כיצד לגבות את אתר וורדפרס שלך (באופן ידני או באמצעות תוספים)

כיצד לגבות וורדפרס

איבדתם אי פעם את אתר הוורדפרס שלכם? או שזה עתה איבדתם את אתר הוורדפרס שלכם? אולי נפלת קורבן להאקר זדוני. אולי האתר שלך פשוט נשבר לאחר התקנת תוסף, נושא או תוסף לקויים. אולי האירוח שלך נכשל – הכלב הרע אכל את השרת. זה מפחיד, נכון? לא, לא הכלב; לאבד את האתר שלך. ואתה יכול להשתגע * אם אתה לא יודע מה לעשות כדי להחזיר את אתר הוורדפרס האהוב שלך לתפארתו הקודמת.


ובכן, נחשו מה: אינכם צריכים להזיע קצת עם פיתרון גיבוי אמין במקום. כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על כפתור השחזור, ויולה! – אתה מגבה ורץ. רואה מה עשיתי שם?

בפוסט זה לומדים שגיבוי אתר וורדפרס שלך קל ביותר. אתה לומד ליצור גיבויים מלאים של העסק שלך מבוסס וורדפרס, כך שתוכל לנוח בקלות, במיוחד כאשר הרע מתרחש. הוציא עט וקצת נייר והיה מוכן להחזיק גיבויים של וורדפרס כמו בוס. מוכנים? נהדר, בואו נגיע לכדור להתגלגל.

מדוע עליכם לשמור על גיבויים באתר וורדפרס שלכם

לפני שנגיע לפרטים העסיסיים, הייתי מבולבל לגבי עסק הגיבוי הזה לא מזמן. לא היה לי מושג במה בכלל מדובר בגיבוי של אתר. לעזאזל, לא היה לי שום מושג כיצד ליצור גיבויים מלאים לאתר וורדפרס שלי עד שהנסיבות אילצו את ידי. הייתי צריך ללמוד אחרי שנפרצתי, ולמדתי שעשיתי.

כמתחתן, אתה מבולבל כמו שהייתי. אז הנה כמה שאלות ותשובות מהירות.

מה זה גיבוי?

התשובה די פשוטה. גיבוי הוא פשוט עותק של האתר שלך שאתה יכול להתקין מחדש (לשחזר) אם משהו ישתבש. זהו אמצעי זהיר, אמצעי זהירות, שחוסך לך המון מתח בלתי מוגזם. זה כמו פוליסת ביטוח המגנה על כל המאמץ, הזמן והכסף שהשקעת באתר וורדפרס שלך.

מה כולל גיבוי?

כעת, בכדי לתת לכם תמונה ברורה יותר, אתעמק יותר במה שמהווה גיבוי מלא של וורדפרס. אתר הוורדפרס שלך מורכב משני רכיבים, הראשון הוא קבצי אתר כלומר קבצי נושא / תוסף, סקריפטים, מדיה וכו ‘המרכיבים את מבנה האתר שלך ומספקים פונקציונליות. ואז יש לנו א מסד נתונים MySQL המאחסן את פוסטים, הערות ואפשרויות שהגדרת באזור הניהול של WordPress שלך.

מדוע עלי לגבות את האתר שלי?

רוב מארחי האינטרנט הזולים ידברו על הצעת גיבויים, אך כל מה שהם עושים זה לגבות את מסד הנתונים MySQL בלבד, אם הם מגבים משהו. הם לא מגבים את הקבצים שלך, מה שאומר שאתה לא יכול לשחזר שינויים שאתה מבצע לנושא שלך, למשל, אם הוא פגום. זו גם הטרחה שמבקשת עותק של אתר האינטרנט שלך מהגיבויים שלהם, כך שהכי פשוט יהיה לגבות את האתר שלך בעצמך. אתה יודע, רק כדי להבטיח שהכל יהיה בטוח.

הגיבוי המלא שאנו עוזרים לך לבנות כאן ידאג לקבצים שלך כמו גם למסד הנתונים שלך. המשמעות היא שאם תאבד את האתר שלך, אתה רק צריך להתקין מחדש את הגיבוי והעבודה שלך מסתיימת. זה דרך אגב, בואו ליצור גיבויים מלאים לאתר וורדפרס שלכם.

שיטה 1: גיבוי וורדפרס דרך האירוח שלך

גיבויים מנוהלים על ידי ספק אירוח

האפשרות הראשונה שלך היא פשוט לבחור חברת אירוח שמשלימה גיבויים מלאים ויומיומיים של אתר הוורדפרס שלך. לדוגמא, אירוח וורדפרס מנוהל על ידי WP Engine מציע גיבויים אוטומטיים יומיים של כל קבצי הוורדפרס העיקריים, הנושאים והתוספים והמסד הנתונים שלך (כולל כל המדיה שלך). בנוסף אתה יכול ליזום גיבויים משלך בכל נקודה (כמו לפני עדכון וורדפרס גדול, או בעת שינוי ערכות נושא).

אם ברצונך לקחת את הגיבויים המנוהלים על ידי ספק האירוח לשלב הבא, היכנס מעת לעת והורד עותק קובץ zip משלך כדי לשמור על הכונן הקשיח שלך. אתה אף פעם לא יכול להיות בטוח מדי.

שיטה 2: גיבוי וורדפרס באופן ידני

ספריית הוורדפרס שלך מכילה תיקיות משנה, למשל wp-content, wp- כולל וכו ‘וקבצים, למשל wp-config.php, קבצי נושא ותוספים וכו ‘הנדרשים על ידי אתר WordPress שלך. תיקיית תוכן ה- wp מכילה את כל העיצובים, התוספים, המטמון וההעלאות שלך, בין היתר. אינך יכול להרשות לעצמך לאבד נתונים אלה. מנהל ה- wp נושא את כל הקבצים הנדרשים באזור הניהול של WordPress שלך, כך שאינך יכול להרשות לעצמך לאבד זאת. התיקיה הכוללת wp כוללת קבצי ליבה של וורדפרס. זו התיקיה בה מתגורר כל קוד הוורדפרס העיקרי. אתה בהחלט לא רוצה לאבד את הקוד הזה.

שלב 1: גיבוי ידני של קבצי הוורדפרס שלך

כדי ליצור עותק של קבצי הוורדפרס שלך, אתה רק צריך להוריד את כל ספריית הוורדפרס שלך. איך? אתה יכול להתחבר לשרת שלך דרך cPanel או באמצעות א SFTP תכנית.

גיבוי באמצעות cPanel

זה כל כך קל שאתה יכול לעשות את זה בזמן שלוקח לחלוט ספל קפה. הנה הנוהל:

 • התחבר למארח האינטרנט שלך ונווט אל cPanel. עבור מרבית מארחי האינטרנט, ה- cPanel הוא בדרך כלל העמוד הראשון בו אתה נתקל בעת הכניסה
 • נווט אל מנהל הקבצים אשר אמור להוביל אותך אל שלך public_html או בית ספרייה
 • מכאן, פשוט אתר את ספריית הוורדפרס שלך. זו התיקיה שברצונך לגבות
 • לרוע המזל, אינך יכול להוריד את תיקיית WordPress במנהל הקבצים מבלי לדחוס אותה תחילה. עם זאת, אל תדאג, דחיסת תיקיה לא צריכה להיות מאתגרת
 • לחץ על מדריך הוורדפרס שלך ובחר דחוס מסרגל התפריטים. לחלופין, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התיקיה ובחר דחוס מתפריט האפשרויות הנפתח שמופיע
 • בחר את סוג הדחיסה, למשל ZIP, טאר, GZIP וכו ‘מתיבת הדו-שיח שנפתחת. אני תמיד הולך עם ארכיון ZIP
 • ואז פשוט פגע ב- דחיסת קבצים לחכות ולחכות לתהליך שיצא. השרת שלך ישמור את תיקיית הוורדפרס הדחוס שלך
 • לחץ על הארכיון שיצרת זה עתה ובחר הורד מהתפריט. לחלופין, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הארכיון ובחר הורד.
 • בחר מיקום מאובטח בדיסק הקשיח ושמור את הגיבוי שלך
 • וזה הכל!

טיפ: העלה את הגיבוי לחשבון Dropbox שלך, ל- Google Drive, צרוב אותו ל- DVD / CD, שלח אותו בדוא”ל וכו ‘- רק וודא שיש לך כמה עותקים כדי להבטיח שלא תאבד את האתר שלך אם אחד הגיבויים ימות.

אם מארח האינטרנט שלך משתמש בלוח בקרה אחר, למשל vDeck, Plesk וכו ‘, אתה רק צריך לאתר את מנהל הקבצים שלך ופשוט לעקוב אחר התהליך, כלומר. אתר את מנהל הקבצים> אתר את ספריית הוורדפרס שלך> דחוס> הורד. יש לחזור באופן קבוע.

גיבוי באמצעות SFTP

אנו ממליצים להשתמש במנהל קבצים פופולרי כגון FileZilla או להעביר מכיוון שהם קלים ונוחים לשימוש. ראשית תצטרך להתקין את היישום במחשב שלך ולאחזר את פרטי הכניסה שלך ל- SFTP מחשבון האירוח שלך.

כניסה ל- SFTP עם העברה

בשלב הבא היכנס למנהל הקבצים לבחירתך (אנו משתמשים ב- Transmit בדוגמה זו) והזן את הפרטים של האתר שלך כולל כינוי, כתובת האתר שלך, שם המשתמש והסיסמה הייחודיים שלך ב- SFTP, ושנה את מספר היציאה ל- 2222.

SFTP העתק והורד קבצים

לאחר שתתחבר, עליך לראות את כל קבצי הוורדפרס שלך. פשוט בחר את כל הקבצים שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר באפשרות “הורד פריטים שנבחרו.” לאחר ההורדה, וודא שהקבצים רוכזים ונותנים לקובץ שם בלתי נשכח כמו התאריך של היום.

שלב 2: גבה את מסד הנתונים של וורדפרס באופן ידני

עכשיו כשיש לנו עותק טרי של קבצי הוורדפרס שלך, בואו ונגבה את בסיס הנתונים שלך בוורדפרס, כך שנוכל לקבל גיבוי מלא שיימצא שימושי באותו יום גשום פתגם. זה גם כל כך קל שתגבה את האתר שלך בכל פעם בלי לשבור זיעה.

פשוט נווט אל לוח האירוח שלך ואתר phpMyAdmin. זה למשתמשי משתמשי cPanel שהוא ימצא תחת כלי מסד נתונים:

כיצד לגבות-את-wordpress-site-select-phpMyAdmin

עם זאת, בהתאם לאירוח שלכם הוא עשוי להיות ממוקם במקום אחר. לדוגמה, משתמשי WP Engine יכולים לאתר את phpMyAdmin שלהם מלוח המחוונים הראשי של המשתמש על ידי לחיצה על סמל השברון שלצד ההתקנה (ים) שלך:

גישה למנועי WP phpMyAdmin

לאחר כניסה ל- phpMyAdmin אתה אמור לראות פאנל ניהול ראשי:

דף ראשי של phpMyAdmin

בחר את מאגרי מידע בכרטיסייה לרשימת מסדי הנתונים שלך. אם התקנת את אתר וורדפרס שלך באמצעות פלטפורמות של צד שלישי כמו Softaculous או Mojo Marketplace, יתכן שאין לך מושג עם מאגר הנתונים לעבוד איתו. מה לעשות?

ממנהל הקבצים שלך, נווט אל ספריית הוורדפרס שלך ואתר את קובץ wp-config.php. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ ובחר תצוגה. בחלון שנפתח ברצונך לאתר שורה זו:

הגדירו ('DB_NAME', 'שם בסיס נתונים');

שם בסיס הנתונים שלך הוא הערך הכלול בקבוצה השנייה של מרכאות בודדות, שהוא ‘שם בסיס נתונים’ בדוגמה שלנו למעלה. חמוש במידע זה, אתר את מסד הנתונים שלך ב- phpMyAdmin. לחץ על בסיס הנתונים כדי לפתוח אותו. אתה אמור לראות משהו כמו:

דוגמה למסד נתונים של phpMyAdmin

בחר את כל הטבלאות שברצונך לגבות על ידי סימון תיבות הסימון. לחץ על “בדוק הכל” בתחתית כדי לבחור הכל בבת אחת. לאחר שבחרת את הטבלאות, לחץ על ייצוא כרטיסייה. בחר את שיטת הייצוא והגדר את הפורמט ל- SQL:

ייצא את מסד הנתונים phpMyAdmin שלך

הכה ב ללכת , ושמור את מסד הנתונים בתיקיה מאובטחת במחשב האישי. זכור לשמור עותקים באותם מיקומים שבהם שמרת עותקים של קבצי הוורדפרס שלך. זהו, כעת יש לך גיבוי מלא לאתר וורדפרס שלך!

משתמש במערך אחר? אם המארח שלך אינו מספק cPanel, אנא בדוק זאת פוסט גיבוי בוורדפרס בקודקס.

טיפ: צור גיבויים רגילים בהתאם לתדירות הפרסום באתר וורדפרס שלך. אם אתה מפרסם 50+ פוסטים ביום, אתה צריך ליצור גיבויים באופן קבוע יותר מאשר הבחור שמפרסם פעם בחודש. פרט לכך, שקול לבדוק אם מארח האינטרנט שלך מציע פיתרון גיבוי אמין.

ממשיכים הלאה, בואו להפוך אוטומטית גיבויים של וורדפרס באמצעות כמה תוספי גיבוי וורדפרס חמישים. הכל גיבויים ידניים מכיוון שכך אתה בשליטה מלאה. עם זאת, הנה קומץ תוספי וורדפרס מעולים לגיבוי שבהם תוכלו להשתמש כדי להפוך את התהליך לאוטומטי.

שיטה 3: גיבוי וורדפרס באופן אוטומטי עם תוספים

תוספי גיבוי של וורדפרס מוסיפים את מרכיב הקלות ליצירת גיבויים מהימנים לאתר וורדפרס שלכם. כל שעליכם לעשות הוא להתקין את תוסף הגיבוי המועדף עליכם בוורדפרס, להגדיר כמה הגדרות ואתם טובים.

גיבויי פרימיום של VaultPress מאת Automattic

VaultPress עבור WordPress

VaultPress נוצר על ידי Automattic כדי להפוך את הגיבוי לאבטחת האתר שלך קל. VaultPress קח גיבויים אוטומטיים של האתר שלך המאוחסנים באופן מאובטח מחוץ לאתר. ושימוש בהם לשחזור האתר שלך קל כמו כניסה לחשבונך ולחיצה על כפתור.

תכונות אחרות שמציע VaultPress כוללות שכפול והעברת אתרים (עליכם לאהוב את הגיבויים המלאים), סריקת תוכנות זדוניות וירוסים, תיקון קבצים אוטומטי ואפילו הגנה מפני דואר זבל. החל בדיוק 39 דולר לשנה כחלק מ- JetPack Personal, זהו תוסף אבטחה במחיר סביר ששווה להשקיע בו.

גיבוי תוסף וורדפרס פרימיום

תוסף גיבוי וורדפרס באדי

מידע והורדה צפה בהדגמה

התוסף הגיבוי השני בוורדפרס הפרמיום השני ברשימה שלנו כיום הוא BackupBuddy מאת iThemes. אתה יכול להשתמש בתוסף כדי ליצור גיבוי מסד נתונים וקבצים מלא, ו / או להעביר את האתר שלך לשרת אחר בקלות.

אתה יכול לגבות את האתר שלך לדיסק הקשיח שלך ולמגוון שירותי אחסון חיצוניים, כולל שירותי אינטרנט של אמזון, Rackspace, דואר אלקטרוני, FTP, Dropbox ו- BackupBuddy Stash, בין היתר..

קבע גיבויים של וורדפרס באמצעות BackupBuddy כשאתה בדרכים ונהנה משירות גיבוי שלא היה. התמחור מתחיל בשעה 80 דולר לשנה לקבלת רישיון אתר יחיד, אם כי iThemes מציעה גם חבילת זהב לכל החיים בתשלום חד פעמי של 297 $ המציעים שימוש בלתי מוגבל בתוסף, מה שהופך אותו למתאים נהדר לעסקים.

מעתק תוסף וורדפרס בחינם

מעתק תוסף וורדפרס בחינם

עם למעלה ממיליון התקנות פעילות, ה- Duplicator הוא יותר מתוסף הגיבוי הטיפוסי שלך. בראש ובראשונה, מעתק מסייע לך לשבט או להעביר את האתר שלך למיקום אחר בקלות. תכונה עיקרית זו הופכת אותו לפיתרון גיבוי חזק.

למרות שהוא לא יאפשר לך לתזמן גיבויים, הוא זורק את מסד הנתונים שלך אוטומטית לקובץ SQL ושומר אותו בארכיון ZIP יחד עם קבצי WordPress שלך. ואז הוא יוצר קובץ PHP מיוחד המאפשר להתקין מחדש את הגיבוי בקלות. פשוט העלו לשרת את ארכיון ה- ZIP וקובץ ה- PHP והשאר עבודה קלה. רוצה יותר? Checkout Duplicator Pro שמוסיף תכונות נוספות כולל גיבויים מתוזמנים, קישור לאחסון ענן, התראות בדוא”ל, תמיכה בפרו ועוד.

תוסף וורדפרס בחינם

תוסף וורדפרס בחינם

BackWPup הוא תוסף גיבוי פופולרי של וורדפרס שעוזר לך ליצור גיבויים מלאים לאתר וורדפרס שלך, ולשמור אותו במיקום חיצוני כמו Dropbox, Amazon S3, FTP, RackSpace Cloud ורבים נוספים.

אתה יכול לתזמן גיבויים מלאים כלומר כל אתר וורדפרס שלך, קבצים וכל זה, יהיו בטוחים תמיד. בהמשך תוכלו לבדוק / ​​לתקן ולבצע אופטימיזציה של מסד הנתונים שלכם, ואם אתם זקוקים ליותר מיץ, תוכלו ללכת על גרסת הפרו.

גיבוי ושחזור תוסף וורדפרס בחינם

תוסף גיבוי וורדפרס של UpdraftPlus

אחד התוספים הגדולים ביותר בגיבוי וורדפרס, UpdraftPlus מוסיף כיף וקלות לגיבוי אתר וורדפרס שלך. עם מספר פיצ’רים מתוקים הכוללים גיבויים לאמזון S3, גוגל דרייב, FTP, Dropbox, דואר אלקטרוני ואפשרויות אחסון אחרות, שחזור מהיר, תזמון, מעתק של אתרים, יכולת לפצל אתרים גדולים לארכיונים מרובים, והרבה מעבר לכך, אתה יכול ‘ אל תשתבש עם UpdraftPlus (והמפתחים מציעים גם גרסת מקצוענים שאורזת אגרוף לא קטן אם אתם מחפשים תכונות נוספות).

משאבים קשורים

מחפש ללמוד עוד על גיבוי אתר וורדפרס שלך? מצאנו את התוספות האלה להנאתך:

 • גיבוי וורדפרס לענן באמצעות BackWPup
 • 10 סיפורי גיבוי בוורדפרס שעלולים להרוג את האתר שלך
 • תוספי הגיבוי הטובים ביותר עבור אתרי וורדפרס
 • תוסף גיבוי וורדפרס באדי
 • כיצד לבדוק גיבויים לאתר וורדפרס

בסופו של יום, קבלת פיתרון גיבוי אמין במקום זה הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות עבור העסק שלך מבוסס WordPress. כל דבר יכול לקרות בכל עת, אך כאשר גיבויים במקום, תוכלו להימנע מלחץ לא רצוי. פשוט לחץ על שחזור ותחזור לעסק.

כיסינו את השיטות שלנו, אבל איך מגבים את אתר הוורדפרס שלכם? איזה תוסף או שירות גיבוי WordPress המועדפים עליך? אנא שתפו אותנו בתגובות. נתראה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me