כיצד ליצור פוסט בלוג של וורדפרס, מרעיון לפרסום

כיצד ליצור פוסט בלוג של וורדפרס

אז אתה רוצה להיות בלוגר. זה מגניב! אבל מה אם אתה חדש בכל עסק הבלוגים הזה ואתה לא יודע מה הדבר הראשון לכתוב כתיבת בלוג? אולי כבר יש לך ניסיון בכתיבה, או אולי לא. כל מה שאתה יודע זה שיש לך דברים לחלוק עם שאר העולם. במאמר זה, אנו נעזור לך להתחיל בעבודה דרך כתיבת הפוסט הראשון שלך ופרסומו באמצעות WordPress.


התחל עם רעיון

כפי שיגיד לך כל סופר מנוסה, הכתיבה קשה – במיוחד תחילת העבודה. אבל אל תיבהל! כל מה שנדרש כדי להתחיל זה רעיון. אם יש לך כבר רעיון, או אפילו כמה, זה נהדר! אם לא, החלק הזה יעזור לך להתחיל לעשות סיעור מוחות רעיונות של דברים לכתוב עליהם (ואולי לעודד אנשים נוספים מכם עם רעיונות).

ראשית, עליכם לענות על כמה שאלות. מה מטרת הבלוג שלך? האם זה נועד להיות על הכל והכל, או שזה רק ממלא נישה מסוימת בבלוגוספרה? זיהוי היעדים שלך לבלוג יעזור לך להמציא רעיונות לפרסום.

חלק מהמצאת רעיונות לפרסום הוא סיבה לפרסום. מדוע אתה כותב את הפוסט? מה אתה מתכוון לעשות פוסט זה, אם בכלל? הסיבה יכולה להיות פשוטה כמו “אני מפרסם רק בגלל שאני יכול”, אבל הנה כמה שאלות נוספות שיכולות לגרום לך לחשוב (שאגב, יכול גם להתייחס למטרה של הבלוג ולא רק לפוסט) :

 • האם אתה כותב הדרכות?
 • שיתוף מתכונים?
 • ליידע את ההמונים על סיבה או נושא חשוב?
 • שתף את מחשבותיך ודעותיך?
 • מתן מומחיות?
 • עדכון חברים ובני משפחה על חייך?

לא משנה מה תחליט לכתוב, הדבר החשוב הוא שאתה כותב על מה שאתה רוצה או על מה שאכפת לך. כתיבה לבלוג שלך אינה זהה לכתיבה להשכרה – אתה יכול לבחור את הנושאים שלך מבלי שתצטרך לאשר אותם או להיבדק על ידי מישהו. אולי מדובר בטרוף סביב נושא שנוי במחלוקת. אולי זו עצה או הדרכה שאתה רוצה שמישהו נתן לך. אולי מאוד נהנית מממה, או מתכון, או ספר, או סרט. אולי אתה פשוט כותב מחדש פוסט שמישהו אחר כתב שאתה אוהב. אתה מוגבל רק על ידי מה שאתה יכול להמציא.

כותב את הפוסט שלך

כתיבת פוסט הבלוג שלך

אין באמת דרך נכונה או לא נכונה לכתוב פוסט בבלוג, אבל יש תהליך בסיסי שרוב הכותבים מבצעים: סיעור מוחות. מתווה. טיוטה. לחדש. הגהה. פרסם.

לאחר שרשמת כמה רעיונות ובחרת נושא, זה יכול להיות מועיל לתכנן מה אתה רוצה לכתוב. א מתווה משמש כמדריך לדברים שהפרסום שלך יגיד. אבל לא כל פוסט ידרוש מתווה, אז אל תרגיש שאתה צריך להיות כזה בכל פעם.

מה אם, מתאר או לא, אתה פשוט לא יודע מה לומר? זה בסדר. רק תכתוב. הפעולה של הורדת מילים על הדף תגרום ליותר מילים לזרום, ולפני שאתה יודע את זה תכתבי מספר פסקאות, אולי אפילו כמה עמודים. לא משנה אם מה שכתבת מספיק או יותר מדי או טוב או אפילו לפרסום – זה רק הראשון טיוטה. (ניתן, לפעמים אתה יכול להשיג את זה ממש מהדרך הראשונה – אבל אל תצפה!)

השלב הבא הוא עדכון. כמו במתווה, זה לא צעד שעליך לעשות בכל פעם; אתה יכול לבחור לפרסם את הטיוטה הראשונה שלך כפי שהיא. אך תלוי מיהם הקוראים שלכם ועד כמה אתם מציגים את עצמכם באופן מקצועי, יתכן שזה יעיל לבצע לפחות עדכון אחד. אתה יכול להסתכל על מה שכתבת, להחליט מה חשוב ולשנות מה לא נכון או לא הגיוני.

הגהה חשוב. תיקון אוטומטי עושה הרבה עבורכם באיות חכם, אך הוא לא יכול לבדוק את ההקשר של המילים שאתם מקלידים. אז רק זכרו לעשות הגהה קטנה כדי לוודא שהשתמשתם באנגלית טובה ושאין לכם קלד-תמונות. אם אתה רוצה שמישהו יבדוק עבורך את ההודעה שלך לפני שאתה כותב, תפוס חבר או קולגה שאתה סומך עליו.

אופטימיזציה למנועי חיפוש של וורדפרס

מכיוון שהבלוג שלך באינטרנט, חשוב לזכור SEO כשאתה כותב את הפוסט שלך. יש הרבה טונות ללמוד על קידום אתרים (ישנם בלוגים שלמים המוקדשים לזה, כמו יוסט ו מוז), ואנחנו לא נוכל לכסות את כל מה שקשור ל- SEO של וורדפרס בפוסט זה. אבל אחת מנקודות ה- SEO החשובות ביותר שיש לזכור בעת כתיבת הפוסט היא מילות מפתח.

מילות מפתח הן המוקד של הפוסט שלך, ואתה בטח הולך להשתמש באותן מילות מפתח שוב ושוב כשאתה כותב פוסטים נוספים לבלוג שלך. מנועי חיפוש (כמו גוגל או בינג) יבחינו כשמוסיפים תוכן באופן קבוע וכאשר אותן מילים או ביטויים קצרים ממשיכים לצוץ. זה יעזור לך לדרג תוצאות חיפוש עבור מונחים אלו, וכך יקל על הקוראים החדשים למצוא אותך. כדי לעזור עם פרסום SEO שלך, אתה יכול גם לשקול תוסף חינם כמו יוסט SEO או הכל בקידום אתרים שמוסיף אפשרויות SEO ממש בדף הפוסט שלך.

כעת יש לך את היסודות כיצד לכתוב פוסט בבלוג. אם אתה עדיין רוצה או זקוק לעזרה בכתיבה, ישנם כאלה הרבה משאבים אחרים זמינים. אבל לעת עתה נעבור לפרסום הפוסט שלך.

יצירת פוסט בוורדפרס

כעת, ישנן כמה דרכים בהן ניתן להעלות את הטיוטה שלך ל- WordPress. הראשון, והקל ביותר, הוא לכתוב את זה נכון בוורדפרס. פשוט התחבר לאתר שלך והוסף פוסט חדש, שתוכל לבצע אחת משלוש דרכים:

 1. לחץ על סמל סימן הפלוס בכותרת.
 2. מלוח המחוונים של מנהל ה- WP, עבור אל הודעות בתפריט סרגל הצד ולחץ הוסף חדש.
 3. גם ממרכז השליטה של ​​הניהול של WP, השתמש בווידג’ט Quick Draft.

שלוש דרכים להוסיף פוסט וורדפרס

לאיזו אפשרות שתעבור איתה, לחץ לתיבת עורך הטקסט והתחל להקליד. אם אינך מפרסם אותו מייד – לדוגמה, אם אתה צריך להפסיק באמצע הכתיבה, או שאתה רוצה לשנות אותו מאוחר יותר – לחץ על שמור טיוטה כפתור. זה יחסוך את הטיוטה שלך כך שתוכל לחזור אליו מאוחר יותר, גם אם אתה יוצא.

ואל תשכח לבצע אופטימיזציה לקידום אתרים בכותרת שלך. נסה לבחור משהו קליט שאנשים ירצו ללחוץ עליו. עליכם להוסיף גם מילות מפתח בכדי שתקווה להופיע בתוצאות החיפוש.

שמור טיוטה

הדרך השנייה להוסיף את הטיוטה שלך לוורדפרס היא לכתוב את הפוסט שלך בתוכנית לעיבוד תמלילים ולהעתיק ולהדביק אותו בעורך הטקסט בוורדפרס. זה יכול להיות מסובך מכיוון שלעיתים העיצוב ישתנה או יגרום לבעיות בעת ההעתקה והדבקה, כך שאם ברצונך לעבור מסלול זה אנו ממליצים להשתמש בעורך בסיסי כמו Notepad או TextEdit.

נקה את עיצוב הפוסטים

אם אתה באמת רוצה להשתמש ב- Word או בעמודים, פשוט דאג להדביק את התוכן שלך בכרטיסייה “טקסט” בעת יצירת הפוסט של WordPress. אם שכחת, והדבק את התוכן שלך בכרטיסייה “חזותית” אתה יכול להשתמש בלחצן “ברור עיצוב” כדי להסיר פורמטים של טקסט (מודגש, נטוי, קו חוצה) – אך עדיין עליך ללחוץ על לשונית הטקסט כדי לחפש כל טווח ותגים.

עיצוב הפוסט שלך

לאחר שיצרת את התוכן שלך, אתה יכול לשפר אותו על ידי הוספת עיצוב. בוורדפרס יש המון אפשרויות נהדרות המובנות בעורך הפוסטים כדי לעזור להפוך את התוכן שלך לקריא יותר, הן עבור קוראים אנושיים בפועל והן עבור בוטים של מנועי חיפוש. כדי לראות את כולם, לחץ על “החלפת סרגל הכלים” כדי לפתוח את כיור המטבח.

עיצוב בלוג כיור המטבח

הבסיס

כמה אפשרויות חשובות שאתה עשוי להשתמש בהן צריכות להיות ברורות מסמלי הכפתור. כולם צריכים להיות מוכרים, רשימות מודגשות, נטוי, קו תחתון, תבליטים וסדרים. אלה הם כלים חשובים שיעזרו להגדיל את קריאות של פוסטים בבלוג שלך, וכדי להדגיש את מילות המפתח שלך למנועי חיפוש.

עיצוב פוסט בלוג

הוספת קישורים לפוסטים

בעת יצירת הפוסט שלך, אולי תרצה להוסיף קישורים לתוכן קשור. זה נהדר! מתנתק הופך את התוכן שלך ליותר חשוב לקוראים שלך, ובנוסף, מנועי חיפוש אוהבים אותו כשאתה מקשר למקורות מכובדים. פשוט סמן את הטקסט שאליו ברצונך להוסיף קישור (נקרא טקסט העוגן) ולחץ על לחצן הכניסה / עריכה. וודא שכאשר אתה מכניס את הקישורים שלך כדי לסמן את התיבה לפתיחת הקישור שלך בחלון או בכרטיסייה חדשה, כך הקוראים שלך יישארו באתר שלך.

עיצוב קישורים לבלוג

טיפ נוסף לקישור הוא להוסיף תכונה של כותרת בצד “טקסט” בעורך (ואם אתה לא רוצה לעשות זאת, או לא יודע איך, יצרנו תוסף פשוט שיוסיף אוטומטית תכונות כותרת בשבילך). כותרות קישורים חשובות מאחר שהם מאפשרים לקוראים לדעת לאן אתה שולח אותם, כמו גם עבור קידום אתרים, מכיוון שאתה יכול להוסיף תיאור טוב יותר (עם מילות מפתח) לקישור שלך, לעומת הסתמכות על טקסט העוגן.

הוספת כותרות וכותרות משנה

עליך להוסיף כותרות כמעט לכל פוסט שאתה כותב. אלה עשויים להיות אפילו אותן כותרות בהן השתמשת בעת שתיאר במקור את הפוסט שלך. כותרות עוזרות לקוראים לנווט בתוכן שלך ולעקוב אחר שטף המחשבות שלך. עבור SEO, שלך מבנה כותרת אומר למנועי חיפוש איזה תוכן הוא החשוב ביותר (אז אל תשכח את מילות המפתח האלה).

עיצוב כותרות של פוסט בלוג

פשוט לחץ על התיבה הנפתחת כדי לבחור את הכותרות שלך. בדרך כלל כותרת הפוסט בבלוג שלך תהיה כותרת 1 (המשתמשת בתג העיצוב H1), כלומר היא הביטוי החשוב ביותר בדף. לאחר מכן עליך להשתמש בכותרות H2 עבור קטעי התוכן העיקריים שלך, ואחריה כותרות משנה H3 להלן. אתה יכול להמשיך (H4, H5, H6) אבל אם אתה לא מתמודד עם תוכן מאוד מפורט, זה בדרך כלל מוגזם, ואחרי כותרות ה- H3 שלך אתה יכול פשוט להשתמש בטקסט מודגש.

פרסום הפוסט שלך

וורדפרס כוללת כמה אפשרויות כשאתה מתכונן לפרסם את הפוסט שלך. אתה יכול לבחור אם ברצונך שהפוסט שלך יהיה מוגן בפומבי או מוגן באמצעות סיסמה, והאם ברצונך לפרסם אותו מייד או לתזמן אותו להתפרסם אוטומטית בתאריך ובשעה עתידיים. יש גם כפתור לתצוגה מקדימה של הפוסט שלך, כך שתוכל לראות איך הוא ייראה בשידור חי.

לפרסם

קטגוריות ותגים של וורדפרס

יש לך גם אפשרות להוסיף קטגוריות ותגים לפוסט שלך, אותם אנו ממליצים לעשות לפני שתפרסם. הקטגוריות רחבות יותר וצריכות להיות הנושאים הכלליים שהבלוג שלך מכסה. לדוגמה, כאן ב- WPExplorer קטגוריות הבלוג שלנו כוללות ערכות נושא של WordPress, טיפים, ביקורות, בגידות וכמה אחרות. התגים הם יותר ספציפיים, וצריכים להיות מאוד ממוקדים. אם יתווספו תגים לפוסט זה הם עשויים לבלוג, לכתוב, למתחילים, SEO בבלוג או משהו דומה.

כפי שאתה יכול לראות, קטגוריות ותגים חשובים מאוד עבור קידום אתרים באתר שלך, וברגע שיש לך מספר פוסטים עליך להוסיף קטגוריה אחת או יותר תגיות לכל אחת מהן. יעזור לשמור עליהם מסודרים להתייחסות עתידית, ולעזור לקוראים בזמן שהם גולשים בפוסטים שלך.

קטגוריות_תגים

תמונות וורדפרס

האפשרות האחרונה שתרצה להוסיף היא תמונה מוצגת. אתה יכול להכניס כל מיני מדיות לפוסט הוורדפרס שלך, אך התמונה המוצגת נבחרת באמצעות האפשרות מימין לתוכן שלך.

תמונה מוצגת של WordPress

תמונות מוצגות הן כלי נהדר מכיוון שהן יופיעו בתוצאות חיפוש תמונות. כשאתה מעלה תמונה חדשה, זכור לתת לתמונה שלך כותרת טובה וטקסט alt המוכן לקידום אתרים. כותרת התמונה מיועדת יותר לנגישות, והיא תשמש את קוראי המסכים בעוד הטקסט alt הוא מה שמנועי החיפוש יראו.

הוספת תמונות מוצגות של WordPress

כשכל האפשרויות הללו מוגדרות, סוף סוף אתה מוכן לפרסם את הפוסט שלך! פשוט לחץ על פרסם וסיימת. לחץ על הכפתור כדי להעביר את הפוסט שלך לחיות, בו אנשים ומנועי חיפוש יכולים למצוא אותו!

צריך לעשות שינוי?

אם אי פעם תרגיש צורך לחזור ולשנות משהו, או אם אתה מבין שטעית, אתה יכול לחזור לערוך פוסטים שפורסמו בכל עת. אתה יכול לעשות זאת מהווידג’ט “הדברים שלך” בלוח המחוונים שלך, או מהמסך “כל ההודעות”.

סיכום

כתיבת פוסט הבלוג הראשון שלך יכולה להיות מפחידה, אבל זה לא חייב להיות! עקוב אחר הטיפים במאמר זה כיצד לכתוב ולפרסם פוסט בבלוג בוורדפרס, ובקרוב תבלוג כמו מקצוען. איך זה היה לכתוב את הפוסט הראשון שלך? איך הרגשת כשלחצת על ‘פרסם’? שתף את הסיפורים שלך בתגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map