כיצד למצוא את נישת הבלוגים שלך באמצעות וורדפרס

כיצד למצוא את נישת הבלוגים שלך באמצעות וורדפרס

כבלוגר חדש, יתכן שאתה מעט לא בטוח כיצד להתחיל. במיוחד אם אתה רוצה להשיג קהל גדול או להרוויח הכנסות מהבלוג שלך, אתה יכול בקלות להיות מוצף מכמות ההחלטות שעליך לקבל, כמו למשל מה לכתוב עליו.


לפני שהם יוצרים את התוכן הראשון שלהם, או בוחרים את נושא הוורדפרס המושלם, כל בלוגר מצליח מתחיל בהחלטה על מטרת הבלוג שלו. קיום נושא מוגדר מעניק לתוכן שלך מיקוד ברור ועוזר לך למקד לקהל הנכון.

בפוסט זה נדון בחשיבות של נישה ונתאר כמה דרכים למצוא את המיקוד של הבלוג שלך. לבסוף, נציג כמה כלים שיכולים לעזור לך ליצור תוכן מדהים לגומחה של הבלוג שלך. בוא נקפוץ פנימה!

מה הגומחה של הבלוג שלך (ולמה זה חשוב)?

כשמדובר בבלוגים, הנישה שלך היא המוקד או הנושא העיקרי של הבלוג שלך. זה מתאר על מה התוכן שלך יכול להיות רחב או ספציפי כמו שאתה רוצה. לדוגמה, Delish הוא בלוג המכסה מתכונים כלליים, ביקורות וחדשות קולינריות, טיפים משעשעים ועוד:

צילום מסך של delish.com

מטבח ווגי קל , לעומת זאת, הוא בלוג המתמקד במיוחד בבישול ואכילה של תזונה מבוססת צמחים (בעיקר):

מטבח ווגי קל

שני האתרים משתלבים היטב בנישת האוכל. עם זאת, האחד רחב מאוד (הפעלת הסולם מהמתכונים ועד לבחירות באוכל של ידוענים) והשני מתמקד בפן קטן יותר של הנושא הכללי..

אפשר ליצור בלוג רב-נישה, אך אתר מסוג זה קשה לניהול, ואנחנו ממליצים נגדו אלא אם כן יש לך ניסיון רב בבלוגים. עבור רוב האנשים, היצמדות לגומחה אחת בבלוג היא אסטרטגיה חכמה בהרבה, מכיוון שהיא תעזור לך למשוך קהל עקבי שאכפת לו מהנושא שלך. עם זה בחשבון, בואו נדבר על איך להחליט על המיקוד שלך!

יתכן שאתה תוהה כיצד לבחור את הגומחה המתאימה לבלוג שלך. למרבה המזל, ישנם כמה צעדים פשוטים שתוכלו לנקוט כדי לגרום לכדור להתגלגל.

שלב 1: שאל את עצמך במה אתה נלהב

לפני שתפרוץ לגומחת בלוגים, קח בחשבון מה אתה מתלהב. מכיוון שאתה תהיה אחראי ליצירת תוכן עקבי בנושא זה, זה צריך להיות משהו שאתה מעוניין בו ויש לך הרבה מה לומר עליו. יתר על כן, פוסטים בבלוג שלך יישמעו אותנטיים יותר ופחות כמו מגרש מכירות כשאתה נלהב מהנושא שלך.

לכן אתה יכול להתחיל לעשות רשימה של התשוקות, האינטרסים והתחביבים שלך. ואז תתמקד באלה שיש לך משהו ייחודי לומר עליהם, ושאתה חושב שאתה יכול לכתוב עליהם עוד שנים רבות. יתכן שתרצה לקחת בחשבון את המטרות שלך בנקודה זו. אם אתה מתכנן לייצר רווחים מהבלוג שלך, למשל, אתה צריך להיות בטוח שהנישה שלך רווחית (עוד על כך ברגע). לחילופין, יתכן שאתה מחפש להגביר את המודעות לנושא או לשתף מידע חינוכי. לא משנה מה תרצו לבלוג, הגומחה שלכם אמורה להיות מסוגלת לספק אותה.

שלב 2: התחל ליצור רעיונות תוכן לגומחה שלך

ברגע שיש לך נישה פוטנציאלית בראש, הגיע הזמן לברר אם אתה יכול לבקש תוכן איכותי עבורו. שלב זה גם יעזור לך להתחיל לצמצם את המיקוד שלך, במיוחד אם אתה מסתכל על נושא מורכב. השתמש בידע שלך ובמשאבים מקוונים משלך כדי ליצור רעיונות פוטנציאליים לתוכן. להלן מספר טיפים:

 • קרא בלוגים ואתרים אחרים על הנושא הפוטנציאלי שלך. לראות כיצד אחרים ניגשים לתשוקה שלך יכול לעורר אותך, ותוכל לזהות גישות חדשות שבלוגרים קיימים לא שקלו.
 • ערוך מחקר מילות מפתח כדי לראות מה אנשים מחפשים במנועי חיפוש. אם אנשים לא מחפשים מידע על הנישה שלך, יהיה קשה למשוך קהל. לא בטוחים מאיפה להתחיל? השתמש במדריך זה כיצד לחשוב על רעיונות מעולים לבלוגים כדי לפרוש רעיונות נהדרים באמצעות הערות, מדיה חברתית, מילות מפתח, סיעור מוחות ועוד..
 • מצא נישה קטנה בתוך תחום או נושא גדול יותר. הדוגמאות בבלוג האוכל לעיל מדגימות כיצד נושא רחב כמו אוכל יכול להשאיל את עצמו לנישה קטנה יותר. אם הנושא שאתה מעוניין בו נראה גדול מדי, נסה למצוא נושא קטן יותר להתמקד בו.

ברגע שאתה בטוח שיש לך בסיס גדול של רעיונות תוכן שאפשר לנבוע מהם, הגיע הזמן לקבוע עד כמה הנישה שלך תהיה רווחית.

שלב 3: קבע את פוטנציאל הרווחים של הגומחה שלך

כפי שהזכרנו קודם, אם אתה מתכנן לייצר רווחים מהבלוג שלך, תצטרך להיות בטוח מראש שלנישה שלך יש פוטנציאל השתכרות. ישנן מספר דרכים לברר זאת. אנו ממליצים לעקוב אחר ההוראות המפורטות להלן על מנת לנתח כל נישה שאתה שוקל:

 1. השתמש ב- Google מתכנן מילות מפתח כדי לגלות נפח וטרנדים עבור מילות המפתח שלך. לאחר חיפוש בקבוצה של מילות מפתח השתמש באפשרות “קבל נפח חיפוש” כדי להציג נתונים סטטיסטיים כולל חיפוש חודשי ממוצע. באופן דומה תוכלו להשתמש מגמות גוגל כמו כן לראות אם מילות המפתח שלך פופולריות כרגע.
 2. גלה עד כמה הנושא שלך פופולרי, על ידי חיפוש בלוגים פעילים ואתרים. חשוב על הבלוגים שאתה מבקר בעקביות כדי לקרוא על הנושאים המועדפים עליך. האם הם עדיין פועלים? חלק מהבלוגים אף מפרסמים הצהרות חודשיות או רבעוניות, כך שתוכלו לראות אם הם מרוויחים רווח.
 3. עיין פורומים ולוחות מודעות הקשורים לתשוקה שלך. Reddit הוא פורום נהדר במיוחד מכיוון שיש להם לוחות כמעט לכל נושא שניתן להעלות על הדעת. אבל אם אתם מתלהבים ממשהו אתם בטח כבר מבקרים בפורומים רלוונטיים (לדוגמה, משתמשי וורדפרס רבים מבקרים באופן קבוע StackExchange וה פורום Envato).
 4. חשבון מדיה חברתית hashtags ודפי מעריצים הקשורים לנושא שלך. בדוק אם אנשים מעוניינים לדבר באופן פעיל על הגומחה שלך ו / או על מילות המפתח שלך.
 5. והכי חשוב – האם יש פוטנציאל סניף? אחת הדרכים המהירות ביותר לייצור רווחים מהבלוג שלך היא על ידי הוספת קישורי שותפים למוצרים או שירותים מומלצים המוזכרים בפוסטים שלך. הרשמה לתוכניות כמו ShareASale,סניף CJ ואפילו אמזון כדי למצוא מאות הצעות מוצר ושירותים הקשורים לגומחה שלך (רק הקפד לעקוב אחר כל הסעיפים הנחיות FTC בעת שימוש בקישורים מסונפים).

ככל שהאפיקים הללו מעלים תוצאות חיוביות, כך גדל הסיכוי שתרוויח כסף מיצירת בלוג בגומחה ההיא.

בשילוב שלב זה עם השניים הקודמים, אתה אמור להיות מסוגל להתפשר על נישה שאתה מתלהב ממנה, מציע שפע של מקום לתוכן ייחודי ויש לו פוטנציאל השתכרות כלשהו. כמובן שזו רק ההתחלה. כעת כשיש לך נישה בראש, בואו נדבר על איך ליצור תוכן מדהים עבורו.

כלי מפתח למיטוב תוכן הנישה של הבלוג שלך

אם אתה רוצה להצליח בנישה שבחרת, התוכן שלך חייב להיות שניהם בעל ערך לקוראים ו מותאם עבור מנועי חיפוש. הדרך הטובה ביותר לייעל את התוכן שלך היא לוודא שהוא איכותי, ולהשתמש במילות מפתח יעילות. למזלנו, ישנם כמה כלים שיכולים לעזור לך בכך.

צילום מסך של מתכנן מילות המפתח של גוגל

מתכנן מילות המפתח של גוגל, לדוגמה, הוא כלי חינמי המאפשר לך לחפש מילות מפתח קשורות בהתבסס על נושא הגומחה שלך. זה גם מציג נפח חיפוש, כדי לעזור לך לקבוע אילו נושאים פופולריים. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לנושא הנישה שלכם, ולייצר רשימת מילות מפתח.

באמצעות מילות מפתח אלה, תוכל להתחיל להמציא רעיונות לפרסום באמצעות מחולל רעיונות הבלוגים של Hubspot:

צילום מסך של מחולל רעיונות הבלוגים של hubspot

זהו כלי חינמי נוסף, שבשילוב עם מילות המפתח שלך, יכול לעזור לך ליצור כותרות פוסטים מיטובות. פשוט הזן את מילות המפתח שלך ואז לחץ תן לי רעיונות לבלוג! לייצר כותרות פוטנציאליות.

כמובן שיש גם המון תוספים של וורדפרס שמיועדים לעזור לכם ליצור תוכן מדהים. כלים כמו אלה יכולים להבטיח שתוכן הנישה שלך יהיה רלוונטי, שימושי ואופטימלי למנועי חיפוש. להלן מספר מדריכים שיעזרו לכם.

 • בנה לוח שנה עריכה בוורדפרס (ובעצם השתמש בו). לוח שנה לעריכה הוא דרך נהדרת להתעדכן בנושאים שלך ולארגן מחברים שונים. למרבה המזל וורדפרס מקלה על יצירת ותזמון פוסטים בקלות בעזרת תוספי לוח שנה אדירים-אדירים.
 • למד כיצד לארגן תוכן באתר וורדפרס שלך. כתיבת תוכן נהדר היא רק חלק ממה שהופך את הבלוג לפופולארי. הגדל את קהל הקוראים והמעורבות עם טיפים וכלים אלה לארגון תוכן הבלוג שלך.
 • מקור ושיתוף תוכן רלוונטי באתר וורדפרס שלך עם כלים מועילים. גרימת תוכן מאפס היא רק דרך אחת להוסיף מידע חשוב לאתר שלך עבור הקוראים. אפשרות נוספת היא לאצור ולשתף תוכן מדהים מרחבי הרשת, ועם שלושת התוספים האלה תוכלו להוסיף במהירות ובקלות עדכונים לאתר המופעל באמצעות וורדפרס שלכם היום..

כשאתה בלוגר חדש, חשוב שתתחיל עם הבסיס הנכון. הידיעה בדיוק מה הגומחה שלך עוברת דרך ארוכה לעזור לך לבנות את הבלוג שלך, למצוא את הקהל שלך, לייצר תוכן רלוונטי ולהפיק רווחים מהאתר שלך (אם יש).

יש לך שאלות לגבי מציאת נישה לבלוג החדש שלך? יידע אותנו בפרק ההערות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map