כיצד ליצור תיק מקוון באמצעות וורדפרס

הרכבת תיק עבודות חשוב לתלמידים המגישים מועמדות לתכניות מסוימות או שמתכוננים לצאת לקריירה שלהם. מעסיקים או לקוחות רבים (או אוניברסיטאות, אם זה מיועד לתכנית בית ספרית) מבקשים דגימות עבודה כחלק מתהליך הגיוס (או הקבלה), מכיוון שזו דרך עבורם לראות מה אתם מסוגלים לעשות ואת סוג העבודה שאתם עשית בעבר. תיק עבודות הוא הדרך הטובה ביותר להציג דוגמאות אלה ולהשאיר אותן מוכנות להשוויץ.


במאמר זה אנו נתמקד ביתרונות של ניהול תיק עבודות ושימוש בוורדפרס ליצירת תיקים שיהפכו את חיפוש העבודה שלך להצלחה. אז בואו נתחיל!

מדוע יש לך תיק מקוון?

עם התקדמות הטכנולוגיה וכמעט כל מי שמשתמש באינטרנט, יותר ויותר סטודנטים שומרים עותקים אלקטרוניים של תיקיהם באופן מקוון, ואף יוצרים אתרים שיוכלו להתארגן בהם. שימוש בפורטפוליו מקוון יכול להקל עליכם ככל שתתחילו בקריירה:

  • תיקים מקוונים הופכים לחלק מהנוכחות המקוונת הכוללת שלך, במיוחד אם אתה כולל את הקישור בפרופילי המדיה החברתית שלך כך שמעסיקים, לקוחות או לקוחות פוטנציאליים יוכלו למצוא בקלות את העבודה שלך כאשר הם מחפשים אותך..
  • קל לספק קישור לאתר שלך, ואינך צריך לדאוג לגדלי קבצים עבור קבצים מצורפים לדוא”ל או לשלוח פקס גדול.
  • אתה יכול לכלול את הקישור בקורות החיים שלך, כך שמנהלי שכירות יודעים בדיוק היכן הם יכולים למצוא את העבודה שלך.

כשיש תיק עבודות מקוון מראה גם למעסיקים פוטנציאליים שאתה יכול להשתמש לפחות במערכת ניהול תוכן אחת, ומכיר כיצד עובדות אתרים. בתקופה בה אנשים מכל הגילאים ומערכות המיומנות מחפשים עבודה, זה יכול להעניק לך יתרון על פני מועמדים אחרים.

תחילת העבודה עם וורדפרס

השימוש בוורדפרס ליצירת תיק העבודות המקוון שלך הוא די פשוט. אם כבר יש לך חשבון ב- WordPress.com, שקול לעבור (או לפחות להוסיף אתר חדש) ל- WordPress.org המארח את עצמו – זה הרבה יותר תכליתי מבחינת ההתאמה האישית, ותהיה לך שליטה רבה בהרבה על האופן בו האתר שלך נראה ועובד.

גם אם אתה חדש לחלוטין ב- WordPress, אנו ממליצים להתחיל עם אירוח עצמי. יש דמי אירוח חודשיים קטנים ודמי רישום תחום שנתיים, אך עלות נוספת ואחריות שווה לקבל שליטה מלאה באתר הפורטפוליו שלך. יש גם היבט בונוס: רישום שם הדומיין שלך פירושו שלא תהיה לך תחום המשנה .wordpress.com, כך שכתובת האינטרנט שלך תיראה מקצועית יותר.

עלות יכולה להיות גורם עצום עבור סטודנטים, לכן כשאתה חוקר חברות אירוח, בדוק אם יש להם תמחור מיוחד לסטודנטים. Bluehost ו- SiteGround הם שתיים המציעות תוכניות סטודנטים.

כשבוחרים את שם הדומיין שלך (שם האתר שלך), השימוש הטוב ביותר בשם שלך הוא הטוב ביותר – סביר להניח שהוא יופיע בחיפושים. יתכן שתרצה לשקול להשתמש גם בקו תיוג כדי להבהיר מאוד על מה האתר שלך עוסק.

בחירת נושא תיק וורדפרס

בשלב הבא בחר נושא לאתר שלך. נושא בלוג בסיסי כנראה יענה על צרכיך, אך אם אתה רוצה לגרום לתיק העבודות שלך להתבלט אתה צריך להיות נושא שמיועד להציג את תוכן התיקים. יש לנו רשימה של כמה מתמות הנושאים האהובים עלינו בתיקי WordPress.

ערכות נושא בחינם הן דרך נהדרת להתחיל, אך לרוב אין להם את התכונות הנוספות או את אפשרויות ההתאמה האישית שתמצאו בתכנית פרימיום. אם אתה מחפש ליצור תיק מקוון מקצועי, עליך לשקול לשדרג לגרסת הפרו של התמה שלך (אם ישנה) או לקנות נושא פרימיום, שיכול להשתנות במחיר של $ 2 ל- $ 199. ניתן לרכוש ערכות נושא מכמה משווקים מקוונים, כגון ThemeForest, Creative Market, StudioPress, שעועיות נושא, ערכות נושא אלגנטיות וכל כך הרבה אחרות.

להלן רק כמה מהמועדפים שלנו:

הדגמת ערכות נושא של וורדפרס הכוללת תיבת Boxed הכוללת

סך הכל היא הבחירה העיקרית שלנו בגלל קלות השימוש, אפשרויות עוצמה וגמישות. בעוד שנושא זה הנו נושא גרירה ושחרור רב תכליתי, התיק המובנה הופך אותו נהדר ליצירת אוסף מקוון של העבודה שלך. ויש המון הדגמות לבחירה בהן ניתן להשתמש כדי להתחיל.

נושא הבצל WordPress נושא - -

בצל מאת סטודיו שינדירי הוא נושא פורטפוליו בולט עם פריסות מרובות. בחר תיק רשת, בנייה, דביק או סוכנות בסגנון סוכנות כדי להציג את הפרויקטים שלך.

נושא מסה WordPress בחינם

מסה הנו נושא לבלוגים של פריסת בנייה בחינם שיכול לשמש בקלות עבור תיק מקוון. עם תמיכה בתמונות, גלריות, אודיו, וידאו וציטוטים נושא זה הוא דרך נהדרת בחינם להציג את המדיה שלך באופן מקוון.

תיק וונג - נושא תגובת WordPress מגיב

צפון מאת Array Themes היא אפשרות מדהימה לבניית תיק מקוון. לנושא זה כל מה שאתה צריך כולל בלוג שימושי, תיק מדהים ודפים קלים (ארכיונים, איש קשר ורוחב מלא) להצגת גוף העבודה שלך.

נושא גלריה פרו

Gallery Pro מ- StudioPress היא אפשרות נהדרת אם אתה אוהב להשתמש במסגרת ג’נסיס. הנושא הנקי, המינימלי וכמובן המודרני הוא דרך קלה להוסיף את הביולוגיה ואת תיק העבודות לאתר WordPress שלך.

נושא אננס WordPress בחינם

אננס הוא נושא בלוגים חופשי פשוט עם פריסת עמודה אחת נקייה. העיצוב המינימלי של נושא זה מושלם להצגת עבודותיך האחרונות בזמן שאתה מייצר אותה, ומאחר והנושא תומך במספר פורמטים של מדיה (תמונה, אודיו, וידאו, ציטוט) וכולל אפשרויות עיצוב בסיסיות אתה יכול לתת ליצירה שלך להאיר.

שימוש בתוסף תיקים

אפשרות נוספת, אם אינך אוהב אף אחד מנושאי הפורטפוליו, היא להוסיף תוסף לפורטפוליו. יש מאגר של תוספים לפורטפוליו בחינם במאגר הוורדפרס שבהם אתה משתמש כדי להוסיף תיק כמעט לכל נושא. כדי להוסיף תוסף, עבור אל תוספים בתפריט הניהול ולחץ על הוסף חדש כדי לדפדף באפשרויות החינמיות שלך.

ישנם גם כל כך הרבה תוספים גדולים לפורטפוליו, שיש להם יותר תכונות ופונקציונליות מאשר המקבילים החינמיים שלהם. דיברנו בעבר על תוספי וורדפרס של פורטפוליו, אך למקרה שפספסת את זה הנה כמה מהתוספים ה fav שלנו:

תוסף רשת חיוני

רשת חיונית על ידי themepunch הוא אחד מהתוספים הנמכרים ביותר לפורטפוליו, ולא בכדי. באמצעות תוסף זה תוכלו ליצור כל סגנון של רשת תיקים שתרצו באמצעות הפריסות הכלולות, אפשרויות שורות ועמודות, מקורות תוכן, אנימציות, מעמיסים מקדימים, עורות, צבעים בהתאמה אישית וכל כך הרבה יותר

רשת המדיה תיקיית WordPress - -

רשת מדיה מאת LC Web היא אפשרות נהדרת המעניקה לך פריסות בלתי מוגבלות. השתמש בבונה רשת חזותית כדי לסדר את התמונות, הסרטונים, הקישורים וקבצי האודיו לרשתות מגיבות לחלוטין.

אינסטגרם התיק

יומן אינסטגרם מאת C Rivers הוא תוסף תיקים ייחודי המושך את תמונות הפורטפוליו שלך ממשהו שרובנו משתמשים בו כבר – אינסטגרם. הצמד תמונות מתמשכות של הפרויקטים הנוכחיים שלך והוסף אותן לתיק האתר שלך עם תוסף זה!

בחירת התוכן שלך

לפני שתתחיל להוסיף תוכן לתיק העבודות שלך, וודא שאתה יודע מה אתה רוצה לכלול! מכיוון שאולי עדיין לא עשית עבודה מקצועית רבה בתחום שלך, זה בסדר להשתמש במאמרים אקדמיים, בפרויקטים כיתתיים או במצגות ובכל פרויקטים של שירות קהילתי שעשית. אם יש לך קורות חיים או קורות חיים, ייתכן שתרצה ליצור דף גם לזה.

נסה לכלול דוגמאות הרלוונטיות לתחום אליו אתה נכנס. אם אתה סופר, השתמש בפרויקטי כתיבה ופרסומים. אם אתה אמן או מהנדס, או אם אתה עוסק בתחום הנגרות, העלה תמונות של דברים שעיצבת, יצרת, בנית או תיקנת. מדענים יכולים לספק דוחות מעבדה. רואי החשבון עשויים לכלול דוחות פיננסיים וניתוחים. קלטת את הרעיון.

כשאתה מוסיף את דגימות העבודה שלך, כתוב תיאור קצר של כל אחת מהן כדי לספק קצת הקשר. אולי תרצה להסביר מה היה הפרויקט ואיך הוא סיפק (או יספק) תועלת למישהו או תרומה אחרת לתחום. להלן דוגמא פשוטה יחד עם קישור למסמך שהועלה:

תיאור עבודה

אל תשתגע יותר מדי עם מספר הדגימות שתעלה. תיק העבודות שלך יגדל כמוך, אז אל תרגיש שאתה צריך טונות של מילוי. בחר בפרויקטים הטובים ביותר שלך, 10-15 זה שפע וארגן אותם לקטגוריות לפי סוג הפרויקט. זה יקל על המעסיקים למצוא דגימות רלוונטיות.

העלאת דוגמאות

לא קשה להעלות את דגימות העבודה שלך לוורדפרס, אך כמות הזמן והמאמץ הכרוכים בכך עשויים להשתנות בהתאם לפורמט הדגימות שלך. אם יש לך עותקים אלקטרוניים או תמונות, אז אתה מוכן. אם לא, עליך לרכוש כאלה.

ניתן לסרוק עותקים קשיחים של ניירות, דוחות ותמונות מודפסות כקובצי PDF. צלם תמונות דיגיטליות של חפצים פיזיים כמו ציורים או פסלים. ניתן להקליט או לערוך מוסיקה ווידיאו לפורמטים דיגיטליים. לא משנה מה תבחרו להעלות, וודאו שהקבצים נשמרים במיקום המוקדש לדוגמאות עבודה, כך שתדעו בדיוק היכן למצוא אותם.

לאחר שיהיה לכם העותקים הדיגיטליים מוכנים, הגיע הזמן להעלות! היכנס לחשבון וורדפרס שלך ועבור לדף הניהול שלך. נווט אל ספריית המדיה שלך ובחר הוסף חדש:

להוסיף מדיה

במסך העלה מדיה חדשה, אתה יכול פשוט לגרור ולשחרר קבצים לתיבה, או ללחוץ על בחר קבצים כדי לחפש קבצים להעלאה.

הוספת דוגמאות לתיק העבודות שלך

כעת, לאחר שמותקנים את העיצוב או התוסף שלך והדגימות שלך (וכל קובץ אחר) מועברים, אתה יכול להוסיף את העבודה שלך לתיק העבודות שלך. בניהול, נווט לדף תיק העבודות ולחץ הוסף חדש. זה יפתח את עורך הטקסט.

תיק חדש

עבור מרבית הנושאים והתוספים, הוספת פוסט תיק חדש היא קלה כמו הוספת פוסט בבלוג. עבור מרבית התיקים תוסיף כותרת פוסט, תיאור ותמונה מוצגת כמו רגיל. אך יתכן שיהיו לך שדות נוספים הזמינים להזנת מידע נוסף על הדגימה שלך למיקום, תאריך, הקשר וכו ‘. נושא כלשהו עם תיקים, כמו סה”כ, עשוי אף לכלול מטוקסיות גלריה בהן תוכל להעלות את כל תמונות הגלריה שלך או סליידר לפוסט שלך..

גלריה-מטא-תיבה

לאחר שמלא את כל המידע הדרוש לך, לחץ על פרסם. טא-דה! כעת הוספת בהצלחה מדגם עבודה לתיק הוורדפרס שלך. חזור על שלבים אלה עבור כל דוגמה שתרצה להוסיף.


הצגת העבודה הטובה ביותר שלך בתיק עבודות חשובה ליצירת רושם טוב בעת הגשת מועמדות למשרות או תכניות אקדמיות. שימוש בפורטפוליו מקוון יעזור לכם להבדיל את עצמכם עוד יותר ולהגיע לקהל רחב יותר – וורדפרס הוא אחד הכלים הטובים ביותר לעשות זאת. יש המון משאבים להרכבת תיק מדהים, אז תהנו!

יצרת בעבר תיק עבודות מקוון? האם אתה חושב ליצור אחד כזה? שתף את הטיפים שלך או שאל שאלות כלשהן בתגובות להלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me