כיצד להפוך את אתרי WordPress שלך ליותר ידידותיים למשתמש

כשאתה נמצא במצב של יצירת רעיונות לפני שאתה באמת מתיישב ועובד באתר חדש, קל ללכת קצת לאיבוד. אחרי הכל, אתה מתמודד עם מיליון אפשרויות שונות וכולן נראות מדהים. מפתה לזרוק את הכל ואת הכיור במטבח לאתר רק בגלל שאתה יכול. ואף על פי שאין שום דבר לא בסדר עם זה באתר שלך שמתארח באופן מקומי לצורך ביצוע בדיקות, כנראה שזה לא גישה טובה לאתרי לקוחות.


אם למדתי משהו על שמישות באינטרנט, זה פחות זה בהחלט יותר. ואם אתה רוצה לשמור על מבקרים באתר שלך, אתה צריך לחשוב על חווית משתמש הקצה כבר מההתחלה. המשמעות היא חזרה כשאתה עוסק במושג האתר ובפריסתו הבסיסית. חוויית המשתמש היא דבר שמשפיע ישירות על האופן שבו מבקרים מתקשרים עם האתר שלך וקובע במידה רבה אם הם יתקעו מספיק זמן או לא כדי להמיר אותם. להלן מספר דרכים בהן תוכלו להבטיח שהמיקוד שלכם יישאר בחוויית המשתמש בשלבי העיצוב והפיתוח.

חשוב על העדפות האתר שלך

אמנם לא כל לקוח שתקבל אי פעם הולך לחשוב בדיוק כמוך, אבל זה יכול להועיל למשוך מהעדפות אישיות כשחושבים על עיצוב אתרים. אחרי הכל, איך אתה מרגיש כשמסתכלים על אתר משחק תפקיד מרכזי באופן קבלת תוכנו. הדבר נכון גם למבקרים באתר האידיאליים שלך. כמה העדפות אוניברסליות כוללות:

טקסט ניתן לסריקה

אפילו אם יש לך הרבה מה לומר, כדאי מאוד להעמיס על המבקרים עם המון טקסט. לפחות, לא בלוקים צפופים ממנו. צריך לסרוק את הטקסט, וזה בדיוק איך שזה נשמע: פסקאות קצרות, שפע של כותרות משנה ורשימות ושימוש בתמונות בכל עמוד. זה מפרק בלוקים של טקסט שעלול לגרום למבקרים לזגג.

שטח לבן

אמרתי את זה פעם אחת ואגיד את זה שוב: פחות זה יותר. בניית אתר ידידותי למשתמש פירושו לחשוב על העיצוב הכללי שלו וזה כולל את המקום בו תחליטו לא להציב פריטים. כמות בריאה של שטח לבן סביב טקסט ותמונות מעניקה למבקרים בחדר נשימה. זה גם מאפשר להם יותר לעבד את מה שהם מסתכלים ולהפוך את התוכן ל”ניתן לסריקה “יותר.

אפשרויות גופן

google-fonts-wordpress

אני אשמור על זה פשוט ופשוט: אל תשתמש בגופנים שקשה לקרוא אותם. דלג על הרמזים והתסריט המתולתלים. היצמד לגופנים פשוטים המוכרים באופן אוניברסלי בכל סוגי הדפדפנים. ואם אתה רוצה להיטיב ולוודא שלמבקרים שלך תהיה החוויה הטובה ביותר האפשרית, שלב גופנים של גוגל באתר שלך. ניתן להשיג זאת בקלות באמצעות גופנים של WP חיבור.

קישורים שניתן לזהות (ופועלים)

פשוט מספיק: וודא שקל לאתר את הקישורים בגוף הפוסטים שלך ובמקומות אחרים. יש להדגיש אותם לפחות או בצבע שונה מטקסט הגוף. כמו כן, וודא שכל הקישורים עובדים. אחד הדברים המתסכלים ביותר שמבקר באתר שלך יכול לחוות הוא קישור שבור, אז אל תתנו לזה לקרות! ה בודק קישור שבור התוסף יכול לעזור במניעה זו ולוודא שכאשר משתמש לוחץ, הוא יגיע ליעד המיועד שלך.

חקר את הענף

היבט נוסף של ידידותיות למשתמש שאתה צריך לשים לב אליו הוא הרלוונטיות בענף. זה קשור לא פחות מעיצוב כמו לתכונות הקודמות, אך שוקל הרבה יותר על הציפייה מכל דבר אחר. הציפיות של המבקרים משתנות מענף לתעשייה ועליכם להיות מודעים לדברים האלה מההתחלה.

לדוגמא, נניח שאתה בונה אתר למתווך. מבקר פוטנציאלי באתר המתווך היה מצפה שנושא האתר ייראה בדרך מסוימת ושיכלול פונקציות מסוימות כמו קישוריות MLS, סיורים וירטואליים וכדומה. למרות שלא תמיד צריך להישאר “בתוך הקופסה” מבחינת אסתטיקה עיצובית, חובה לכלול באתר את הפונקציות המתאימות הקשורות לתעשייה ספציפית. אחרת, אתה עומד לבלבל את המבקרים במקרה הטוב, ולהתנכר להם במקרה הרע.

חשוב על הניווט

אתר וורדפרס ידידותי למשתמש יהיה קל לאתר ולשימוש בניווט. ככאלה, אסור לכם לנסות להיות יצירתיים מדי לגבי אופן ההתמודדות עם תפריטים. נפתחות שנפתחות למטה יותר נפתחות לא יהיו לך חברים. תפריטים שתוחבו איפשהו יגרמו למבקרים שלכם לעבוד קשה שלא לצורך לגשת לתוכן שלכם. זה לא משהו שאתה רוצה לעשות. במקום זאת, מקם תפריטי ניווט במקום בולט – בדרך כלל בחלקו העליון של האתר או בצד שמאל.

עליך גם לוודא שבאתר שלך יש סרגל חיפוש נגיש בקלות. שוב, אל תקשו על זה שהמבקרים שלכם ימצאו את התוכן שהם מחפשים.

google-sitemap

לבסוף, וודא שבאתר שלך יש מפת אתר. אמנם זה לא בהכרח ישפיע על חוויית המשתמש, אך זה יקל על קריאת האתר על ידי מנועי חיפוש, מה שמסייע לו לדרג גבוה יותר, ובתורו מעודד תנועה רבה יותר. ה Sitemap של גוגל תוסף הוא בחירה טובה מכיוון שהוא פשוט מאוד ליצור מפת אתר עבור כלי מנהלי האתרים של גוגל.

שקול את המכשירים שבהם נעשה שימוש

מרכיב מרכזי של ידידותיות למשתמש כרוך בהכרה בכך שאנשים יגיעו לאתר שלך ממכשירים שונים. על ידי בחירת נושא מגיב, תוכל להתמודד עם סוגיה זו במכה אחת. בדרך זו, תהיה בטוח שהאתר ייראה כפי שהתכוונת בסמארטפונים, טאבלטים ומחשבים שולחניים. אלמנטים ניווט יהיו תמיד מעל הקפל לגישה נוחה והכפתורים יתאימו בהתאם למכשיר בו הוא נצפה. התמונות יתאימו כך שיתאימו למסך בהישג יד. היענות היא הדרך ללכת על מנת שהאתר שלך יהיה ידידותי למשתמשים ככל האפשר.

אופטימיזציה למהירות

tinypngכמה מהר דפי האתר שלך נטענים משפיעים גם על ידידותיות למשתמש הכללית. לדוגמה, אם האתר נטען באיטיות אך מבקר כבר יודע בדיוק על מה עליו היה ללחוץ כדי להגיע לאן שהוא צריך להגיע, האורח היה מתסכל מאוד בינתיים. אז, השתמש בשכל ישר. הימנע מתמונות ענקיות ו / או דחוס אותן בעזרת כלי כמו TinyPNG ו לרפות. כלים אלה יפחיתו במידה ניכרת את קבצי התמונות.

כדי להפחית את זמני העומס ברחבי האתר, אתה יכול להשתמש בתוסף מטמון כמו מטמון סה”כ W3 להאיץ גם את העניינים.


רבים מהטיפים המפורטים לעיל הם שיטות עבודה מומלצות סטנדרטיות עבור האינטרנט שעליך להשתמש בו ללא קשר לפלטפורמה בה אתה בונה אתר. עם זאת, CMS של וורדפרס מקלה על יצירת אתר ידידותי למשתמש יותר בזכות כמה מהאיכויות הגלומות בו והיכולת להרחיב את התכונות שלו באמצעות תוספים. והיכולת להציע חוויה ידידותית למשתמש באופן עקבי היא בטוחה שתחזור על לקוחות ופניות חוזרות.

אילו תכונות אתה משייך לאתרים שאתה מחשיב שהם ידידותיים למשתמש? מהם לדעתך חובה, לדעתך? אם אתה חושב שהתגעגעתי למשהו או שאתה פשוט רוצה להציע את שני הסנטים שלך, אנא אל תהסס לעשות זאת בתגובות. אנו תמיד חוששים לשמוע מה יש לך לומר!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me