כיצד לארגן תוכן באתר וורדפרס שלך

כיצד לארגן תוכן לאתר וורדפרס שלך לשמור על קוראים דבוקים לבלוג שלך

אמנם התוכן שאתה כותב לבלוג שלך חשוב, אך גם הדרך בה אתה מארגן אותו. למעשה, ארגון תוכן לקוי בבלוג שלך יכול להוביל לירידה בקהל הקוראים ולחוסר מעורבות בקוראים, בין שאר הנושאים.


למרבה המזל, בניית התוכן שלך כראוי זה לא כל כך קשה. זה בטח ידרוש כמה ציוצים לבלוג שלך, אך ניתן לטפל ברבים מהשינויים הללו תוך דקות ספורות. תגלו שתוכלו ליצור חוויה מהנה יותר לקוראים שלכם בדרך זו מבלי לשבור זיעה.

בפוסט זה נעסוק בחשיבות ארגון התוכן בבלוג. לאחר מכן נציע מספר טיפים לבניית התוכן שלך, ונספק כמה דרכים קלות ליישום כל אסטרטגיה. נתחיל!

מדוע חשוב מאוד לארגן את תוכן הבלוג שלך

כשמדובר בבלוג, ארגון תוכן פירושו ניהול אופן הבניית התוכן בבלוג בכללותו. חשוב להבין שבלוג לא מאורגן יכול לתסכל את המבקרים, ואולי להרחיק אותם (הגדלת שיעור הכניסה שלך). הקוראים שלך לא צריכים להידרש לאתר שלך על התוכן שהם רוצים; זה אמור להיות נגיש וקל לאתר.

מלבד הימנעות מהבעיות שהוזכרו לעיל, הארגון יכול גם להציע לקוראים שלכם חוויה מהנה יותר. ארגון נכון:

 • שומר על הבלוג שלך ידידותי למשתמש ומקדם את המשך הקוראים.
 • מעודד את הקוראים לחקור, ומאפשר להם לעשות זאת לחוות יותר מהתוכן שלך.
 • גורם לבלוג שלך להיראות מקצועי יותר, ומעניק לו אמינות וסמכות.
 • מספק דחיפה ל SEO הבלוג שלך ב- WordPress, שיכול לשפר את התנועה באתר שלך.

בסופו של דבר, אופן ההתארגנות של הבלוג שלך הוא חשוב באותה מידה כתוכן שאתה מציע. אם הם לא יכולים לנווט בקלות, סביר להניח שהמבקרים לא יסתובבו או ישתפו את העבודה שלך עם אחרים.

למרבה המזל, תהליך הארגון הוא פשוט כשאתה משתמש ב- WordPress כפלטפורמה שלך. עם מספר ציוצים בלבד להגדרה הנוכחית שלך, אתה יכול בקלות לעודד את הקוראים ולחזור לעוד. בואו נסתכל על שלוש מהאסטרטגיות החשובות ביותר שתוכלו ליישם.

1. השתמש בקטגוריות ובתגיות ביעילות

קטגוריות של פוסטים בבלוג WPMU DEV

WPMU DEV משתמש בקטגוריות ותגים בבלוג שלו, וכולל תפריט נפתח כך שהקוראים יוכלו לחפש לפי קטגוריות.

אחת הדרכים הקלות ביותר לארגן את תוכן הבלוג שלך היא להשתמש במערכת הקטגוריות והתגיות המובנות של WordPress. כלים אלה מאפשרים לך לבנות בצורה הגיונית את התוכן שלך, שעל הקוראים שלך להעריך.

במונחים הפשוטים ביותר, קטגוריות הן כלי קיבוץ כללי לפוסטים שלך. מצד שני, התגיות משמשות יותר כאינדקס של פוסט. לדוגמה, אם אתה מנהל בלוג בריאות וכותב פוסט על שגרות פעילות גופנית שונות, הקטגוריה הכוללת יכולה להיות כושר או תרגיל. התגים משתנים באופן נרחב יותר, ועליהם להיות ספציפיים ככל האפשר. אם פוסט הבלוג לדוגמא שלנו נדון יוגה, קלינאים, ו שגרות לב, אלה יוצרים שלושה תגים מושלמים.

כדי להתחיל להשתמש בקטגוריות ותגים בצורה יעילה, ישנם שלושה כללים עיקריים שתרצה לזכור:

 1. השתמש בשמות תיאוריים. זה נכון גם לקטגוריות וגם לתגיות שלך, מכיוון שזה מגדיל את הסיכוי שהקוראים יוכלו למצוא את התוכן שהם רוצים בבלוג שלך.
 2. הגבל פוסטים בבלוג לקטגוריה אחת כל אחד. פעולה זו ממזערת את הבלבול ושומרת על סכמת הארגון שלך ככל האפשר.
 3. השתמש בתגיות באופן חופשי. בניגוד לקטגוריות, בפוסטים בבלוג שלך צריך להיות מגוון של תגיות. אלה פועלים כאינדקס, ומעבירים את הנושא של כל פוסט לקוראים ומנועי חיפוש כאחד.

אם כרגע יש לך הרבה פוסטים בבלוג שלך, זה יכול לקחת קצת זמן כדי להבין את מערך הקטגוריות הטוב ביותר. עם זאת, ברגע שהמערכת שלך תהיה מוגדרת, יהיה קל ליישם אותה בעתיד.

2. צור תפריטים ברורים וידידותיים למשתמש

דף הבית של ערכות נושא אלגנטיות

ערכות נושא אלגנטיות משתמש בתפריט ניווט ישיר ונקי, כדי להקל על הקוראים למצוא את מה שהם צריכים.

למרות שבניית התוכן שלך חיונית, כך גם ארגון האופן בו הקוראים שלך ימצאו את התוכן הזה. תפריטים ברורים וידידותיים למשתמש הם צעד ראשון חיוני, שכן תפריטים מעוצבים היטב מבטיחים כי הקוראים יכולים לנווט באתר שלך בקלות. כאשר הקוראים מקדישים פחות זמן להבין כיצד האתר שלך עובד, הם יכולים להקדיש זמן רב יותר לקריאה ולעיסוק בתוכן שלך.

כדי להתחיל, ראשית תצטרך להחליט בין שימוש בהגדרת התפריט של הנושא שלך או באפשרויות ברירת המחדל של WordPress. מרבית העיצובים מציעים פונקציונליות תפריטים מותאמים אישית. עם זאת, הגדרת וורדפרס יעילה באותה מידה, ולכן הבחירה כאן היא עניין של העדפה.

לא משנה באיזו מערכת תפריט אתם מחליטים להשתמש, קחו בחשבון את שני הטיפים הבאים בעת בניית התפריט:

 1. השתמש בשמות ברורים. כשמדובר בניווט, עדיף להימנע מיצירתיות ולהיצמד למונחים ברורים (כגון ביתאיש קשר, ו בלוג). זה יהפוך את הניווט לפשוט יותר, והקוראים שלך לא ישארו לנחש.
 2. שמור על מודל עקבי. זה עוזר להשתמש באותו מודל ניווט מדף לדף, בכדי לחסל הפתעות. המשמעות היא גם מיקום התפריטים שלך באותה דרך בכל אתר האינטרנט שלך.

בעת יצירת תפריטים, זה חכם לשמור עליהם פשוטים ככל האפשר. אתה רוצה שמבקרים חדשים יוכלו למצוא את דרכם מייד. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת באמצעות שיטות מוכחות, כמו האסטרטגיות המפורטות לעיל.

3. הצע הודעות ותכנים קשורים

הודעות בנושא WPExplorer

אתה יכול להוסיף לאתר שלך פוסטים קשורים כדי לעודד קריאה נוספת, כמו דוגמא זו מכאן כאן ב- WPExplorer

ככל שהבלוג שלך יגדל, יהיה לך יותר תוכן לשתף עם הקוראים שלך. מסיבות מובנות, ככל שתציע יותר תוכן, כך הקוראים יוכלו להקדיש זמן לבלוג שלך. ארכיונים נרחבים יכולים גם לבנות סמכות, לספק הוכחות לידע שלך וניסיון שלך בנישה שלך.

כדי לעודד את הקוראים לחוות את כל התוכן הזה, אתה יכול להציג להם פוסטים קשורים כדי לעודד את העניין שלהם. כמובן, תחילה תרצה להיות בטוח שהתוכן שאתה מקדם הוא בעל ערך ואיכותי. אם יש לך פוסטים תת-חלקיים, עדיף לעדכן אותם לפני שתציע אותם לקוראים שלך.

לאחר שאתה מוכן לשלב פוסטים קשורים בבלוג שלך, הנה שני טיפים להקל על התהליך ככל האפשר:

 1. שלב קישורים לתוכן קשור בכל הפוסטים החדשים שלך. קישור פנימי הוא ענק עבור SEO. אתה יכול לעשות זאת על ידי יצירת קשרים טבעיים בין נושאים בכתיבתך.
 2. השתמש בתוסף או יישומון פוסטים קשורים. תוספים כגון עוד תוסף פוסטים קשורים (YARPP) ו Jetpack מאפשרים לך להציג תוכן דומה בסוף פוסטים בבלוגים ודפי האינטרנט שלך (אך נושאים מובחרים רבים כמו Total כוללים אפשרויות פוסטים קשורים מובנים כך שלא נדרשים תוספים מוספים).

המטרה העיקרית של אסטרטגיה זו היא לשמור על קוראים בבלוג שלך זמן רב ככל האפשר. אספקת פוסטים ותכנים קשורים מעוררת את הקוראים ומציעה להם ערך רב יותר. זוהי דרך קלה להגביר את זמן הבילוי באתר האינטרנט שלך, תוך מתן מענה לצורכי הקוראים שלך.


כבלוגר אתה רוצה לשמור על הקוראים שלך מאושרים ומעורבים. עם זאת, אתר מאורגן בצורה גרועה יכול להסיח את דעתו מיעדים אלה, ויכול להביא לקהל קהל קוראים. למרבה המזל, ניתן לבנות בקלות את הבלוג שלך באופן שישפר את חוויית הקוראים שלך.

בפוסט זה פירטנו שלוש טכניקות בהן תוכלו להשתמש כדי לארגן את התוכן שלכם ולהשאיר את הקוראים מודבקים לבלוג שלכם. יש לך שאלות כיצד תוכל לארגן בצורה הטובה ביותר את תוכן הבלוג שלך בכדי לשמח את הקוראים? או טיפים נוספים למודעה לרשימה שלנו? יידע אותנו בפרק ההערות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me