כיצד לפתור תקלות עם נושא וורדפרס

פלטפורמת וורדפרס משמשת אנשים פרטיים וארגונים ברחבי העולם לאירוח תוכן אינטרנט דינמי. אולי אינך מבין זאת, אך חלק גדול מבלוגים פופולריים, אתרי חדשות ובלוגים פועלים בוורדפרס. מערכת CMS פופולרית זו (מערכת ניהול תוכן מספקת מסגרת לעבודה עם טקסט, תמונות ווידאו.


כמה פופולרי מערכת ניהול תוכן זו (CMS)? כל כך פופולרי שזה מהווה בערך 30% מכל אתרי האינטרנט באינטרנט.

כל התקנה של וורדפרס מתחילה עם נושא. ערכות נושא שולטות במראה ובתחושה של אתר אינטרנט באמצעות גיליונות סגנונות המגדירים צבעים, גופנים וגבולות לדפי אינטרנט. תוכלו לדפדף אחר ערכות נושא פופולריות של וורדפרס ברשת, חלקן בחינם בעוד שאחרות דורשות רכישה.

אבל מה קורה כשרוצים להתקין או לשנות ערכות נושא וורדפרס מתחילה לזרוק שגיאות או לא לעבוד נכון? עיין בטיפים שלהלן לקבלת הצעות לפתרון בעיות.

1. העבר בבטחה

העבר לנושא חדש בבטחה

אם עברת לאחרונה מנושא וורדפרס אחד למשנהו, או מתכננת לעשות זאת בעתיד הקרוב, עליכם לצפות לכמה מהמורות בכביש. העברה בין ערכות נושא יכולה להיות כרוכה בשינויי תצורה רבים אשר עשויים לדרוש פתרון בעיות מסוים.

ראשית, וודא שאתה מחפש אחר נושאים חדשים ממקור בעל שם. אנו ממליצים על אתרים כמו ספריית וורדפרס הרשמית, ThemeForest, ערכות נושא אלגנטיות וכו ‘הימנע מחיפוש והורדה של עותקים “בחינם” לא חוקיים של ערכות נושא מובחרות. אתרים אלה עשויים להציע נושאים הכוללים באגים או בכוונה תחילה באגים או בעיות אבטחה ידועות אחרות.

לפני שתמשיך, בצע גיבוי מלא של האתר והנושא הישן שלך לפני שתתחיל בפעילות הגירה כלשהי (אם כי ישנם טיפים רבים אחרים שאפשר להשתמש בהם כדי לשנות בבטחה את ערכת הנושא שלך ב- WordPress)..

ברגע שאתה מוכן לעבור לנושא החדש, התחבר למסוף הניהול של WordPress ונווט אל הכרטיסייה “מראה”. לחץ על כפתור “הפעל” לצד הנושא הרצוי. שים לב שהגירה יכולה לארוך זמן משמעותי והיא עשויה להתעדכן בשלבים.

2. רענן קישורים

רענן ושמור Permalinks

כשאתה מתקין נושא חדש באתר וורדפרס שלך, הוא עשוי לכלול שינויים בתצורה לאופן ניהול דפי המשנה שלך. זה עלול לגרום לפורמט URL חדש שעלול לגרום לשגיאות עבור המבקרים שלך.

כדי להקל על בעיית ה- URL, היכנס למסוף הניהול והשתמש בכרטיסייה “הגדרות”. ואז ללכת ל תפריט משנה “Permalinks”. גלול למטה ולחץ על “שמור שינויים” כדי לשטוף את הפרמלינקס שלך. זה אמור לעדכן את כל כתובות האתרים של הדפים שלך כדי לקשר נכון זה לזה.

3. הפעל עדכוני נושא

כדי לשמור על המחשב האישי והסמארטפון שלך מאושרים ובריאים, עליך להפעיל עדכוני תוכנה תקופתיים. אלה עשויים לכלול שילוב של תכונות חדשות ושיפורי אבטחה או תיקונים. דילוג על עדכון יכול להותיר אותך פגיע להתקף סייבר.

אותו תרחיש נכון למארחים ולנושאים של וורדפרס. אם באג אבטחה קיים הנושא שלך, ייתכן שההאקרים יוכלו לחדור למערכות האחוריות שלך ולחשוף מידע רגיש. מפתחים מעדכנים כל העת את הנושאים שלהם כדי לשפר את הביצועים ולנעול את חששות האבטחה.

כאשר יתעדכן עדכון חדש לנושא הוורדפרס שלך, תראה בועת התראה במסוף הניהול שלך. עבור לכרטיסייה “עדכונים” תחת “בית” ואשר את החלטתך לעבור לגירסה חדשה של הנושא שבחרת. ערכות נושא מסוימות תומכות גם בבדיקת והתקנת עדכונים אוטומטיים. לדוגמה, אם אתה משתמש בעיצוב שרכשת מ- Themeforest, התוסף Envato Market הוא חובה מוגדרת. תוסף זה מקל להתקין ולעדכן את כל רכישות נושא Envato ורכיבי התוסף מלוח המחוונים של וורדפרס.

בשורה התחתונה, להתקין רק את הגירסה העדכנית ביותר של ערכת נושא, או שתיתקל בהודעות שגיאה בנוגע לאי התאמה לפלטפורמת וורדפרס, לתוספים או לשניהם..

4. בדוק את הגדרות האתר

בדוק את הגדרות האתר

בעבודה עם נושא מורכב שהותאם אישית בעבר, זה עלול להיות מאתגר לגרום לסביבת הוורדפרס שלך לקשר נכון עם שם התחום שלך. תחום אתר הוא כתובת האתר הראשית המשמשת למבקרים בכניסה, כלומר כתובת ה- .com או .net.

הפעלת מופע וורדפרס אינה מעניקה לך גישה אוטומטית לשם דומיין. אתה צריך להשיג כזה דרך רשם האינטרנט. לאחר השלמת העסקה, תוכלו להורות לשם הדומיין להפנות לאתר וורדפרס שלכם.

אם אתה נתקל בבעיות בנושא WordPress שלך ואתה מתקשה לנווט אותו באמצעות דפדפן אינטרנט, התחל על ידי פתיחת ה- קונסולת מנהל ולעבור לתפריט הכללי “הגדרות”. משם, גלול מטה אל החלק בו אתה מגדיר באילו כתובות אינטרנט להשתמש.

בשדה “כתובת וורדפרס”, וודא שהזנת את כתובת ה- URL או ה- IP הנכונות שמצביעות על שרת הוורדפרס הראשי שלך. אם אתה משתמש בספק אירוח מבוסס ענן, מידע זה אמור לספק לך. בשדה “כתובת אתר”, הזן את שם הדומיין שאתה רוצה לקשר לאתר שלך. הקפד לכלול את “http: //” (או אפילו יותר טוב “https: //” אם הוספת SSL עבור WordPress) בתחילת הכתובת.

5. סקור את השימוש בתוספים

סקור את השימוש בתוספים

כשנתקעים בפתרון בעיות עם נושא וורדפרס, התבוננות בתוספים יכולה להיות צעד מועיל לנקוט. תוספים הם סקריפטים קטנים או כלים שנוצרו על ידי מפתחי תוכנה שניתן להוסיף לאתר WordPress שלך בלחיצה אחת. לעתים קרובות הם מוסיפים תכונות שימושיות אך יכולים גם לסבך את התצורה של נושא.

לדוגמה, ייתכן שתתקין תוסף שיוסיף תמיכה להערות על פוסטים בבלוג שלך. כחלק מתהליך ההתקנה, יבוצעו התאמות אישיות חדשות לנושא הקיים שלך בכדי שתוכל להציג את ההערות בגיבוש עם שאר האתר. יתכן ותגלה שלתוסף יש השפעה בלתי צפויה על חלקים אחרים בהתקנת WordPress שלך.

כדי לצמצם את מקור הבעיה, השבת תחילה את כל התוספים באתר שלך ואז הפעל אותם מחדש אחד בכל פעם. לאחר שקבעת איזה תוסף אשם בבעיה, בדוק אם יש עדכוני תוכנה ממסד הניהול כדי לפתור את הבעיה. ייתכן שתצטרך בסופו של דבר ליצור קשר עם המפתח אם עדיין יש בעיה. תלוי אם הם יכולים לעזור או לא, יתכן שתצטרך להסיר את התוסף לחלוטין מהאתר שלך.

עצה: כדי להימנע משגיאות פלאגין, וודא שלא מתקינים מספר תוספים לאותה מטרה. מניסיוננו, מרבית התנגשויות בין תוספים ונושאים מתעוררים עקב פונקציונליות כפולה. היצמד לתוסף אחד לכל תכונה שתרצה להוסיף לאתר שלך. תוספי SEO רבים, מחוון פרימיום או בוני דפים יגרמו לבעיות בלבד.

6. להאיץ את הביצועים

לעתים קרובות, תוכלו להתקין נושא של וורדפרס ולגלות כי המהירות והביצועים של האתר שלכם מושפעים לרעה. זה יכול להיות בגלל האופן בו הנושא טוען את המשאבים שלו לפני הצגת תוכן בדפדפן של מבקר.

חשוב לקחת צעד אחורה ולשקול כיצד אתה מארח את האתר שלך. ניהול התקנה מקומית של וורדפרס יכול להיות בעיות יותר משווה. פעולה זו תאלץ אותך לשמור על חומרה פיזית ותאפשר רשת מספיק מהירה שתתמודד עם כל התנועה שאתה מצפה לה.

על פי בדיקת מהירות שנערכה על ידי אירוח בקנדה בלמעלה מ -1,000 אתרים בארה”ב וקנדה, זמן העומס הממוצע נע בין 226ms ל 2,850ms. ברור שאתה רוצה להיות בקצה הנמוך של זה. השתמש בכלי חינמי זה כדי לבדוק את מהירות האתר שלך. אם זה רע, אולי תשקול להחליף מארחים.

לא בטוחים מאיפה להתחיל? ישנן רשימות ומאמרים רבים המכסים את מיטב אירוח וורדפרס, אולם הבחירה מספר 1 כאן ב- WPExplorer היא WP Engine. זה מה שאנו משתמשים בו (יחד עם Cloudflare) כדי להשיג מהירויות מהירות ונתון 100 מושלם בתובנות Google PageSpeed.

מעבר לפלטפורמת וורדפרס מתארחת מבטל בעיות ביצועים באתר שלך ובמקביל חוסך לך כסף. האתר שלך ישכון בענן ויתמודד על חומרה וירטואלית במרכז נתונים גדול יותר.

היתרון הגדול באתרי וורדפרס המתארחים בענן הוא הגמישות להתאים במהירות לדרישה. אם נושא הוורדפרס שלך דורש טעינה של משאבים כבדים בכל ביקור, ספק הענן שלך יכול להפוך את מתן כוח הרשת והשרת לביצוע בעת הצורך.

אבל אל תפסיק רק עם אירוח וורדפרס טוב יותר. ישנם טיפים וטריקים רבים אחרים שתוכלו לנסות להאיץ את וורדפרס. כדאי לך לשקול להוסיף CDN, לרסק תמונות, להגביל עדכוני פוסט או פשוט לבחור גם נושא וורדפרס טוב יותר. כל אלה יכולים לעזור להפחית באופן דרסטי את זמני טעינת הדפים.

7. בדוק אם מטמון

מטמון מנוע WP

אתה תשים לב שכאשר אתה מעביר לנושא חדש של וורדפרס או מבצע התאמה אישית לסוג הקיים שלך, השינויים עשויים לקחת זמן רב עד שישתקפו במבחני הדפדפן שלך. זה נובע מתהליך המכונה מטמון. דפדפנים יאחסנו נתונים מסוימים באופן מקומי כך שניתן יהיה לטעון אותם מהר יותר בעתיד.

מבחינת נושא וורדפרס, הדפדפנים בדרך כלל יכללו מידע על גיליונות סגנונות במטמון כגון גופנים, צבעים ופריסות, מכיוון שאלמנטים אלו משתנים לעתים קרובות פחות מתוכן הטקסט והתמונה בדפים. אך אם אתם מתכננים לערוך קבוצה גדולה של שינויים בנושא WordPress שלכם, מומלץ לשקול ניקוי או השבתה זמנית של מטמון הדפדפן. תלוי איך הוספת מטמון לאתר וורדפרס שלך, יש כמה דרכים שונות לעשות זאת.

נקה את הקובץ השמור שלך

הצעד הראשון שלך צריך להיות ניקוי (או “טיהור”) של מטמון מסד הנתונים. אם אתה משתמש באירוח כגון WP Engine אתה יכול לנקות בקלות את הדף, ה- CDN ואת מטמון האובייקטים מלוח המחוונים של וורדפרס. אפשרות זו נמצאת תחת WP Engine> הגדרות כלליות. פשוט לחץ על כפתור “טיהור כל המטמון”.

אם אתה משתמש בפלאגין מטמון, תצטרך לאתר את הגדרות התוסף כדי לנקות את הקובץ השמור. לדוגמה, משתמשי WP Super Cache יכולים לעבור להגדרות> WP Super Cache ולהשתמש בלחצן “מחק מטמון”.

בשלב הבא, אם אתה משתמש ב- CDN של צד שלישי, תצטרך גם לנקות את המטמון הזה. לדוגמה, אם אתה משתמש ב- Cloudflare פשוט התחבר לחשבונך. לחץ על האתר שלך ואז על האפשרות “מטמון” בתפריט הניווט. לחץ על הכפתור כדי “לטהר הכל.” המתן כשלושים שניות והאתר ו- CDN צריכים להיות מוכנים לטמון מחדש את כל הדפים שלך עם השינויים שלך.

פתק: אמנם אתה יכול להשבית את המטמון באופן מוחלט (באמצעות תוסף מטמון או CDN), אנו ממליצים פשוט לנקות (או למחוק) ידנית בעת ביצוע שינויים. בדרך זו תוכלו לשמור על צניחת מהירות האתר והביצועים שלכם.

8. חזור לנושא הליבה

כאשר כל השאר נכשל, שקול להחזיר את אתר וורדפרס שלך לנושא בסיסי. אחד ללא נושא מורכב של ילד או התאמות מבוססות תוספים. זוהי השיטה היעילה ביותר לבעיות נושא שלא תוכל לפתור באמצעות הטיפים האחרים המתוארים במאמר זה. חשוב על זה כמו להתחיל מחדש עם בד ריק.

לעיתים קרובות בעיות נובעות מהתאמות אישיות שלא מקודדות באופן שגוי או מסכסוכים עם תוספים (כאמור קודם). הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא לבחור נושא העונה על הצרכים שלך מההתחלה. האם אתה זקוק לקישורים חברתיים בכותרת? ואז וודא שהנושא שתבחר יכלול את התכונה הזו. רוצים תיק עבודות? שוב, וודא שהנושא שתבחר יכלול תיק פוסט מותאם אישית מובנה.

זקוק לעזרה מסוימת בבחירת נושא? להלן רשימה של כמה מהנושאים הטובים ביותר בוורדפרס הזמינים. הרוב הם נושאים בסגנון רב-תכליתי גמיש, מה שהופך אותם להתאמה טובה לרוב הגומחות באינטרנט.

בשורה התחתונה

הודות לשפע של אפשרויות התאמה אישית ופילוסופיית “plug and play”, וורדפרס הביאה את עולם עיצוב האתרים בהישג יד לכל מי (כמעט) שיכול להפעיל מחשב ולנווט לאינטרנט. החיסרון עם זה הוא שאנשים רבים שאינם טכניים בונים אתרים. אך אין צורך להתסכל כאשר התוכנה אינה מתנהגת כראוי.

למזלנו, כפי שניסינו לציין במאמר זה, אם אתה נשאר רגוע ופשוט פעל לפי אסטרטגיה שלב אחר שלב, יש סיכוי טוב שתוכל להשלים משימות בסיסיות כמו התקנה או שינוי של נושאים בהצלחה. תודה על הקריאה ובהצלחה!

מחפש עצות נוספות לפתרון בעיות בנושא? להלן 10 בעיות נושא נפוצות יותר של וורדפרס בתוספת כיצד לתקן אותן.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me