היתרונות של שימוש ב- CDN לאתר וורדפרס שלך

שימוש בשירות CDN העובד לצד אתר האינטרנט המופעל על ידי וורדפרס שלך הוא דבר טוב מאוד אם האתר שלך מבקר ברחבי העולם. במיוחד אם האתר שלך כבד על נכסים וכשאני מתכוון לנכסים אני מתכוון לכל אותם קבצי ג’אווה, CSS ותמונות מציקים..


נכסים אלה באתר שלך הם מהנושאים הראשונים הזקוקים ל- CDN. אם האתר שלך הוא בלוג זעיר, זה כנראה לא משנה מכיוון שהקיצור בזמן הטעינה יהיה זניח, אבל מה עם הגדולים?

לצורך הניסוי הזה אקבע א CDN77.com חשבון עבור אתר משחקי הטכנולוגיה / משחקי הווידאו שלי, זהו אתר יקר מאוד “נבון נכסים” בגודל של לא פחות מ- 2.4MB ויותר מ- 95 בקשות. מבחינת הדיוטים, זה נטל כבד על הדפדפן והשרת לטעון. בהיותו מגזין עם המון חדשות, אין דרך לשפר את זה. השרת כבר מהווה high-end וצריך לחתוך בתוכן הוא ללא ספק.

ישנם טונות של אתרים כאלה באינטרנט. אני ממשיך לשמוע קולות לגבי CDN חסר תועלת עבור כל סוג של אתר (גדול או קטן) ואני פשוט לא יכול שלא להתפעל מהסוגים ההערות האלה.

במאמר זה היום, אני הולך לבדוק מדוע CDNs חשובים ונושאים (מאוד). תראה, עם מספרים וראיות, מדוע יש לך CDN חשוב הרבה, במיוחד אם יש לך לקוחות הרחק מהמקום בו נמצא השרת שלך. הצורך לטעון אתר עם מעט נכסים זה דבר אחד, אבל אתרים בינוניים עד גדולים ירוויחו מאוד ואני אראה לך למה …

אמת מידה עם ובלי CDN

לצורך הניסוי הזה אני הולך להשתמש כלי פינגדום. מבין כל הכלים החינמיים שתוכלו להגיע אליהם לבדיקת המהירות וזמן הטעינה של האתר בפועל, כלי Pingdom הוא אחד הטובים ביותר (וגם המדויקים ביותר). מדידות Pingdom כוללות זמני המתנה לנכסים שעשויים להיות חיצוניים והכי חשוב אסינכרוניים. זמן הטעינה של משתמש קצה הוא מעט קצר יותר. ראשית, אנו עומדים לטעון את האתר היישר מהשרת, ללא CDN כלשהו. קחו בחשבון שהשרת כבר מהיר מספיק, Xeon שרץ במהירות 3.3Ghz ב- Nginx עם זיכרון המטמון FastCGI אינו מהווה הישג קטן והוא אמור להיטען די מהר בכוחות עצמו.

ללא CDN77 מסן חוזה, קליפורניה

בתמונה תוכלו לראות שזמן הטעינה הכולל הוא בערך 2.64 שניות, לצורך הניסוי הזה השתמשתי בשרת סן חוזה בקליפורניה, ארה”ב, מכיוון שהשרת שלי ממוקם בצפון קרוליינה, ארה”ב, זמן הטעינה צריך להיות נמוך מספיק. במסך הימני, אתה יכול לראות את כל המשאבים (הנכסים) העמוסים בזמנים שלהם בפועל.

ללא CDN77 משטוקהולם, שוודיה

כפי שאתה יכול לראות, ברגע שהבקשה מגיעה ממקום רחוק, הדברים מתחילים לרדת … האתר הוריד את הניקוד שלו ל 86 ועכשיו זמן הטעינה הוא בסביבות 5.20 שניות, זה מה שקורה כאשר יש יותר מ- 95 בקשות לנסוע בכל רחבי העולם. קחו בחשבון את מהירות האור וכל אותם קבצים מציקים, רק יגדילו את זמן הטעינה הכולל, אין שום דרך לעקוף אותה.

עם CDN77 מסן חוזה, קליפורניה

כעת נפעיל את CDN77 כך שהוא מתחיל לאחזר את כל הנכסים באופן אוטומטי ולראות מה קורה …

עכשיו זה החיסרון הראשון בשימוש ב- CDN. אם הוא מתפרש בצורה לא נכונה, הדבר עלול להוביל לדעה שגויה כי ה- CDN אינו פועל. בפעם הראשונה שהאתר נטען, שירות CDN צריך לאחזר את הנכסים משרת המקור ולהעמיס אותם מהמיקום הקרוב ביותר אליו נדרש. ניתן לראות בבירור את זמן הטעינה גדל למעשה ל 6.36 ש ‘ועל התמונה הנכונה אתה יכול לראות מדוע. על כותרת התגובה ל- X-Cache היא התשובה.  שירות ה- CDN הגיב עם א “עלמה” מה שמצביע בבירור על כך שהנכס לא היה במטמון בעבר וצריך לטעון אותו “תוך כדי תנועה”, זה מה שהופך את פיתרון ה- CDN לאטי יותר, אלא רק בעומס הראשון. מכיוון שהנכס צריך לעשות מסלול הלוך ושוב משירות ה- CDN בחזרה לשרת המקור ואז בחזרה לרשת הפנימית והרחק לשרת הקרוב ביותר במקום בו ביקש. הלוך ושוב הוא לא איטי אבל פרמטר ה- X-Cache יעזור לך בבירור לזהות מתי הוא מטמון או לא. האם כלי Pingdom מגניב או לא?

עם CDN77, ריצה שנייה

בוא נראה מה קורה בריצה שנייה …

זה חי! עכשיו אנחנו מדברים. אתה יכול לראות שזמן הטעינה פחת ל -2.48 שניות שהוא עכשיו מהיר יותר מהמדד המקורי ללא CDN. כמו כן, בתמונה הימנית תוכלו לראות כעת את התמונה “מכה” מוצגת בכותרת התגובה, מאותתת לדפדפן שהבקשה נשמרה במטמון והיא סופקה מהשרת הכי קרוב לאותו מיקום מבלי שתצטרך לעשות עוד סיורים חוזרים..

מה לגבי החוץ של ארה”ב

בדוגמה הקודמת ראינו שכאשר משתמשים באתר מחוץ לארה”ב ומחוצה לה במדינה בה האתר נמצא, הדברים התחילו להיות מכוערים, בואו נראה מה קורה כאשר מופעל CDN.

העומס הראשון מצד שמאל, נתן לנו זמן שדומה פחות או יותר למבחן המידה המקורי, אם לא טוב יותר. זאת מבלי שהמטרה הנכון יוחסן במטמון. כעת, בתמונה הנכונה ניתן לראות בבירור את השיפור וזה לא קטן. הלכנו משם 5.20 ש ‘ בלי CDN עד עצום 2.34 שניות לטעון את האתר כולו, זה שיפור של יותר מ- 2X מכיוון שכעת רק קבצי ה- PHP הבסיסיים נטענים משרת המקור ואילו כל שאר הנכסים נטענים באופן מקומי משרת שטוקהולם ב- CDN77 !

אתה רוצה הוכחה? דבר בטוח. הנה זה:

מרכזי cdn77

עכשיו, בואו נלך לקיצוניות …

ללא CDN77 ממלבורן, אוסטרליה

מבחן 03-01

הטעינה של האתר מאוסטרליה פשוט כואבת בלי CDN והאתר שלי הפך לאט לאט של החבורה, נותן ציון של 77 ו- C, נו טוב..

עם CDN77 ממלבורן, אוסטרליה

מבחן 02-02

כאשר CDN77 מופעל, עליית המהירות מרשימה וכמעט הפרש של 2X. הציון חוזר ל- A, כמובן, שוב ומוכיח ש- CDN אכן עובד, כמו שצריך.

כעת בואו נכניס את כל זה לפרספקטיבה?השוואה

גרף זה כמעט מדבר בעד עצמו כיצד CDN למעשה משפר את הביצועים הקשורים למקום בו האתר נמצא. אם הקוראים / הלקוחות שלך נכנסים לאתר באותה מדינה / מיקום בו השרת שלך נמצא, מדוע לבקש CDN נכון? זה לא ישפר את המצב. בתרחיש הטוב ביותר, זה רק יעזור לשרת שלך עם המשאבים וזה יפחית את זמן ה- CPU המעורב אך הוא לא ישפר את זמן הטעינה.  אך ברגע שאחד מהקוראים שלך מנסה לגשת לאתר מחוץ למדינה בה נמצא השרת שלך, שיפור הביצועים עובר ל- 2X, בקלות רבה. אין להכחיש, תוכלו להמשיך ולעשות את כל הבדיקות הללו בעצמכם. CDN חשוב מאוד אם האתר שלך נקרא מרחבי העולם וזה גם יקל על דרישות רוחב הפס בשרת שלך.

סיכום

בעל CDN באתר הבינלאומי שלך זה חובה. יהיה זה בלוג טק, מגזין דיגיטלי או אתר מוצר. אם אכפת לכם מביצועים והלקוחות / הקוראים שלכם נמצאים ברחבי העולם, CDN אכן יאיץ הרבה את אתר וורדפרס שלך. גם, ככל שהאתר שלך טוען ממקומות שונים, כך השיפור גדול יותר. בעלי CDN זה לא מצע של ורדים. ניהול השירות כראוי הוא בעל חשיבות עליונה לביצועיו. זכור, הבקשה הראשונה תמיד תהיה איטית יותר, חשוב מאוד לשמור על מטמון CDN לאתר כראוי.

במאמר הבא, נבדוק כיצד להגדיר כהלכה את התצורה CDN77 שירות עם וורדפרס, כיצד להגדיר את מיקומיו ולהפיק ממנו את המרב כך שתוכלו לחוות את אותם יתרונות כמו במאמר זה. המשך לעקוב!

שירותי CDN בחינם

אל תשכח לבדוק את הפוסט שלנו על שירותי CDN הטובים ביותר בחינם. חלקם חופשיים במאה אחוז עד נקודה מסוימת ואילו אחרים חופשיים במהלך תקופת ניסיון. אמנם CDN77 הוא אפשרות טובה, אך ברצוננו שתבדקו את השירותים המעולים האחרים הללו בכדי שתוכלו לבחור את השירות המתאים ביותר עבורכם..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map