כיצד לייעל את מסד הנתונים של וורדפרס

כל התקנה של וורדפרס משתמשת בבסיס נתונים יחיד לאחסון פוסטים, דפים, תפריטים, קישורים למשתמשים, הערות – למעשה כל צורות הנתונים הטקסטואליות והמוצפנות. עם זאת, הדברים שאתה מעלה באמצעות מעלה המדיה, כגון תמונות, MP3, קטעי וידאו וקבצים אחרים אינם מאוחסנים בבסיס הנתונים. הם מאוחסנים בתיקיית ‘wp_content’. ככל שעובר הזמן, מסד הנתונים של וורדפרס גדל בגודלו ומייצר כמה נתוני זבל שניפחו את מסד הנתונים של וורדפרס והפכו לאיטיים יותר.


מדוע לייעל את מסד הנתונים של וורדפרס?

חיסכון בחלל

תחזוקה ואופטימיזציה של מסד הנתונים של וורדפרס היא משימה חשובה ואסור לערער אותה.

חכה, קח גיבוי עכשיו

לפני שנמשיך הלאה, אנא קח גיבוי של מסד הנתונים שלך ב- WordPress. במידת האפשר, וודא שמסד הנתונים הגיבוי פועל. לאחר יצירת הגיבוי, פשוט ערוך את קובץ config.php (קיים בספריית השורשים של וורדפרס) כדי להשתמש במסד הנתונים הגיבוי שלך ולהבטיח שהכל יפעל כראוי..

בסיס נתונים קטן ומותאם מבצע הרבה יותר מהר בהשוואה למסד נתונים גדול ועמוס. מסד נתונים קטן יותר מרמז על תגובה מהירה יותר לשאלות בסיסי נתונים שפורסמו על ידי וורדפרס, מה שמביא לכך שאתר הוורדפרס שלך יפעל מהר יותר – לא רק עבור המבקר, אלא גם עבור האנשים שכותבים ומעדכנים פוסטים..

מה זה “נתוני אשפה”?

המונח ‘נתוני זבל’ משמש לציון מידע שלא צריך להיות בבסיס הנתונים. דוגמאות לנתוני זבל כאלה יכללו:

  • הערות בתור הזבל
  • הערות שלא אושרו
  • פרסם תיקונים
  • פריטים שנשלחו לאשפה כמו פוסטים ודפים

תגובות לספאם

מתוך אלה, תגובות זבל וגרסאות פוסט משפיעות ביותר על בסיס הנתונים. אם באתר שלך יש מספר מתון של מבקרים והפעלת תגובות, סמוך ובטוח, תראה הרבה תגובות ספאם. אקיסמט יסנן אוטומטית את הספאם ויכניס אותו לתור הזבל. עם זאת, ההערות עדיין קיימות במאגר! ובאמת אין לך שום שימוש בהם.

בצע אופטימיזציה של מסד הנתונים

סטטיסטיקות טרום אופטימיזציה

באשר לתיקוני פוסטים – זה עניין מעט שונה. במהלך כתיבת פוסט, בכל פעם שאתה לוחץ על כפתור “שמור טיוטה”, נוצר ונשמר תיקון. במיוחד עבור מאמרים ארוכים אתה כותב את זה חלק אחר חלק ושומר מדי פעם. תאר לעצמך שהגודל הכולל של המאמר שלך הוא 50KB ושמרת אותו נאמר 10 פעמים. זה שטח שטח של 500KB שנצרך בבסיס הנתונים, שלמעשה אמור לצרוך 50 קילובמבר. זה שטח של 450KB לבזבוז בכל מאמר ארוך. עכשיו דמיין שיש לך 100 מאמרים ארוכים כאלה באתר שלך. זה שטח של 45,000 KB או 45 MB של שטח מבוזבז במסד הנתונים של WordPress!

כיצד לייעל את מסד הנתונים של וורדפרס?

מיקום התפריט

אופטימיזציה של WP הוא תוסף מעולה שעוזר לכם לנקות ולבצע אופטימיזציה של בסיס הנתונים של וורדפרס. בדקתי את התוסף באמצעות WordPress 3.6.1 ומצאתי שהוא עובד בצורה מושלמת! התקן והפעל את התוסף ונווט אל ההווה העיקרי שלו בסרגל הצד השמאלי בלוח המחוונים של הניהול.

לאחר מכן, בדוק את כל האפשרויות (עיין בתמונה “סטטיסטיקת טרום אופטימיזציה”) ולחץ על כפתור “תהליך”. זה יכול לקחת דקה, תלוי בגודל בסיס הנתונים והשרת. זה כנראה צריך לקחת יותר זמן בשרת אירוח משותף. לאחר השלמת האופטימיזציה, עליכם לקבל דיווח מפורט על הערכים שהוסרו ממסד הנתונים. הנה דוגמה:

סך החיסכון

לכן בעזרת WP-Optimize חסכנו 16.98 מגה בייט – כלומר 53.31% מגודל בסיס הנתונים שנשמר!

הורד אופטימיזציה של WP

טריקים מגניבים אחרים

תוכל גם להשבית לחלוטין את תכונת הגרסאות של הפוסטים. עם זאת, אני ממליץ בחום נגד זה, מכיוון שהוא יוצר יותר בעיות מאשר פתרונות. אם אתה רוצה להשבית אותו, הזן את הקוד הזה בקובץ wp-config.php:

הגדירו ('WP_POST_REVISIONS', FALSE);

דרך יעילה נוספת להתמודד עם מסדי נתונים מגושמים היא לרוקן את האשפה אוטומטית, בפרקי זמן קבועים. שורת הקוד הבאה תנקה אוטומטית את כל הפריטים שהוטלו כל 10 יום. הוסף אותו לקובץ wp-config.php שלך:

הגדירו ('EMPTY_TRASH_DAYS', 10);

אתה יכול לשנות 10 למספר ימים שאתה רוצה. עם זאת, ערך זה חייב להיות גדול מ- 0.

כך למדנו לבצע אופטימיזציה של בסיס נתונים של וורדפרס ללא כל לחיצות עכבר. באיזה תוסף אתה משתמש בכדי לייעל את מסד הנתונים של WordPress שלך? עדיף, פרסם כאן חלק מהנתונים הסטטיסטיים לאחר שתפעיל את הפלאגין הזה בפעם הראשונה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me