כיצד לייעל את אתר וורדפרס שלך ולשפר את חוויית המשתמש

כיצד לייעל את אתר וורדפרס שלך ולשפר את חוויית המשתמש

אין דבר יותר מעצבן מאשר להסתכל ראשונה באתר חדש, ואז להיאבק בכדי להגיע לאן שאתה בעצם רוצה להגיע. כדי למצוא את התוכן שחיפשת בפועל. אמנם, למרבה המזל, ימי העמודים עטופי מילות המפתח, עמוסי מילות המפתח, חסרי עזרה מסיביים שנועדו להרוויח כסף מ- AdSense כבר לא צצים בתוצאות החיפוש לעתים קרובות כמו שפעם …


אתרים רבים, במיוחד ישנים עם אלפי עמודים של תוכן, יכולים להיות קשים מספיק כדי לנווט אפילו עם כל המבנה והפונקציונליות הנכונים במקום. כאשר הוא אינו שם, לרוב קל יותר לפגוע במרחב האחורי ולחזור לשאול את גוגל מה אתה רוצה לדעת, במקום להישאר באתר. במאמר זה, אנו מכסים כיצד ניתן לייעל את אתר וורדפרס שלך בכדי להימנע מבעיות כאלה, ולשפר משמעותית את חוויית המשתמש שלך.

השתמש בקטגוריות בצורה נכונה

זה יכול להיות מפתה לנסות להיות מקוריים, להשתמש בקטגוריות פאנקיות שרק “מבפנים” מקבלים, או פשוט לתת לקטגוריות לשכב לצד הדרך כשאתה מתמקד ביצירת תוכן, אבל קטגוריות מדויקות מאפשרות גלישה נעימה הרבה יותר הן הפעם הראשונה והן מבקרים חוזרים.

אם הקטגוריה כללית מדי, או שהיא פשוט מציינת את סוג התוכן, אין דרך אמיתית למבקרים למצוא יותר מאותו הדבר אם הם אהבו את פיסת התוכן הראשונה שלך … למעט אולי תוספי “פוסטים קשורים” שאינם אמינים לעתים קרובות..

יצירת ידנית והוספת פוסטים לקטגוריות לאחר מעשה יכולה להיראות כמו משימה מפחידה, אך בסופו של דבר היא מסייעת לייעל את האתר שלך ולשפר את חווית המשתמש הכללית. אם תסתכל בקטגוריות שלנו כאן ב- WP Explorer, אתה יכול לראות שאנחנו מחלקים בבירור את הפוסטים שלנו לקטגוריות שמתאימות לנושא הנושא בפועל, מה שמקל מאוד לקרוא יותר על נושא מסוים שאתה מעוניין בו..

יישום ניווט ברור

יישום ניווט ברור

כאשר האתר שלך מתחיל לצמוח והתחלת להציע לא רק שירותים מרובים, אלא גם יש קהילה, חשוב שיהיה ניווט ברור. בלוגרים רבים בוחרים לדף “התחל כאן” שמכיר את הקורא בפעם הראשונה במה הם עוסקים בכמה מהפוסטים הטובים ביותר שלהם בנושא נתון. זה יכול לעבוד עבור נושאים מסוימים, אבל באחרים יש יותר מדי נושאי משנה בכדי שהוא באמת יהיה אפקטיבי. אם זה המקרה בנושא אתר האינטרנט שלך, אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות הוא להגדיר ניווט המאפשר למשתמש גישה מהירה לכל אחת מקטגוריות המשנה האלה של תוכן.

אחת הדרכים הקלות ביותר להגדרת זה, היא לקטלג היטב, פשוט להוסיף תפריט שמציג את הקטגוריות, או להוסיף את הקטגוריות לסרגל הצד בדפים במידת הרלוונטיות. שוב, אם אתה רוצה לראות דוגמא לכך, אתה צריך להסתכל לא רחוק יותר מאתר זה. משמאל אתה צריך לראות את הקטגוריות שלנו כאן ב- WP Explorer, וקשה להתווכח עם רמת הבהירות הזו. בסופו של דבר בטוח, המשתמשים שלך כנראה עשויים להשתמש בגוגל כדי לחפש תוכן ספציפי באתר שלך, אך סביר להניח שלא, הם ימצאו תוצאות גם למתחרים שלך, מה שיוביל לדליפה של מנויים ולקוחות פוטנציאליים..

יש להבחין בבירור בין חלקי תוכן שונים

בין אם זה נעשה על ידי שינוי צבעי רקע לאזור ספציפי אחד, שימוש אדיר במרחב הלבן, שימוש בגבולות גלויים היטב או שימוש ברור בכותרות המשנה של כותרות, חשוב שיהיה קל לדעת את התוכן העיקרי מלבד, למשל, את סרגל הצד. אם הכל יטשטש יחד, חוויית הקריאה תכאיב ללא צורך.

אם הנושא שלך סובל מסוג ‘שילוב בסרגל הצד’ לתסמונת התוכן העיקרי, ואין לו אפשרויות לשנות את צבעי סרגל הצד, אל תדאג. זה לא דבר קשה מדי לתקן, ואם אינך מוכן ללכלך את עצמך, כל מעצב / מפתח ששווה את גריז המקלדת שלו צריך להיות מסוגל לבצע תיקון מהיר תוך מספר שעות או פחות..

אלטרנטיבה אחרת היא להתקין נושא אחר שמטפל בהיבט זה טוב יותר. כמובן שאם באתר שלך יש קהל גדול, או שהוא המקור העיקרי להכנסות שלך, עליך לבדוק תמיד שינויי נושא / נושא בגירסה מקומית של אתר הוורדפרס שלך לפני שתיישם משהו ישירות. קרא עוד כיצד להתקין וורדפרס באופן מקומי בחלונות כאן, (כאן למשתמשי מק).

הסר את כל הקישורים השבורים

הסר קישורים שבורים

זה צריך להיות מובן מאליו, אבל עבור אתרים ישנים יותר, זה יכול להיות קשה לשמור על כל התוכן הישן שלך טרי, וקל לסיים עם כמה קישורים שבורים. למרבה המזל אתה כבר לא צריך לעבור ידנית על כל הדפים שלך כדי לחפש קישורים שבורים. כמו ברוב הדברים האחרים, יש כעת תוסף לזה. למעשה, יש לנו אפילו מדריך כיצד למצוא ולהסיר קישורים שבורים כאן ב- WP Explorer.

השתמש בכרטיסיות

כרטיסיות מיועדות לאירועים שבהם פיסת תוכן אינה ארוכה או חשובה מספיק כדי להצדיק דף אחר, אך התוכן שונה דיו בכדי ליצור לפחות כותרת משנה בכדי לפצל את התוכן הנחוץ. אם אתה מעצב, תוכל למשל להכניס כרטיסיות לסוגים שונים של עיצובים שאתה עושה, כאשר הדף הראשי מציג רק את המיקוד העיקרי שלך..

אם אתה רוצה לקבל מושג כיצד נראות הכרטיסיות בעת היישום, אתה יכול פשוט לגלול למטה כדי לבדוק את מאמר הבסיס של המחבר תחת פוסט זה, העושה שימוש יפה בהן. עשינו אפילו מדריך כיצד תוכלו להשתמש בקלות בתוספים כדי לקבל כרטיסיות באתר וורדפרס שלכם.

שפר את מהירות האתר

שפר את מהירות האתר

קשה לגרום לחווית אתר להרגיש חלקה אם בכל פעם שאתה לוחץ על קישור, אתה צריך לחכות תוך כדי התבוננות בסמל טעינה יותר משנייה או שלוש. מהירות היא דבר שמקבל יותר ויותר כמובן מאליו בגלל ההתמקדות במהירות שיש לאתרים הגדולים יותר, ובלט בגלל איטיות זה בהחלט לא דבר טוב.

אולי שמתם לב שאנחנו מדברים הרבה על מהירות כאן ב- WPExplorer (רק פרסמנו מאמר על כמה תוספים מדהימים כדי להאיץ את אתר וורדפרס שלכם), וזה מכיוון שמהירות הטעינה היא מרכיב חשוב בחוויית המשתמש. זמני טעינה ארוכים יותר הם לרוב גורם גדול כשמדובר בשיעורי יציאה מדף יציאה גבוהה יותר, ונמצא כי הוא מקטין משמעותית את המכירות. נוסף על כל אלה, גוגל הודתה כי מהירות הטעינה ממלאת תפקיד בכל הנוגע לדירוג החיפוש. כעת במקרים מסוימים, ייתכן שהמארח יתגלה כבעיה העיקרית. אבל איפה שזה לא המקרה, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר בקלות יחסית את מהירות האתר שלך.

השתמש ברשת אספקת תוכן (CDN)
אחת הדרכים להאיץ את האתר שלך היא לארח את התוכן הכבד יותר שלך, כמו תמונות, ברשתות צד ג ‘המספקות אותו במהירות רבה יותר למשתמש הקצה. ריכזנו עבורכם רשימה של CDNs בחינם.

השתמש בתוסף מטמון
תוסף מטמון הוא תוסף שנפטר מכמה מבקשות צד השרת על ידי פרסום מה שהוא יכול כדף HTML סטטי. ישנם כמה תוספים שעוברים אפילו מעבר לזה. עיין במדריך שלנו כיצד להתקין ולהגדיר תוסף זיכרון מטמון.

הסר תוספים מיותרים
אם הפעלת הרבה תוספים שאינם משרתים מטרה ממשית בשורה התחתונה שלך, כנראה שזה רעיון טוב להיפטר מרובם. קרא עוד כיצד ומדוע עליך להסיר עודפי תוספי וורדפרס.

בצע אופטימיזציה לתמונות שלך
קל לחתוך כמה פינות עכשיו שוורדפרס משנה גודל תמונות באופן אוטומטי בכדי להתאים לתוכן שלך. במיוחד כשאתה צריך באמת להיאבק כדי למצוא תמונה נהדרת שתעבור עם הפוסט שלך, זה פשוט מדי להתעצל ופשוט להעלות אותה כפי שהיא ולהכניס אותה לפוסט או למאמר שלך. אבל זה יכול למעשה להשפיע באופן משמעותי על מהירות הטעינה של אתר האינטרנט שלך. אחד הצעדים הפשוטים והחשובים ביותר לנקוט הוא לחתוך את התמונות לגודל המתאים ואולי לדחוס אותן באמצעות תבנית קובץ ידידותית יותר לגודל, כמו JPEG. לאחר שתעשו זאת תוכלו להשתמש באחד מהתוספים המיטוביים לתמונות וכבר תוכלו להקדים את רוב אתרי WordPress בכל מה שקשור לתמונות ומהירות הטעינה..

לעטוף

בסופו של דבר, ניתן לשפר את מהירות האתר רק עד כה אם המארח עצמו מתגלה כאיטי מאוד. אם ביצעת אופטימיזציה מלאה לאתר שלך בהתאם למדריך שלנו כיצד להאיץ את האתר שלך, והוא עדיין איטי להחריד, מומלץ לבדוק את תוכנית האירוח שלך, או אפילו לארח אותה לחלוטין. (כאן ב- WPExplorer אנו משתמשים ב- WPEngine, וכפי שאתה בוודאי יכול לדעת בעצמך, אין לנו בעיה עם מהירויות טעינה איטיות כאן.)

קבלת אתר יעיל ומותאם לחלוטין לחוויית משתמש יכולה להיות משימה תובענית, במיוחד עבור המאתגרים יותר מבחינה טכנית. אך יחד עם זאת, זה אפשרי מאוד, והתגמולים הנלווים אליו, הם יותר משווים את המאמץ.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map