כיצד למנוע ספאם ולהגן על בלוג הוורדפרס שלך

כיצד למנוע ספאם ולהגן על בלוג הוורדפרס שלך

קטע התגובות שלך נותן לך דרך נוחה להתקשר עם קוראי האתר שלך. לרוע המזל, פתיחת האתר שלך לתגובות פירושה שתצטרך להתמודד עם דואר זבל. אלא אם כן אתה סוג הבלוגר שלא מבקש משוב באמצעות הערות וטראקבקים / פינגבקים, תצטרך להתמודד עם זה בשלב כזה או אחר.


אבל השאלה היא, איך? ככל שעובדי דואר זבל (ודואר זבל אנושי) מתוחכמים יותר, קשה יותר ויותר לשמור על הבלוג שלך נקי מתוכן לא רלוונטי ולא הולם.

למרבה המזל, וורדפרס מגיעה עם תכונות מובנות ותוספות חינמיות שיעזרו לשלוט ולהילחם בספאם, כולל Akismet ורשימות שחורות להגיב. אפילו יותר טוב, ישנם תוספים רבים של צד שלישי הזמינים לספק הגנה נוספת מפני דואר זבל.

בפוסט זה נבחן לעומק את סוגיית הספאם בבלוגים של וורדפרס, את ההשפעה השלילית שיכולה להיות על האתר שלך אם לא נבדק וכיצד ניתן לנהל אותו ולמנוע אותו. אנו נסתכל גם על הכלים הזמינים בוורדפרס כדי להילחם בבעיה זו. לבסוף נסיים את המלצות הפלאגין בכדי להעביר את ניהול הזבל שלך לשלב הבא. בואו נצלול פנימה!

מה זה דואר זבל של וורדפרס

צילום מסך של תגובות זבל

הערות ספאם אוטומטיות כמו אלה יכולות לעקוף את בסיס הנתונים של וורדפרס.

זה יכול להיות מרגש כאשר תגובות חדשות מופיעות בבלוג שלך. עם זאת, סומק ההתרגשות הראשון הזה נעלם לעתים קרובות כשאתה רואה תשובות לא הולמות לתוכן שלך. תשובות אלה ידועות כמובן גם כספאם. המילון פשוט מגדיר את זה כ”הודעות לא רלוונטיות או בלתי הולמות שנשלחו באינטרנט למספר גדול של משתמשים“. נשמע לי נכון.

דואר זבל בבלוג נולד מאותה משפחה כמו דואר הזבל המוכר כל כך, אך יש לו מטרה ייחודית משלו – כדי לקבל קישורים נכנסים. בין אם זה דרך הערת בלוג, trackback או pingback, מטרת דואר הזבל בבלוג היא לפרסם קישור באתר שלך שמצביע על אתר אחר. האתר המדובר לרוב אינו רלוונטי לגומחה שלך ולעיתים קרובות באיכות ירודה.

הודעות לא רצויות אלה הן עובדת חיים אם תאפשר להגיב לפוסטים שלך. למרבה המזל, זיהויו הוא פשוט יחסית, מכיוון שלרוב הוא נוקט באחת משלוש צורות ראשוניות.

1. ספמבוטים

אלה הערות המפורסמות אוטומטית באמצעות סקריפט או בוט הסורקים את האינטרנט בחיפוש אחר יעדים שיוצפו בזבל הערות. בהערות אלה אין מעורבות אנושית ישירה, ולרוב קל לעין האנושית לאתר אותה. ספambots הם ככל הנראה האשמים הגדולים ביותר של הערות לא רלוונטיות.

2. הערות ידניות

זה כאשר בני אדם נשכרים לפרסם ידנית תגובות באתרים. איכות ההערות הללו עשויות להשתנות ממתבקשות באופן בוטה לוויכוח, מה שכמובן מציע כאב ראש גדול לכל מי שמנסה למגר זבל מהאתר שלו. אלה כמעט תמיד יכללו קישורים בתגובות ויכולים להיות קצת יותר מגניבים מבוטים (ראינו הערות עם קישורים מפוקפקים שנוספו לחללים ריקים בטקסט התגובה).

3. Trackbacks & Pingbacks

כפי שהוגדר על ידי גוגל, trackback הוא “אחד משלושה סוגים של שיטות קישור לכותבי אתרים לבקש הודעה כאשר מישהו מקשר לאחד מהמסמכים שלהם”. לענייננו אתה יכול להניח ש- pingbacks הם אותו הדבר. סביר להניח שראיתם trackbacks בעבר. הם קיימים כרשימת קישורים, בדרך כלל בתוך או מתחת למדור התגובות בפוסט בבלוג. למטרות דואר זבל, המטרה היא פשוטה – ציין פוסט בבלוג בפוסט שלהם וקבל קישור חזרה.

כל אחד מסוגי הספאם הללו הוא בעייתי, ולעיתים קרובות תקבל יותר מקטגוריה אחת בלבד. יחד הם יכולים לסתום את קטע ההערות שלך ולגרום לכל מיני בעיות.

כיצד משפיע דואר זבל על תגובות באתר WordPress שלך

דואר זבל של Trackback

שולחי דואר זבל משתמשים ב- trackbacks כדי ליצור קישורים חזרה לאתרים לא רלוונטיים.

אתה יכול לשקול ספאם לא יותר מאשר מטרד. עם זאת, אם לא מסומנים, זה יכול להיות השלכות שליליות על האתר שלך. בנוסף לספק חוויית משתמש לקויה לקוראים שלך, ספאם בתגובות יכול לפגוע באתר שלך בדרכים רבות ולגרום:

 • אובדן דירוג מנועי החיפוש. גוגל ממקד קישורים רעים באתר שלך למטרות דירוג, אפילו בתגובות.
 • סיכונים פוטנציאליים לקוראים שלך. הקישורים בתגובות זבל עלולים להוביל לאתרים זדוניים.
 • בעיות מהירות אתר וטעינת זמן. יותר מדי תגובות יכולות להעמיס על מסד הנתונים של וורדפרס ולהאט את האתר שלך.

כל בלוג שמאפשר להגיב פגיע לספאם. קיומה של תוכנית פעולה לצמצום ולחימה היא הדרך היחידה להגן על האתר ועל הקוראים שלך.

כיצד להילחם בספאם של תגובה WordPress

אמנם אין אפשרות להימנע מספאם של תגובות, אך יש חדשות טובות. אתה יכול להילחם במצוקה זו על ידי ניהול התגובות שלך וניצול כלים מובנים של וורדפרס.

ראשית, וודא שהפעלת את ניהול התגובות. פעולה זו מאפשרת לך לאשר כל תגובה לפני שהיא מפרסמת באתר שלך. אם אין לך זמן לבדוק כל תגובה בודדת, אתה יכול להגדיר פרמטרים על סמך מספר גורמים. לדוגמה, תחת הגדרות> דיון אתה יכול:

 • סמן הערה כספאם על בסיס מספר הקישורים שיש לה.
 • מגיבים ברשימה השחורה בתגובה לספאם הקודם.
 • השבת trackbacks ו- pingbacks.
 • אפשר למשתמשים רשומים רק לפרסם תגובות.

אל תשכח את הנשק הגדול ביותר בארסנל ברירת המחדל שלך: תוספים. ישנם טונות של תוספים גדולים בחינם וקוד פתוח שאתה יכול להוסיף להתקנת WordPress שלך כדי לבדוק הערות ולסנן כל דבר שנראה כמו דואר זבל..

צמצם את ספאם התגובות באתר וורדפרס שלך עם תוסף

אחד הדברים הטובים ביותר בשימוש בוורדפרס הוא כמה קל להתאים אישית. כשמדובר בתגובות בבלוג, אתה יכול להשתמש בתוספי וורדפרס נגד ספאם שמגנים את האבטחה שלך. להלן שלושה תוספים שיעזרו לך להשתלט על דואר הזבל של התגובות שלך.

1. אקיסמט

תוסף נגד דואר זבל של akismet

איך לא נוכל להזכיר את אקיסמט? תוסף זה מותקן כברירת מחדל בבלוגים של וורדפרס, והוא חופשי לשימוש עבור בלוגרים אישיים (כאשר מנוי חודשי מסחרי נקבע על $ 5 לחודש, ופתרונות ארגוניים זמינים ב $ 50 לחודש).

בשימוש בפתרון דואר זבל “לתפוס את הכל” כמו Akismet, עליכם לקבל כי כמה הערות לגיטימיות עלולות להעיד כספאם. זה פשוט עלות של בלוגים ושימוש בחוסם ספאם אוטומטי. הנושא נובע בעיקר מספאם-אנוש. ספאם של אדם אחד הוא הערה לגיטימית של אדם אחר, כך שאם בני אדם לא יכולים להסכים 100% מהזמן, איזה סיכוי יש לתוסף?

למרות זאת, לרוב, אקיסמט עושה עבודה נהדרת. זה שומר על כמות עצומה של דואר זבל בבלוג שלי, כאשר רק ההערה הלגיטימית מזדמנת נתפסת. יתרה מזאת, היא דואגת גם לספאם של trackback – בונוס ענק.

תכונות עיקריות:

 • חוסם תגובות וספאם של trackback.
 • בודק אוטומטית את כל התגובות.
 • היסטוריית התגובות כך שתוכלו לבדוק אילו תגובות נחסמו על ידי התוסף או על ידי מנחים.
 • כולל הגדרות “מחק” לחסימה אוטומטית של דואר הזבל הגרוע ביותר.

מחיר: Akismet הוא תוסף בחינם, וייתכן שהוא כבר מותקן בבלוג שלך.

קבל את אקיסמט

2. דבורת אנטיספאם

דבורה נגד ספאם

תוסף זה משתמש בטכניקת ‘סיר הדבש’ בכדי ללכוד בוטים באופן בלתי נראה. בני אדם לא יראו שובתים, אבל בוטים ייקלעו אליהם כדואר זבל. Antispam Bee משמש כחומת אש לחסימת דואר זבל אוטומטי וממוקד כאחד. מכיוון שהוא חוסם את ההערות הללו לפני שהן מגיעות למסד הנתונים שלך, לעולם אינך צריך לדאוג להאטת האתר שלך.

תכונות עיקריות:

 • חוסם דואר זבל של trackback ו- pingback.
 • מונע דואר זבל בקדמת האתר, כך שהוא מעולם לא פגע בבסיס הנתונים של וורדפרס.
 • עובד עם כל הכלים העיקריים לבניית צורות.

מחיר: Antispam Bee הוא תוסף בחינם.

GET AntiSpam Bee

3. טיטאן נגד דואר זבל

אנטין ספאם ותוסף WordPress אבטחה - -

אנטי ספאם משתמש בפאצ’רים בלתי נראים כדי לחסום את כל הספambots מההערות שלך. גרסת הפרו חוסמת גם ספאם שהוגש ידנית. למרות שתוסף זה עושה עבודה נהדרת לעצירת תגובות לא רצויות, עם זאת, הוא אינו מגן על סוגים אחרים של טפסים באתר שלך. פירוש הדבר שאולי תרצה להשתמש בתוסף זה עם משהו אחר כדי לקבל הגנה נוספת על הצורה. עם זאת, זו עדיין אפשרות מצוינת במשקל קל.

מחפש אפשרויות הגנה נוספות? Anti-Spam Pro כולל הגדרות נוספות להגנה ידנית על דואר זבל, כך שתוכל להמשיך על ידי מניעה אוטומטית של הערות המדורגות גבוה בסולם נקודות זבל (עם יותר ממספר קבוע של קישורים, מילים או מילות זבל מסומנות).

תכונות עיקריות:

 • חסימת עקבות ברירת מחדל כברירת מחדל.
 • מונע מהעברת דואר זבל אוטומטי למסד הנתונים שלך בוורדפרס.
 • גרסת המקצוענים חוסמת דואר זבל ידני.

מחיר: Anti-Spam הוא בחינם, וגרסת המקצוען זמינה ב- $ 25.

קבל טיטאן אנטי-ספאם

4. WPBruiser

wp bruiser wordpress אנטי ספאם

WPBruiser מבטיח לעבוד מהשנייה שתתקין אותו. תוסף זה משלב הגנה מפני התקפות כוח בריוט עם חסימת דואר זבל בתגובות. אתה יכול להשתמש בו כדי להגן על כל הטפסים שלך, והקוראים שלך לעולם לא יצטרכו להשתמש בקרטצ’ה. בסך הכל זו אפשרות מקיפה וידידותית למשתמש.

תכונות עיקריות:

 • כולל הגנה מפני כוח התקף.
 • מאפשר לך לחסום כתובות IP זדוניות.
 • תואם ל- WordPress Multisite.
 • מציע תוספים שפועלים עם כל כלי הטופס העיקריים.

מחיר: WPBruiser הוא תוסף בחינם עם תוספים אופציונליים.

קבל WPBruiser

5. הסתרת עקבים

התוסף האחרון זה פשוט מאוד כיוון שהוא פשוט עושה את מה שהכותרת קובעת – מסתיר trackbacks. אמנם אתה יכול להשבית את הטראקבקים לחלוטין, אך יש להסתיר אותם פשוט אם ברצונך לעקוב אחר מי שמקשר אליך. תוסף זה מסיר trackbacks מהקצה הקדמי שלך אך עדיין מאפשר לך לראות אותם בלוח המחוונים של וורדפרס.

מחיר: הסתר Trackbacks הוא בחינם לחלוטין.

קבל הסתרת עקבים


דואר זבל של תגובה הוא עובדה פשוטה של ​​החיים באינטרנט, אלא אם כן אתה מתכוון להשבית את ההערות לחלוטין. שמירה על האתר שלך מפני תגובות לא הולמות היא מכריעה לבריאותו ולביצועיו הכללי. על ידי הסרת תגובות ספאם, אתה יכול לשמור על מסד הנתונים שלך ברור, לשמור על חווית משתמש איתנה ולשפר את המעורבות.

יש לך שאלות כיצד לנהל דואר זבל באתר וורדפרס שלך? או טיפים להוסיף לרשימה? יידע אותנו בפרק ההערות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me