אירוח משותף מול ענן – באיזה עליכם לבחור?

אירוח משותף מול ענן - אילו עלייך לבחור לאתר וורדפרס שלך?

אירוח וורדפרס, אירוח משותף מול ענן, ברוך הבא לעולם או חידות ותעלומות. אירוח וורדפרס הוא כמעט סיוט עבור כל משתמש וורדפרס שאינו בקיא מספיק בכל הגרסאות הקיימות בשוק זה..


אז, אתם רוצים לארח את אתר הוורדפרס החדש שלכם ואתם רוצים לדעת מה האלטרנטיבה הטובה ביותר לפרויקט שלכם? במאמר זה אני אעשה כמיטב יכולתי להבהיר את ההבדלים העיקריים בין אירוח משותף לעומת ענן ולהסביר בפירוט מדוע יתכן שתזדקק לאחד כזה או אחר, תלוי בפרויקט שלך. אני מקווה שעל ידי קריאת מאמר זה תהיה מוכן הרבה יותר להתמודד עם כל האלטרנטיבות והכי חשוב, תהיה מוכן לשאול שאלות חשובות בפני חברות האירוח בתקווה לקבל רעיון טוב בהרבה במה אתה מקבל פנימה, לפני שנכנס לזה!

מה אירוח משותף?

אירוח משותף הוא התהליך של אירוח האתר שלך בשרת יחד עם אתרים של משתמשים אחרים. באופן ספציפי משמש שרת ייעודי עבור הקבצים שלך, מסדי הנתונים והודעות הדואר האלקטרוני שלך יחד עם משתמשים אחרים, בעיקרון משתף משאבים. מאחר ואופיו של אירוח הוא אופטימיזציה לשימוש במשאבים, השימוש בשרת ייעודי ללקוח בודד אינו אופטימלי לספק האירוח. מכאן נולד הרעיון של אירוח משותף בו קבוצת משתמשים חולקת שרת משותף.

במצב זה המשתמש נמצא שיתוף משאבים של השרת האמור עם שאר הקבוצה בשרת זה, זה מה שמוכר ביותר צומת. מכיוון שרוב השרתים הייעודיים הם חזקים מספיק כדי לארח מאות משתמשים בו זמנית מבלי לשבור זיעה, זהו נוהג מקובל.

בעולם האירוח המשותף משתמשים בדרך כלל בשרת משותף על ידי מה שמכונה לוח בקרה. למטרה זו חברות אירוח קונות ומשתמשות בלוחות בקרה נפוצים של אירוח. ישנם טונות של לוחות בקרה אירוח טובים ומוכרים אך הפופולריים ביותר הם cPanel ו פלסק אוניקס. כמה דוגמאות טובות ללוחות בקרה בחינם הם פאנל האינטרנט VestaCP ו- Centos, אך סביר להניח שלא תראו אותם לעיתים קרובות בגלל אופיים החופשי..

אירוח משותף מול ענן: cPanel

לוח הבקרה אחראי על בקרת המשאבים והביטחון על מנת להחזיק את כל הלקוחות במצב טוב (בהתאם לתנאים של כל תוכנית אירוח משתמשים). לוח הבקרה מופקד גם על ניהול דוא”ל ופעולות תחום הקשורות ל- DNS וכדומה.

אז לסיכום: אירוח משותף מורכב משרת (נקרא צומת) בו קבוצת משתמשים חולקת את כל המשאבים דרך לוח בקרה.

מה היתרונות של אירוח משותף?

אירוח משותף יכול להיות מהיר יותר מאשר אירוח בענן, תלוי באיכות ובמסירות של חברת האירוח. זה יכול להיות נכון מכיוון שניהול משאבי שרת ייעודיים, אם זה נעשה כראוי, מבטיח פחות חביון. כמו כן, תצורה טובה באמת תהיה מהירה יותר ממבנה ענן עבור עקרון המורכבות. בעל מבנה פחות מורכב מאחורי תהליך אירוח האתר יפחית את השהיה ויגדיל את הביצועים.

האם ישנם חסרונות של אירוח משותף?

הבעיה היא שרוב החברות לא משחקות הוגן בזה. בדרך כלל הם מנסים למקסם את הרווחים ובכך הם מנסים לשים כמה שיותר משתמשים על כל צומת. זה באופן יעיל יגביר את החביון שכן השרתים עשויים לפעול במלוא הקיבולת. זה גם מציג בעיה נוספת: אבטחה. הימצאות יותר מדי משתמשים בשרת בודד יכולה להתגלות כבעייתית מסיבות אבטחה. ניתן להקל על זה באמצעות שימוש בגרסאות לינוקס מיוחדות לשליטה על הקצאת משאבים כמו ענן לינוקס. כמו כן, אירוח משותף אינו אידיאלי אם אתה צריך להריץ תרחישים ספציפיים, למשל, שרת ייעודים ייעודי לאפליקציה החדשה שלך..

האירוח המשותף הטוב ביותר

אירוח אתרים Bluehost

Bluehost אירוח משותף

אחת הדוגמאות הגדולות והטובות ביותר לאירוח משותף היא Bluehost. אפשרות אירוח אתרים פופולרית זו מציעה אירוח משותף קל לשימוש לכל סוגי האתרים, כולל אתרים הפועלים ב- WordPress. רוצה לראות את תוכנית האירוח הזו בפעולה? עיין במדריך Bluehost שלנו למידע נוסף.

מהי אירוח בענן?

אירוח בענן הוא אמנות השימוש בקבוצת שרתים לארח קבוצת משתמשים. ב- Cloud Hosting חברות בדרך כלל מציעות שירות פרטי בו הלקוח יכול לקבל מערכת כלים מותאמים אישית להגדרת שרת וירטואלי פרטי משלהם. שירותי אירוח בענן משתמשים במושג מכונות זעירות בהן תוכלו לפתוח “שרת אפליקציות” למטרות ספציפיות או ליצור, להשעות ולהרוס את השרתים הווירטואליים שלכם בקלות. זה אידיאלי עבור מפתחים ואנשים שצריכים להשתמש במשאבים ספציפיים, בין אם זה אירוח של אתר או יישום.

שירותי אירוח בענן מציעים משאבים בדרך של שטח אחסון, ביצועי אחסון, רוחב פס זמין, מספר מעבדים וכן הלאה, ואתה מחויב לפי כמות המשאבים לעומת הזמן שבזבזת להשתמש בהם. ככל שמעבדי ה- CPU הווירטואלי, זיכרון וביצועי האחסון חזקים יותר, כך העלויות גבוהות יותר. בהקשר זה, שירותי ענן עובדים כמו בניית מחשב וירטואלי משלך שבו אתה מוסיף דברים עד שהמחיר לעומת הביצועים יעמוד ביעד שלך.

בתרחיש מסוג זה, השרתים הם וירטואליים כך שהמשאבים הם גם וירטואליים. משמעות הדבר היא שכאשר יש מספיק דרישה למשאבים, חברת האירוח יכולה הוסף שרתים חדשים אל ה צומת וירטואלי כדי להרחיב את כמות המשאבים מבלי שיהיה צורך להעביר לקוחות מהצומת הזה. התקנה מסוג זה אידיאלית להרחבה מכיוון שהחברה אינה צריכה לדאוג למשאבים ואין לה צורך להקצות מחדש משתמשים. ניתן להרחיב ולהרחיב מבנה ענן לא רק לכמה שרתים אלא למאות מהם!

אירוח משותף מול ענן: צומת וירטואלי

ענן ציבורי מול פרטי

ניתן לחלק אירוח בענן לפומבי מול ענן. ברוב הדוגמאות של אירוח ענן החברה המציעה שירותים אלה מעסיקה ענן ציבורי דגמים ,. המשמעות היא שהם מושכים משאבים ממאגר של שרתים וירטואליים זמינים לציבור. אותה רשת ציבורית משמשת להעברת נתונים. האבטחה מטופלת על מנת להבטיח שהנתונים יישארו פרטיים. דוגמה טובה לכך היא Cloudways, שירות שמבוסס על שירותי ענן אחרים (עליהם נדבר קצת).

על ענן פרטי, החברה מחזיקה ברשת רשת הענן והשירותים מתאימים יותר ליישומים שבהם האבטחה היא בעלת חשיבות עליונה. עננים פרטיים הם בדרך כלל מבנים בהתאמה אישית שאינם תלויים ברשתות ענן חיצוניות.

מה היתרונות של אירוח ענן?

היתרון העיקרי של קיום מבנה בענן הוא שחברות לעולם לא צריכות לדאוג לקיבולת הצומת. בתרחיש מסוג זה הם פשוט צריכים להוסיף שרת אחר למבנה הווירטואלי. זה מקטין באופן יעיל את הקצאת המשאבים ומגדיל את הקיבולת ללא כל שינוי בלוח הבקרה או המשתמשים בצומת.

מכיוון שאירוח ענן מכוון למשאבים, אתה יכול להפסיק להשתמש במשאב והוא לא יחויב. הסיבה לכך היא שאתה מחויב על ידי שימוש במשאבים, כאשר כמו באירוח משותף אתה מחויב בסכום קבוע (בין אם אתה משתמש במשאב או לא).

ושם אירוח ענן חסרונות?

החיסרון העיקרי של מבנה הענן הוא המורכבות. הימצאות כל כך הרבה שרתים ברשת עם כל הווירטואליזציה יכולה להקשות על חברה לגלות היכן שוכנת בעיה, מכיוון שאותם נתונים מחולקים ומאוחסנים בצורה וירטואלית. מבנה מסוג זה אכן מוסיף חביון. עבור אתרים קריטיים שהביצועים הם הכרח, מבנה ענן עשוי להביא לתוצאות אידיאליות פחות. בעיה נוספת עם אירוח בענן היא שהיא אכן יקרה יותר מחלופות משותפות. שטח בנפח של 1 ג’יגה-בייט באירוח משותף הוא בדרך כלל זול יותר מ- 1 ג’יגה-בייט בשירות ענן.

כמו כן, מרבית שירותי אירוח הענן אינם כוללים שירותי דואר. לשם כך עליכם ליצור מכונות וירטואליות נפרדות למטרה זו (או לרכוש שירות) כאשר רוב האירוח המשותף כולל ניהול דואר כברירת מחדל.

אירוח ענן הטוב ביותר

אירוח ענן של Cloudways

אירוח ענן בענן

אם אתה מחפש אירוח ענן אמין ובמחיר סביר, הוא לא ישתפר יותר מ Cloudways. מציעים אירוח ענן קו (DigitalOcean, AWS, Google Cloud וכו ‘) עם ממשק קל לשימוש כך שתוכלו לנהל טוב יותר את האתרים שלכם. למידע נוסף בסקירת הענן המלאה שלנו.

ועכשיו דילמה

כל זה הגיוני ומובן, אך בדרך כלל חברות אירוח אינן מציעות תכניות אירוח משותפות לעומת ענן משותף ויבש. בעולם של ימינו, מארחים רבים מתחילים להתערבב עם שירותי אירוח בענן בצורה שהם לא כל כך קלים להבחין בהם יותר. לדוגמה, מקובל כעת ליצור הקשרים וירטואליים שבהם צומת יחיד, המנוהל כשירות אירוח משותף, מורכב כעת מסדרת שרתים ייעודיים, וירטואליזציה. התקנה מסוג זה כמעט זהה למה שחברות אירוח ענן עושות לשירותיהן.

זה יכול ליצור תרחיש בו אתה משלם עבור שירות אירוח משותף שמתנהג בעצם כמו אירוח בענן אך פועל מאחורי לוח בקרה. בנוסף, חברות מסוימות וירטואליזציה של לוח הבקרה בתוך VPS כך שאין לך אפילו חלוקה הוגנת של משאבים מכיוון שהשרת בפועל בו שוכן לוח הבקרה אינו זמין ישירות, אלא רק חלק ממנו!

מה לעשות מזה?

בסופו של דבר, לא משנה מה החברה עושה עם השרתים. יהיה זה שרתים ייעודיים הפועלים כצמתים טהורים או כמבנה אירוח ענן אמיתי, מה שבאמת חשוב הוא עד כמה החברה מנהלת את כל החבילה. א שירות אירוח טוב בענן יכול לפעול בסדר גמור אפילו לשימושים התובעניים ביותר. אפשר לומר את אותו הדבר אירוח משותף טוב פועל על צמתים חומרה אמיתיים. האיכות של חברת האירוח והמחויבות שלהם למשתמשים היא שעושה את כל ההבדל בעולם.

אז האם שיתוף או אירוח ענן הכי טוב בשבילי?

בואו נראה, יש לכם אתר וורדפרס חדש שתרצו לשים ברשת. הדאגה החשובה ביותר שלך כרגע היא מחיר וביצועים. בסוג זה של תרחיש אירוח משותף הוא כנראה ההימור הטוב ביותר שלך שכן אתה מפחית עלויות על ידי שכירת שירות שזקוק למעט משאבים כדי לשלוט על כל צומת (המתרגם למחירים טובים יותר למשתמש).

מצד שני, אם אתה חברה או אדם שצריך להתקין אתרים ואפליקציות במהירות, שירות אירוח בענן ישמש אותך טוב יותר. לוחות אירוח בענן בדרך כלל מוכנים יותר ליצירה ואירוח של התצורות הפרועות ביותר מבלי שתצטרך לדאוג לכלום. רק זכור כי תצטרך להתקין שרת דואר בעצמך מכיוון שרוב שירותי אירוח הענן אינם מציעים אחד כזה.

עטיפה משותפת לעומת אירוח בענן

בין אם אתה משתמש במארח משותף או ענן בחדשות הטובות הוא ששני השירותים אינם בלעדיים זה מזה. אירוח משותף נפלא לארח אתרים מרובים הזקוקים לאפשרויות כלליות לדואר אלקטרוני, העברה, בקרת DNS, FTP ושירותי מסד נתונים. שירותי אירוח בענן מכוונים יותר למפתחים ויכולים להיות מצוינים לאירוח אפליקציות או אתרים למטרות ספציפיות. בשל אופי שני השירותים הם לרוב עובדים היטב יחד. לדוגמה, עבור אירוח של אתר ואפליקציה בו זמנית או על ידי צורך לשלוט באתר שמתחבר לחנות. מה שעוד טוב יותר הוא שרוב החברות כיום יכולות להציע את שני השירותים בו זמנית.

לסיכום החיוביות של אירוח בענן, אתה תצור תצורות מותאמות אישית, אתה שולט במשאבים שאליהם אתה ניגש ואתה יכול אפילו להשהות משאבים כדי להפחית עלויות. החיסרון האמיתי היחיד כאן הוא שמשאבים נוטים לעלות יותר מאשר באירוח משותף.

עם אירוח משותף אתה מקבל איזון טוב יותר של שירותים המתאימים ביותר לאתרים ושירותים נוטים להיות זולים יותר מאשר אירוח בענן. עם זאת, השלילי הוא שאתה לא יכול לשלוט על משאבים ולא להתחיל או להפסיק שירותים כמו אירוח בענן.

לא משנה איזה שירות תבחר, עכשיו יש לך רעיון טוב בהרבה לגבי היתרונות והחסרונות. מה אתה מעדיף? מהן המחשבות שלך על אירוח משותף לעומת ענן? בבקשה, שתפו את דעותיכם בתגובות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map