cPanel לעומת Plesk למשתמשים בוורדפרס

cPanel ו- Plesk הם שניים מלוחות הבקרה הידועים ביותר כיום. לשניהם מערך תכונות מעולה והם בהחלט מקדימים את השאר. כל אחד מהם מתחרה באותו שוק כש- cPanel זוכה ליתרון קל בגלל הפופולריות שלו. היום אני הולך להשוות cPanel לעומת Plesk זה לצד זה. בסוף המאמר תוכלו לשפוט בצורה הטובה ביותר איזה לוח בקרה הוא הטוב ביותר לניהול המשווק שלכם או אירוח וורדפרס.


cPanel עבור וורדפרס

cPanel חייב להיות לוח הבקרה הפופולרי ביותר עלי אדמות. כמעט כל משתמש שאירח אתר אינטרנט לפחות פעם אחת, מכיר אותו. זה אחד הקלים ביותר לטפל והוא היה שם לנצח. יש בו יותר מ- 70 מיליון אתרים שמתארחים בו והוא נמצא בשימוש ביותר מ- 70 מדינות. למרות שמדובר במספרים מרשימים, זה לא בהכרח הופך את cPanel לפיתרון הטוב ביותר לאירוח וורדפרס. עם זאת, זה נותן לפאנל יתרון מכיוון שכולם יודעים להשתמש בו עד עכשיו.

תמחור

אם ברצונך לארח את אתר האינטרנט שלך באמצעות cPanel, עליך לדעת שמודל התמחור השתנה לאחרונה והוא התקבל בתגובות שליליות בכל רחבי העולם. מודל התמחור הקודם היה מצוין עבור כל מתנע, מנהל ואפילו משתמש מקצוען. זה לא קבע מגבלה על כמות החשבונות שאפשר ליצור, והכל במחיר חלק של 35 דולר. ניתן להשתמש בתוכנית זו בכל ענן, VPS או אפילו שרת ייעודי.

מודל התמחור החדש לעומת זאת מגביל את כמות החשבונות בצורה קשה. ה סולו ו מנהל תכניות אינן מועילות אם אתה מתכוון להשתמש בשרת משלך. אתה פשוט לא יכול. עבור שרתי ענן קטנים הם עשויים להיות שימושיים בהתאם למה שאתה מתכנן לעשות. cPanel מגביל את הסכום לחשבונות ולכל חשבון יכול להיות תחום יחיד. אתה יכול לראות שתוכניות סולו וניהול הן מוגבלות ביותר.

ה מקצוען התוכנית מאפשרת עד 30 חשבונות בלבד ותשרת כל משתמש שרוצה להרחיב את העסק שלו, אך תוכנית Premier היא היכן שהדברים מתחילים ללכת דרומה. ה פרמייר התוכנית עולה 45 $ אך בנוסף לזה יש לך מגבלה של 100 חשבונות. לאחר שתגיע למגבלה זו תצטרך לשלם $ 0.20 עבור כל חשבון חדש. אם אתה מתכנן להשתמש בשרת גדול עם לקוחות אתה עשוי לשלם מחיר גדול עבורו. כל עסק אירוח עם יותר מ -300 חשבונות ישלם כ 85 $ לעומת 35 $.

נוסף על כך, התוכניות הפחות טובות לא יאפשרו לכם לארח את cPanel בשרת ייעודי כך שהמשתמש הרגיל שרק רוצה 20 אתרים בחשבון יחיד בשרת ייעודי משלו יהיה לשלם את המחיר המלא של $ 45 כדי להיות מסוגל להשתמש בזה. בהחלט לא נוהג עסקי טוב.

הבסיס

לשים דגם רישוי מפלצתי חדש, ל- cPanel יש הרבה מה להציע. אני אתחיל עם היסודות.

לוח הבקרה מחולק ללוח הבקרה של המשתמשים WHM ו- cPanel. במאמר זה אני מתכוון להתמקד אך ורק בחלק הלקוח של cPanel, מכיוון שזה החלק בו אתה הכי משתמש. יכולתי לחקור את ה- WHM של הנדנדה ולהשוות אותו לתכנית ה- Plesk במאמר עתידי.

לוח הלקוחות מסודר וניתן להפוך אותו מחושך לאור במהירות תוך זמן קצר. החלקים החשובים ביותר לכל התקנת וורדפרס הם מנהל הקבצים, מנהל ה- MultiPHP ו- PHPMyAdmin בהם תעלו / יצרו את מסד הנתונים..

מנהל קבצים

למרות שמנהל הקבצים עוצב מחדש עם סגנון חדש, הוא נותר מנהל הקבצים הישן והטוב שכולנו באים לאהוב / לשנוא. מנהל הקבצים מאפשר ליצור תיקיות וקבצים, להעביר אותם, לארוז ולפרוק קבצים ולמחוק. הרוב המכריע של הפעולות מתבצעות באמצעות העכבר, אך הוא מקבל מעט קלט במקלדת, כגון מקש המחיקה.

התקנת וורדפרס על cPanel אינה כה פשוטה אם חסר לך מתקין Softaculous שהוא תוסף של צד שלישי שניתן להתקין על cPanel כדי להקל על כאבי ההתקנה. מכיוון שזה לא חלק מ- cPanel, אני לא מתכוון לבדוק תוסף כזה. יצירת התקנת וורדפרס חדשה פירושה שתצטרך להעלות ידנית את קובץ ה- zip של וורדפרס ולפרוק אותו לדומיין החדש שלך תחת התיקיה public_html שיהיה זה הנראה לעין באינטרנט..

קל לערוך קבצים באמצעות מנהל הקבצים ויאפשר לראות גם קבצים עם קידוד צבע, תלוי בסוג הקובץ שתבחר בתפריט העליון..

DNS

עורך האזור יאפשר לך ליצור, לשנות ולמחוק רשומות DNS ב- cPanel. למרות שזה קל לשימוש, זה לא כל כך אינטואיטיבי אם אתה רגיל להוסיף ערכים ל- DNS.

תצטרך להשתמש בשיטה זו כדי להוסיף רשומת A לאתר שלך למקרה שתצטרך או להוסיף רשומות CNAME כדי לאמת את התחום למקרה שתרצה להשתמש בשירותי SMTP של צד שלישי, למשל..

Mysql

אפשרות מסדי הנתונים של Mysql תאפשר לך ליצור, לשנות ולמחוק מסד נתונים. התהליך פשוט דיו אך לא יאפשר לכם להעלות גיבוי למסדי נתונים לאחר שתסיימו ליצור אותו, דבר שתצטרכו לעשות אם אתם מתכננים להעלות אתר מוגמר ל- cPanel..

התהליך מאפשר ליצור את בסיס הנתונים, ליצור את המשתמש ואז להקצות את בסיס הנתונים למשתמש. כל התהליך הוא ישר קדימה למתחיל, אך לא כל כך מגניב עבור המומחה.

ייבוא ​​בסיס נתונים הוא המקום בו cPanel מראה שהפנים המכוערות שם אינו יבואן כלל! תצטרך להשתמש ב- phpMyAdmin הישן והטוב כדי לייבא את בסיס הנתונים שלא יעשה שימוש ברב-הברגה כלל, מה שאומר שיבוא מסדי נתונים גדול יכול להוות בעיה ב- cPanel מאחר והתהליך יכול להיות איטי אמיתי ולקחת זמן לסיום..

מיילים

חלק מחשבונות הדוא”ל ב- cPanel הוא החלק הטוב ביותר. ההתקנה סופר קלה למעקב ומאפשרת לך ליצור חשבונות בקלות. ניתן לנהל כל חשבון מה – בדוק דואר ואתה יכול אפילו לבחור את שירות הדואר האלקטרוני בו תרצה להשתמש. ה חבר התקנים כפתור למעשה יספר לך כיצד להגדיר את פרמטרי ה- cPanel בהתקן, תלוי בסוג המכשיר שאתה מתכנן להשתמש בו.

וורדפרס

ל- cPanel כעת יש אפשרות להתקין אוטומטית את WordPress על ידי התקנת מודול ה- cPanel של צד שלישי עבור WordPress. במשך שנים, האפשרות המוחלטת היחידה שזמינה הייתה מתקין היישומים של Softaculous.

המתקין יאפשר לכם לבצע כמעט התקנה של וורדפרס בלחיצה אחת, כמעט מכיוון שעדיין עליכם לקבוע הגדרות מסוימות על מנת להתחיל התקנה..

כלי cPanel WordPress נמצא תחת תוכנת אתר ומאפשר להתקין את וורדפרס בקלות אך עם בקרות מוגבלות באתר שלך. מודול צד שלישי Softaculous הוא עדיין טוב יותר.

עוד דברים

cPanel אכן מגיע עם כמה תכונות נוספות. הפאנל מאפשר לך לשלוט ברוחב הפס, לבדוק אם הגישה הגולמית, יש לו עורך מטרי, חוסם IP וגישה SSH (תלוי בהפעלה עבור אותו חשבון). הפאנל זמין במספר שפות ללא הגבלה לבחירה והוא יכול התקן אישורי SSL באופן אוטומטי באמצעות אישור cPanel Comodo האוטומטי. בכל פעם שאתה יוצר דומיין חדש cPanel תנפיק תעודה עבורו. אתה יכול לשנות את ההתנהגות הזו ב- WHM אבל אני מניח שאיש לא ירצה לגעת בזה כי זה בעצם SSL בחינם לכולם. השימוש ב- Encrypt של Let נתמך גם הוא אך אינו מוגדר כברירת מחדל.

תת-דומיינים

יצירת תת-דומיין ב- cPanel זה קל כמו לחיצה על כפתור.

זה לא דורש שום תצורה אחרת. אתה יכול גם להשתמש במודול זה כדי להגדיר הפניה מחדש עבור אותו תת-דומיין.

גיבוי

אשף הגיבוי פועל כצפוי ומאפשר לך ליצור גיבוי לכל החשבון.

לפיתרון הגיבוי ב- cPanel יש כמה מגבלות. למרות שגיבוי מצטבר נתמך כעת, אינך יכול להגדיר גיבוי לקבצי הדומיין, בסיס הנתונים והדואר בנפרד, עליך ליצור גיבוי מלא על מנת שתוכל לשחזר אותו מאוחר יותר. אתה יכול להוריד גיבויים נפרדים של ספריית הבית ומסד הנתונים, אך פעולה זו לא תאפשר לך לשחזר את הגיבוי הזה אחר כך. אין גם דרך לייבא גיבויים ספציפיים מהשרת עצמו, רק הגיבויים המלאים בחשבון זמינים לשחזור ישירות.

PHP רב

אתה יכול לבחור מתוך מגוון רחב של גרסאות PHP מלוח הבקרה עצמו, המתג צריך לארוך מספר שניות בלבד ונעשה באמצעות תצורה בה. גישה של תיקיית הבית..

cPanel תומך עד PHP 7.3 ומטה ל- PHP 5.6, אף על פי ש- PHP 5.6 מופעל כעת.

ביצועים

למרות ש- cPanel עברה מספר עדכונים לאורך חיי המוצר. החברה עדיין מסרבת ליישם כראוי את nginx. האלפא המוקדם מוכנה לבדיקה, אך בשום מקום קרוב לרמות לוח הבקרה האחרות כרגע. המשמעות היא שלמרות ש- cPanel הוא קל לשימוש, יש בו טונות של אפשרויות וידוע היטב, הביצועים לא יהיו טובים בהשוואה לפאנלים אחרים המשתמשים ב- nginx. אם אתה רוצה לדעת מדוע nginx כל כך טוב לוורדפרס, עליך לקרוא את המאמר האחר שלי כאן.

למרות של- cPanel יש תוכניות ל- nginx, החברה לא אוהבת את שרת האינטרנט הזה והתמיכה המוקדמת אי אפשר להמליץ ​​עליה כרגע. זה משאיר את cPanel לשימוש רק באפצ’י. אין כמות אופטימיזציה שיכולה להפוך שרת cPanel שמריץ את אפאצ’ה טוב יותר משרת אחר שמריץ לוח בקרה אחר עם nginx מקורי. עליכם לקחת זאת בחשבון לפני שתמלאו מלא ב- cPanel. עבור תחומים מעטים זה אולי לא מהווה בעיה, אך עבור אתרים צפופים מאוד עם הרבה ביקורים, זה עשוי להיות גורם מכריע.

עטיפת cPanel

יש לנו לוח בקרה שהוא ממש קל לשימוש וכולם יודעים אותו. זה יאפשר לך לצבוט את כל נכסי האירוח ללא בעיות, יש מערכת גיבוי שמישה עם מגבלות ותאפשר לך לעבור בין גרסת PHP ללא בעיות. הנקודות השליליות נסבות סביב היעדר תמיכה ב- nginx, יבואן מתאים למסדי נתונים (מכריח אותך לייבא מאגרי מידע ישירות מ- phpMyAdmin שלא ניתן לסלוח בסטנדרטים של ימינו) היעדר מנהל וורדפרס מלוטש, גם לא שיבוט או שלב קל ומודל רישוי שהפך לחמור יותר מהתעשייה.

Plesk עבור WordPress

פלסק הייתה התחרות הישירה ל- cPanel עד לפני מספר חודשים. אני אומר את זה כי הבעלים של פלסק, אוקלי קפיטל קנה cPanel. המשמעות היא ששני לוחות הבקרה נמצאים כעת בבעלות אותה חברה. כך שלמרות שהם מתחרים ישירים, יתכן שהם מוגדרים להציע אפשרויות שונות כך שהם לא יילחמו זה בזה. אלה גם לא חדשות טובות מכיוון שמודל התמחור האחרון יכול בהחלט לומר שהוא יגיע לפלקסק הבא, מה שעלול להוות אסון עבורנו.

לפלק אמנם הייתה מעט פגיעה בשנה שעברה, כשהחליטו לשנות את מודל התמחור ולגבות יותר עבור כל רישוי, אך השוואתו כעת ל- cPanel, זו אלטרנטיבה טובה בהרבה. אצבעות חצו שהם לא מבצעים שינוי רישוי נוסף כדי לחקות את מה שעשו עם cPanel.

תמחור

Plesk מציעה נקודת כניסה במהדורת הניהול של האינטרנט עבור עד 10 תחומים שבהם cPanel מציעה חשבון יחיד עם תחום יחיד. רק מההתחלה ניתן לראות שפלסק מציעה כל כך הרבה יותר. מהדורת ה- Web Pro יושבת ממש מול חשבון הסולו ב- cPanel. אז בעצם יש לך 30 דומיינים מלאים עם תת-דומיינים בלתי מוגבלים באותו מחיר שאתה מקבל חשבון / דומיין יחיד בתוכנית הסולו של cPanel. מגוחך!

מהדורת ה- Web Pro מגבילה את מגבלת התחום ל -30. אך עדיין מדובר בסכום נמוך עבור משתמש מתח, אפילו ללא מגבלת חשבון. פלסק לא סופרים תחומי משנה לקראת מגבלת התחום ותוכלו לקבל כמה שרק תרצו. כל התוכניות ניתן להשתמש בשרת ייעודי עם זאת. כך שלא תצטרך לקנות את מהדורת האינטרנט המארח כדי שתוכל להתקין את לוח הבקרה בשרת ייעודי משלך. שים לב – זה דבר שאתה לא יכול לעשות עם cPanel שיאלץ אותך לקנות את רישיון הפרמייר. מהדורת האינטרנט המארח חזקה עוד יותר. מחיר זהה לרישיון פרמייר ב- cPanel. ההבדל כאן הוא שבמקום להגביל את החשבונות ל 100 אין לך מגבלות על חשבונות או תחומים.

כל התוכניות של פלסק כוללות את ערכת הכלים של וורדפרס שהיא בעצם מסירה לכל מנהל וורדפרס (המתן בזמן שאני מראה לך למה בהמשך).

הבסיס

Plesk שונה מ- cPanel ובמובנים מסוימים הרבה יותר קל לטפל בו. לממשק יש שתי תצוגות שונות: תצוגת האירוח ותצוגת המשתמשים העוצמתית. בתוך ה נוף אירוח, זה שאתה רואה כרגע, התפריט מחולק לתכניות / מנויים לשירותים, לקוחות ודומיינים. בתוך ה תצוגת משתמש כוח, זה האידיאלי עבור מרבית המשתמשים שאינם חברות אירוח, תוכלו לראות רק דומיינים, בסיסי נתונים ומנהל הקבצים יחד עם לוח התצורה (ניהול שירות). שתי התצוגות מאפשרות לך לשלוט על הכל מממשק יחיד. זאת בניגוד ל- cPanel המחלק תצוגות עם WHM (בקרת שורש) לעומת תצוגת cPanel (לקוח).

החלון הראשי מציג גם את בקרת הדואר היוצא, לקוחות, מנויים ותוכניות שירות. במצב משתמש כוח הוא מציג את כמות הדומיינים, הדואר האלקטרוני וכן הלאה.

תצוגת הדומיין זהה בשני המצבים והיא זמינה מנקודת הכניסה של לוח הבקרה היחיד. אם אתה לקוח אתה יכול גם לראות תצוגה זו עבור הדומיינים שלך. זה דומה למצב המשווק ב- cPanel. אבל Plesk נוח בהרבה, ומאפשר דומיינים מרובים בכל חשבון. ואילו cPanel אינו מחייב אותך להגדיר חשבון זה כמפיץ.

תפריט המנויים מציג בפירוט את המאפיינים של הדומיין שלך עם כל מה שקיים בחלון קומפקטי יחיד. המידע צפוף ומאורגן טוב יותר מ- cPanel.

החלון הראשי מאפשר לך לשלוט על הכל החל מגרסת PHP, יומני הגישה, FTP, הגדרות דואר, מנהל הקבצים, אישורים המסופקים על ידי Let’s Encrypt, תצורה מתקדמת (nginx כלולה), כללי שכתוב ו- DNS, בין היתר. הכל כאן, מופץ טוב יותר, הדוק יותר ועם פריסה טובה יותר מאשר ב- cPanel שם הכל מעורבב יחד.

מנהל קבצים

מנהל הקבצים ממש מבריק. לא רק שזה עובד בדיוק כמו cPanel, הוא מהיר יותר, לוקח פחות משאבי דפדפן, יכול לערוך קבצים גדולים באמת ללא בעיות ומאפשר לך לארוז, לפרוק ולהעלות קבצים. הנקודה היחידה בה cPanel טובה יותר היא בהעלאת הקובץ. Plesk נוטה להיות איטי יותר ולא יאפשר העלאת קבצים גדולים, כאשר ב- cPanel ניתן להגדיר אותו כמעט ללא הגבלה.

עריכת הקבצים באמת חזקה וקומפקטית. זה מתרחש באותו חלון ומבנה הספרייה / קובץ מוצג בכותרת העליונה.

DNS

Plesk מאפשרת להוסיף רשומות DNS בקלות. אין בו את עריכת ה- cPanel האופיינית. כל ערך נערך בנפרד, כאשר ב- cPanel ניתן לערוך לפי קבוצה (נקודה אחת עבור cPanel). העריכה היא גם פשוטה יותר. אינך צריך להוסיף את הנקודה הסופית או לדאוג היטב כיצד לפרסם את הטקסט כעורך ה- DNS בדרך כלל מתקן כל חוסר עקביות לפני עדכון הערכים..

ערכת הכלים של וורדפרס

אחת הנקודות החזקות ביותר לטובת פלסק היא ערכת הכלים המפוארת של וורדפרס. הכלי פשוט מבריק. זה יאפשר לך ליצור התקנת וורדפרס במהירות, לשנות סיסמאות, לנתק התקנה, לסרוק להתקנת וורדפרס קיימת כדי להוסיף אותם למערכת, לשכפל, להעתיק ולבצע שלבים בלחיצה אחת.!

ערכת הכלים של וורדפרס תאפשר לכם גם לטפל באבטחה, עם סט של תיבת סימון שתוכלו להפעיל / לבטל. ניתן גם להפעיל במהירות מצב תחזוקה, אינדקס של מנוע חיפוש, מצב ניפוי באגים והפעלת הגנת סיסמא, והכל בלחיצה אחת. אם התקנת עם Plesk nginx יליד כשרת אינטרנט אתה יכול גם לאפשר מטמון nginx. זה מוסיף דחיפה מדהימה בביצועים לא רק לאתר שלך, אלא לשרת שלך באמצעות מקש יחיד.

היכולת לשבט ולהעתיק והגדרת הצגה היא חשובה ביותר. זוהי אחת הנקודות החזקות ביותר לשימוש בפלסק במקום cPanel. גם העניין לא נגמר שם. יש לך את היכולת להוסיף תוספים ועיצובים ואתה יכול אפילו להגדיר “חבילות” כמערכת תוספים וסט ערכות עבור התקנה קלה בלחיצה אחת עבור כל אתר חדש..

אפשרויות מתקדמות

לאנשים בצד המשתמשים בחשמל, לפלק יש כמה אפשרויות מדהימות לייעל את האתר שלך. כבר מההתחלה תוכלו להתקין יחד את אפאצ’י ו- nginx, ניתן להשתמש בהם במספר שילובים. לדוגמה: אפאצ’י כשרת אינטרנט, אפאצ’י כשרת אינטרנט עם nginx כפרוקסי, nginx כשרת אינטרנט וגם nginx כשרת אינטרנט עם מטמון nginx. מגניב נכון?

ניתן להפעיל בקלות את מצב ה- nginx המקורי עבור אתר על ידי השבתת מצב ה- Proxy, אשר תכבה את אפאצ’י ואז באמצעות PHP-FPM עם Nginx. עדיין לא ניתן להשיג זאת באמצעות cPanel. כמו כן, באפשרותך לאפשר מטמון של nginx ולהקלד כל כללי nginx נוספים שתרצה בהוראות הנוספות הנוספות. הם מיושמים ברגע שאתה לוחץ על כפתור החל.

בקרת SSL

אישורים מטופלים באמצעות Encrypt של Let בשיתוף עם פלסק. אתה לא יכול רק להנפיק תעודות ללא הגבלה לדומיינים שלך, אתה יכול גם להנפיק תעודת תו כללי עבור התחום הראשי שלך. אני מעדיף את דרך Plesk לטיפול בתעודות שכן אתה יכול לשלוט בתהליך, בניגוד ל- cPanel שמנפיק תעודות באופן אוטומטי. ב- cPanel אתה יכול להשבית את התהליך אך לא לשלוט עליו בעצמך. החלק החידוש נעשה באופן אוטומטי אך אתה יכול גם לכפות חידוש, וזה נהדר עבור כל משתמש בכוח.

PHP רב

כפתור Multi PHP מאפשר לך לשלוט בגירסת PHP שאתה רוצה שהאתר שלך יפעל עליה. התהליך מתבצע באופן פנימי, ללא שימוש ב- .htaccess מכיוון שאנו משתמשים ב- nginx בדוגמה זו. לוקח 5 שניות לביצוע וכל היישומים מטופלים על ידי FPM.

הגרסה החדשה 7.3 זמינה גם היא וניתנת להתקנה מתפריט שדרוגי החבילה ב- Plesk.

מיילים

תפריט הדואר קל מספיק, מאפשר לך ליצור דואר אלקטרוני חדש, לטפל קדימה ולהגדיר את בקרת הדואר היוצא. אתה יכול גם לבדוק את הדואר האלקטרוני שלך מתפריט זה.

ביצועים

פלסק מגיעה עם רשימת תהליכים כלולה המאפשרת לך לעקוב אחר התהליך בזמן אמת. זה דומה למה שיש ל- WHM אך הרבה יותר קל להתייעץ מכיוון שהוא לא נראה כמו דף טקסט לינוקס כמו ב- cPanel. איחוד אותו פאנל פירושו גם שבמצב משתמש כוח אתה רשאי לבדוק את כל זה באותו ממשק. בונוס גדול! ב- cPanel אתה צריך לחזור ל- WHM אם היית מטפל באתר שלך ב- cPanel בתצוגת הדומיין.

גיבוי

בקרת הגיבוי של פלסק מעולה בהרבה מזו שב- cPanel. אתה רשאי ליצור גיבויים מלאים, גיבויים מצטברים, להוסיף שירותי אחסון חיצוניים כמו Dropbox, Google Drive או שרת FTP. האפשרויות הבסיסיות הינן חינמיות, למשל אתה יכול להוסיף את התוסף של Google Drive ולהגדיר אותו ליצירת הגיבויים שלך ישירות ב- Google Drive..

אך פונקציונליות לוח הזמנים דורשת רישיון מנוי חודשי נוסף. הוגן זה הוגן. הגיבוי המקומי וגיבוי ה- FTP הם בחינם ותוכלו אפילו לתזמן זמנים ספציפיים לגיבוי. החלק המעניין הוא שתהליך השחזור מאפשר לך לשחזר חלקים ספציפיים, כגון קבצי דומיין בלבד, רק מיילים או אפילו רק את מסד הנתונים או בבת אחת היכן שב- cPanel אתה יכול לבצע שחזור מלא בלבד. זה שימושי במיוחד.

ביצועים

כפי שהסברתי קודם, Plesk מאפשרת להשתמש ב- nginx כשרת האינטרנט הראשי ואילו cPanel לא. זה כשלעצמו נותן לפלק את היתרון ביחס לביצועים טהורים. לא רק זה, הגירסה הנוכחית מאפשרת לך גם לאפשר והתאמה אישית של מטמון nginx. איזו משלה יכולה לשפר את ביצועי האתר שלך גם בלי להשתמש במטמון וורדפרס כלשהו. זה הציב את פלסק מעל ביצועי ה- cPanel. בנוסף, זהו חלום של משתמש רב עוצמה מכיוון שהוא מאפשר לך להגדיר את כל הפרמטרים האלה אפילו בלי שתצטרך להתחבר למשתמש שורש הלינוקס..

עוטפת את פלסק

Plesk הוא בבירור מוצר מבריק. זה מאפשר לך לקבל דומיינים רבים ככל שאתה רוצה, לא מוגבל על ידי החשבון ולא צריך להגדיר משתמש כמפיץ. זה הופך את Plesk למערכת הרבה יותר קלה לטפל. במיוחד אם ברצונך לטפל במספר תחומים בבת אחת היכן ב- cPanel אתה צריך לעשות זאת על ידי לקוחות cPanel ו- cPanel WHM וזה באמת כאב.

Plesk כולל גם את ערכת הכלים של WordPress. זה אחד הדברים הטובים ביותר שראיתי בלוח בקרה. זה כל כך הרבה לפני cPanel כמעט בכל דרך שאני פשוט לא יכול להצדיק את העלות של cPanel עכשיו. עבור כל משתמש בכוח הבחירה היא באמת חסרת מוח. יש לך שליטה טובה בהרבה ב- WordPress, אפשרות שיבוט / העתקה / הצגה ישירה, יכולת ל אפשר Apache או Nginx כשרת אינטרנט, מערבבים אותו עם nginx כ- proxy או אפילו במטמון של nginx וכל זה תוך שימוש בלוח בקרה מרכזי.

תצוגות המשתמשים באירוח ועוצמה מעולות להתאים אישית את הפאנל לצרכים שלך. אפשרויות הגיבוי הן גם מעולות, עם אפשרות ליצור גיבויים מתוזמנים למקומיים ול- FTP ואפילו שיש להם שירותים חיצוניים (כמו אמזון, גוגל דרייב ודרופבוקס) כמלווה הגיבוי שלך. ניתן גם לשחזר פריטים ספציפיים כמו קבצי דומיין, מיילים או רק את מסד הנתונים. וזה כשלעצמו נהדר אם יש לך בעיית תוסף או עדכון שנכשל.

בצד השלילי אין הרבה על מה לדבר. הרישוי היה סוגיה שקדמה לרישיון ה- cPanel החדש, אך היא כרגע ללא בעיה.

האם cPanel או Plesk עדיף?

הייתי עסקי אירוח כבר שנים ולאחר שניסיתי כל לוח בקרה שיש, מבחינתי הבחירה ברורה. פלסק מציע את אותם דברים ש- cPanel עושה אבל יותר טוב. כל היבט טוב יותר. ממשק טוב יותר, פריסה טובה יותר, ניהול טוב יותר של דומיינים, מערכת גיבוי משופרת בהרבה, כלי חזק באמת כמו ערכת הכלים של וורדפרס והיכולת לקבל Apache ו- nginx או אפילו nginx בלבד כשרת האינטרנט הראשי שלך. הדבר היחיד שיש ל- cPanel להציע כרגע הוא המראה המוכר. בעיניי כל השאר טוב יותר על פלסק.

אם אתה מחשיב גם את מודל הרישוי, הוויכוח כולו הופך לנקודה מסויימת. פלסק אכן מציעה יותר באותו מחיר. אם אתה עדיין בצד cPanel דע שאתה משלם עבור הכרת המותג. אבל בזמן הכתיבה, פלסק הוא המוצר הטוב יותר עכשיו. אם אתה מתכנן לארח אתרי וורדפרס משלך ורוצה את הפאנל הטוב ביותר שיש, פלסק בהחלט יהיה החבר הכי טוב החדש שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map