העורך החזותי של וורדפרס: טיפים וטריקים למתחילים

וורדפרס נבנתה בתחילה כמערכת בלוגים פשוטה שהפכה את פרסום התוכן המקוון לרוח. עם הזמן זה הפך למערכת ניהול תוכן מלאה (CMS). למשתמשים יש כעת שליטה מלאה על העיצוב והפונקציונליות של אתרי וורדפרס שלהם. עם זאת, ללא תוכן, עיצוב ופונקציה אין משמעות דבר ובהקשר זה, וורדפרס נותרה נאמנה לשורשיה: יצירת וניהול תוכן.


אמנם הרבה תכונות מובנות בתוכנת הבסיס של וורדפרס, אך יצירת תוכן נותרה כוח המניע שלה. עם זאת, הבה נבחן את העורך הוויזואלי של וורדפרס בפוסט זה וכיצד תוכל להשתמש בו בצורה טובה יותר.

WYSIWYG

וורדפרס מאפשרת לך ליצור ולנהל תוכן חזותית במקום קידוד ישירות לקבצים שלך. לפיכך, זה נקרא עורך WYSIWYG או “מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל” עבור הלא-יזומים. כלי העורך כולל שלושה חלקים:

  1. עורך חזותי
  2. עורך טקסטים (שם תוכלו להזין קוד)
  3. מעלה מדיה (להעלאת קבצי תמונה)

כברירת מחדל, עורך החזותי פעיל כשאתה יוצר פוסט או דף חדש (דפים > הוסף חדש או פוסטים > הוסף חדש). אם במקרה זה הוא לא פעיל, לחץ עליו:

תמונה 1

פירוש WYSIWYG שמה שאתה רואה בעורך החזותי בעת עריכת הפוסט שלך הוא מה שיופיע בפוסט שפורסם. עורך הטקסט מאפשר לך להזין טקסט רגיל וגם מאפשר להזין קוד ישירות (סימון HTML) כאילו אתה עובד עם קובץ ה- HTML בפועל. אתה מפעיל אותו על ידי לחיצה על טקסט לשמאל לימין הקיצוני של העורך:

pic11

מעלה המדיה עושה בדיוק את זה: מעלה קבצי מדיה לספריית המדיה כך שתוכל להכניס אותם לפוסטים שלך כרצונך:

pic10

עם הקדמה קצרה זו לעורך הוויזואלי החזק של וורדפרס, בואו נראה כעת כיצד ניתן להשתמש בכמה לחצני מקשים ליצירה ועריכה של תוכן. אני משתמש בתכנית Blogger מאוסף ההמתנה החינמית שלנו לצורך האיורים.

הוספת טקסט

הדבר הראשון הוא לפטר עמוד או פוסט חדש ולפתוח את העורך החזותי: עבור אל פוסטים > הוסף חדש. כברירת מחדל, תראה סרגל כלים מרוכז בעת יצירת פוסט חדש:

תמונה 2

לחץ על סמל כיור המטבח כדי לחשוף אפשרויות עיצוב אחרות בסרגל הכלים:

pic3

ליצירת וניהול בסיסי של תוכן, אפשרויות העיצוב לעיל יסתדרו בסדר. אפילו אם אתה חדש ב- WordPress, רוב הסמלים מוכרים מעורכי טקסט אחרים כמו Microsoft Word. למעשה, כל הסמלים בסרגל הכלים של העורך החזותי מבצעים את אותה הפונקציה כמו שסמלים זהים ב- Microsoft Word מבצעים, אז הנחתי את אלו שפחות מוכרים לדון בהם..

כדי להוסיף טקסט, פשוט הקלד את התוכן שלך בחלון העורך. עם זאת, לפעמים יתכן שהתוכן שלך כבר מוקלד איפשהו ובמקרה זה אתה יכול פשוט להדביק אותו כטקסט רגיל או מעוצב מ- Word באמצעות לחצנים אלה בסרגל הכלים:

pic4

השימוש במסלול זה מהיר והעורך החזותי עושה עבודה טובה בשמירה על חלק גדול מהעיצוב שלך מ- Word – טוב יותר מהעתקה והדבקה רגילים, לפחות. עם זאת, כפי שתגלה במהרה, זו אינה עבודה ללא רבב ולעיתים אתה עלול להסתיים עם טקסט מעורבב. אני מגלה שהרבה יותר קל להדביק כטקסט רגיל ואז לבצע את העיצוב בעורך הוויזואלי.

הסר את העיצוב מהטקסט שלך

כפי שראינו או כפי שתראו כאשר תתנסו בלחצני עיצוב אלה, לעורך הוויזואלי יש חולשות בכל הקשור לטיפול בטקסט מעוצב המיובא מעורכי טקסט אחרים. אז אולי תגלה שלעבודה עם טקסט ישן רגיל זה הדבר הטוב ביותר לעשות. זה הכפתור שעליך להשתמש בו כדי להסיר עיצוב מהטקסט המיובא:

pic5

הדגש את הטקסט ולחץ על הכפתור. הטקסט שלך יקבל כעת את ברירת המחדל של העיצוב שלך. שים לב כי לחצן זה אינו פועל עבור כמה סוגי עיצוב כגון גושי כותרות וכותרות. ישנם לחצני עיצוב אחרים הדואגים לסוגים אלו.

שינוי סוג טקסט

יש לך כמה סוגי טקסט במסמך שלך כולל פסקאות וכותרות. כדי לשנות את סוג הטקסט שלך, סמן את חלק הטקסט שברצונך לשנות ולחץ על התפריט הנפתח בפורמט השמאלי הקיצוני בסרגל הכלים של העורך. בחר את הפורמט הרצוי וסיימת:

pic8

ברור שאתה יכול לעצב את הפוסטים שלך בכל דרך שתרצה, אך וודא שיש מבנה כלשהו לעקביות. כותרות קטעים, למשל, צריכות להיות בעלות תבנית כותרת זהה, כגון כותרת 2, בעוד הכותרת הראשית היא בדרך כלל מכוון ל 1. בנוסף, טקסט פסקה רגיל אמור להיות בעל תבנית ברירת מחדל וכך גם טקסט וכתובות מעוצבים מראש.

זכור: פורמטי ברירת המחדל לסוגי הטקסט השונים תלויים בנושא שלך. כל נושא מגיע עם עיצוב ברירת מחדל משלו לסוגים שאתה רואה בתיבה הנפתחת בפורמט.

להשתמש ב פסקה הקלד את התיבה הנפתחת כדי להסיר את העיצוב מכותרות מאז הסר את העיצוב הכפתור לא עובד לכותרות ולציטוטים.

להשתמש ב מצערת כפתור לעיצוב או הסרת עיצוב ציטוטים:

pic9

עריכת מסך מלא

pic13

אם אתה רוצה לעבוד עם הסחות דעת מינימליות, תמצא את מצב המסך המלא אידיאלי עבורך וזה הכפתור שמפעיל אותו. זה פשוט סוגר את כל הדברים הלא חיוניים על המסך ומותיר לך רק את תיבת התוכן וסרגל כלים מרוכז שמסתיר ומופיע אוטומטית כשאתה מרחף מעל הדף..

הכנס תג נוסף

pic12

למרות שמדובר בתכונה שמעל לעיתים קרובות מתעלמים ממנה של העורך החזותי, זה שימושי מאוד בכל הקשור להצגת קטעי פוסט בבלוג שלך. כפי שאתה כבר יודע, אם פרסמת פוסטים בבלוג שלך, וורדפרס מציגה קטעים מהפוסטים האלה בדפי הבית והארכיונים. עם זאת, וורדפרס גוזרת את הקטעים באופן אקראי וזה יכול להיות באמצע משפט.

זה המקום בו החמישים הכנס עוד תכונת התגים מועילה. זה מאפשר לך לציין בדיוק היכן יסתיים הקטע. קישור שמצביע על הפוסט המלא יוכנס במקום בו ציינת את הקטע לסיום. ישנן דרכים רבות שאתה יכול לעצב תגית זו, אך זכור, כברירת מחדל זה עובד רק עבור פוסטים (לא עמודים):

pic14

הערה: השימוש ב- הכנס עוד התג מסתמך על התמיכה שבחרת בנושא שלך. הנושאים המפותחים ביותר מהמחשבה תומכים בכך, אך חלקם אינם.

הוסף והסר קישורים

pic15

הכניסה והסרה של קישורים פשוטים מדי באמצעות לחצנים אלה. הם כבר לא פעילים כברירת מחדל עד להדגשת הטקסט שברצונך ליצור את הקישור. הכפתור משמאל מוסיף קישור ואילו מימין מסיר קישורים.

תווים מיוחדים

pic6

אם השתמשת אי פעם בלחצן התווים המיוחדים ב- Word, גם זה צריך להיות מוכר. עם זאת, זה אינטואיטיבי יותר מכיוון שהוא מציג את קוד ה- HTML וה- NUM של הדמות כשאתה מרחף מעליו:

pic7

אם אתה משתמש וורדפרס רגיל, רוב הסיכויים שאתה כבר מכיר את רוב הדברים שעייננו למעלה, אך עבור משתמשי וורדפרס חדשים, זה אמור להיות מדריך התחלה שימושי לעורך הוויזואלי בוורדפרס; יכולותיו כמו גם מגבלותיה.

ברצוני גם לשמוע ממך כיצד אתה משתמש בעורך החזותי. האם יש לך טיפים או טריקים שאתה רוצה לשתף?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me