שיעורים שנלמדו מהתוסף המסחרי הראשון שלי בוורדפרס

השקתי את התוסף הראשון שלי בוורדפרס, מחוון WP למדיה חברתית, לפני כשנה וחצי. מעולם לא פרסמתי פלאגין מסחרי, לכן היו הרבה ניסויים וטעויות. לאורך כל התהליך למדתי (ועדיין אני לומד) כמה שיעורים יקרי ערך במיוחד שישפיעו על פיתוח תוספי הוורדפרס העתידי שלי.


אם כבר נסעת במסע זה אתה עלול להרגיש שהרבה מהשיעורים האלה הם חסרי מוח; אני בהחלט מרגיש ככה כשאני מסתכל אחורה עליהם. עם זאת, יש לקוות שיש כמה מכם ששוקלים פיתוח של תוספי וורדפרס מובחרים ותוהים למה לצפות ואיך להמשיך. אני מקווה שהשיעורים הבאים יחסכו לך קצת זמן ולחץ, בדיוק כמו שהם עשו בשבילי.

1. שחרור תוסף מסחרי זה הרבה יותר קל ממה שציפיתי.

כתבתי פה ושם תוספים לאתרי הלקוחות שלי מאז שהתחלתי לעבוד בתוך WordPress. אני אוהב להשתמש בתוספים משתי סיבות עיקריות:

  1. הם שומרים על פונקציונליות מודולרית
  2. הם הופכים את הפונקציונליות לשיתוף (לפחות בין האתרים שלך)

כשהתכוננתי להתעמק בעולם התוספים הוורדפרס המסחריים, הייתה לי מעט חוסר וודאות באשר לגודל ההתחייבות של זה. האם התוסף החדש שלי יצרוך את חיי? האם הייתי צריך להשקיע את חסכוני בחיי בפרסום כדי להשיג מכירה יחידה?

כשאני חושב על הדאגות האלה, אני מתכוון לראש … והופתעתי לטובה מאוד ממה שמצאתי. מסתבר שכתיבת תוסף מסחרי זה רק מעט קשה יותר מכתיבת אחד מהתוספים החינמיים שעשיתי לאורך כל הדרך. זה בכלל לא צרך את חיי. ובאשר לפרסום, הצלחתי להשיג את המכירות הראשונות שלי אפילו בלי פרסום. מת פשוט, נכון?

אז הייתי אומר שאם אתה כבר מכיר PHP, אין סיבה שלא תכתבי תוספי וורדפרס – אפילו כאלה מסחריים. זהו זמן ההחזר על ההשקעה הקלה ביותר שמצאתי בעולם PHP.

2. ביטול עבודה משנית, גם אם אתה צריך לשלם.

אחד השיעורים הקשים ביותר עבורי היה שאפילו אם אוכל לעשות הכל בעצמי, לפעמים אסור לי.

דוגמה 1: מערכת הרישיון והעדכון

הדוגמה הראשונה לכך הייתה עם שרת הרישיונות והעדכונים שלי. שקלתי בקצרה להשתמש ב- מנהל API של WooCommerce, אבל אחרי שעיינתי בתג המחיר שלו החלטתי שאני מעדיף להשתמש בפתרון החינמי: הפופולרי מתמיד שרת עדכוני WP מאת ג’ניס אלסטס.

אז השלמתי אותו ועבדתי אותו בתוסף ובאתר שלי וזה הסתדר לא רע. בסופו של דבר, זה לקח הרבה זמן, ויש פחות פונקציונליות מאשר משהו כמו זה מנהל API של WooCommerce מספק. ופתאום תג מחיר המחיר של 129 $ (או מה שזה לא היה באותה עת) במנהל ה- API של WooCommerce היה כמו מחיר נמוך לשלם עבור פונקציונליות נהדרת ופחות זמן עבודה. בסופו של דבר השקעתי יותר כסף (כי זמן זה כסף, נכון?) בפתרון “הזול יותר”.

למרות שאני בטוח ששרת עדכוני WP הוא נהדר בתרחישים מסוימים, למדתי שמבחינתי זה זול וקל יותר פשוט לממן את הכסף ולהשתמש במנהל ה- API של WooCommerce..

דוגמא 2: אירוח

אהבתי את האוקיאנוס הדיגיטלי מאז שגיליתי אותם. יש להם עיצוב נקי, מחירים מעולים, והכל בשליטתי. בזמן שלבי רוצה ללכת עם האוקיאנוס הדיגיטלי, הגעתי להבנה שכנראה שאסור לי לדאוג לניהול שרתים כשהצלחת שלי כבר כל כך מלאה.

אז עברתי לגלגל תנופה לרוב אתרי הוורדפרס שלי. הם מספקים אירוח מנוהל באופן מלא, וזה בדיוק מה שהייתי צריך. לא הצטערתי לרגע על ההחלטה. הזמן שהם חסכו לי שווה את המחיר הגבוה במעט.

גלגל תנופה היה מושלם עבורי.

גלגל תנופה היה מושלם עבורי.

3. עם תמיכה טובה אתה יכול להשתמש באגים לטובתך.

לא משנה כמה תבדוק בבדיקה את התוסף שלך, יהיו לך לקוחות שנתקלים בבאגים. עולם הוורדפרס המגוון ידאג לכך. אם אתה מטפל היטב בבקשות התמיכה שלך, אתה יכול למעשה להשתמש באגים לטובתך.

הנה למה אני מתכוון. כאשר רוב האנשים חושבים על תמיכה הם חושבים על תשובות איטיות, צוות תמיכה עיקש, ורק אולי – אם יש להם מזל – פיתרון בסוף. התריס נגד הנורמה הזו. ספק תמיכה מהירה ואיכותית. אם כן, יש סיכוי טוב שהלקוח שלך יחשוב עליך טוב יותר מאשר אם הבאג מעולם לא היה קורה.

בכל מקרה זה לרוב עבד עבורי. באחד המקרים היה לי לקוח שיצר איתי קשר בנושא באג, ומהר מאוד עזרתי לה לפתור אותו. אחרי שעזרה לה היא התלהבה על ה”תמיכה המדהימה “שלי ושאלה אם היא יכולה להחמיא לי למנחה שלי. אין לי מנחה, אבל בכל זאת הודיתי על התודה. והנה העניין: החיידק והתמיכה למעשה גרמו לה יותר נלהב מהתוסף. די מסודר, נכון?

פורמליות, פורמליות.

מבחינת התמיכה, זה מה שמצאתי עובד הכי טוב: אני לא מנסה להיות רשמי מדי בכל הנוגע לדברים. במילים אחרות, אני מנסה להיות פשוט ידידותי ועוזר. אחד הדברים שאנשים רבים שונאים בקריאות תמיכה הוא שזה מרגיש כאילו הטכנולוגיה התומכת היא פשוט לדקלם שאלות ותשובות שנכתבו מראש מבלי להקשיב לבעיה שלך. אז אני לא עושה את זה. במקום זאת, אני מנסה תמיד:

  • הגיב במהירות; במידת האפשר, יום עסקים זהה
  • היה קשוב; אני מנסה להקשיב ולעבוד עם הלקוח כאילו עם חבר
  • אני לא חותם על תגובות התמיכה שלי עם שם החברה שלי. במקום זאת אני משתמש בשמי (עם חתימת החברה שלי מתחת)
  • אם בקשת התמיכה דורשת מעקב נוסף, אני מנסה לטפל בזה גם במהירות
  • אני כמו מדי פעם להשתמש בניבים (למשל לנבוח את העץ הלא נכון) ולהתכווצויות לא רשמיות (למשל, מה חושב?)
  • מלבד הנקודה שלמעלה, אני מנסה לקבל רישיות, פיסוק ודקדוק ללא דופי

כמובן שלפעמים טירוף החיים מונע ממני להציע את התמיכה המושלמת שהייתי כמו לתת, אבל אני חושב שעדיין חשוב שיהיו לך המטרות הנכונות.

אז פשוט יש לזכור את כל זה. באגים הם רעים, אבל אם תציע תמיכה נהדרת תהפוך את מה שיכול היה להיות מצב נורא ללקוח חוזר פוטנציאלי. וגם אם הם לא יחזרו, לפחות עשית את היום של מישהו קצת יותר בהיר.

4. תוספים נהדרים לרשתות.

באופן מפתיע (בעיניי) פגשתי חברים וקשרים עסקיים חדשים רק בגלל שהם מצאו את התוסף שלי והשתמשו בו. משוגע! מסתבר ששחרור תוסף ייתן לך אפשרות להכיר אנשים חדשים ומדהימים בעולם הוורדפרס.

הנה טיפ שאני מנסה להיות טוב יותר לגביו: נצלו את כל ההזדמנות על ידי מעקב עם האנשים שאתם פוגשים. עקוב אחריהם בטוויטר. עיין באתר האינטרנט שלהם ויידע אותם אם אהבת את מה שמצאת. אם אתה מופנם כמוני אתה עלול להרגיש מוזר בזה לפעמים, אבל גיליתי שאנשים כמעט תמיד תהנה שמישהו יבדוק ו (בכנות) יחמיא לו על עבודתו.

5. כל מאבק פיתוח הוא רעיון תוסף.

במקרה שלי, הרעיון ל מחוון WP למדיה חברתית נולד כשראיתי שאין שום פלאגין ברשת שאיפשר לי להציג יפה את הפייסבוק, הטוויטר והאינסטגרם שלי ישירות באתר שלי. הייתי באמת זקוקה לזה לפרויקט שעבדתי עליו, ואחרי שעות ארוכות של חיפושים הסקתי שהפתרון הוא לבנות אותו בעצמי. מכיוון שזה היה כל כך שימושי עבורי, זו הייתה החלטה קלה לשחרר אותה לציבור.

מאז ששחררתי אותו בהצלחה, חשבתי אחרת על תוספים. בכל פעם שאיני מצליח למצוא תוסף העונה על צרכיי, אזעקה עוברת בראשי שאומרת “אתה כנראה לא האדם היחיד שרוצה תוסף כזה.”

דוגמא אחרונה לכך היא זו: ביצעתי לאחרונה כמה אתרים שדרשו המון ניהול CSV (ייצוא נתונים מותאמים אישית, ייבוא ​​נתונים מותאמים אישית כדי ליצור עלות נקודתיים, תקראו לזה). יש כמה תוספים שם בחוץ סוג של עשיתי מה שרציתי, אבל שום דבר לא התאים לחלוטין לחשבון. אז כבה הראש את אזעקת “רעיון התוסף הגדול”, ופיתחתי פיתרון משלי שדיבבתי אותו אס אס. זה מפשט ייבוא ​​וייצוא של קבצי CSV של כמעט כל דבר לפוסטים (או מחוץ) לפוסטים, CPT ומשתמשים. (אגב, אם זה נשמע כמו משהו שאולי יעניין אותך, אל תהסס להירשם אליו csvace.com להתראות על שחרורו.)

אם ככה, אתה תמיד חושב על המאבקים שלך כרעיונות פלאגין נהדרים, לעולם לא תחסר רעיונות ותמיד יהיה לך לפחות אדם אחד (אתה) שירוויח מהם!

6. זה משנה מאוד אם יש גרסה חינמית של התוסף בספריית התוספים הרשמית של וורדפרס.

שיווק קשה. לפחות קשה אם אתה לא יודע הרבה על שיווק. זו הסיבה שאתה בהחלט צריך לנצל את ה- מדריך התוספים של וורדפרס– ככל הנראה השיווק הקל והזול ביותר (בחינם) שיש לתוספי וורדפרס. זה עשוי להיות מקור התנועה הגדול ביותר שלך. אני יודע שבמקרה שלי הופתעתי מכמה אנשים מוצאים מחוון WP למדיה חברתית דרך מדריך התוספים.

מדריך תוספי וורדפרס

WP מחוון מדיה חברתית לייט בספריית התוספים של וורדפרס

בנוסף, פשוט להיות הזדמנות שיווקית, הגדרת גרסה חינמית של התוסף היא גם דרך נהדרת לאפשר ללקוחות פוטנציאליים לנסות את התוסף שלך. אני יודע שהרבה אנשים רוצים לוודא שהתוסף מתאים לצרכים שלהם לפני שמוציאים מזומנים, וגרסה חינמית היא בדיוק מה שהם צריכים.

7. לקוחות חוזרים הם דבר אמיתי – אפילו אם יש לך רק תוסף אחד למכירה.

יש לי כרגע רק תוסף אחד ששוחרר, אז בהתחלה לא חשבתי על לקוחות חוזרים. כלומר, ברוב ענף התוכנה לקוח צריך לרכוש את התוכנה רק פעם אחת.

באתי ללמוד שתעשיית התוספים המובילה של וורדפרס שונה. בענף התוספים של וורדפרס, רבים (ככל הנראה רוב) הלקוחות שלך ירכשו את התוסף שלך בשם לקוח שלהם. אם הם אוהבים את התוסף שלך, הם עשויים לשקול לרכוש את התוסף שלך שוב עבור לקוחות עתידיים.

זכור זאת כשאתה מספק תמיכה ללקוח. אם תשאיר עליהם רושם טוב אתה עלול לקבל יותר ממכירה יחידה ראשונה אליהם.

8. אל תתפגוש בעצמך; קבע מחיר הוגן. מפתחים כנראה מחייבים את זה ללקוח שלהם בכל מקרה.

כשהפעלתי לראשונה את התוסף החלטתי שאגדיל את הסיכוי שלי למכור על ידי קביעת מחיר נמוך מכפי שראיתי בדרך כלל תוספים נמכרים עבורו. עם זה בחשבון השקתי עם תג מחיר של 15 $ עבור מחוון WP למדיה חברתית.

אחרי כמה חודשים של מכירות הבנתי שאני מוכר את עצמי בקצרה. זה היה הרבה יותר זול מאשר רוב התוספים של וורדפרס שנמכרו עבורם והתוסף שלי היה חשוב באותה מידה כמו רבים מהם. אז העליתי את המחיר ל 29 $ ולא ראיתי שום שינוי במכירות; בדיוק כמו שאנשים רבים קנו את זה. זה הוביל אותי להבנה חשובה: עבור רבים ממפתחי וורדפרס אין הבדל משמעותי בין 15 ל -29 דולר … או אפילו יותר מזה. הם רוכשים את התוסף ופשוט גובים אותו כהוצאה ללקוח שלהם. לפחות מבחינתי, קביעת מחיר סופר נמוך לא פיתה אנשים נוספים לקנות את זה.

אני בהחלט לא מתכוון לזה כהמלצה לקרוע אנשים. אני רק מתכוון שעליך להעריך בכנות את מה שאתה חושב שהתוסף שלך שווה ולמכור אותו במחיר זה. האם אתה מציע משהו ייחודי? האם אופי התוסף שלך אומר שתשקיע זמן רב בתמיכה? כמה זמן אתה חוסך את הלקוחות שלך?

קבע מחיר הוגן, וכל עוד הוא הוגן באמת, הלקוחות שלך כנראה ישמחו לשלם אותו.

כל כך הרבה מה ללמוד, והרבה זמן.

אז זה מה שלמדתי עד כה. אני בטוח שיש עוד הרבה, הרבה שיעורים שאפשר ללמוד כאשר אני ממשיך לחקור את עולם התוספים של וורדפרס מובחר. בעיניי זה די מרגש.

מה איתך? האם פיתחת תוספים של וורדפרס? האם למדת שיעורים שרוצים לשתף עליהם בתגובות שלהלן?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me