מילון מונחים של וורדפרס למתחילים (תנאים מבלבלים הוסברו!)

עבור מישהו חדש בעולם הבלוגים, כל המונחים החדשים שנזרקים עלולים להיות די מבלבלים – במיוחד אם אין לך מעט מאוד רקע בתחום המחשבים ופיתוח הרשת. מאמר זה יסביר כמה מהמונחים השכיחים יותר שסביר להניח שתתקל בהם כשאתה מתחיל לבלוג. בואו ניגש לזה!


מה זה בלוג, בכל מקרה?

בלוג זה קיצור של “בלוג אינטרנט” – יומן מקוון, כמו יומן או יומן. בלוגים הם בדרך כלל אתרים אישיים שבהם אנשים יוצרים פוסטים על כל דבר מחיי היומיום שלהם ועד מתכונים לפירושים על נושאים חמים, אך הם התפתחו וכללו שימוש על ידי עסקים וארגונים כדי לדבר על סוגיות חשובות או לספק מומחיות..

פוסטים בבלוג מופיעים בדרך כלל בסדר כרונולוגי הפוך (כלומר, האחרונים רשומים ראשונים). אך אל דאגה, אתה תמיד יכול לסדר מחדש את פוסטי הבלוגים שלך באמצעות אפשרויות נושא מובנות (כמו שינוי התאריך) או על ידי התקנת תוסף בחינם כגון הזמנת סוגי הודעה.

חזית מול אחורית

לפעמים אתה עשוי לראות את המלים בקצה האחורי ובקצה האחורי. ה חזיתי הוא החלק של האתר שמשתמשי הקצה (כלומר מבקרי האתר) רואים כאשר הם מבקרים באתר.

חזית אתר

חזית אתר

ה סוף אחורי הוא החלק בו כל הקידוד מתרחש – או במקרה של הבלוגר, בו מתרחש ניהול התוכן ועיצוב האתר. עבורך, הבלוגר, מנהל הוורדפרס הוא הקצה האחורי שלך. כשאתה נכנס לאתר האינטרנט שלך ב- WordPress, אתה נכנס לקצה האחורי של האתר שלך.

זה הקצה האחורי

לוח המחוונים של וורדפרס, חלק ממנהל המערכת.

Bootstrap, HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery

אם חשבתם שהמונחים האלה משפה אחרת לגמרי, אתם למעשה לא רחוקים מהסימן. אבל אין צורך לתת לעיניים שלך לזגוג עכשיו בכל פעם שאתה רואה אותן!

CSS3, HTML5 ו PHP כולם שפות תכנות פופולריות. הם מה שמפתחים משתמשים בהם כדי לבנות ולעצב אתרים. כבלוגר, סביר להניח שלא תצטרך ללמוד או להשתמש בשום קוד – במיוחד מכיוון שתוספי WordPress של בונה הדפים הפכו פופולריים כל כך. אם אתה משתמש בערכת נושא כמו Total אתה יכול ליצור אתר אינטרנט המותאם אישית לחלוטין בלי ללמוד או להשתמש בקוד (כל קטעי העמודים, בוחרי הצבעים, הסמלים ועוד הם מובנים!).

רצועת אתחול היא מסגרת פיתוח המשמשת לבניית אתרים. זוהי מסגרת חזיתית, שמשמעותה שבמקום להתמודד עם שפת קידוד, אתה רואה מה שמשתמש הקצה רואה. במקור שתוכנן לעודד עקביות בין כלים פנימיים בטוויטר, הוא התרחב לאוסף כלים העומד לרשות כל מפתח.

jQuery היא ספריית JavaScript – תוכנה שנועדה להפוך את המניפולציה של אלמנטים של דפי אינטרנט לפשוטים וקלים יותר עבור המפתחים. זה

אלה אינם דברים שבלוגר הממוצע צריך לדאוג להם, אך לעתים קרובות הם מוזכרים בתכונות של תוספים, ערכות נושא ואפליקציות אחרות, אז עכשיו אתה יודע מה הם כשאתה נתקל בהם.

נושא

א נושא הוא העיצוב הקדמי של הבלוג שלך, המכונה לפעמים עור. הוא מכיל את ערכת הצבעים שלך, גופנים, פריסות תוכן ועוד. מרבית הנושאים המובילים של וורדפרס מאפשרים התאמה אישית משמעותית והם בנויים להיות תואמים לתוספים פופולריים.

כשאתה מקים בלוג, אחד הדברים הראשונים שאתה עושה זה לבחור נושא. זה עוזר לך להגדיר את הסגנון של הבלוג שלך. אם תחליט שלא תאהב את הנושא שבחרת, תוכל לשנות את ערכת הנושא שלך ב- WordPress בהמשך ללא יותר מדי קושי. חלק מהנושאים הם בחינם וחלקם פרימיום (כלומר, עליכם לקנות אותם). יש חבורה של ערכות הנושא החינמיות הזמינות בהן WordPress.org, אך בדרך כלל יש להם פונקציונליות מוגבלת, ואפשרויות התאמה מועטות ללא התייחסות לעיצובי הפרימיום (רק משהו שכדאי לזכור).

בית ספר תיכון

ספריית העיצוב של WordPress.org

א נושא הילד משמש בנוסף לנושא אב להצגת התאמות אישיות. כאשר ברצונך לבצע שינויי ליבה לנושא (לקוד בפועל) עליך להשתמש בערכת נושא לילד כדי להמשיך לעדכן את נושא ההורה שלך. דוגמה פופולרית היא נושא ההורה Genesis שנוצר על ידי StudioPress עם טונות של נושאים לילדים הזמינים ברחבי הרשת. ערכת הנושא של ההורה בראשית כוללת את כל תכונות הנושא העיקריות, בעוד שתמות הנושא כוללות עיצוב ופריסות בהתאמה אישית.

חיבור

תוספים הם סוג של תוכנה המרחיבה פונקציונליות או מוסיפה תכונות ספציפיות לתוכנה אחרת. בוורדפרס יש טונות של תוספים זמינים ממפתחי צד שלישי בהם תוכלו להשתמש באתר האינטרנט שלכם (שוב, אפשרויות בחינם ופרמיום), החל מקניות, לגלריות תמונות ועד טפסי קשר וכל מה שביניהם. דפדף ב- מדריך התוספים של וורדפרס, ולעיין בקביעות בבלוג שלנו למידע נוסף על תוספים שאנו ממליצים עליהם!

תקע

מדריך התוספים של WordPress.org

הערה: ניתן להשתמש בתוספים של וורדפרס רק עם בלוגים ואתרי אירוח עצמיים, ולא עם פלטפורמת ה- WordPress.com החינמית.

יישומון

ווידג’טים הם יישומי תוכנה קטנים שלרוב אוספים מידע מאתרי אינטרנט או יישומים אחרים ומציגים אותם. כמה דוגמאות הן יישומי מזג אוויר, ספירה לאחור של אירועים ותיבות המרה. ב- WordPress ווידג’טים מוסיפים תוכן ותכונות לסרגל הצדדי שלך, כגון ענני תגיות וחיפושים. תוספים רבים מאפשרים להוסיף ווידג’טים לאתר שלך.

מכשירי לוח המחוונים

קטע הווידג’ט בלוח המחוונים שלך

ווידג’טים יכולים להיות ספציפיים לנושא או להרחיבם באמצעות תוסף. לדוגמה, נושא הוורדפרס של בלוגים שיקיים שלנו כולל widgets מותאמים אישית לאינסטגרם, הרשמה לניוזלטר, אודות קישורים למדור וקישורים חברתיים.

אלה יישומונים מותאמים אישית מצד ימין

מגיב

כאשר אתר זה מגיב, פירוש הדבר שהוא מתוכנן להגדיר את עצמו כך שיתאים למסך בכל גודל, בין אם זה הסמארטפון, הטאבלט או המחשב השולחני שלך. אלמנטים עשויים להסתיר או לסדר את עצמם כך שישתלבו כראוי בהתאם לגודל המסך. ההיענות הפכה לתכונה סטנדרטית בעיצוב אתרים במהלך השנים האחרונות.

נושאים מסוימים לוקחים את זה צעד אחד קדימה ומוסיפים אפשרויות היענות אישית. לדוגמה, הנושא Total כולל אפשרויות להסתרה או הצגת שורות במכשירים שונים. זוהי תכונת היענות ייחודית בה תוכלו להשתמש כדי להציג סליידר בשולחן העבודה אך להסתיר בנייד (מכיוון שקשה לראות את הסליידרים במסכים קטנים, תוכלו לבחור להציג תמונה במקום).

מסגרת כוללת: שורות מגיבות

סה”כ כולל אפשרויות היענות אישית לשורה

קוד קצר

קודי קיצור הם למעשה מקרואים, או קבוצות של הוראות תכנות המיועדות לעשות דברים באופן אוטומטי, מה שמוביל לצמצום זמן ומאמץ מצידכם (וגם אין צורך בקידוד). במילים אחרות, קיצורי הדרך הם קיצורי דרך. בבלוגים של וורדפרס, נושאים מסוימים מכילים קודי קיצור בהם תוכלו להשתמש כדי לעצב את התוכן שלכם – למשל להוסיף תמונות או כפתורים, או כדי לעצב ציטוטים או כותרות לפסקאות. אבל אם הם לא יכולים תמיד תוכלו להתקין את תוסף ה- WordPress בחינם את קיצורי הסימפל של סימפל (אנחנו פשוט הוצאנו גרסה 2.0 שהיא תואמת Visual Composer!).

קודי

דוגמאות לקיצורי דרך של לחצנים

פרמלינק, שבלול

א פרמלינק (קיצור של “קישור קבוע”) היא כתובת האתר של פוסט או דף אינטרנט בבלוג. כשאתה משתף פוסטים או דפים עם אנשים אחרים, הפרמלינק הוא כתובת האינטרנט שאתה משתף. אתה יכול לבדוק את פוסט הבלוג שלנו כדי ללמוד עוד על שיפור הפרמלינקס שלך.

א שבלול הוא החלק של כתובת האתר המכילה את שם הפוסט. לעתים קרובות אורכו כמה מילים, שנועדו לתאר על מה פוסט. וורדפרס משתמשת אוטומטית בכותרת הפוסט ככותרת, אך באפשרותך לערוך את הקליע במידת הצורך. בתמונה למטה, החלק המודגש הצהוב הוא הקליע.

מילון מונחים

אקיסמט

אקיסמט הוא תוסף לסינון דואר זבל להערות ובלוגים של בלוגים. הרעיון הוא למתן תגובות באופן אוטומטי כך שתוכלו להקדיש את זמנכם לביצוע דברים אחרים – זה מפסיק בממוצע 7.5 מיליון חתיכות דואר זבל לשעה! Akismet מותקן מראש בבלוג הוורדפרס שלך, אך תצטרך להפעיל אותו כשאתה מקים את האתר שלך. למידע נוסף, בקרו באתר akismet.com.

akismet-wordpress-options-wpexplorer

קידום אתרים

קיצור של ראשי תיבות זו אופטימיזציה למנועי חיפוש. בעיקרון, SEO מוודא שהאתר שלך מופיע בתוצאות חיפוש במקום לאבד את האתר – מה שאומר יותר מבקרים באתר. אתה יכול לשפר את SEO WordPress שלך באמצעות תגיות, קטגוריות ומילות מפתח רלוונטיות בפוסטים ובכותרות שלך, ועל ידי כתיבת כותרות המספרות למבקרים על מה פוסטים שלך.

פראלקס

גלילת פראלקס זה המקום בו תמונות רקע נעות לאט יותר משאר התוכן של דף האינטרנט, מה שיוצר אשליה של עומק. הוא שימש במשחקי וידיאו והנפשת מחשבים מאז שנות השמונים, אך לא שימש בעיצוב אתרים עד 2011. השימוש בערכת נושא עם אפקטים של גלילה פרלקסית כביכול מעניק לאתר שלך מראה חלק ומודרני..

המחוון

אתה בטח מכיר היטב המחוונים, אפילו אם אינך מבין זאת – הם משמשים בעיצוב אתרים במשך שנים. המחוונים הם גלריות תמונות קטנות המעוצבות כך שכל תמונה מוצגת במשך מספר שניות לפני שעוברים (או מחליקים) לתמונה הבאה. רבים מהם כוללים קישורים לפוסטים בבלוג או לתוכן אחר. בוורדפרס יש עשרות תוספים להחלפה, שחלקם כלולים לעתים קרובות בעיצובים מובחרים. דיברנו בעבר על התוספים הטובים ביותר של וורדפרס המחוון, אז הקפד לבדוק את הפוסט הזה!

המחוון

תמונת מחוון.

Trackback, Ping

Trackbacks הן התראות לכותבי אתרים שמודיעים להם כאשר מישהו מקשר לתוכן שלהם. א פינג הוא אות רשת ששולח trackback. Trackbacks יכולים לעזור להקל על התקשורת בין הבלוגים. לעיתים משתמשים בקובצי trackback כדי להוסיף קישורי דואר זבל, כך שאם אתה משתמש בתכונת ה trackback, עליך לשקול להשתמש במסנני דואר זבל מיוחדים.

סיכום

מזל טוב, עכשיו אתה מכיר מונחי בלוגים ופיתוח נפוצים! יש לקוות, הידיעה מה מונחים אלה תעזור לך להיות בלוגר יותר בטוח בבואך להתחיל בעבודה. האם אתה יכול לחשוב על מונחים מבלבלים יותר? אם אינך חדש בבלוג, אילו מונחים היו מבלבלים עבורך כשהתחלת לראשונה? בואו לשמוע על זה בתגובות!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map