מבוא לאנטומיה של נושא וורדפרס

  1. 1. מדריך וורדפרס: כיצד ליצור נושא וורדפרס מ- HTML (חלק 1)
  2. 2. מדריך וורדפרס: כיצד ליצור נושא וורדפרס מ- HTML (חלק 2)
  3. 3. כרגע קורא: מבוא לאנטומיה של נושא וורדפרס

לפני זמן מה הצגנו בפניכם את הרעיון של יצירת נושא וורדפרס מ- HTML. חילקנו את ההדרכה לשני חלקים והיום כולנו ממלאים את שני ההדרכות, אז אל תהססו לראות את הפוסט הזה כמגיש השלישי בסדרת הפוסטים. המטרה שלי היא לפרק את הנושא של וורדפרס בכדי לתת לך תמונה ברורה של איך זה (הנושא) עובד.


פוסט זה מניח שיש לך ידע עובד ב- HTML ו- CSS. אני אמשיך ואצהיר כי בעל כישורי HTML ו- CSS הוא תנאי הכרחי בעיצוב נושאי וורדפרס. דבר אחד נוסף, הפוסט הזה יישאר ברור ממילים גדולות ומושגים קשים – זה יהיה קל להבנה, אז תהיו מוכנים להשתעשע וללמוד.

תחילת מעט HTML

כל דף אינטרנט HTML מחולק לחלקים שונים באמצעות

תגית. למשל, אתה יכול לשבור את הגוף () של האתר שלך למספר קטעים כגון ניווט, כותרת ראשית, תוכן ראשי, סרגל צד ותחתונה, בין השאר.

ברגע שיש לך את דף האינטרנט שלך בקטעים, אתה יכול להזמין (או לסדר) את החלקים כרצונך באמצעות CSS. תהליך זה ידוע כסטיילינג והוא כולל הוספת אלמנטים אחרים בסגנון כמו צבע, גודל, גבולות, אפקטים מיוחדים וכו ‘. זה כוחו של CSS, שאגב הוא קיצור לגיליונות סגנון מדורגים. כשאתה מחבר את קבצי HTMl ו- CSS שלך וזורק כמה תמונות אתה בסופו של דבר עם אתר שלם.

הדברים לא שונים מאוד בנושאי וורדפרס. כפי שראינו בחלק 1 של כיצד ליצור נושא וורדפרס מ- HTML, הנושאים של וורדפרס מפוצלים לקבצים שונים. אם אינך יכול להבחין בדמיון מסוים בנקודה זו, הרשה לי להסביר.

דפי אינטרנט סטטיים של HTML מחולקים לחלוקה (מה שכונה קודם לכן קטעים) באמצעות

תגיות (או טבלאות אם אתה באמת בית ספר ישן). מצד שני, ערכות הנושא של וורדפרס מפוצלות לקבצי php שונים, אשר משולבות יחד באמצעות תגי תבנית.

לפיכך, במקום שיהיה כל אלמנטים בגוף (כותרת ראשית, תוכן עיקרי, סרגל צד, כותרת תחתונה וכו ‘) החיים בקובץ יחיד (כמו שקורה ב- HTML סטטי), כל אחד מאלמנטים של גוף (בערכות נושא של וורדפרס) חי בקבצים נפרדים..

אז הכותרת תחיה ב- header.php, סרגל הצד ימצא בית ב- sidebar.php, התוכן העיקרי יחיה ב- index.php, או single.php (אם זה פוסט) או page.php (אם זה עמוד ). קטע הכותרת התחתונה יחיה ב- footer.php וכן הלאה.

אתה עוקב אחרי? עיין באיור שלהלן:

html-wordpress = מבנה

מהאיור שלנו למעלה, , ו נקראים תגי תבנית. עבודתם היא להביא כותרת header.php, sidebar.php ו- footer.php בסדר הזה מתוך ספריית העיצוב שלך, ולהציג את התוכן ב- index.php שלך, ובכך להשלים את דף האינטרנט..

אל תתנו .php סיומת מפחידה אותך, התוכן בקובצי php הוא רק קוד HTML שאתה מכיר. לדוגמה, header.php יכול להכיל ניווט רגיל ברשימת HTML. באופן דומה, אתה יכול לשים קוד HTML טיפוסי ב- footer.php, sidebar.php ו- index.php.

אתה יכול גם למקם את ה- loop.php פונקציה ב- index.php (או בכל מקום שאתה רוצה) להציג את פוסטים בבלוג שלך, אבל עלי להאט ולחזור לאנטומיה של נושאי וורדפרס. ציינתי דבר או שניים על הלולאה בחלק 2 של יצירת נושא וורדפרס מ- HTML. ונדבר על זה (הלולאה) ופונקציות אחרות בעתיד.

ממשיך הלאה…

נושא וורדפרס בסיסי מורכב מארבעה קבצי תבנית לפחות, כלומר:

  1. index.php
  2. header.php
  3. sidebar.php
  4. footer.php

בואו נראה מה נכנס לכל אחד מאלה קסום קבצים:

קובץ תבנית Index.php

זהו הקובץ הראשי שבלעדיו אין לך נושא וורדפרס עובד. זהו הקובץ הראשון (או ברירת המחדל) שנטען כשאתה מבקר באתר וורדפרס. קחו זאת כמקבילה ל- index.html.

אינדקס טיפוסי.php בטיפוסי וורדפרס ייראה כך:

אתה יכול להוסיף את הלולאה בין ו כדי להציג פוסטים בבלוג בדף הבית (index.php) כמוצג להלן:
קובץ תבנית Header.php

קבצי תבנית זו מכילים את קוד הכותרת, הניווט וקוד הראש של HTML. בעיקרון, header.php מאחסן את כל מה שאתה רוצה להציג בראש אתר האינטרנט שלך. אתה יודע, דברים כמו כותרת האתר שלך וכאלה.

אתה גם מקשר לגליון הסגנונות שלך ב- CSS בכותרת header.php. להלן דוגמה בסיסית ל- header.php:

<?php wp_title( '|', true, 'right' ); ?>


"type =" text / css "/>
זהו קטע הכותרת. שימו כאן את הלוגו שלכם ופרטים נוספים.

קובץ תבנית Sidebar.php

Sidebar.php מכיל את כל מה שאתה צריך כדי להופיע בסרגל הצד (ים) שלך. סרגל הצד מכיל תפריטים נוספים, ווידג’טים, קטגוריות, אייקוני מדיה חברתית, תוכן מותאם אישית, קוד HTML כגון מודעות וכו ‘..

Sidebar.php יכול להכיל סימון HTML טהור או שיחות פונקציה php בהתאם לצרכים שלך. ככאלה, סרגל צידי בסיסי.php עשוי להיראות כמו:

קובץ תבנית Footer.php

מה לדעתך נכנס ל- footer.php? אתה יכול לשים כאן את פרטי זכויות היוצרים שלך, תפריטים נוספים, קישורים, סמלי מדיה חברתית – כל מה שתרצה! האם תרצה לראות איך נראית footer.php בסיסית? כאן:

שים כאן את תוכן הכותרת התחתונה שלך כולל שיחות פונקציות php (כדי להביא קבצי תבנית שונים למשל search.php) במידת הצורך.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me