דפי מובייל מואצים: AMP לאופטימיזציה לנייד של וורדפרס

דפי מובייל מואצים עבור וורדפרס

גלישה וגלישה באינטרנט צריכים להיות מהירים וקלים. מנהלי אתרים מנסים כל הזמן לאפשר זאת על ידי אופטימיזציה של ביצועי האתר ושיפור מהירויות האתר, ודרך נהדרת להשיג זאת היא באמצעות AMP עבור WordPress.


אתרי אינטרנט עוצבו בעיקר למסך הגדול יותר. אך המסכים הקטנים יותר הולכים וגדלים במספרם ואף עוקפים את המחשבים הניידים והמחשבים האישיים. מוביילים מייצגים כעת 65% מזמן המדיה הדיגיטלית. המכשירים המוחזקים בידיים זקוקים לדפים כדי לטעון מהר כמו שהם עושים על גבי מסכים גדולים יותר, אם לא מהר יותר.

כדי לענות על דרישה זו לתוכן טעינה מהירה, אפליקציות המיועדות לפלטפורמות סלולריות ספציפיות זמינות באפל (חדשות), בפייסבוק (מאמרים מיידיים) וב- Snapchat (Discover). בתחילת השנה. גוגל הציגה את דף האינטרנט המואץ (AMP) כדי להאיץ את העברת התוכן הנייד ולספק חווית משתמש טובה יותר.

מה זה AMP?

AMP עבור וורדפרס: פרויקט AMP

פרויקט AMP הוכרז על ידי גוגל באוקטובר 2015, והיא התגלגלה בפברואר 2016. זוהי יוזמת קוד פתוח המעניקה לבעלי אתרים אמצעים ליצור תוכן מותאם לנייד פעם אחת ולגרום לו לטעון בכל מקום באינטרנט הנייד באופן מיידי.

ב- 24 בפברואר 2016 גוגל החלה לפרוס תכנים תואמי AMP בקרוסלה בדף תוצאות החיפוש הנייד שלהם. משתמשים יכולים להחליק את הקרוסלה ולהקיש על הפריט שהם רוצים לקרוא. פינטרסט דיווחה שהדפים היו מהיר פי 4, תוך שימוש בנתונים פחותים פי פחות מדפים מותאמים אישית לנייד. הדבר אפשרי בגלל אופן העיצוב והעמידה של הדפים.

נכון לאוגוסט 2016 לחיפוש בגוגל מעל 150 מיליון מסמכי AMP במדדם וצומחים בקצב של 4 מיליון לשבוע. בתחילת אוגוסט, גוגל גם התחילה א תצוגה מקדימה של חיפוש בגוגל אחר תוכן מוגבר. היא צופה ליישם אותה באופן רחב יותר בהמשך השנה.

AMP עבור וורדפרס: תצוגה מקדימה של חיפוש AMP

AMP בתצוגה מקדימה של חיפוש

אתה יכול לקבל הצצה לדפי הטעינה המהירה בחיפוש המותאם AMP כאן. בדוק את זה באמצעות הקישור בטלפון הנייד שלך (לא עובד בשולחן העבודה).

באילו אתרים צריך להשתמש ב- AMP?

בפברואר יזם הפרויקט למו”לים. אולם אימוץ AMP התפשט הרבה מעבר לענף ההוצאה לאור לבידור, נסיעות, מסחר אלקטרוני ועוד.

דוחות חיוביים מתקבלים מאמצים מוקדמים. עם שיפור של 88% בזמן הטעינה של מסמכי AMP, כך מדווח וושינגטון פוסט עלייה במספר המשתמשים החוזרים מהטלפונים הניידים ב- 23%. eBay היא אחת מחברות המסחר האלקטרוני הגדולות שעוברות ל- AMP עם קרוב ל -15 מיליון דפי גלישה למוצרים מבוססי AMP. תוך זמן קצר צפויים העמודים הללו להתרומם כדי להתגלות בחיפוש.

אז אילו אתרים צריכים להשתמש ב- AMP? בהחלט אלה המסתמכים מאוד על ניידים לתעבורה. אולם בהתחשב בכך שיותר ויותר משתמשים בוחרים להשתמש במכשירים הניידים שלהם כדי לגלוש ב- AMP באינטרנט עבור וורדפרס (או כל אתר) עשוי להיות תוספת טובה.

מה שונה ב- AMP?

מערכת אספקת תוכן זו מבוססת על מסגרת ה- HTML של AMP והיא מהירה יותר מה- HTML הרגיל מכיוון,

 • זוהי גרסה רזה של מסגרת ה- HTML הרגילה, פחות כל תוכן JavaScript. עבור JavaScript המסגרת נשענת על ספריית AMS JS הנפוצה.
 • התוכן נשמר במטמון ומאוחסן בענן משותף, כך שהזמן הדרוש לשאילתא ולאחזור מהשרת מתבטל.

ישנם עוד הרבה הבדלים, אך שני הדברים שצוינו כאן צריכים לתת לך הבנה רחבה ומהירה.

מדוע מפרסמים ובלוגים צריכים להפעיל AMP

כל עוד קריאת דפי טעינה איטית במכשירים ניידים נותרה חוויה מייאשת עבור משתמשים, מפרסמים מפספסים הכנסות מפרסום במובייל. AMP יעזור להביא ולשמר מבקר לתקופות ארוכות יותר באתר ויש לו פוטנציאל לייצור הכנסות.

דפי ה- AMP מופיעים לצד סמל של ברק כדי לסמן אותם מדפי אינטרנט רגילים. הצופים הלוחצים על אפשרות זו יועברו ישירות לדפי AMP בתוך הצופה AMP. לא רק זה, תוכן יהיה זמין באופן מיידי בחיפוש בגוגל ונגיש באמצעות פלטפורמות חברתיות כמו טוויטר, לינקדאין, וורדפרס, Parse.ly, Adobe Analytics, Nuzzel ו- Pinterest.

יתר על כן, לבעלי אתרים תהיה גישה לגוגל אנליטיקס כדי לראות את הביצועים של הדפים שלהם. הם יכולים לפרט את התוכן הטוב ביותר שלהם ולהשתמש בהם כדי לייעל את ביצועי האתר וחווית המשתמש.

AMP מציע יתרון נוסף בכך שהיא דואגת לביצועים גבוהים ולחוויית משתמש, כך שאפשר למקד את משאבי האתרים במתן תוכן נהדר.

אילו אופטימיזציות נדרשות ל- AMP

AMP הוא למעשה המון אופטימיזציות לאתר נעשה בצורה אחידה כנדרש על ידי גוגל. האופטימיזציות השונות שעליך לבצע כדי להפוך דף אינטרנט ל- AMP תואם,

 • אפשר רק JavaScript אסינכרוני – כדי למנוע את עיכוב הצגת העמודים. משמעות הדבר שאינך יכול להשתמש ב- JavaScript כלשהו שאתה יוצר, ועליך להסתמך על רכיבי AMP כדי לטפל בתוכן האינטראקטיבי של הדפים שלך. JS ב- iframes מותר, אך רק אם זה לא מפריע לעיבוד.
 • גודל את כל המשאבים באופן סטטי – AMP טוען את הדף מבלי לחכות למשאבים כמו תמונות ו- iframes להורדה. יש לציין את גודל המשאבים הללו ב- HTTP, כך שהגודל והמיקום של המשאבים הללו ידועים לפני שההורדה מתחילה.
 • אל תתנו למנגנוני הרחבה לחסום את העיבוד – אם יש לכלול סיומת כלשהי בדף, התסריט המותאם אישית חייב להודיע ​​למערכת על כך. כך נוצר חלל להרחבה, עוד לפני ש- AMP יודע מה הוא יכלול. הרחבות לארגזי תאורה, הטבעות אינסטגרם וציוצים הם בסדר גמור מכיוון שאינם חוסמים את הצגת העמודים, למרות שזה דורש בקשות HTTP נוספות.
 • הרחק את כל JavaScript של צד שלישי מהנתיב הקריטי – JavaScript מותאם אישית מותר רק iframes ארגזי חול. בדרך זו זה לא חוסם את העמסה הראשית של העמוד.
 • על כל ה- CSS להיות מקושר ומחייב גודל – זה עוזר להפחית את מספר בקשות HTTP בנתיב הקריטי.
 • הפעלת גופן חייבת להיות יעילה– מערכת AMP אינה מאפשרת בקשות HTTP עד שהגופנים מתחילים להוריד.
 • צמצם חישובים מחדש מחדש בגודל – חישובים מחדש מעכבים את העיבוד, ולכן יש לשמור על מינימום.
 • הפעל רק אנימציות עם GPU מופעל – על כל האנימציות להיות מסוגלות לרוץ ב- GPU (יחידת עיבוד גרפי).
 • קבע עדיפות לטעינת משאבים – תחילה נטען רק תוכן הדרוש, עם מודעות ותמונות שאוחזרו בהקדם האפשרי, אך נטען רק כשנדרש. ככה הדרישה למעבד נשמרת למינימום.
 • טען דפים מייד – טיוח מקדים משתמש ברוחב פס רב ומעבד רב. עיבוד חוזר של AMP טוען תחילה רק תוכן נדרש ומוריד iframes של צד שלישי ומשאבים אחרים רק במידת הצורך.

מגוון רגיל של פורמטים של מודעות, רשתות מודעות וטכנולוגיות יהיה זמין. במקביל, בעלי אתרים יכולים גם לבחור פורמטים משלהם, כל עוד אין מדובר במהירות מהירה.

כיצד להוסיף AMP עבור וורדפרס

לגוגל יש הדרכה שתוכלו להתייחס אליהם ליצירת דפי HTML בסיסיים של AMP, שלבם, אימותם כתואם AMP, פרסום והפצתם. מאמת דפי AMP חשוב, מכיוון שכך צדדים שלישיים כמו טוויטר ואינסטגרם בטוחים שהדפים יוצגו היטב בפלטפורמות שלהם.

בכל הנוגע לאתרים המתארחים ב- WordPress.com, הם נתמכים באופן אוטומטי עבור WordPress מבלי שהם צריכים לעשות דבר נוסף. אתרי וורדפרס המארחים בעצמם יכולים לאפשר AMP עבור וורדפרס על ידי התקנת תוסף.

תוסף AMP WordPress מאת Automattic

תוסף AMP WordPress מאת Automattic

לאחר ההורדה, התקן והפעל את תוסף AMP באתר וורדפרס, בפוסטים שלך תהיה אוטומטית גרסת AMP שנוצרה באופן דינמי. אתה יכול לגשת לדפים אלה על ידי הוספת מגבר בסוף כתובת האתר שלך (example.com/my-post/amp). אם אין לך permalinks יפה מופעל, הוסף ?מגבר = 1 לקישורים (שייראו לדוגמה.com/?p=100&amp=1). השלב הנוסף היחיד הוא לבדוק ולאמת את העמודים שלך כאמור לעיל.

לא תבחין בהגדרות או בתכונות כלשהן עבור תוסף זה. יש אפשרות אחת של לוח מחוונים נוסף ל- AMP Analytics, שם אתה יכול להדביק בקוד התצורה JSON שלך, אבל זה הכל אנשים.

תוסף זה הוא התוסף הרשמי מאורוות Automattic, וכרגע הוא אינו תומך בדפים ובארכיונים, וגם אינך יכול להתאים אישית את הדפים. אך זוהי אפשרות מאוד קלה ונוחה לשימוש ותוכלו לקבל הדרכה דרך תיעוד על גיתוב להתאמה אישית.

AMP עבור WP – דפים ניידים מואצים

AMP עבור תוסף וורדפרס בחינם ל- WP

אפשרות חופשית נהדרת נוספת היא AMP ל- WP. תוסף וורדפרס חינמי זה מציע התקנה מהירה וקלה – פשוט התקן, הפעל הגדרות והתחל לייצר אוטומטית את ה- AMP שלך לאתר שלך. בונוס – התוסף הזה גם תואם רב-אתרים.

ישנן הגדרות מובנות להפעלת AMP (פוסטים, דפים, ארכיונים), הוספת אזורי פרסום לנייד, נתונים מובנים (חלק חשוב מ- SEO), שילוב תגי מטא של SEO של SEO, אפשרויות אינדקס מתקדמות / ללא אינדקס, הודעת דחיפה, native הערות AMP, תרגומי AMP בהתאמה אישית (אם אתה משתמש בשפה שאינה אנגלית תרצה לעדכן זאת) ועוד. ההגדרות מקיפות מאוד עבור תוסף בחינם שהוא מדהים.

החשוב מכל, תוסף זה אכן מציע אפשרויות עיצוב כך שתוכל להתאים אישית את המראה והתחושה של תפוקת AMP שלך. השתמש בערכות נושא AMP המוגדרות כברירת מחדל, או השתמש בערכות הנושא שלהם מסגרת הנושא של AMP ליצור אחד משלך בעיצוב אדיב.

AMP for WP מציע גם תוספות פרימיום להוסיף תכונות (כמו קריאה לפעולה או מטמון AMP) ותמיכה בתוספים פופולריים כולל WooCommerce, שדות מותאמים אישית מתקדמים וטופס יצירת קשר 7.

דרכים נוספות להוסיף AMP עבור וורדפרס

כמובן שזו לא הדרך היחידה להוסיף AMP לאתר שלך המופעל באמצעות וורדפרס. תוספים אחרים שיכולים לעזור לך עם AMP לאתרי וורדפרס כוללים:

 • WP AMP – ליצירת עיצוב AMP בהתאמה אישית ללא קידוד ולשפר את קידום אתרים. תוכלו לקרוא עוד על זה כאן.
 • דפי מובייל מואצים (AMP) עבור וורדפרס – ליצירת נושא AMP לאתר שלך.
 • AMP מותאם אישית – כדי לעזור בהתאמה אישית של תוכן AMP שלך.
 • מאמרים מיידיים של פייסבוק ודפי AMP של גוגל – לפרסם ולנהל את התוכן שלך ישירות מ- WordPress לדפי AMP של גוגל עם תמיכה במודעות ואנליטיקה.
 • דבק עבור יוסט SEO ו- AMP – להבטיח שתוסף ברירת המחדל של WordPress AMP משתמש במטא נתונים של Yoast SEO המתאימים ומאפשר שינוי של עיצוב העמודים של AMP..

האם עליך להוסיף AMP עבור וורדפרס?

על אף ש- AMP אינה חובה שדפי אינטרנט יתגלו על ידי גוגל, זה די ברור שגוגל תכוון ליישם את פרויקט ה- AMP באופן רחב יותר, בסופו של דבר. נכון לעכשיו, להיות תואם ל- AMP אינו גורם נפרד עבורו דירוג חיפוש מאת גוגל. אם כי סביר להניח שזה יהיה חשוב בשלב מסוים,

אם זכור שמהירות טעינת העמודים היא גורם בדירוג מנועי החיפוש, באמת שאין לך ברירה אם ברצונך להיות חלק מהאינטרנט הנייד. אם דירוגי מנועי החיפוש חשובים לכם, כל המחשבות השניה על דרך AMP עשויות להיעלם.

אבל כדי להיות חלק מהפרויקט צריך להקפיד על העיצוב המתבקש על ידי Google וייתכן שזה לא כוס התה של כולם. זה מגביל את מה שאתה יכול לשים באתר שלך, ויכול לגרום לכל הבלוגים להיראות אחידים משהו וחסר אינדיבידואליות. כמה אנימציות אינן מורשות וטפסים אינם נתמכים. ומבחינת דפי הנחיתה, AMP עשוי להיות לא רעיון טוב בכלל. יתרה מזאת, יתכנו אתרים שמדגישים אסתטיקה ומיתוג לאורך מהירות, שעבורם AMP עשוי להוכיח כמצנן.

עם זאת, אם ברצונך ליצור למשתמשים חוויה מהירה ומרתקת ולגרום להם להסתובב זמן רב יותר, עליך לשקול ברצינות AMP עבור וורדפרס (או כל סוג אחר של אתר שאתה יכול להפעיל). אם זה מקום בקרוסלה של AMP בדפי החיפוש של גוגל שאתה רוצה לפנות, קפוץ אל העגלה של AMP.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me