מדריך למתחילים לתחזוקת אתר וורדפרס

רוב בעלי האתרים אינם חושבים על תחזוקה. במקום לראות בכך צורך, היא נראית לעיתים קרובות כמטלה. ולצערי, לעיתים קרובות מדובר במלאכה שלעולם לא נעשית.


על ידי אי-תחזוקה נכונה של האתר שלך אתה חושף אותו למגוון בעיות פוטנציאליות, כגון הגדלת הסבירות שהוא ייפרץ, הגדלת מהירות העומס והפחתת דירוג מנועי החיפוש שלך.

בפוסט זה אנו הולכים לחקור את האזורים החשובים ביותר באתר שלכם שצריך לתחזק, כמו גם את דרך הפעולה המומלצת שלנו לכל אחד מהם.

תחומי תחזוקה שיש לקחת בחשבון

לפני שתבצע שינויים גדולים, הקפד לגבות את האתר שלך, רק למקרה שתעשה טעויות ותצטרך לאפס את האתר לטופס קודם. שגרת תחזוקה נכונה של וורדפרס תכלול את התחומים הבאים:

 1. גיבוי האתר שלך
 2. מתקין עדכונים
 3. מעבד הערות
 4. הגדרת אבטחה
 5. מעקב אחר בריאות האתר
 6. מיטוב מסד הנתונים

גיבויים

גיבויים בוורדפרס

גיבויים הם חלק חיוני בהבטחת הבריאות לטווח הארוך של אתר האינטרנט שלך. עם זאת, הם אחד החלקים המוזנחים ביותר בתהליך התחזוקה.

גיבויים אוטומטיים הולכים להיות דרך הפעולה הקלה ביותר, אך חשוב לבדוק באופן קבוע את הגיבויים שלך כדי לוודא שהם פועלים כראוי. יש לך אפשרויות רבות לבחירתך בעת בחירת מערכת גיבוי. להלן תמצאו כמה מהפופולריים ביותר.

בחירת תוסף

ישנם כמה תוספי וורדפרס בעלי דירוג גבוה שיסייעו לאוטומציה ופשטת כל תהליך הגיבוי. התוספים הנפוצים ביותר בתשלום כוללים:

 • VaultPress
 • גיבוי בודי
 • CodeGuard
 • תמונת מצב
 • BlogVault

אם אתם מחפשים אלטרנטיבה בחינם, וורדפרס מציעה כמה תוספים באיכות גבוהה, שהם עדיין אפשרויות נהדרות. אלו כוללים:

אם אתה מחפש פירוט של כל אחד מהתוספים והשימושים הטובים ביותר שלהם, עיין בפוסט זה.

עבודה עם מארח האינטרנט שלך

מרבית מארחי האינטרנט מציעים גם אפשרויות לגיבוי קבוע מתוכנן לאתר שלך. זה משהו שצריך לחקור בתוך cPanel, או לבחון את הסכם האירוח המקורי שלך כדי לבדוק אם גיבויים רגילים כלולים בתוכנית שלך.

השתמש באפשרויות גיבוי מרובות

לא משנה באיזו אפשרות תבחר, חשוב שתגבה את האתר שלך למספר מיקומים שונים. לדוגמה, בעוד שיכול להיות לך גיבוי מתוזמן באופן קבוע ששולח את קבצי האתר שלך ל- DropBox, ייתכן שיהיה לך גיבויים מקומיים במחשב שלך או בכונן קשיח חיצוני..
שכבת הבטיחות הנוספת הזו מבטיחה שלעולם לא תישאר ללא דרך לשחזר את האתר שלך.

עדכוני וורדפרס

עדכוני תוכנת וורדפרס משוחררים על בסיס קבוע. זה כולל את ליבת הוורדפרס יחד עם כל הנושאים והתוספים שהתקנתם.

יש להחיל עדכונים אלה באתר שלך כך שהוא ימשיך לתפקד כראוי. מבלי להתקין עדכונים אלה באופן קבוע, אתה מסתכן בכך שהתנגשויות קוד ואלמנטים באתר שלך יהיו עדכניים. זה משאיר את האתר שלך פתוח יותר להאקרים והוא לא יתפקד ביעילות כמו אחרת.

כשאתה מתקין עדכונים אלה, וודא שאתה משדרג את ליבת WordPress, את העיצוב שלך ואז את כל התוספים, בסדר הזה. זה יעזור למנוע התנגשויות בין תוספים ועיצוב שיכולים להוריד את כל האתר שלך.

עדכוני פלאגין

אם באתר שלך יש הרבה תוספים, הקפד לשדרג אותם אחד בכל פעם. ככה אם יתעורר סכסוך תדע איזה תוסף היה האשם וזה יהיה קל יותר לתקן.

הערות וספאם

דואר זבל לתגובות בדרך כלל מגיע בצורה של הערות באיכות נמוכה המפורסמות בדרך כלל ללא סיבה אחרת מאשר לבנות קישור אחורי. תגובות אלה כלליות מאוד, אינן קשורות למאמר שלך ומוסיפות ערך כמעט חסר ערך.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם ספאם בתגובות היא לעצור אותו לפני שהוא מכה. הגדרת אמצעי אנטי-ספאם תסייע במניעת הצפה של תגובות דואר זבל באתר האינטרנט שלך אי פעם.

אקיסמט

תוסף זה בדרך כלל מצויד בכל התקנה של וורדפרס. עם זאת, אם זה לא, בצע את הצעדים שלהלן כדי להפעיל אותו:

1. נווט אל תוספים> הוסף חדש, ולחפש את Akismet, לאחר שתאתר אותה בתוצאות החיפוש לחץ ‘להתקין עכשיו’.

2. נווט בחזרה למסך התוספים המותקן ואתר את Akismet. לחץ על הקישור שכותרתו הירשם למפתח API של Akismet, ופעל לפי הצעדים לקבלת מפתח ה- API שלך.

אקיסמט

3. עבור אל הגדרות> Akismet והזין את מפתח ה- API שלך.

אתה מוכן. התוסף הזה הורד כמעט 30 מיליון פעמים, וכעת יחסום את הספאם בזמן שאתה ישן.

השבת תגובות

אפשרות נוספת היא להשבית את ההערות על הצדדי. אתה יכול לעשות זאת באמצעות תוסף שנקרא השבת תגובות. פשוט התקן את התוסף הזה ואתה מוכן.

נווט ל תוספים> השבת תגובות ובחר בכל הגדרה שמתאימה לצרכים שלך.

השבת תגובות

עם זאת, וודא שאתה באמת רוצה להשבית תגובות בכל האתר שלך לפני שתפעיל את התוסף הזה.

בריאות וביטחון באתר

שמירה על בריאות האתר שלך פירושו להרחיק את התוקפים תוך הקפדה על ביצועי האתר ברמה הגבוהה ביותר האפשרית.

כלים כמו כלי מנהלי האתרים של גוגל ו גוגל ניתוח נתונים תוכל לספק לך מדדי אתרים מקיפים, כך שאתה יודע אילו אזורים באתר שלך מציגים ביצועים טובים ואילו לא. על ידי בדיקת הנתונים הסטטיסטיים של האתר שלך באופן קבוע, תוכל להימנע מבעיות לפני שהם הופכים גדולים מכדי לטפל בהם.
בעיות בריאות נפוצות באתר כוללות השבתה מוגזמת של אתרים, דפי טעינה איטית וקישורים שבורים. עקוב אחר הערכים שלך כדי להבחין בשינויים עדינים באזורים אלה לפני שהם הופכים להיות דרסטיים.
היבט נוסף של בריאות האתר הוא אבטחת אתרים. גודל האתר שלך ואמצעי האבטחה הכוללים יקבעו את דרך הפעולה שלך. רוב בעלי האתרים בוחרים באפשרות התוסף, באמצעות תוסף כמו:

אם יש לך מזל שמארח האינטרנט שלך עשוי אפילו לטפל באבטחת האתר עבורך. השימוש בבסיס אתר מוגן היטב יעזור לכם להימנע מכאבים מיותרים כתוצאה מפריצה או ביטחון לקוי..

מיטוב ושמירה על בסיס הנתונים שלך

ניקוי ואופטימיזציה של מסד הנתונים

אם יש לך אתר עמוס עם הרבה תנועה וטונות של תוכן שמועלים ללא הפסקה, מסד הנתונים שלך יכול כנראה להשתמש במעט אהבה. על ידי שמירה על מסד הנתונים, תנקה למעשה את קוביות האתר של האתר שלך, מה שיעזור לשפר את מהירויות הטעינה שלך ולצמצם את תדירות שגיאות באתר..

הדרך הקלה ביותר לשמור על מסד הנתונים נקי ומעודכן היא להשתמש בתוסף וורדפרס כדי לפשט את התהליך כולו. כל אחד מהתוספים למטה יבצע מגוון משימות לתחזוקה ולביצוע אופטימיזציה של בסיס הנתונים שלך. והכי חשוב – כולם חופשיים!

כל פלאגין מתגאה ברייטינג גבוה והורדות גבוהות, כך שהתוספים (ים) שתבחר הם (או באמת) תלוי בך!

להישאר בלולאה /

בפשטות מתכוון לשמור על האתר שלך לא יספיק; אתה באמת צריך לעשות את העבודה. עם זאת, על ידי התייחסות ברצינות לתחזוקת האתר שלך מהיום והנקיטת הפעולות הנדרשות באופן קבוע, תוכל להימנע מכאבי ראש רציניים בעתיד..

הדרך הטובה ביותר להתעדכן בדברים היא ליצור תוכנית תחזוקה שמתאימה ללוח הזמנים שלכם. בין אם אתה מבצע את העבודה או מיקור חוץ של העבודה לאיש מקצוע, וודא שהוא מטופל על בסיס קבוע.

זה יכול להיות כדאי להישאר מעודכן בעדכוני וורדפרס, כולל עדכונים עבור כל תוספים או נושאים שבהם אתה משתמש. זה יעזור לך להיות מודע לכל פגמי אבטחה שיש להיזהר מהתיקונים שלהם בהתקנה.

סיכום

תחזוקה שוטפת של וורדפרס באתר תשמור על ניקיון האתר שלך במשך שנים רבות. עם התוספים שהדגשנו מעל התהליך אפילו לא צריך להיות כל כך קשה. לא יותר משעה בלבד בחודש ותוכל להבטיח שהאתר שלך בריא ומריץ את העדכונים האחרונים.

האם יש לך שגרת תחזוקה שוטפת שאתה עוקב אחריה? מה דעתך על תוסף תחזוקה מועדף בוורדפרס? אשמח לשמוע עליהם!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map