הדילמה בין “יפה” וידידותית למשתמש: כיצד לבחור את נושא הוורדפרס המושלם

הימים שבהם הספיקו נושא די יפה בכדי להתבלט בג’ונגל האינטרנט הם ממוספרים. הצמיחה האדירה של וורדפרס, עם המון מפתחים חדשים ומוכשרים שיוצרים טונות של נושאים נאים למראה המאפשרים אפילו לאנאלפביתים העיצוביים ביותר שלנו ליצור אתר יפה ללא תקציב מסיבי, ובלי שנצטרך להשקיע אינספור שעות בלימוד עיצוב, דאג של זה.


כיום, כדי להתרשם, הנושא צריך להיות לא רק קל בעיניים, אלא גם אינטואיטיבי לשימוש. החדשות הטובות הן שזה לא צריך להיות טרייד-אוף. במקרים רבים ידידותיות המשתמשים פשוט מחמיאה לנושא יפהפה כבר, והופכת את הביקור באתר שלך לשמחה מוחלטת בכל רמות.

אבל כשחושבים על ידידותיות למשתמש, קל לחשוב שזה משהו מורכב, ויקר שמור לאתרים גדולים יותר, כמו פייסבוק ויוטיוב. אבל זה לא חייב להיות ככה. פירושו של ידידותיות למשתמש יכול להיות

מה הופך נושא ידידותי למשתמש?

שלא כמו יפות, בין אם נושא ידידותי למשתמש או לא, זה לא דבר שאתה מחליט על גחמה על סמך העדפתך האסתטית (שעשויה להיות שונה מזו של הקהל שלך). זה דבר שאתה מחליט על ידי מחשבה על הקהל שלך (העתידי).

נושא ידידותי למשתמש אם:

  • זה מציג ביעילות את התוכן החשוב / הרלוונטי ביותר לקהל שלך.
  • העיצוב נקי ואינטואיטיבי.
  • סגנון הנושא והתמונות רלוונטיים לאתר שלך. (או להפך, זה די נייטרלי שהוא מאפשר לתוכן לדבר בעד עצמו.)

זה גם בונוס אם יש לנושא תכונות התומכות במה שאתה רוצה לעשות עם האתר בעתיד. (זה מאפשר לאפשר אלמנטים חדשים, ללא השבתה משמעותית. וכמובן, כל השבתה בכלל יכולה להוות מטרד עבור הקהל המסור שלך.) במילים פשוטות, אם זה עוזר לך לתקשר את מה שאתה רוצה לתקשר בצורה יעילה יותר, נושא הוא ידידותי למשתמש.

לדוגמה, שימוש בערכת נושא סטנדרטית באתר הפורטפוליו שלך אם אתה צלם, עשוי לשלוח את ההודעה השגויה. (אלא אם כן, הלקוחות העיקריים שלך הם סוגים עסקיים שמרגישים הכי בבית כשאתר שיש בו אנשים מחייכים בחליפות כתמונת רקע, אז הייתי אומר שיש לך את הרעיון הנכון.) דוגמה בולטת עוד יותר, היא איך סביר להניח שלא כדאי לכם להשתמש בתכנית ללא מטרות רווח באתרכם בנושא עסקאות בסחורה מעוצבת.

אבל כמובן שזה יכול להיות עדין יותר מזה. ברוב המקרים זה הרבה יותר עדין. לדוגמה, ישנם נושאים רבים של תיקי השקעות שנראים נהדר. מבין אלה שהייתי מרחיק לכת לומר דאישו, יין ויאנג והנושא האלגנטי שלנו בחינם הם דוגמאות טובות לנושאי תיקי מינימום (ראו בעצמכם בהמשך).

Daisho (מצב דף הבית)

תיאום התיק של Daishop

יין ויאנג

התיק של yinandyang

אלגנטי

התיק האלגנטי

בבדיקה ראשונה הם דומים ברבדים רבים. פשטני, נקי ויפה. אבל הם לא בלי ההבדלים המכריעים שלהם. יין ויאנג מאפשרים עדיפות כבדה יותר על תוכן חזותי, אופטימלי לומר, צלם או מעצב, אך לא כל כך אופטימלי עבור קופירייטרים. לעומת זאת, Daisho (במצב דף הבית) מאפשר מיקוד כבד יותר בטקסט, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור מוצר או שירות שקשה יותר לייצג אך ורק באמצעות חזותיים..

העדיפות היא לתוכן שמייצג בצורה הטובה ביותר את מה שאתה עושה. בין אם זה וידאו, תיק תמונות או הכתיבה עצמה. (אותו עיקרון עבור בלוגים ואתרים אחרים.)

כשמדובר עד כמה נושא נקי ואינטואיטיבי, תיאלץ לבצע שיחת שיפוט. ככלל אצבע, אתה רוצה שיהיו כמה אפשרויות והסחות דעת שיכולים להעביר את תשומת הלב מהמוקד העיקרי של אתר האינטרנט שלך. אם אתה מגלה שהנושא מזמין אותך לבצע את הפעולות שאתה רוצה שמבקר יבצע … לדוגמה, בדוק תיק עבודות, או קרא עוד על שירות מסוים, ייתכן שיש לך שומר.

כאשר אתה בספק: לכו על נושא פשוט ונקי

אם אינך בטוח עדיין בנושא, או שתוכל לקחת את האתר לאחד מכמה כיוונים בעתיד, בחר משהו נקי, פשוט, ניטרלי. ככה, תוכלו לבצע שינויים קטנים או אפילו מונומנטליים בנושא ולוגו, אך המשך להשתמש באותו נושא. (ביצוע “עיצובים מחדש” ללא כאבים להפליא.)

כשאני אומר פשוט, אני מתכוון לעיצוב, לאו דווקא ליכולות של הנושא. לכל הפחות, יש לבצע אופטימיזציה לניידים כמו גם לרשת, לאור האחוז הגדול של המשתמשים הסלולריים בימינו. (לרוב מכנים זאת כמי שמגיב. מונח שאליו תרצה לחפש.) אם ברצונך להתחיל עם בלוג פשוט, אך תרצה לקבל אפשרות בעתיד ליצור דף שירות נהדר, בחירת נושא התומך בשני המחבט יכולה לחסוך לך כאב ראש, כמה שעות, ואולי אפילו מעט מזומנים, בעתיד.

אתה יכול למשל ללכת עם סך הכל משלנו, שמגיב, יש פריסת בלוגים יפה, כמו גם בונה דפים למועד שאתה רוצה לבנות את דפי הנחיתה האלה..

אבל אולי תוהה למה אתה צריך לבחור משהו פשוט. אולי שמתם לב שיש בום מינימליזם בימים אלה בכל הקשור לעיצוב אתרים. סמלי הלוגו הופכים לפשטים יותר. עצמים וכפתורים תלת-ממדיים הופכים שוב שטוחים. מותגים גדולים מיישמים עיצובים מחדש של אתרים המתעלמים מפתרונות אמנותיים, ואנימציות מהודרות, ובמקום זאת מתמקדים בפשטות ובשימושיות.

אולי זה בגלל שהמחקר נמצא, וזה אומר פשוט יותר = טוב יותר למראה לרוב האנשים. ככל שאתר מורכב יותר, כך הוא פחות אטרקטיבי למשתמש הקצה בביקור הראשון. (זה לא אומר שאנשים לא יסתפקו בשינוי במהלך עיצוב מחדש.)

בנוסף, הגבלת עצמך לנושאים פשוטים יכולה לעזור לך לבחור בפועל אחד מתוך מאות אלפים שנמצאים שם בחוץ קצת יותר קל. ואת הזמן שאתה חוסך ניתן להשתמש בו טוב יותר (כמו יצירת תוכן לאתר הוורדפרס החדש והמדהים שלך).

האם הנושא הנבחר שלך לבדוק?

לפני שתחליט סוף סוף לקנות (או פשוט להתקין) נושא, יש כמה דברים שכדאי לבדוק לפניכם

  • האם זה מעודכן?
  • האם זה מציע תמיכה אקטיבית?
  • האם זה ללא באגים?
  • האם מדובר בטרחה להתמודד איתה?

אם אתה משתמש בספריית WordPress.org, או בשוק Themeforest, אתה יכול לגלות את רוב הדברים האלה ולקבל טפל טוב לאחרים, בקלות רבה.

האם זה מעודכן?

אם הנושא שלך לא מעודכן, יכול להיות שיש לו חורי אבטחה, או חוסר תאימות לגירסה האחרונה של WordPress. האחרון ייתן לך קושי למצוא תוספים תואמים, (או להשאיר אותך עם גרסאות מיושנות שיש להם פחות פונקציונליות, או אפילו בעיות אבטחה). עדכון העיצוב האחרון מופיע בצד ימין, תחת כפתור ‘תצוגה מקדימה’ בספריית וורדפרס.

תאריך עדכני

וקצת יותר למטה בסרגל הצד הימני של Themeforest.

תאריך עדכני

אם אתה מוצא את הנושא המושלם וזה פשוט מיושן מעט, מה עליך לעשות? זה קורה כל הזמן. מפתח / מעצב יצור יצירת מופת מוערכת, ויפסיק לשים לב לזה כי זה פשוט לא שווה את זמנם להתעסק בזה. ומי יכול להאשים אותם? זה יכול להיות מפתה ללכת על נושא כזה. מה גם שלא הרבה אתרים אחרים משתמשים בו.

ככלל אצבע, כדאי להתרחק מנושאים ישנים שלא עודכנו זמן רב. ראשית, יתכן שהם לא יתפקדו כלל עם הגרסה החדשה ביותר של וורדפרס. או שאולי רק חלק מהפונקציות החדשות יותר אינן נתמכות. אבל למעשה, התרחיש הגרוע ביותר הוא שהוא אכן עובד, עד שהעדכון הבא של WordPress הופך אותו לחסר תועלת, ועליכם להתמודד עם נושאים משתנים באתר הפעיל שלכם, על גבי מציאת אחד חדש..

אבל אם אתה מאוהב באמת בנושא מיושן, אתה יכול לטעון: “מדוע לא להשתמש בגרסה ישנה יותר של וורדפרס שהיא עובדת איתה?” והתשובה שלי תהיה להזמין אותך לגוגל “תיקוני באג של וורדפרס”, ולהזכיר שתאימות עם תוספים עשויה להיות גם בעיה. חסוך לעצמך את כאב הראש האפשרי, והתרחק.

האם זה מציע תמיכה אקטיבית?

עבור WordPress.Org אתה יכול לקבל אינדיקציה טובה מהמספרים בעמוד הראשון שמראה כמה בקשות תמיכה מקבלות מענה, אבל זה לא תמיד תיאור מדויק במיוחד. חלק מהכרטיסים יכולים להיות כפילויות, או בעיה כתוצאה מהתקנה ולא הנושא עצמו, או שכותב האיום פשוט ישכח לסמן אותו כנפתר לאחר שקיבל עזרה..

ב- Themeforest, עליך לבדוק את ההערות, ולהישאר בחיפוש אחר אזכורים אודות תמיכה בטקסט בגוף. בדף המכירות של ין ויאנג למשל, יש ממש אזכור של פורום תמיכה ייעודי בסוף העותק.

האם זה ללא באגים?

להלכה, הנושאים בספריית WordPress.org ובשוק Themeforest צריכים להיות חופשיים מבאגים, מכיוון שקוד הנושא נבדק לפני שהכללתם מותרת. אך בפועל, בגלל היכולת האנושית לטעות (במיוחד כשמדובר באנשים שעובדים יתר על המידה), ישנם כמה חריגים.

אחת הדרכים להתרשם כללית מהשלמות של הנושא היא לעבור בחריצות על הערות וביקורות ולראות אם יש אזכור ישיר של באג מטריד שלא נפתר כתוצאה מכך, אולי עדיף לך להימנע מ הנושא לגמרי (אם יש כמה אזכורים של באגים קלים, והמחבר מגיב במהירות ומיישם תיקונים, זה בדרך כלל יהיה סימן טוב ולא רע …).

האם זה טרחה להתמודד איתו?

בעוד שהתגובות / הביקורות מהוות מקור למידע שוב, אני ממליץ לחפש ביקורות באורך מלא של אנשים שיודעים מה הם עושים. יש לכך כמה סיבות. ראשית כל זה יכול להיות קשה לשפוט את האוריינות הטכנית של מישהו על פי הערה / ביקורת על משפט אחד לשלושה. זה גם לא אומר כלום על הציפיות שהיו להם. מה שאומר שהערות קצרות מסוג זה יכולות להטעות. אם אתה מחליט ללכת בקפדנות על פי הערות, או שאין ביקורות, עליך לבצע שיחות שיפוטיות לגבי האוריינות הטכנית של הפרשן, ציפיותיו והאם זה דומה לשלך או לא.

אם בשלב זה אתה דואג אם כדאי להשקיע מאמץ רב כל כך על נושא, שקול זאת, האופן בו האתר שלך נראה חשוב יותר לכל רושם ראשוני, מאשר התוכן בפועל. וגם, ככל שתעברו זאת בחריצות רבה יותר, כך תצטרכו לדאוג בקשר לכך, וכך תוכלו להישאר ממוקדים בכתיבה, בעיצוב או בצילום. אם אתה זקוק להשראה, תוכל לראות כמה מהמלצות הנושא שלנו כאן.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me