API של וורדפרס WP REST: מה זה אומר בשבילך

הוורדפרס WP REST API v1.2.3 מוסיף הרחבה ופונקציונליות למערכת ניהול תוכן אמינה וכבר אמינה. זה מציע יתרון משמעותי לכל מפתח וורדפרס, או לכל משתמש עם צרכים עסקיים מיוחדים, בפיתוח יישומי נישה. שילוב תכונות העיצוב של REST וסוגי הפוסטים המותאמים אישית בקוד וורדפרס הופך אותו למסגרת אפליקציות חדשה לחלוטין שיכולה להתאים לסוגי נתונים מותאמים אישית, למנף מערכות אקולוגיות חדשות של תוכנה כשירות, ולהישאר קלה יחסית לתחזוקה ותחזוקה.


ממשק API זה מבטיח החזר השקעה אמין של זמן וכסף מכיוון שפונקציונליות הליבה שלו פחות צפויה להישבר כשמוצגים טיפוסי נתונים חדשים או משתנים פרוטוקולים של צד שלישי, ממשק תכנות יישומים RESTful (API) מציע למפתח גמישות פונקציונלית ל- WordPress זה גם יאריך את אריכות החיים שלו ככלי לשימוש חוזר.

מאמר זה מתאר את היתרונות למשתמשים ולמפתחים על ידי תיאור קצר של המשמעות של REST כתפיסה כללית לעיצוב אתרים וגם כתכונה ספציפית לוורדפרס. מינוף שיפורים של פוסט-וורדפרס v3, כמו סוגי פוסטים מותאמים אישית המיושמים על ידי משתמשים, מרחיב את מה שכבר מהווה backend פופולרי מעבר לניהול תוכן, לספק שירותים שניתנים לשימוש חוזר של שירותים מותאמים אישית שמפתח יכול לבנות בפרקי זמן קצרים למדי. שיפורים עיקריים אלה, CPTs ו- REST, מעצם עצמם מוסיפים פונקציונליות חדשה והרחבה למוצר תוכנה ידוע ויציב מאוד.

מה זה מנוחה?

REST (העברת מדינה מייצגת), באמצעות פרוטוקול העברת ההיפר-טקסט (HTTP), הוא מושג עיצוב אתרים המציע יתרונות מרכזיים לוורדפרס, כגון:

  • מסגרת אגנוסטית המספקת יציבות רבה יותר ככל שמשתנים סוגים של נתונים.
  • היכולת לקיים אינטראקציה עם מגוון רחב יותר של חפצים ופועלים מדור קודם.
  • יכולת פעולה הדדית להפעלה עם פרוטוקולי אימות חדשים.
  • ממשקים לשימוש חוזר ללא קשר לפרוטוקולים מקוריים כמו JSON ו- AJAX.
  • שילוב אחורי עם תוספים מגוונים ושירותים אחרים כשירות.
  • מדרגיות ככל שמתפתחים ממשקי יישומים חדשים.

איך REST עובד בשבילך?

wordpress-עובד בשבילך

ממשק אדריכלות ותכנות יישומים (API)

רשתות וחומרת מחשבים מופיעות בדרך כלל כבסיס לכל דגם של עיצוב תוכנה קלאסי; הממשק האנושי “הרך” נמצא בראש. ארכיטקטורת ההתייחסות Open Systems Interconnect (OSI) ערמה שבעה שכבות נבדלות כמו עוגת חתונה, כאשר ממשק תכנות היישומים (או API) למעלה. וורדפרס היא יישום תוכנה הפועל בשכבת API זו.

כל יישום מונח על גבי מערכת הפעלה כשאתה מחלק את המשנה לממשק ה- API העליון. היישום ממיר נתונים שנאספו מאחסון מקומי, מחיבורי רשת או מהאינטרנט למידע שימושי על פי פרוטוקולים שנקבעו מראש, כללים שתוכנתו מראש ונהלים. דפדפן הוא דוגמה ליישום הפועל במערכת הפעלה.

אובייקטים של נתוני היפרמדיה מקיימים אינטראקציה במאגר זיכרון זה בעקבות מפרט קוד (כמו “פעלים” ב- HTML GET, PUT ו- DELETE) וכן תקני אימות אבטחה כמו OAuth, CORS ו- SSL. כנראה שבנית תוכנה עבור לקוחות שתפסו עצמים ספציפיים “צפים” בבריכת הזיכרון הזו. ממשקי API מתמחים נועדו ללכוד (ליצור אינטראקציה עם) סוגים ספציפיים של אובייקטים.

REST כמעסיק תוכנה שווה-הזדמנות

REST שונה מעיצובים ישנים של יישומי אינטרנט באופן שהוא מגדיר באופן רופף או רימציג את האופן שבו חפצים נמצאים בזיכרון. מגוון רחב יותר של אובייקטים “צפים בחינם” בזיכרון מובאים ל”ספינה “(סטייט טלהעביר) מכיוון שממשק ה- REST אינו מוגבל על ידי האופן בו הוא “רואה” את הנתונים על פי כללים, הגדרות, מפרטים או פרוטוקולים מחמירים. אימוץ עיצוב REST מבטל את הצורך בבניית ממשקי API נפרדים לכל פרויקט חדש. לעיצוב תוכנה זה יש גם גמישות רבה יותר בהתמודדות עם שינויים עתידיים בנתונים או בפרוטוקולים.

מדוע ניתוק חשוב לך

המונח agnostic משמש לתיאור עיצוב אתרים של REST מכיוון שהוא נותק (או לא מקושר) מאילוצים רבים של פרוטוקולים ישנים ומפרטים. ניתוק זה חשוב במיוחד כאשר הנתונים עוברים ממיקוד היפר-טקסט ישן יותר להגדרה רחבה יותר של היפר-מדיה, ומרחיב את מארג ההיפר-טקסט של נתונים היפר-קישור לכלול גרפיקה ווידאו. ניתוק עיצוב אתרים מכללים ומפרטים שנקבעו חשוב ככל שההגדרות משתנות.

מושגים רחבים יותר של נתונים בשילוב עם יכולת פעולה הדדית בשימוש, למשל, בפעלים HTTP ותחביר, משפר את ההרחבה והמדרגיות של עיצוב אתרים. מפתחים יכולים להחיל את אותן פעולות בסיסיות (“פעלים מדור קודם”) על אובייקטים פתוחים יותר מבלי “לשבור” תוכנה. REST מנתח מגוון רחב של שפות ומפרט ללא דעות קדומות או דעות קדומות. אתה יכול לראות את REST כמתרגם אוניברסאלי לאינטראקציות חדשות בין מערכות מדור קודם לדפי האינטרנט שלך ב- WordPress.

כתובות אתרים ואינטרנט של הדברים (IOT)

האינטרנט של הדברים המתעוררים (IOT) מכריח גם שינויים ביקום האובייקטים וכיצד הם מתוארים, למשל, בוורדפרס. קחו בחשבון את האופן בו מזוהים אובייקטים אלה באמצעות מזהה משאבי האוניברסלי (URI) ומרכיבי המשנה האחידים (URL) ושמות המשאבים האחידים (URN)..

השווה, למשל, כתובות URL המתארות פרוטוקולים שונים לאותו תחום כמו http://mydomain.com ו ftp://mydomain.com. ככל שה- IOT מתרחב, שיטות ה- URI, מיקום, ושליפה של URI יהיו בעלות גיוון רב יותר ויחייבו גמישות רבה יותר בטיפול בהבדלים גרגירים. REST, כמושג עיצוב אתרים, מסייע במקום לפגוע בפיתוח תוכנה.

מסגרת יישום וורדפרס נוחה

wp-rest-api

מסקסונומיות לסוגי פוסטים מותאמים אישית

סוגי פוסטים ללא הגבלה ו תרמילים, שניהם מופיעים בחלק התוסף של WordPress.org תחת מילת המפתח סוגי פוסטים, לספק באופן אוטומטי שינויי קוד לאחר ההפעלה המאפשרים לך, למשל, ליצור סוגי פוסטים מותאמים אישית המוגדרים על ידי המשתמש (CPT) עם טקסונומיות נפרדות משלהם..

עם זאת, תוספים אלה מספקים רק שינויי קוד לקבצי הליבה של וורדפרס. אף אחת מחבילות התוכנה המפורטות לא תשלים את הקוד הדרוש להצגת העלויות והטקסונומיות הרשומות שלך בנושא ההתקנה שלך. כל החבילות דורשות קידוד ידני נוסף או רכישה של תוספות תוכנה נוספות שיכולות לבצע שינויים בתוכנה מונע תפריט ללא קוד ידני נוסף. תוסף נוסף שיש לקחת בחשבון הוא ממשק משתמש של סוג הודעה מותאמת אישית על ידי אולפני webdev. זה גם מעדכן רק את קבצי הליבה של וורדפרס.

ממערכת ניהול תוכן למסגרת יישומים

מפתחים, מאז WordPress v3.0 “Thelonius”, יכולים לרשום CPTs משלהם ובכך להפוך את מסגרת ניהול התוכן הקלאסית של WordPress (CMS) ליישומים עם סוגי נתונים מותאמים אישית. REST מרחיב את יכולת התכונה לפרוטוקולים, מפרטים וטכנולוגיות תוכנה כמו JSON ו- AJAX. אם אתה מתפרנס כמפתח, זה משנה כמה טוב ומהר אתה מתרגם את צרכי הלקוח ליישום תוכנה קל לתפעול שהם מכירים וסומכים עליו.

יש גם גרסת עבודה וגם גרסת בטא של WP REST API v2.0-beta4. השתמש בגרסת הבטא רק למטרות בדיקה; לעולם אל תתקין אותו באתר ייצור.

WordPress מותאם אישית ליישומים עתידיים

לסיכום, ה- REST API ו- CPT אינם תכונות של צרכי הקצה האופייניים של WordPress. עם זאת, אם אתה מפתח, משלמים לך כדי לספק את הצרכים העסקיים של הלקוח מעבר לספק מערכת ניהול תוכן יציבה אך “לא מדף”. אתה זקוק למסגרת שמבטיחה החזר השקעה של זמן וכסף. כל משתמש וורדפרס רוצה מסגרת אמינה ויציבה שפחות סביר להיפסק כאשר הפרוטוקולים משתנים או שינוי סוג של נתונים כדי לשקף תכונות חדשות. ממשק API של REST משפר את הוודאות הזו באמינות ובביצועים.

שילוב ממשק ה- API של REST ושיקול עלויות CPT עם טקסונומיות מיוחדות זו תמיד פעילות כדאית. ממשק ה- API של REST מספק אפשרות לטווח הרחבה יותר בפונקציונליות נוספת ממקורות חיצוניים ועמידות רבה יותר בעיצוב היישומים שלך מכיוון שהוא מתאים יותר לשינויים עתידיים בפרוטוקולים. התקנת API ו- CPT זה תבטיח שתענה על צרכי הלקוחות שלך בדרכים חסכוניות כעת ובעתיד.

איך אתה מוצא את ה- REST API לעבוד איתו? האם אתה מתרגש לעתיד וורדפרס עם הפונקציונליות החדשה הזו? נודיע בתגובות!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me