אימוץ תזרימי עבודה מקצוענים כעת כשורדפרס בוגרת

אני זוכר שהקמתי את הבלוג הראשון שלי בוורדפרס. ביליתי שעות בעקבות מדריכים מקוונים להורדת וורדפרס, מנסה להעלות אותה שוב ואז מצאתי כיצד להקים בסיס נתונים.


פשוט FTP ביצעתי כל שינוי ממש עד לשרת החי, וקיוויתי שהבלוג לא יחשיך אם הקלדתי בטעות סימן שאלה.

וורדפרס גדלה בינתיים. חברות מדיה מאסיביות משתמשות בוורדפרס כדרך העיקרית שלה לתקשר עם העולם. עבור אל Tech Crunch או New Yorker וצפה ב- HTML המקור. תגלה שהאתר בנוי באמצעות וורדפרס. ביונסה? כן. היא חופרת בוורדפרס.

במקביל ל- WordPress יש את המוניטין הנורא הזה בקרב המפתחים. הסטריאוטיפ הוא של קידדי סקריפט המעלים קבצים באמצעות FTP, אין שימוש בבקרת גרסאות ובאופן כללי זונחים כל עיקרון שפוי של פיתוח תוכנה המוכר לאנושות.

ברור שזו לא האשמה הוגנת. וורדפרס גדלה. זה מתחיל להיות מושלם ממשק API השנה. כעת תוכלו להתקין וורדפרס ותלות משורת הפקודה באמצעות WP-CLI.

מפתחי וורדפרס ומעצבי נושא מתבגרים. Roots.io הוא דוגמה להתייחסות לפרויקטים של וורדפרס כמו לכל פרויקט פיתוח תוכנה רציני. הם לא מתעסקים עם העלאת FTP של גרור-ושחרר. במקום זאת הם משתמשים ב- git לבקרת גרסאות ובקפיסטראנו לפריסה.

ג’ואל מ- Fog Creek Software כתב מפורסם עליו 12 צעדים לתוכנה טובה יותר, ואחד מאלה היה נושא או מעקב אחר באגים. הוא צודק. קשה לזכור את כל בקשות התכונות השונות והבאגים השונים שבראשך. קשה עוד יותר לזכור את כל השלבים להעתקת באגים, למה ציפה המשתמש ומה הם קיבלו בפועל.

יש רק כל כך הרבה הערות על פוסט זה שאתה יכול גם על השולחן שלך. וורדפרס עצמה משתמשת Trac כעוקב הגיליון שלה. עבדתי עם Redmine, עוד מעקב אחר קוד פתוח וכלי ניהול פרויקטים, מכיוון שאני נמצא ב- Planio, שמציע אירוח Redmine ו- git אירוח..

מקרה השימוש האופייני של Tracker Issue

אז דמיין שאתה בונה תוסף חדש לוורדפרס. יש לך צוות קטן בעבודה – מפתח או שניים, מעצב ובחור עסקי.

אתה כבר לא צוות של רק אדם אחד. לא כולכם עובדים במיקום אחד, כי ובכן, עבודה מרחוק זה מדהים, והכדור הצפוני לא כל כך כיף בחורף..

משתמש שולח דוא”ל שאומר שהפלאגין “לא עובד”. אם יש לך מזל באמת, תקבל צילום מסך המציג הודעת שגיאה של “לא עובד”.

אתה מעביר את הדוא”ל מסביב. מיילים חוזרים עם שאלה באיזה דפדפן הם השתמשו, ופתאום יש לך פתיל Gmail של 12 דוא”ל. יש כאן כמה בעיות שעוטפות כאן, ועוקבים אחר נושאים מסייעים לך לפתור את הבעיות האלה.

שלוש החלקים הקריטיים של כל באג שניתן לתיקון

הראשון הוא שאתה באמת צריך שלושה דברים לכל דוח באגים:

  1. אילו צעדים נקט המשתמש שהביאו לבאג?
  2. מה המשתמש ציפה לראות?
  3. מה באמת ראה המשתמש?

אתה צריך להיות מסוגל לשחזר את הבאג, כי באמת קשה לתקן באג שאתה לא יכול לראות בפעולה. שנית, עליכם לוודא שהבאג הוא למעשה באג או שהמשתמש ציפה למשהו שהתוכנה שלכם לא מספקת.

הנה דרך נוספת לנסח זאת:

ואתה לא יכול לדחות את האדם המדווח על הבאג בשורה הקלאסית: “זה לא באג. זו תכונה!“אם אינך יודע למה האדם ציפה במקום זאת.

באמצעות גשש בעיות כגון Redmine פירושו שיש לך דרך סטנדרטית לקבל מידע זה.

יש דרך אחת לוודא שמשימה לא תיעשה לעולם: הציע במעורפל שהצוות צריך לעשות משהו בנידון. אלא אם כן מוקצה ל”בעלים “אחד, זה פשוט לא ייעשה.

עוקבים אחר הנפקות מאלצים אותך להקצות נושא, ובכן, לאדם אחד בכל זמן נתון, כך שאתה תמיד יודע מי הבעלים של באג או משימה כרגע. במקביל, סוגיות עוברות זרימת עבודה בסטטוסים שונים כמו “בעיצומה”, “QA / Testing” או “מוכן לפריסה”.

רוב הגששים יתנו לך דוחות בהתבסס על המצב הנוכחי של בעיה, כך שתוכל לראות את נפח העבודה הנוכחי שמתבצע וכמה נותר לעשות. אתה יכול אפילו ליצור טבלאות שחיקה, אשר פופולריות במתודולוגיות זריזות.

שלב את Git בחוזקה עם זרימת העבודה שלך בניהול פרויקטים

כפי שהזכרנו לעיל, שימוש ב- git בתהליך הפיתוח של וורדפרס שלכם יקל על חייכם בהרבה כאשר הדברים משתבשים. גיט נותן לך א כפתור אחורה על הקוד שלך, ותוכל ליצור מספר גרסאות מקבילות לאתר שלך.

בכל פעם שאתה “מבצע” קוד חדש למאגר ה- git שלך, אתה יוצר נקודה טבעית לדון בשינוי לבסיס הקוד. בנוסף, קל לי יותר לדון בבעיות המבוססות על קוד מחויב בפועל ולא רק על רעיונות מעורפלים.

זה המקום בו מעקבי הנושאים מאירים, מכיוון שרדמיין למשל משולב בחוזקה עם git או svn. אתה יכול לראות במהירות מי ביצע מה נגד סוגיות ואז לדון בסוגיות אלה.

צור מערכת לפיתוח וורדפרס שלך

מעקב אחר סוגיות יעזור לך להתעלות מעבר לעצמך בלבד. תהיו בטוחים שבעיות לא יחליקו בסדקים.

ב- Planio, מרבית הלקוחות שלנו משתמשים ב- Redmine המתארח שלנו לצורך מעקב אחר פרויקטים של פיתוח תוכנה, כולל פרויקטים של וורדפרס. הם עוקבים אחר באגים, תכונות חדשות וספרינטים בקשר לבקרת הגרסאות.

Redmine, כמו וורדפרס, הוא קוד פתוח, כך שאתה מקבל את היתרון בכך שאתה לא נעול בתוכנה קניינית. ובדומה לוורדפרס, אתה יכול למקם מיקור חוץ למארחים כמונו ב- Planio, או שתוכל להתקין אותו בעצמך אם אתה מעדיף Redmine.org.

אליך

אז – כיצד לנהל את זרימות העבודה שלך? ניסית את Redmine? נשמח לשמוע את המחשבות וההערות שלך למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me