כיצד לבצע אופטימיזציה של WooCommerce ולשפר את ביצועי האתר

כיצד לבצע אופטימיזציה של WooCommerce ולשפר את ביצועי האתר

שוק המסחר האלקטרוני צמח משמעותית בשנים האחרונות והוא ממשיך לצמוח ללא סימני האטה בזמן הקרוב. הסיבה העיקרית לסחר אלקטרוני צברה פופולריות כזו היא שהנוחות יותר לצרכנים לקנות באינטרנט בימינו. עם זאת, פשוט ניהול חנות מקוונת לא אומר שיהיו לך הרבה לקוחות או מכירות לצורך העניין (תצטרך לבצע אופטימיזציה ראשונה של WooCommerce).


לצרכנים ברשת יש ציפיות, צרכים ודרישות ספציפיות בכל הקשור לקניות מקוונות. אם אינך מצליח לחרוג או אפילו לעמוד בציפיות הללו, תאבד לקוחות למתחרה. זו הסיבה שכל כך חשוב לבצע אופטימיזציה נכונה של הביצועים של חנות WooCommerce שלך.

בימינו, בעלי אתרים רבים בוחרים בוורדפרס. וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולריות והחזקות ביותר (CMS) בעולם. לא רק זה, אלא 31.6% מכל אתרי האינטרנט העולמיים הפעל ב- WordPress. מבין אותם אנשים, יותר מ -4 מיליון מהם קיבלו את ההחלטה החכמה להקים חנות מקוונת באמצעות WooCommerce.

WooCommerce הוא תוסף וורדפרס חזק (ובחינם) עם תכונות מובנות למכירת מוצרים באתר האינטרנט שלך. בנוסף קיימות מאות תוספי WooCommerce ותוספות זמינות להתאמה אישית של החנות שלך כראות עיניך. אוטובוס כאמור, פשוט אין חנות למסחר אלקטרוני לא מספיקה בכדי לייצר לקוחות או להגדיל את המכירות.

חשיבותם של דפי טעינה מהירה

בעת ביצוע אופטימיזציה של דף WooCommerce שלך, הכל מסתכם בכך שהוא קל לניווט, ידידותי למשתמש, מועשר בתוכן איכותי, מגיב וכן הלאה. עם זאת, אחד מגורמי הביצועים החשובים ביותר הוא המהירות. זמן הטעינה של הדפים שלך ובאופן כללי מהירות האתר שלך ממלא תפקיד חיוני בשביעות רצון הלקוחות.

אף אחד לא סובל אתרים איטית בימים אלה ותוכל להיות בטוח שהלקוחות שלך יעזבו את החנות שלך אם ייקח זמן רב מדי לטעינת הדפים שלך. למען האמת, כ- 47% מהצרכנים המקוונים צופים שהדף שלך יטען תוך פחות משתי שניות. בנוסף, 67% ממשתמשי הסלולרי יעזבו את העמוד שלך על הסף אם יידרש לטעון יותר משלוש שניות.

עם זאת, זמן טעינת העמודים מבטיח הפסד של לקוחות ומכירות. יתר על כן, שניה בודדת של עיכוב בזמן טעינת העמודים יכולה לגרום לירידה של 16% בשביעות רצון הלקוחות, 11% פחות צפיות בדף וירידה של 7% בהמרות. בחנויות למסחר אלקטרוני זה יכול להשפיע באופן משמעותי על הרווחים ועל השורה התחתונה. לכן מהירות חשובה ביותר אם ברצונך לנהל חנות מסחר אלקטרוני מצליחה. בנוסף לשימוש במדריך המלא שלנו להאיץ את וורדפרס, חמשת העצות הקלות הללו יעזרו לך לבצע אופטימיזציה של WooCommerce בהקדם האפשרי.

1. בחר את הפיתרון המתאים של וורדפרס לאירוח

אירוח הוורדפרס הטוב ביותר לאתר שלך

הכל מתחיל בבחירת ספק אירוח וורדפרס. זהו הצעד הראשון לאתר וורדפרס מהיר. אם ספק האירוח שלך אינו תומך במהירות טובה באתר, לא ניתן לעשות הרבה כדי לייעל את WooCommerce. חקר פתרונות אירוח טובים לפני שתתחיל לייעל את החנות שלך.

כאשר אתם מחפשים את אירוח הוורדפרס הטוב ביותר עבור האתר שלכם, התמקדו בשעון זמן יוצא דופן ובזמן ההשבתה הנמוך ביותר האפשרי, תמיכה 24/7, מהירות אתר מעולה ומחירים סבירים. אחרת, אתה עלול לחוות מהירות רוחב פס איטית, קריסות שרת תכופות, עלייה בהשבתה באתר וביצועים לקויים. זה ללא ספק ירחיק את הלקוחות שלך מהחנות שלך.

עבור WooCommerce, נסה להימנע מפתרונות אירוח תקציביים. תוכנית $ 1 לחודש או כביכול “בחינם” לא תועיל לך בטווח הרחוק. זה אולי יעבוד בסדר בהתחלה, אך ככל שגודל החנות והביקוש למוצרים שלך גדל התוכניות הזעירות הללו פשוט לא יכולות להציע מספיק משאבים כדי לתמוך באתר שלך. במקום זאת, קח את הזמן לבחור תכנית שמתאימה לצרכי התנועה והמשאבים שלך. אנו אוהבים את WP Engine ואת גלגל תנופה – שניהם מציעים אירוח וורדפרס מהיר במיוחד ומנוהל באופן מלא עם הרבה משאבים לתמיכה בחנות WooCommerce בינונית..

2. אופטימיזציה של תמונות

כיצד לייעל תמונות עבור וורדפרס, מדריך שלם

תמונות באיכות גבוהה הן אחת הדרכים הפשוטות ביותר לגרום לחנות המסחר האלקטרוני שלך להתבלט. עם זאת, לתמונות יכולה להיות השפעה משמעותית על זמן הטעינה של הדף שלך, אם הן לא מותאמות כראוי. תמונות גדולות ואיכותיות עבור המוצרים שלך עשויות להיראות חריגות בחנות שלך. אבל בצד ההפוך ייקח זמן לטעון את התמונות האלה. זה למה לייעל את התמונות שלך כל כך חשוב.

על ידי אופטימיזציה של תמונות אתה יכול לשמור על תמונות מדהימות בחנות שלך מבלי להגדיל את זמן טעינת העמוד. אתה יכול להשתמש בתוסף, אבל עדיף ללמוד כיצד לבצע אופטימיזציה של תמונות כראוי לפני שתעלה אותן לחנות שלך. להלן מספר דברים שתוכלו לעשות כדי לייעל את התמונות:

 • השתמש בתבנית התמונה המתאימה: בבחירת פורמט לתמונות שלך, חשוב להתמקד בפורמטים האידיאליים לאתרים ודפדפנים. בדרך כלל מדובר בפורמטים של JPG או PNG. הם דוחסים את התמונות לשימוש מקוון ומפחיתים את איכות התמונה ללא השפעות שליליות. במילים אחרות, התמונות שלך ייראו נהדר גם באיכות מופחתת.
 • השתמש בגודל המתאים לתמונות שלך: חתוך את התמונות שלך בגודל הנכון לפני שאתה מעלה. בנוסף, כשאתה מעלה תמונה ל- WordPress גדלי ברירת המחדל של המדיה ייווצרו באופן אוטומטי. אתה יכול למצוא אפשרויות גודל תמונה אלה תחת הגדרות> מדיה בלוח המחוונים של וורדפרס. אנו ממליצים להסיר אפשרויות שלא השתמשת בהן על ידי הגדרת ברירת המחדל לאפס.
 • דחוס תמונות: הקפד לדחוס את התמונות שלך לפני שתעלה אותן ל- WordPress. אתה יכול להשתמש באפשרות שולחן עבודה כגון ImageOptim, או שירות מקוון חינם כמו קראקן. אם כבר העלית את התמונות שלך ל- WordPress אל תדאג. אתה עדיין יכול להשתמש בתוסף כגון EWWW או לרפות כדי להקטין את גודל הקבצים של תמונות שכבר נמצאות בבסיס הנתונים שלך.

3. מינוף רשת אספקת תוכן (CDN)

CDN: רשת אספקת תוכן

CDN או רשת אספקת תוכן יכולים לעזור לך לשפר את מהירות האתר שלך ולהקטין את זמן טעינת העמודים של חנות WooCommerce שלך. CDN היא רשת שרתים הממוקמת אסטרטגית ברחבי העולם. אלה משמשים במטמון במטמון לתוכן האתר שלך על מנת להפוך אותו לזמין יותר ללקוחות על סמך מיקום גיאוגרפי. כך שכאשר CDN שומר במטמון את קבצי האתר שלך (גרסה סטטית של התמונות, CSS, JavaScript וכו ‘) זה מאוחר יותר הופך אותם לזמינים למשתמשים הקרובים ביותר ל- CDN.

לדוגמה, עם CDN לקוחות ישלחו בקשה למרכז הנתונים של CDN הקרוב אליהם. כך שלקוח בוושינגטון עשוי לראות תוכן במטמון משרת בניו יורק, בעוד שלקוח בטוקיו רואה תוכן ממרכז נתונים בהונג קונג. בדרך זו ניתן להפחית את המרחק הגיאוגרפי, תנועת רוחב הפס וזמן הטעינה.

בנוסף, יתרון נוסף של שימוש ב- CDN הוא הורדת המתח על שרת האירוח שלכם. על ידי הקטנת מספר בקשות HTTP לשרתים העיקריים שלך, אתה מוריד את הסיכון להתרסקות שרת. לדוגמה, אם אתה משתמש בתמריץ להגדיל מאוד את התעבורה באתר, יתכן ששרת האירוח שלך לא יוכל לטפל בכל הבקשות החדשות ללא עזרה של CDN.

קיימות אפשרויות CDN רבות. אפשרות נהדרת היא פרח ענן, המציעה תוכנית CDN בחינם לאתרים אישיים. Cloudflare משמש אפילו באתר זה (WPExplorer) – כך שתוכלו לראות כמה זה עובד טוב.

4. צמצם קוד

קוד ממוזער

זה לא נדיר שאתרים יוצרים ואוחסנים הרבה קבצים. למרבה הצער זה יכול להגדיל את זמני טעינת הדפים שלך. על ידי מזעור הקוד עצמו, אתה יכול לצמצם את מספר הקבצים ושורות קוד מיותרות. בתורו עשוי להימשך פחות זמן לטעינה של הדפים שלך. מזעור קוד הוא תהליך הסרת שורות קוד מיותרות. בדרך זו הקוד עדיין מבוצע כראוי, רק בצורה יעילה יותר. לדוגמה, שורות קוד יכולות להיות הערות, תוחמי חסימות, תווי שטח לבן, תווי שורות חדשים וכו ‘. כדוגמה כאן נראה קוד CSS:

גוף {
שולי: 20px;
ריפוד: 20px;
צבע: # 333;
רקע: #fff;
}

h1 {
גודל גופן: 32 פיקסלים;
צבע: # 222;
שוליים תחתון: 10 פיקסלים;
}

הנה אותו קוד לאחר שצומצם:

body {margin: 20px; padding: 20px; צבע: # 333; רקע: #fff} h1 {font-size: 32px; צבע: # 222; margin-bottom: 10px}

תווים מוגזמים אלה פשוט אינם נדרשים לשפות דפדפן כמו JavaScript או CSS כדי לקרוא את הקוד כראוי. הם רק יאטו את כל התהליך. במילים אחרות, קוד קצר יותר פירושו פחות נתונים עבור שפות לעבד, מה שמשפר בסופו של דבר את מהירות אתר וורדפרס שלך. הזמנת הקוד יכולה להיעשות באופן ידני או שתוכל להשתמש בכלי מקוון בחינם כגון MinifyCode. למרות שרוב הנושאים והתוספים של קידוד וורדפרס מקודדים היטב, כבר יאושרו, כדאי לבדוק שנית אם ההתאמות האישיות שלך מדי.

5. סקור את התוספים שלך

בדוק והסר תוספים

חלק ממה שהופך את וורדפרס למושכת כל כך הוא המגוון הרחב של התוספים הזמינים להתאמה אישית של אתר האינטרנט שלך. אחרי הכל, אפילו WooCommerce עצמה היא תוסף. עם זאת, רק מכיוון שיש המון תוספים זמינים זה לא אומר שאתה צריך להשתמש בכולם.

וורדפרס הוא קוד פתוח, כלומר כל אחד יכול ליצור אפשרויות התאמה אישית, ערכות נושא או תוספים חדשים. ויש טון בחוץ, שזה מדהים. כמעט לכל פונקציונליות שתרצה להוסיף לחנות שלך, יש תוסף שיכול לעשות את זה. עם זאת, חלק מבעלי אתרים עוברים קיצוניות ומתקינים כל תוסף וכל שהם חושבים שעשויים להיות מעט השימושיים ביותר.

בעוד שמספר סביר של תוספים לא אמורים להשפיע על מהירות האתר שלך, ישנם כמה אזהרות.

 • איכות קוד תוסף: שימוש בתוסף אחד בלבד המקודד בצורה לא טובה יכול להפסיק את אתר האינטרנט שלך. לדוגמה, יתכן שמארחי אתרים לא יאפשרו למשתמשים להתקין את התוסף הפופולרי לבדיקת קישור שבור מכיוון שהוא יוצר מספר מכריע של בקשות HTTP. תוספים הם גם תוכנות של צד שלישי – מה שאומר שיכולים להיות להם קוד נרחב או אפילו סיכוני אבטחה שאולי לא ידעתם עליהם. נסה למצוא ביקורות על תוסף, או בדוק אותו בסביבת בימתיות לפני שתתקין באתר הראשי שלך.
 • פונקציות כפולות של תוספים: שימוש במספר תוספים המשרתים אותה מטרה יכול ליצור קונפליקטים ובכך להאט את האתר שלך. לדוגמה, אינך זקוק לשני תוספים להחלפה המותקנים באתר שלך. אם אתה משתמש בסליידרים פשוט בחר אחד. באותם קווים, אם כבר התקנת את JetPack אולי אין צורך להתקין גם תוסף ניתוח נוסף (מכיוון שסטטיסטיקת האתר היא אחת מהפונקציות הרבות החזקות של JetPack).
 • גודל תוסף: התקנת חבורה של תוספים כבדים גדולים או משאביים (כמו בונה דפים, מחוון פרימיום, מסחר אלקטרוני, צ’אט חי ופורום קהילתי) עלולה לגרום לבעיות. באופן דומה, שימוש קיצוני בתוספים עלול לגרום לנפיחות באתר. יש לך רק כל כך הרבה מקום במסד הנתונים.

בסופו של דבר, השתמש במה שאתה צריך והיפטר מכל התוספים שאינם. אם ברצונך להרחיב את הפונקציונליות של חנות WooCommerce שלך, הקדש את הזמן לשקול בזהירות תוספים חדשים (או אפשרות של תכונות שפותחו בהתאמה אישית) כדי להבטיח מהירות ופונקציונליות טובה..

טיפים לעטיפה לייעול WooCommerce

יישום WooCommerce באתר וורדפרס שלך הוא צעד נהדר לקראת הפעלת חנות מסחר אלקטרוני מצליחה. עם זאת, לא משנה עד כמה הפלטפורמה שלך גדולה, היא לא יכולה לעשות הכל לבד. המשמעות היא שעליך לבצע אופטימיזציה של WooCommerce ורכיבי אתרים אחרים כראוי בכדי לספק את חווית הלקוחות הטובה ביותר האפשרית או את הקהל שלך.

יש לך טיפים נוספים לייעול WooCommerce? או שאלות על חנות WooCommerce משלך? אל תהסס להשאיר פתק למטה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map