כיצד ליצור קישורים בבלוג הוורדפרס שלך למעורבות מוגברת

צור קישורים למעורבות

כאשר אנשים פוגעים בבלוג שלך הם בדרך כלל מבצעים אחת משתי פעולות:


  1. להקפיץ ישר
  2. התחל לקרוא

היום אני רוצה להתמקד באותה פעולה שנייה כי מישהו מתחיל לקרוא זה בתחילת מסע שעליכם להשתלט עליו. מבקר הקורא טקסט כלשהו באתר שלך אינו מציע בפני עצמו דבר בעל ערך – המפתח הוא לנצל את ההתקשרות הראשונית ההיא ובסופו של דבר לגרום למבקר לבצע את הפעולות העיקריות הרצויות לך..

ישנם גורמים רבים (כגון עיצוב והעתקה) אשר נכנסים לתמונה בקביעת מידת מעורבותם של המבקרים שלך וכמה סביר להניח שהם יתגיירו. עם זאת, גורם אחד בעל השפעה עצומה, שעדיין נדון רק לעיתים נדירות הוא ההיפר-קישור הפשוט. המציאות היא שקישורים הם כלים בעלי עוצמה יוצאת דופן וכי התעלמות מהנוהג הטוב ביותר ביחס ליצירתם יכול לגרום לכך שהבלוג שלך יתפקד כמו מסננת, כאשר כל חור מייצג קישור.

בפוסט זה אני רוצה לעזור לך לגייס הרבה מאותם חורים. על ידי ביצוע היישום שלהלן ויישוםו, סביר להניח שתראו שיעורי מעורבות והמרות משופרים לאורך זמן, ומנקודת מבט פחות מוחשית תוכלו גם לשפר את חוויית המבקרים בצורה דרסטית..

כיצד לעצב את הקישורים שלך

נתחיל עם היסודות המוחלטים. יש לייצג בבירור כל קישור באתר שלך כפי ש קישור – כלומר יש להבדיל אותו בבירור בין טקסט אחר בעמוד וזה צריך להיות ברור שהוא קישור.

בשנות התשעים הקישור היה בדרך כלל כחול והודגש כך. אנשים התרגלו לקישור שנראה בדרך מסוימת וכך יתבלבלו אם יתעמתו איתם טקסט מודגש באותו צבע כמו טקסט הגוף או טקסט שהיה בצבע אחר אבל לא היה תחתון.

למרות שטקסט כחול מודגש עדיין נמצא בכל מקום במוחנו כקישור, בימינו היפר-קישורים שאינם מודגשים הם דבר שבשגרה ומקובל לחלוטין. עם זאת, עדיין עליך להבטיח שהקישורים שלך בולטים בבירור. אל תשאיר את המשתמש בבלבול באשר למה שהוא או שאינו קישור בשום שלב באתר שלך. ולמרות שקישורים מודגשים אינם נפוצים כמעט בימינו, חכם שלא להדגיש טקסט כלשהו באתר שלך ככלל אלא אם כן הוא קישור. רוב האנשים עדיין משייכים טקסט מקושרת באינטרנט להיפר-קישורים וככאלה יש לשמור רק להיפר-קישורים. אם ברצונך להדגיש טקסט השתמש ב מודגש כדי להדגיש ביטויי מפתח (למשל, זה באמת חשוב) ונטוי כדי להציע ניפוי בקוליזציה של מילה (למשל I באמת רוצה שתקרא את זה).

טקסט עוגן

לאלו מכם שלא יודעים, טקסט עוגן הוא פשוט המילים המשמשות בקישור, שהנפוצה ביותר בהן היא “לחץ כאן”. טקסט עוגן הוא חשוב ביותר מכמה סיבות (אופטימיזציה למנועי חיפוש של וורדפרס היא דוגמא מובנת מאליה) אבל בפוסט זה אני רוצה להתמקד בשימושיות, לפיה אני בעצם מתכוון לקלות בה מישהו יכול להבין לאיזה קישור מוביל לפני הם לוחצים על זה.

משתמשי האינטרנט הם לרוב די מיומנים בימינו וככאלה אינם זקוקים לידיים שלהם אוחזות באותה צורה כמו לפני 10-15 שנים. אין עוד צורך להקדים הקדמה לכל קישור עם טקסט עוגן “לחץ כאן” – במקום זאת מועיל הרבה יותר למבקר להיות תיאורי, והרבה יותר טוב ל”זרם “הטקסט לשלב קישורים באופן אינטואיטיבי. לדוגמה, שקול את שני טקסטים העוגן הבאים:

  1. למידע נוסף על המוצרים שלנו לחצו כאן.
  2. גלה מידע נוסף על המוצרים שלנו.

טקסט העוגן השני בולט יותר, קל יותר להבנה וקל יותר ללחוץ עליו. על קצה המזלג זה עדיף בהרבה על האלטרנטיבה “לחץ כאן”. עליכם תמיד לשאוף לכלול בלוג שלכם טקסט עוגן רלוונטי בהקשר.

מבחינת המצגת נראה מסודר יותר להחריג סימני פיסוק מטקסט עוגן. יתר על כן, חשוב שתישאר עקבית באופן שבו אתה מחריג סימני פיסוק מטקסט עוגן, שכן פעולה זו תעשה את חוויית המשתמש צפויה יותר ונעימה יותר.

טקסט כותרת

ישנם למעשה שני אלמנטים המתארים קישור ועוזרים למשתמשים להחליט אם עליהם ללחוץ עליו או לא. הראשון (והחשוב ביותר) הוא טקסט העוגן אך אין להתעלם מערך טקסט הכותרת.

ברוב הדפדפנים בשולחן העבודה קישורים טקסט הכותרת הוא הטקסט הקופץ הקטן שמופיע כשאתה מרחף מעל קישור (שעבורו הוגדר טקסט כותרת):

קישור כותרת טקסט

אם טקסט העוגן מספק הקשר, טקסט הכותרת מספק הבהרה. הדוגמה שלמעלה היא דוגמה מושלמת – טקסט העוגן וטקסט הגוף שמסביב גורם לנו להאמין שהקישור מוביל למשהו שקשור ל (א) יעקב נילסן ו (ב) המוניטין שלו כ”מלך השימושיות “, וטקסט הכותרת מבהירה כי הקישור מוביל לביוגרפיה המתארחת באתר ספציפי. לא היה זה מעשי לכלול את טקסט הכותרת כטקסט עוגן אך הוא משמש כמידע נוסף שימושי.

אז השתמש בטקסט הכותרת בכל פעם שהוא מתאים. לא תמיד אתה צריך להשתמש בטקסט כותרת – למשל, במצב בו ברור לחלוטין מטקסט העוגן לאן יוביל הקישור. להלן שתי דוגמאות נפוצות בדיוק לכך:

בפוסט האחרון שלי ב- WPExplorer, “הטבלה המחזורית של תוספי וורדפרס (וה- 5 המובילים שלי)”, רשמתי את חמשת התוספים המובילים שלי מתוך 108 שהורדו ביותר ב WordPress.org.

טקסט העוגן של הקישור הראשון כולל את כותרת הפוסט שמקושרת אליו. טקסט העוגן של הקישור השני מספק את שם האתר אליו הוא מקשר. בשני המקרים, אין שום תועלת אמיתית בחזרה על טקסט העוגן כטקסט כותרת או לכלול את מה שיהיה ככל הנראה מידע מיותר כטקסט כותרת.

אם אתה רוצה דוגמאות נוספות לשימוש יעיל בטקסט של הכותרת, פשוט רחף מעל כל הקישורים בפוסט זה. לחלקם אין טקסט כותרת (וזה צריך להיות ברור מדוע), בעוד שאחרים כן.

פתיחת חלונות בכרטיסיות חדשות (או לא)

כשמדובר בשימושיות באינטרנט מצאתי כי השאלה אם לפתוח קישורים בכרטיסיות חדשות היא לרוב נקודת מחלוקת. לאחר ששקלתי את הנושא באריכות רבה נקודת המבט שלי היא כדלקמן: האם עליכם לפתוח קישורים בכרטיסייה חדשה או לא, תלוי לחלוטין בקישור..

הרשו לי להסביר את עמדתי על ידי בקשתכם לשקול איזה ערך יש בקישור שנפתח בלשונית חדשה. אם קישור נפתח בכרטיסייה חדשה, דף האינטרנט בו המשתמש היה במקור נותר פתוח והמסך נשאר במיקום האחרון שלו בדף. לכן, אם יש לך סיבה להאמין שמישהו ירצה לחקור קישור בבלוג שלך אך יחזור כשיסיימו עם ההסטה שלו, עליך לפתוח קישור זה בכרטיסייה חדשה.

בצד הפוך, אם יש לך סיבה להאמין שקישור מסוים מייצג מסלול ברור הרחק מהדף הקיים, הגיוני שהקישור יפתח באותה כרטיסייה..

כדי לתת לך דוגמאות לאילו קישורים יש לפתוח בכרטיסיות קיימות או חדשות, בואו נסתכל שוב על הדוגמא של טקסט הכותרת שהשתמשתי למעלה:

בפוסט האחרון שלי ב- WPExplorer, “הטבלה המחזורית של תוספי וורדפרס (וה- 5 המובילים שלי)”, רשמתי את חמשת התוספים המובילים שלי מתוך 108 שהורדו ביותר ב WordPress.org.

שני הקישורים הללו נפתחים בכרטיסיות חדשות. למה? מכיוון ששניהם מייצגים הסחה זמנית מהפוסט הזה – קישורים שתוכלו לבחור לחקור לפני שתחזרו לקרוא את שארית הפוסט הזה. כמו כן, תוכלו לבחור שלא לחקור אותם כלל. כך או כך, הם נפתחים בכרטיסיות חדשות כך שתוכלו לחזור לפוסט זה בקלות כשאתם מוכנים.

כעת התבונן בתמונה הבאה:

תמונת מסך קודמת של קישור הודעה

זהו צילום מסך לחלק התחתון של פוסט WPExplorer שנערך לאחרונה, בסוף פרק התגובות. הקישור בפינה השמאלית התחתונה של הדף אמור להיפתח בכרטיסייה הקיימת. למה? מכיוון שהמשתמש הגיע לסוף הדף וככזה ככל הנראה עיכול את תוכן הפוסט הקיים והוא מוכן להמשיך הלאה. זו רק דוגמא אחת – קישורים שצריכים להיפתח בכרטיסייה הקיימת יכולים למעשה להיות בכל מיקום באתר. קישורים אחרים שאמורים להיפתח בכרטיסיות הקיימות כוללים אלמנטים ניווט (סרגל ניווט עליון או רשימת קטגוריות וכו ‘) וקריאות לפעולה (כמו תיבת הרשמה לניוזלטר).

טענה פופולרית אחת נגד גישה זו היא שיש להשאיר למשתמש את הבחירה אם לפתוח בכרטיסייה חדשה או לא. בעולם אידיאלי זה יהיה המצב, אבל יש שתי סיבות לכך זה לא:

  1. לא כל המשתמשים בקיאים בכדי לפתוח קישורים בכרטיסיות חדשות כאשר הדבר מתאים להם לעשות זאת.
  2. אפילו המשתמש הכי טוב עשוי לפתוח בטעות קישור בכרטיסייה קיימת כאשר עדיף היה שפתח אותו בכרטיסייה חדשה.

זה כמעט כל מה שיש לי לומר בנושא הקישורים – אם תיישם את ההנחיות לעיל בבלוג שלך, אני בטוח שתראה קפיצה במדדי מעורבות פופולריים כמו זמן באתר, שיעור יציאה מדף יציאה ופעולות ממוצעות לכל מבקר. לא זו בלבד, אלא שהמבקרים באתר שלך ייהנו מממשק משתמש אינטואיטיבי בהרבה בצורה של קישורים המתויגים בבירור ומתוארים המכוונים אותם כראוי.

המפתח הוא לזכור את המבקר תמיד – הפיכת חוויית הגלישה באתר שלך לשמחה תמיד צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. אל תיקח קיצורי דרך כמו לפתוח בעיוורון את כל הקישורים בכרטיסיות חדשות או למהר את האופן שבו אתה מעצב קישורים – עבוד כדי לסייע למשתמש (במקום לתסכל אותם) ותקצור את התגמולים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me