך כראות עיניך לבלוג שלך. המבנים המותאמים אישית הנפוצים ביותר הם /% postname% /% post_id% / ו /% postname% /.

משתמשי וורדפרס חלוקים במידה רבה ביחס לפרמלינקס בהתאמה אישית. מצד אחד, יש אנשים שנשבעים כי מבנה הפרמלינק המותאם אישית הוא הטוב ביותר עבור קידום אתרים, כאשר משתמשים בו נכון. בינתיים, אחרים טוענים כי אין הבדל משמעותי מבחינת SEO. הדרך הטובה ביותר לגלות זאת היא לנסות זאת בעצמכם, באופן אידיאלי בבלוג חדש. הניסוי מנצח את היום!

אז איזה מבנה עליכם לאמץ?

למעט מבנה ברירת המחדל, כל מבני הפרמלינק של וורדפרס הם ידידותיים לקידום אתרים ויעניקו תוצאות SEO דומות פחות או יותר. בעיקרון זה מסתכם בהעדפה האישית ולמטרה או בסוג הבלוג שאתה מנהל. בשורה התחתונה, כל מבנה permalink שתבחר, וודא שהוא ניתן לקריאה על ידי בני אדם ומילות המפתח העיקריות שלך קרובות ככל האפשר לתחום ברמה העליונה..

ציוצים קטנים יכולים לעשות את ההבדל

צימודים של פרמלינק

לכן ראינו כי רק שינוי מבנה הפרמלינק שלך לא יביא תוצאות משמעותיות אם SEO הוא המטרה העיקרית שלך. עם זאת, מספר ציוצים נוספים יכולים לשפר את המוכנות של מנוע החיפוש באתר שלך ולהבטיח נראות עתידית בתוצאות החיפוש. כפי שכבר צוין, כל מבני הפרמלינק של וורדפרס די טובים מבחינת SEO. אתה יכול להשתמש במגוון שלם של משתנים עם כל מבנה שתבחר. ובאשר לפרמלינקס בהתאמה אישית, אתה יכול לקחת את זה בחריץ גבוה יותר באמצעות ערכים מותאמים אישית.

מהם ערכים מותאמים אישית, אולי תוהה? אם אתה זקוק לתוצאות SEO משמעותיות ממבנה הפרמלינק שלך, ייתכן שתרצה להשתמש במבנה URL מתקדם המאפשר לך להוסיף ערכים מותאמים אישית בפרמלינקס שלך באמצעות פוסטים ושדות מותאמים אישית. עם זאת, זה דורש שינויים מסוימים בפונקציות הפנימיות של וורדפרס, מה שבסופו של דבר פירושו לבזבז כסף על מנת לשכור מפתח או להבריח את כישורי הקידוד שלך..

ביצועים 

אם בבעלותך בלוג שמקבל תנועה רבה כמו אתר מסחר אלקטרוני או סוג של עסק מקוון, ביצועי האתר הם מכריעים מכיוון שהוא משפיע על חווית המשתמש הכוללת. הביצועים הם בעיקרם מהירות האתר או זמן טעינת הדף. מהירויות טעינה של דפים יכולות להשפיע על שיעור ההמרות שלך ובסופו של דבר על המכירות שלך.

אז חזרה לעניין; בעוד שלמבנה הקישורים אין השפעה מועטה או לא על הביצועים עבור אתרים קטנים, זה יכול להשפיע על מהירות טעינת העמוד עבור אתרים גדולים יותר עם מסדי נתונים גדולים. זה אפילו יותר חשוב כאשר משתמשים מחפשים באתר שלך תוכן ספציפי.

כאשר משתמש מנפיק שאילתת חיפוש באתר וורדפרס, PHP אינו מבצע חיפוש במסד הנתונים כולו; במקום זאת, הוא מחפש באמצעות טבלאות עם חותמות תאריך זהות (שנה, חודש ויום). הדבר נכון גם לקישורים המכילים קטגוריה וארכיון. מסיבה זו, מבנה הפרמלינק שלך אמור להכיל באופן חריג את חותמת התאריך כגון /% year% /% monthnum% /% postname% /.

עבור מבנים המכילים שדות טקסט בלבד, וורדפרס מחפשת בבסיס הנתונים כולו מכיוון שהיא “עושה יותר עבודה” מנסה להבדיל בין דפים לפוסטים, מכיוון שאין משתנים. מכיוון שכך, מהירות טעינת העמודים תושפע. זו הסיבה שכדאי להימנע משימוש בקטגוריה לפני שם הדואר במבנה הפרמלינק שלך.

שימו לב שישנם גורמים רבים אחרים שיכולים להשפיע על הביצועים של אתר וורדפרס שלכם וכדאי לכם לייעל אותם גם. בנוסף, הבדלי ביצועים הנוגעים למבנה הפרמלינק בולטים יותר באתרי וורדפרס עם כמות גדולה יחסית של תוכן, אז יש לזכור זאת בעת הפעלת אתרים חדשים.!


כל אחד ממבני הפרמלינק ש- WordPress מספקת, למעט ברירת המחדל, יספיק לבלוגים רגילים או אישיים. גורמים קבועים, כל המבנים נותנים תוצאות זהות, ולמרות מספר טענות, אין שום עדות לכך שמבנה מסוים אחד טוב יותר מהשני באתרים קטנים יחסית..

אם אתה זקוק למבנה פרמלינק מותאם אישית מתקדם יותר, יתכן שתצטרך לבצע התאמות לכמה פונקציות פנימיות כדי להשתמש בערכים מותאמים אישית בכתובות האתרים שלך, מה שעלול להוביל לשיפור SEO במעט. ובאתרים עסוקים בוורדפרס עם כמות ניכרת של תוכן, מבנה URL המכיל את חותמת התאריך עשוי לשפר מעט את מהירות טעינת העמודים בעת חיפוש בתוכן.

באיזה מבנה permalink אתה משתמש באתר שלך? האם מצאת אחת כיעילה יותר מכל אחת אחרת? כיצד השפיע מבנה הפרמלינק שלך על ה- SEO או על הביצועים שלך? אשמח לשמוע את מחשבותיך בנושא בתגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me