מה שאיש לא סיפר לך על וורדפרס כשהתחלת

מה שאיש לא סיפר לך על וורדפרס כשהתחלת

וורדפרס צוברת פופולריות ומספר בעלי אתרים מאמצים אותה כמערכת ניהול התוכן שלהם. אני כותב את הפוסט הזה כדי לשתף כמה עצות עם אנשים שרק מתחילים עם וורדפרס או שמשתמשים בו זמן קצר כדי לעזור להם להימנע מטעויות נפוצות רבות. אני אפרט כמה עובדות, מקווה לנקות כמה תפיסות שגויות, ואציע כמה טיפים שיעזרו לך.


עובדות על וורדפרס

ראשית, הנה כמה עובדות על WordPress שיעזרו לחזק את הנראות של CMS ספציפי זה.

וורדפרס הוא ה- CMS הפופולרי ביותר.

נתחיל בעובדה הבלתי מעורערת הזו. וורדפרס מעניקה 30% מהאתרים באינטרנט. חברות, ידוענים, בלוגים, אמנים יצירתיים, חנויות מקוונות ואחרות משתמשים ב WordPress כפלטפורמה לאתרי האינטרנט שלהם. כך שתוכלו לראות שוורדפרס פופולרית מאוד.

וורדפרס הוא בחינם.

וזו עובדה. אבל זה לא כל הסיפור. פיסת התוכנה שהיא וורדפרס ניתנת להורדה בחינם. אך ישנם יסודות נוספים כמו אירוח, שם תחום, ערכות נושא ותוספים שיכולים להוסיף את העלות.

בנוסף, אם אינך טיפוס של עשה זאת בעצמך, תצטרך לשלם למפתח כדי להחליק את כל בעיות פתרון הבעיות או להתאים אישית את וורדפרס בהתאם לצרכים שלך. כדי לקבל מושג ברור יותר כמה עולה לך לבנות אתר עם וורדפרס, בדוק את הפוסט הזה.

יש תוסף (כמעט בערך) לכל דבר.

חשוב על כל פונקציה שתרצה לאתר שלך. רוב הסיכויים שחיפוש אחר תוסף לפונקציה זו יכול להעלות אפשרויות רבות. תוספים הם נפלאים ונותנים לך את החופש להוסיף מגוון של פונקציות לאתר שלך. יש קרוב ל 50000 תוספים בחינם מדריך תוספי וורדפרס.  אם הבחירה שלך היא לפלאגין פרימיום לתמיכה טובה יותר מתוספים אלה נהנים, עיין בתוך CodeCanyon.

אירוח טוב הוא חשוב ביותר.

כשאתה מסתכם בזה, כל האירוח הוא משני סוגים – אירוח משותף ואירוח ייעודי. אירוח משותף הוא מה שאתה רואה בדרך כלל דרך האינטרנט. זה די מתאים לאתרים או בלוגים קטנים עם ספירת מבקרים נמוכה. באתרים גדולים יותר המטפלים בתעבורת משתמשים כבדה, אירוח משותף פשוט לא יעשה זאת. אתרים אלה יכולים לבחור בשירותי אירוח מנוהלים מנוהלים של וורדפרס או כל שירות אירוח אחר שיכול להקצות מספיק משאבים לאתר על בסיס ייעודי. זכור, כשמדובר באירוח, זה די מסתכם מה שאתה משלם זה מה שאתה מקבל.

נושאי פרימיום בדרך כלל מציעים תמיכה טובה יותר מאשר ערכות נושא בחינם.

באופן כללי, נושאי פרימיום מתוחזקים טוב יותר, מתעדכנים באופן קבוע ונהנים מתמיכה רבה יותר מהכותבים. לרבים מנושאי הפרמיום המדורגים טוב יותר שפורסמו בעבר האחרון יש קוד נקי, מבנה גמיש שתוכלו לבנות עליו ופונקציונליות נהדרת. וכל זה בנוסף לעיצוב טוב. אבל כמו בכל דבר אחר בחיים, הקפד לבצע את המחקר שלך לפני שאתה רוכש נושא. מקומות כמו Themeforest, Creative Market ו- Mojo מורכבים מאלפי מפתחים בודדים כך שהתמיכה והעדכונים שתקבלו ישתנו ממוצר למוצר.

תפיסות שגויות לגבי וורדפרס

כשאתה חוקר לראשונה את וורדפרס, יש כמה תפיסות שגויות נפוצות שאתה עלול להיתקל בהן. אך אל דאגה – אנו כאן כדי לעזור לכם לפענח מעט ולהרחיב כך שתוכלו להבין טוב יותר את WordPress בכללותה.

וורדפרס זה קל.

נכון, וורדפרס זה קל. אבל זה לא אומר שאתה מוריד את וורדפרס ואז מתרווח וצופה באתר שלך מתגבש בצורה קסומה. לא, יש לך עבודה לעשות גם. מה שקל עם וורדפרס הוא שעל ידי ביצוע ההוראות אתה יכול לקבל אתר אינטרנט של barebones תוך זמן קצר. מאותו נקודה אתה יכול לאסוף את הידע של WordPress ולהעביר את האתר כרצונך. מכיוון שזה בחינם, אתה יכול להתקין אותו באופן מקומי וליצור כל מספר של אתרי בדיקה ולנסות את הידע שלך בחופשיות.

כמשתמש, אתה צריך להיות פרואקטיבי ולהכיר את אופן הפעולה של וורדפרס. זה לא קשה מדי בהתחשב במספר הדרכות, קורסים, סרטי הדרכה, פודקאסטים ובלוגים שיכולים להנחות אותך במסע וורדפרס שלך. לאחר מכן אתה יכול ללמוד בדיוק ככל הנדרש כדי להפעיל את אתר האינטרנט שלך או להרחיק את כל המרחק ולאסוף גם כישורי פיתוח. זה לגמרי תלוי בך.

עדכון וורדפרס נמצא במרחק לחיצה אחת בלבד.

יתכן ששמעת זאת פעמים רבות – עדכון וורדפרס קל כמו לחיצה אחת. אבל זה לא כל כך פשוט. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לבדוק מה משתנה על ידי מעבר בשינוי. ואם אין לך צורך בפיצ’ר, אתה יכול לדלג על עדכון זה. עם זאת, עדיף לבצע את כל עדכוני האבטחה בהתקנת וורדפרס שלך.

כברירת מחדל, כל העדכונים המשניים לליבת וורדפרס מתבצעים באופן אוטומטי. אך עם עדכונים מרכזיים, תראה התראה בלוח המחוונים שעליך ללחוץ כדי לעדכן. כשמדובר בערכות נושא ותוספים, עדכונים אוטומטיים מושבתים. עליך לבחור לעדכן על קבלת התראות בלוח המחוונים שלך.

אם ברצונך לקבל שליטה רבה יותר על מה שמשתנה ב- WordPress שלך, תוכל לבצע שינויים פשוטים בקובץ wp-config.php או להוסיף פילטרים לקבצי הפונקציות.php של העיצובים והתוספים. אתה יכול לבחור להפעיל או לבטל עדכונים אוטומטיים עבור כל אחד בנפרד. עיין במדריך המהיר לעדכון וורדפרס כדי לדעת יותר על עדכונים.

WordPress מתייחס בדרך כלל ל- WordPress.com.

רוב החדשים נופלים בגלל זה, אפילו לא מודעים ל- WordPress.org. WordPress.org הוא הארגון המציע את תוכנת הקוד הפתוח בחינם שתוכל להוריד ולהתקין בכל מקום ולהשתמש בו לבניית אתר האינטרנט שלך. WordPress.com הוא שירות המשתמש באותה תוכנה ומציע שטח שרת ושירותים אחרים עבור הבלוג שלך (אם אתה רוצה פרטים נוספים, עיין במדריך שלנו להבדלים בין WordPress.com לעומת WordPress.org).

באמצעות WordPress.org, אתה נהנה מחופש מוחלט לנהל את האתר שלך ולהפיק ממנו רווחים. כשאתה בונה אתר עם וורדפרס בשרת לפי בחירתך, אתה הבעלים של האתר ויכול לעשות איתו כמעט כל דבר. להפך, יש לך שליטה מועטה בבלוג ב- WordPress.com. חשוב להיות מודע למה שאתה רוצה, לפני שאתה מקים את האתר שלך – החופש ש- WordPress.org מציע או הנוחות של WordPress.com. העברת בלוג רץ ארוך מ- WordPress.com ל- WordPress.org יכולה להיות די מבולגנת.

וורדפרס אינה מיועדת למכשירים קטנים יותר.

שנה שעברה, התנועה מטלפונים ניידים עקפה את התנועה ממחשבים שולחניים מסורתיים. אם האתר שלך אינו נגיש ממכשירים ניידים, אתה הולך לאבד חלק גדול מהתנועה. וורדפרס מיהרה להגיב למגמה ובמהלך השנים האחרונות, נושאי וורדפרס התפתחו כדי להתאים לכל גודל מסך בצורה מושלמת. דוגמא אחת נהדרת היא נושא הגרירה וההשחרה הכולל של וורדפרס, הכולל עיצוב מגיב ונוזלים המשותף לרוב הנושאים המקודדים ביותר כיום..

וורדפרס אינה מאובטחת.

זו הנדמה יותר מאמת אמיתית. וורדפרס לא חשופה פחות או יותר לאיומי אבטחה מכל CMS אחר. בהתחשב בעובדה שאף פיסת תוכנה אינה מויתת-ברזל, וורדפרס מדורגת שם בראש הדף בכל הקשור לאבטחה. העובדה היא שוורדפרס קיימת בצורה כה רחבה יותר באינטרנט עד שהיא הופכת להיות המטרה לבחירה עבור האקרים. אל תשכח, וורדפרס היא תוכנת קוד פתוח שיש לה קהילה פעילה גדולה המדווחת על באגים ברציפות ומתקנת אותם כמעט מייד.

וורדפרס מיועד רק לבלוגים.

זה היה נכון לפני יותר מעשור כאשר מאט מולנווג הגה את זה כפלטפורמת פרסום אישית. עם זאת, וורדפרס התפתחה היום כדי לספק מגוון רחב של אתרי אינטרנט וכיום, סלבריטאים, בתי מוזיקה, בלוגים טכניים, מרכזי חדשות, מגזיני אופנה, אולפני עיצוב, תיקים וחנויות מקוונות, כולם אתרים באתר וורדפרס. יתר על כן, ישנם מאות נושאים של וורדפרס המתאימים לכל נישה. זה מקל על בניית אתרים בין קטגוריות מרובות.

יותר מדי תוספים יכולים להאט את האתר שלך.

קח את זה עם גרגר מלח. השאלה כאן היא יותר על איכות התוספים שאתה מתקין. כל עוד התוספים מקודדים בצורה נקייה, מתעדכנים באופן קבוע ויש לכם מספיק שטח שרת עבורם, תוכלו להתקין כמספר תוספים מבלי להשפיע על ביצועי האתר. עם זאת, עליך לדלג על תוסף שמוסיף יותר מדי בקשות HTTP, מגדיל את שאילתות מסד הנתונים או צורך יותר מדי עיבוד. תוסף אחד עם קוד רע עלול להפיל את האתר שלך. תוספים יכולים גם להיות נקודת כניסה לתוכנה זדונית. לכן חשוב למסך תוספים לאיכות ולבחון אותם, לפני שמפעילים אותם באתר חי.

כמה טיפים וורדפרס בסיסיים

עכשיו כשאתה יודע קצת על מה לצפות מ- WordPress, הנה כמה טיפים עיקריים שיעניקו לך את המסלול הנכון בעת ​​השימוש בוורדפרס..

השתמש רק בתוספים בעת הצורך.

אין צורך להגיע לפלאגין בכל פעם שתצטרך להוסיף פונקציה. ל- WordPress פונקציות מובנות רבות שכדאי לבחון אם היא ממלאת את הצרכים שלך. הנושא שלך יכול גם לארוז כמה פונקציות. פונקציות רבות נוספות אפשריות עם קודים פשוטים. בדוק אפשרויות אלה לפני שתגיע לתוסף.

תוספים לא פעילים הם סיכון אבטחה.

אם אתה לא מתכוון להשתמש בפלאגין לזמן מה, עדיף למחוק אותו לחלוטין מ- WordPress שלך, ולא רק להפעיל אותו. כל עוד תוסף שוכן בתוך WordPress שלך, הוא יכול להיות רגיש לתוכנה זדונית, למרות שהוא אינו פעיל. הגיוני לעקוב אחר התוספים שלך ולמחוק את אלה שבאמת אין לך צורך בהם.

הביט מעבר לתוכן.

אמנם נכון שתוכן הוא מחולל תנועה מרכזי עבור כל אתר אינטרנט, יצירת תוכן נהדר לאתר שלך היא רק התחלה טובה. כפי שיגיד לך כל מומחה SEO, לגרום לגוגל למצוא אותך בקלות ולהעמיד אותך בראש דף תוצאות החיפוש זו עבודה קשה במיוחד. ה תוסף SEO של יוסט יעזור לך להתאים את הפוסטים שלך למנועי חיפוש. אתה יכול גם להקל מעט על מנועי החיפוש למצוא אותך על ידי הגשת Sitemaps ל- Google. קח צעד אחד קדימה והירשם ל- Google Analytics כדי לקבל תובנות מה אתה עושה נכון ולא נכון בכל מה שקשור לתעבורה באתר. אתה יכול גם להשתמש ב- קונסולת החיפוש של גוגל כדי לעזור לך להבין כיצד האתר שלך מתקשר עם מנוע החיפוש של גוגל.

ערוך תמיד את השינויים שאתה רוצה בערכות נושא לילדים.

אל תתעסקו עם ערכות הנושא המוגדרות כברירת מחדל בזמן ביצוע שינויים בעיצוב. תמיד עבד עם נושא ילד לביצוע כל שינוי שתרצה. ככה, כאשר אתה מעדכן את נושא ברירת המחדל, כל ההתאמות האישיות לא יאבדו.

אם אתה מסכים לזה, למד הכל על ווים, פילטרים ומעשים.

כשאתה מכיר יותר את וורדפרס, הקדש קצת זמן ללמוד על ווים, פילטרים ופעולות. זה יכול לעזור לך ליצור אינטראקציה בנוחות רבה יותר עם וורדפרס. גלה עוד על כך כאן.

הישאר רגוע כשאתה מתמודד עם בעיות.

בשלב כזה או אחר, סביר להניח שתיתקל בבעיות מסוימות עם WordPress כמו שגיאות בסיס נתונים, מסך מוות לבן וכדומה. זכור שמשתמשי וורדפרס רבים אחרים התמודדו עם בעיות אלה לפניך ופרסמו פתרונות באופן מקוון. ניתן למצוא בקלות פתרונות בסיסיים לפתרון בעיות ב- WordPress באינטרנט. אתה רק צריך להישאר רגוע ולחפש פתרונות מתאימים למצבך הספציפי.

זה לא הכל

ישנם יותר כללי קרקע שאתה צריך לשים לב אליהם, כגון:

 • גיבוי ואבטחה חשובים.
 • התחל לבנות את רשימת הדוא”ל שלך מהיום הראשון.
 • השתמש בקטגוריות ותגים לפוסטים ודפים כבר מההתחלה.
 • השתמש בפייקיקון.
 • בצע אופטימיזציה של האתר למהירות וביצועים.

אבל בואו נשמור לעוד פוסט. אין סוף למידה עם וורדפרס!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map