גוגל אנליטיקס מהיר וקל עבור וורדפרס

מדריך מהיר ל- Google Analytics עבור WordPress

השקת בלוג חדש יכולה להיות קשה במיוחד מכיוון שהכול בסדר, חדש. חלק מרכזי בהתקדמות לאחר ההשקה הוא היכולת לעקוב אחר ולעקוב אחר ההתקדמות שלך באמצעות גורמים מדידים כמו מדדי תנועה וקהל..


בטח שמעת את הזקנה אומרת “אתה לא יכול לדעת לאן אתה הולך עד שאתה יודע איפה היית.”זה נכון לאורך החיים ובנסיבות רבות, אך זה תקף במיוחד לתעבורה בוורדפרס. אתה צריך לעקוב אחר הסטטיסטיקות שלך, לבדוק מה אתה עושה נכון (או לא נכון) את התעבורה באתר שלך ואז לבצע התאמות כדי להגביר את התנועה.

מדוע עליך לעקוב אחר סטטיסטיקת האתר שלך

אנליטיקס הם דרך נהדרת לראות Who מבקר באתר שלך, מתי הם מבקרים במהלך היום (או הלילה) ו- איפה בעולם שממנו הם באים. זהו משאב חשוב כך שתוכלו לייעל באמת את התוכן שלכם על ידי יצירת מאמרים רלוונטיים וממוקדים לקהל שלכם שישוחרר בזמן הטוב ביותר..

סיבה חשובה נוספת לשימוש בניתוח היא לראות מה המבקרים שלך עושים באתר שלך איך התוכן שלך מציג. אנליטיקס מאפשרת לך לראות אילו מאמרים משיגים הכי הרבה צפיות, כמה זמן הקוראים נשארים עליהם, אם / באילו קישורים הם לוחצים ושיעור היציאה מדף הכניסה (מבקרים שיוצאים בלי לקרוא). אלה כלים חשובים כדי שתוכל ליצור תוכן טוב יותר שהקהל שלך יגיב אליו.

מדוע להשתמש בגוגל אנליטיקס?

אחת מהדרך הנפוצה ביותר למדוד ולשמור על תפריטים היא עם גוגל ניתוח נתונים. מה הגיוני – גוגל היא מנוע החיפוש מספר 1 ולכן באופן טבעי יש להם את הכלי האולטימטיבי שיעזור למשתמשים לייעל את שיטות ה- SEO שלהם. זהו גם שירות ניתוח אתרים מקוון בחינם שבו אתה יכול להשתמש כדי לעקוב אחר התנועה של האתר שלך ולפרש אותם. בעזרת הכלי הזה תוכל גלה עובדות ומגמות הקשורים לאתר שלך שיכולים לעזור לך להבין טוב יותר את הביצועים שלו.

ישנם מספר יתרונות בשימוש בגוגל אנליטיקס, אם כי זה בעיקר כלי מפתח לבדיקת האופן בו מבקרים משתמשים באתר שלך. ככאלה תוכלו לנתח טוב יותר את ביצועי התוכן שלכם, ולהבחין במגמות כמו שיעור יציאה מדף יציאה מדף יציאה גבוה.

מה אתה יכול לעשות עם גוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס היא חנות עצירה אחת לכל הדברים שקשורים לתעבורה ולקהל. בעזרת כלי זה תוכלו לאסוף נתונים על מקורות התנועה, המכשירים, האירועים שלכם ועוד. בנוסף ישנם כלים רבים לדיווח שיעזרו לך להציג את הנתונים בפורמט קל להבנה כמו גרפים, אחוזים, מפות וטווחי זמן. כך תוכלו לראות במבט מהיר אילו פוסטים מבצעים, מאיפה רוב הקוראים שלכם או אפילו איך לקוח עובר מדף הבית שלכם לרכישה שהושלמה..

יש טונות של תכונות ודיווחים מעולים, רבים מכדי לעבור עליהם כרגע. אבל אתה יכול ללמוד עוד על Google Analytics על ידי ביקור באתר שלהם תכונות ואז התחבר כיצד להשתמש בהם באמצעות הקורסים המקוונים שלהם ב- Analytics Academy.

כיצד להירשם לגוגל אנליטיקס?

Google Analytics SIgnup

ההרשמה ל- Google Analytics היא מהירה, קלה וחינמית. תצטרך רק כמה דברים לפני שתירשם:

  1. חשבון גוגל בחינם לשימוש לצורך הניתוח שלך
  2. תוסף של גוגל אנליטיקס או גישה לאתר וורדפרס שלך דרך FTP או נושא תואם (כמו סה”כ)

הצעד הראשון הוא לחץ על הכפתור כדי להירשם. ודא שנבחרה אפשרות החשבון החדשה עבור “אתר”. לאחר מכן הוסף שם חשבון, שם אתר, כתובת אתר ופרטי התעשייה / אזור הזמן שלך. לחץ על הכפתור הכחול כדי לקבל את מזהה המעקב שלך.

בשלב הבא תוצג לך קוד מעקב לאתר שלך. העתק את הקוד שלך להדביק בתוך התוסף המועדף עליך של Google Analytics (כמו אחד מהאנשים שאנו חולקים למטה).

אם אתה מעדיף לא להשתמש בתוסף זה לגמרי בסדר – כמה נושאים כמו נושא ה- WordPress כוללים תמיכה מובנית של Google Analytics. לדוגמה, ל- Total יש שדה פעולה מותאם אישית בו תוכלו להדביק את הקוד ישירות בלוח המחוונים של וורדפרס (תוכלו לראות פרטים נוספים בתיעוד). או אם אתה ממשיך לשים יד (ויודע מה אתה עושה) אתה יכול להדביק את הקוד בקובצי function.php שלך באמצעות הקטע הבא:


// הדבק את קוד Google Analytics שלך משלב 4 כאן

השלב האחרון הוא חזור לחשבון Google Analytics שלך כדי לשמור. עכשיו אתה רק צריך לחכות עד שגוגל תאסוף נתונים מהאתר שלך, כך שתוכל להתחיל לבדוק את הסטטיסטיקות והדוחות שלך.

התוספים הטובים ביותר של גוגל אנליטיקס

כמובן שאתה יכול להיכנס לחשבון Google Analytics שלך ולפנות את כל הדוחות, הגרפים והרבים (הרבים, הרבים) המסופקים. לשם כך תדביק את קוד המעקב שלך בקבצי הנושא או הליבה שלך ב- WordPress. או שתוכלו להקל על חייכם בהרבה באמצעות תוסף. התוספים הבאים מביאים את Google Analytics ישירות ללוח המחוונים של וורדפרס.

ערכת האתר של גוגל

ערכת אתרים של גוגל עבור וורדפרס

כשמדובר בגוגל אנליטיקס אתה לא יכול להשתבש עם התוסף הרשמי של ערכת האתר של Google. בעזרתו תוכלו לגשת בקלות לכל הכלים של גוגל ממרכז השליטה של ​​וורדפרס שכולל אנליטיקס (יחד עם מנהל התגים, Search Console, PageSpeed ​​Insights ועוד). פשוט התקן את התוסף, לחץ אל חיבור שירות עבור Analytics, היכנס באמצעות חשבון Google שלך ​​ואשר שאתה עושה זאת להתיר ערכת אתר לגישה לאנליטיקס שלך. ואז כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על קבע את תצורת Analytics כפתור לסיום. כל מה שאתה בדרך כלל נכנס ל- Analytics לצפייה מוצג בנוחות בלוח המחוונים של וורדפרס.

אם תרצה ללמוד עוד, יש לנו מדריך מלא של ערכת אתרים של Google שיעזור לך להפעיל את הפלאגין באתר וורדפרס שלך..

גוגל אנליטיקס מאת MonsterInsights

MonsterInsights Analytics עבור וורדפרס

מידע והורדהצפו בהדגמה

Google Analytics מאת MonsterInsights הוא פיתרון חינמי פופולרי לשילוב Google Analytics בהתקנת וורדפרס שלך. פשוט הוסף את קוד המעקב שלך בגוגל והתחל ללמוד על התנועה שלך! ישנן אפשרויות נוספות למעקב אחר דמוגרפיה, רישום קישורים יוצאים כתצוגות עמודים, התאמה אישית של מעקב אחר קישורים פנימיים ועוד. בנוסף לתכונות רבות יותר (ותמיכה) אתה יכול לשדרג לפרמיה כדי להוסיף דוחות נוספים ומעקב אחר מסחר אלקטרוני.

מרכז השליטה של ​​גוגל אנליטיקס ל- WP

לוח המחוונים של גוגל אנליטיקס לתוסף WP

לוח המחוונים החינמי של גוגל אנליטיקס לתוסף WP מאפשר לך להציג מדדי ניתוח מרכזיים ישירות בלוח המחוונים של וורדפרס. חלק מהדוחות כוללים את מספר הביקורים, המבקרים ותצוגות העמוד שאתה מקבל, שיעורי הכניסה שלך ורבים אחרים.

כמובן שהיתרון הגדול ביותר בשימוש בתוסף הוא היכולת להציג את מדדי המפתח שלך לחלוטין בתוך WordPress ולא להיכנס ישירות לגוגל אנליטיקס. תוסף זה כולל אפשרויות שונות כך שתוכלו להציג את הנתונים הסטטיסטיים של גוגל בזמן אמת מלוח המחוונים. צפה ברבים מדוחות Google הרגילים עבור המבקרים שלך, הפעלות, צפיות בדפים, שיעורי יציאה מדף כניסה ועוד. זה מהיר יותר, ומאפשר לך לחדד את הערכים החשובים לך באמת במקום לשדרג בשלל דוחות אחרים (פחות חשובים).

כיצד לפרש את דוחות Google Analytics שלך

כמובן שתהיה גישה לדוחות הניתוח שלך ללא כל ספק, אלא אם כן אתה יודע להשתמש בהם. כמה מדוחות המפתח שסביר להניח שתרצו להציג הם:

  • תצוגות דף. אחד הדוחות הפשוטים ביותר שגוגל אנליטיקס מייצר, זה פשוט אומר לך כמה פעמים דף נצפה. בעזרת מידע זה תוכלו ללמוד מה פופולרי באתר האינטרנט שלכם ומה יכול לעשות בעבודה מסוימת. כמובן, זה לא אומר לך את כל הסיפור, וסביר להניח שתשתמש בו בשילוב עם דוחות אחרים.
  • מקורות תנועהGoogle Analytics יכול לעקוב אחר המקום שממנו מגיעים אורחים, הן באינטרנט והן את מיקומם הגאוגרפי. מדד זה יכול להיות מפתח למדידת היעילות של קמפיינים שיווקיים.
  • קצב הקפיצה. זה מודד את מספר המבקרים שדפדפו בדף הבית שלך, ואז עזבו מיד מבלי להתקשר איתו. שיעור יציאה מדף יציאה גבוה מצביע על כך שאנשים לא מסתובבים בכדי לצפות בתוכן שלך (וזה רע!). עם זאת, ברגע שאתה מודע לכך, אתה יכול לחקור מדוע זה קורה.

יש הרבה דוחות אחרים שניתן לראות ב- Google Analytics, ומאמר זה אפילו לא יכול להתחיל לכסות את כולם! סביר להניח שתרצה לערוך מחקר משלך על המוצעים ולהתייעץ במדריך שימושי של Google Analytics או שניים לאורך הדרך.

האם יש אלטרנטיבה לעקוב אחר סטטיסטיקת אתרים?

אולי אינך רוצה לעבור על כל החישוקים כדי להתקין את גוגל אנליטיקס, או אולי אינך אוהב להסתמך על אתרי צד שלישי. אין בעיה – אתה עדיין יכול לעקוב אחר עצמך בסטטיסטיקה בסיסית של תנועה באתר. עיין במדריך האחרון שלנו של Matomo Analytics כדי לראות כיצד אתה יכול לעקוב אחר הסטטיסטיקות שלך לבד.


ניתן להשתמש ב- Google Analytics כדי ליצור שפע של מידע על מבקרי האתר שלך ועל התנהגותם. קבלת מידע זה יכולה לעזור לך לאמוד טוב יותר את ביצועי האתר שלך, ולאפשר לך להגדיר יעדי אתר ספציפיים יותר.

יש לך שאלות כיצד לשלב את Google Analytics עם WordPress? יידע אותנו בפרק ההערות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me