9 סיבות לעולם לא לבחור אירוח וורדפרס בחינם

בבניית אתר וורדפרס לראשונה, רובנו היינו בוחרים במארח וורדפרס מומלץ, בעוד שחלקם עשויים לשקול א מארח וורדפרס בחינם – -. אחרי הכל, WordPress.com מציעה תוכנית בחינם, אז מדוע WordPress.org לא צריך?


ימין? לא כל כך.

בואו נבהיר דבר אחד. כיום ישנם כמה מארחי וורדפרס בחינם זה למעשה עובד. אולם, ה סיכון קשור עם מארח חינם בהחלט לא שווה את תג המחיר האפס. מאמר זה אומר לך מדוע. אדון בנושא מלכודות נפוצות של שימוש במארח וורדפרס בחינם ו ממליץ על כמה חלופות ללא עלות.

נשמע טוב? נתחיל.

בחלק זה הסברתי כל גורם סיכון עם דוגמאות מפרקטיקות עסקיות ויוריסטיות סטנדרטיות. שים לב שלא את כל לארח חינם יש את כל מהנושאים האלה, אבל רוב סביר להניח שיש להם לפחות כמה בעיות.

1. פגיעויות באבטחה במארח וורדפרס בחינם

למארחי וורדפרס בחינם אין המשאבים להעסיק מהנדסי רשת ומומחי אבטחה פנימיים. עם חומת אש לקויה וביצוע אמצעי נגד ביטחוניים לא מספיקים, מארח חינם פגיע כלפי חוץ התקפות רשת, מה שהופך אותו לאדמה לאימון עבור האקרים מתחילים.

שנית, מכיוון שמחסום הכניסה למארח וורדפרס בחינם כמעט אפס, (אינך דורש אפילו כרטיס אשראי כדי להירשם), משתמשים או בוטים בעלי כוונה זדונית יכולים להירשם בקלות לחשבון אירוח בחינם. מכיוון שהתקנת וורדפרס שלך נמצאת באותו שרת, אתה חשוף ל התקפות פנימיות.

סוג ההתקפות הגרוע ביותר הוא שתקנים – אלה שקיומם אינו ידוע עד למועד בו הם חושפים את עצמם. תן לי דוגמה:

 • דמיין תוכנה זדונית מתוחכמת שנמצאת ללא זיהוי באתרך, וגם מגובה בתהליך הגיבוי המתוכנן של WordPress.
 • כשהשעה נכונה, התוכנה הזדונית מכה. זה יכול להיות כאשר צברת מספר רב של מנויים לניוזלטר, או חלילה כאשר יש לך לקוחות משלמים בחנות המקוונת שלך..
 • התוכנה הזדונית גונבת את נתוני הלקוחות שלך (כולל פרטי התחברות) ומשתמשת בהם לאינספור מטרות זדוניות.
 • אם לקוח משתמש באותה סיסמה באתרים אחרים, ההשפעה גרועה יותר.

עם זאת, האפשרות שמישהו ישיק חנות WooCommerce במארח וורדפרס בחינם אינה סבירה מאוד. העניין היה לתת לך מושג על הדברים שעלולים להשתבש, ולגרום לך להשקיע באבטחת וורדפרס, אפילו אם אתה משתמש במארח בתשלום.

2. סוגיות ביצועים

אנו יודעים שלמארחי וורדפרס משותפים יש בעיות ביצועים, במיוחד כאשר יש זינוק תנועה או מישהו עושה שימוש לרעה במשאבים של השרת המשותף.

עכשיו דמיין את המקרה עם מארחים בחינם, שבהם ממש כל אחד יכול לקבל חשבון בלי לבזבז אגורה. יש סיכוי טוב שיהיה לאתר וורדפרס שלך השבתה לסירוגין ו ביצועים כללים גרועים מאוד.

3. משאבי שרת מוגבלים

למארחים משותפים יש כסף לקנות שרתים רבי עוצמה ולהציע לדייריה (אנשים באותו שרת אירוח משותף) שטח דיסק בלתי מוגבל, מכסת פעולות קלט / פלט גבוהה ורוחב פס בלתי מוגבל (בכפוף למדיניות לשימוש הוגן).

למארחים בחינם פשוט אין תקציב זה! כתוצאה מכך אתה תקוע עם שטח דיסק נמוך (לפעמים בקושי מספיק להתקנת תוספי הוורדפרס שלך), רוחב פס מוגבל, ו (מאוד) גודל העלאת קובץ מקסימלי נמוך.

כתוצאה מכך, ייתכן שלא תוכל להעלות תמונות גדולות או קובץ מדיה חשוב (נניח קובץ PDF של 5MB) לאתר שלך, מה שהופך את מאמציך ללא תועלת. ונחש מה? אתה באמת לא יכול להתלונן.

למארחים בחינם יש גם מודל עסקי מעניין שבו הם גובה סכומי כסף לא מציאותיים עבור שדרוגים פשוטים כגון גישה ל- FTP או שטח דיסק מוגבר. זה נקרא מכירת מכירה, עליה נעסוק בהמשך המאמר.

4. גיבויים אוטומטיים של וורדפרס מועדים לכישלון

תמיד הדגשנו את החשיבות של גיבויים של וורדפרס וכיצד הם יכולים להציל חיים לעיתים. המארחים המשותפים המומלצים ביותר כמו BlueHost ו- SiteGround מציעים גיבויים אוטומטיים של R1Soft של חשבון האירוח שלך. מארחים בחינם לא.

במארח וורדפרס בחינם, אפילו אם אתה מגדיר גיבוי אוטומטי באמצעות נאמר UpdraftPlus, יש סיכוי טוב שעבודת ה- cron (המתזמן) תיכשל. אפילו אם מתזמן יעבור, יש סיכוי שמשימת ההעלאה מרחוק תיכשל עקב שגיאות רשת או פסק זמן ביצוע מקסימלי של PHP. תמיד יהיה לך תקורה לבדוק אם הגיבוי של וורדפרס אכן הצליח.

5. תמיכת לקוחות מועטה או ללא

בואו נהיה אמיתיים כאן – מארחים בחינם אינם חייבים לך כל סוג של תמיכה בלקוחות. אם הם לא יגיבו, אתה לא יכול לעשות שום דבר בעניין (מלבד לעבור לארח בתשלום!)

6. סיום שירות בלתי נמנע ובלתי הפיך

היו הרבה מארחי וורדפרס בחינם לאורך השנים. CodeInWP עשו מחקר בו הם בדק האם מארחי וורדפרס בחינם אכן עבדו. להפתעתם, חלקם עשו זאת. עם זאת, קדימה כמה שנים עד 2019, שניים מתוך ארבעת המארחים (50%) יצאו מהעסק.

מארחי וורדפרס בחינם שכבר אינם פונקציונליים בשנת 2019, לימוד על ידי CodeInWP

מארחי וורדפרס בחינם שאינם פעילים עוד בשנת 2019. מקור תמונה: CodeInWP

ונחש מה? אני לא מופתע!

במקרה הגרוע ביותר – יש סיכוי שמארח הוורדפרס החינמי שלך ייעלם בן לילה, ללא אזהרה ותקשורת כלשהי. אתה לא יודע מתי או אפילו אם הם חוזרים. ואם יש לך מזל – יהיה לך גיבוי מלא של וורדפרס שמור במיקום מרוחק, בו תוכל לשחזר את האתר שלך.

7. דוא”ל וורדפרס וטופסי יצירת קשר לא יעבדו

בעיה מרכזית במארחים בחינם היא משלוח דוא”ל לקוי. באופן ספציפי, ה- חוסר יכולת לשלוח דוא”ל משרת האירוח. מכיוון שמארחים בחינם מאפשרים לכל אחד להירשם לחשבון, בוטים זדוניים משתמשים בשרתים אלה בכדי לשלוח המון ספאם. כתוצאה מכך, ה- IP של המארחים החינמיים מופיעים ברשימה השחורה על ידי ספקי הדואר האלקטרוני, ומעבירים דוא”ל שמקורם ב- IP אלה באופן אוטומטי לדואר זבל..

זו הסיבה שרוב המארחים החינמיים משביתים את היכולת לשלוח דוא”ל מהשרתים שלהם, או, אם מופעלים, הסיכוי להודעות הדוא”ל להגיע לתיבת הדואר הנכנס שלך הוא קלוש למדי.

 1. זה בעייתי במיוחד כאשר הודעות דוא”ל של מערכת וורדפרס, כמו אימייל לאיפוס סיסמה ותגובות טופס יצירת קשר, אינן מועברות לתיבת הדואר הנכנס שלך. להלן שני פתרונות:
 2. אתה יכול לגשת לתגובות טופס יצירת קשר דרך הגדרות התוסף בלוח המחוונים של וורדפרס.
 3. אתה יכול גם לתקן את בעיית מסירת הדוא”ל לחלוטין, באמצעות תוסף SMTP ייעודי כמו WP Mail SMTP, המספק דוא”ל מערכת WordPress באמצעות דוא”ל שירות SMTP כמו SendGrid או Mailgun.

8. תחומי משנה, מודעות ו- SEO

רוב ספקי אירוח הוורדפרס החינמיים יאפשרו לכם להשתמש רק בתת-דומיין, בניסיון לשמור על מאמץ המיתוג שלהם. אם אתה רוצה לקשר דומיין מותאם אישית, זה יהיה שדרוג בתשלום.

אותו אופי במודעות. מארחים בחינם יציגו את המודעות שלהם באתר וורדפרס שלך (מדוע הם לא צריכים לעשות זאת?) ולא יאפשרו לך להציג מודעות משלך. גם אם כן, לעולם לא תתקבל אישור מרשת מודעות גדולה (כגון Google AdSense) באמצעות אתר שכתובת האתר שלו היא תחום משנה..

לבסוף, כשמדובר ב- WordPress SEO, הנה כמה דרכים בהן מארח וורדפרס בחינם פוגע ב- SEO שלך:

 1. האתר שלך מתארח בתת-דומיין עם DA גרוע. נראות מנועי החיפוש כבר אובדת כאן.
 2. שרתים עמוסים מדי גורמים לזמני טעינה גבוהים יותר של העמודים, מה שמפריע לציון ה- SEO שלך.
 3. יש אפשרות של א קישור קיש, שם יש לדומיין הראשי שלך מאות, אם לא אלפי קישורים יוצאים לדומיינים מוצלים / לא מוכנים אחרים. התוצאה – השפעה שלילית מאוד על ה- SEO שלך.
 4. (זו לוקחת את העוגה) אם גוגל מזהה תוכנה זדונית ידועה באתר שלך הוא יופיע אוטומטית ברשימה השחורה. לאחר שהופיע ברשימה השחורה, זה המסמר הסופי בארון אתרים. אתה יכול להיפרד מהאתר הזה! האפשרות היחידה שלך תהיה להתחיל מחדש עם דומיין חדש ו (יש לקוות) מארח וורדפרס בתשלום.

9. מכירות מכירה יקרות והגירה קשה

 • אחת הדרכים העיקריות (והלגיטימיות) המארחים בחינם להרוויח כסף היא באמצעות מכירת קניות. בעיקרו של דבר הם גובים סכומי מחיר מופקעים עבור שדרוגים קלים כמו שטח דיסק מוגבר או רוחב פס.
  • פחות לגיטימי להרוויח כסף כולל מכירת נתוני לקוחות כגון רשימות דוא”ל לספאם ידועים או “רוכשי רשימה”..
 • לבסוף, אם או כאשר תחליט להעביר את האתר שלך מהמארח החינמי, הם עלולים להפוך את תהליך ההעברה למורכב ללא צורך.

אלטרנטיבות טובות יותר לארח וורדפרס בחינם

בתחילת מאמר זה ציינתי שאשתף חלופות טובות יותר לאירוח וורדפרס בחינם, שגם הן בחינם. הנה כמה:

WordPress.com (חינם)

דף נחיתה בחינם

תאמינו או לא, אתר WordPress.com בחינם הוא בחירה טובה בהרבה מאשר להשתמש במארח וורדפרס בחינם. שתי המגבלות הן:

 1. תמיכה בתת-דומיין בלבד עבור חשבון WordPress.com בחינם.
 2. מדי פעם מוצגות מודעות באתר שלך.

חדשות טובות הן שאתה מקבל אתר אמין ביותר, זמן עבודה וביצועים, גישה לעשרות נושאים חינמיים נהדרים והכי טוב – אתה כבר במערכת האקולוגית של וורדפרס! כל שעליכם לעשות כדי להמיר את האתר שלכם למקצועי (ולסלק את כל המגבלות) זה או על ידי:

 1. שדרוג לתכנית בתשלום החל מ- $ 5 לחודש או
 2. העברה לאתר וורדפרס שמתארח בעצמו, ומתחיל בכ- $ 2.95 לחודש

מומלץ ל: WordPress.com בחינם נהדר לאתרי תיקים קטנים, לבלוגרים מזדמנים, לחובבים ולשיתוף עדכונים כלליים לחברים ובני משפחה.

אירוח וורדפרס משותף – BlueHost (2.95 $ לחודש)

BlueHost הוא אחד מספקי האירוח הפופולריים ביותר של WordPress, המומלצים על ידי WordPress.org. הוא מכיל מעל 2 מיליון אתרי וורדפרס ומציע את אחד משירותי האירוח המשותפים הזולים ביותר בשוק.

מומלץ ל: אנשים שמוכנים להשקיע מעט בפרויקט שלהם, ולבנות אתר וורדפרס חדש בדרך המומלצת. עובדה מהנה – אם תכניס כסף, יש סיכוי גבוה יותר שתתחייב לפרויקט שלך!

אירוח VPS – DigitalOcean (5 $ לחודש)

אם אתה רוצה להתעסק עם וורדפרס, או זקוק למעט כוח נוסף, VPS DigitalOcean (הידוע גם כטיפה) הוא מארח נהדר.

מומלץ ל: אנשים המחפשים כוח אירוח נוסף בתקציב נמוך (כוס קפה).

Cloudways – אירוח ענן מנוהל (10 $ לחודש)

אירוח אתר וורדפרס שלך באתרי מחשוב ענן כמו AWS או Google Cloud עשוי להיות קצת קשה עבור חלקם. כאן נכנס Cloud Cloud. הוא מנהל את שרת הענן שלך ומבטיח שאתר WordPress שלך במצב מעולה.

מומלץ ל: אנשים המחפשים אירוח וורדפרס בעל ביצועים גבוהים, עם היכולת לבחור ספק אירוח בענן לפי בחירתם.

אלטרנטיבות שאינן וורדפרס

כיום יש מאות אלטרנטיבות בחינם ובתשלום ל- WordPress. רובם מציעים אירוח freemium הנתמך על ידי מודעות הדומה ל- WordPress.com, בעוד שאחרים הם CMS, בדומה ל- WordPress.org.

לכל אחת מהחלופות החינמיות האלו תמיכה שונה בתכונות כגון תמיכה בתחומים מותאמים אישית ויכולת הצגת מודעות. השתמשנו בכמה מהפלטפורמות הללו וממליץ על Blogger, Tumblr, Dribbble, Adobe Portfolio (בחינם אם יש לך מנוי Adobe Creative Cloud פעיל), Wix ו- Weebly.


האם תהית אי פעם מדוע אנשים מסוימים בוחרים במארח וורדפרס בחינם? הנה שתי סיבות שאני יכול לחשוב עליהן:

 1. הרבה אנשים שוקלים לבחור מארח בחינם מכיוון שהם מנסים תחביב, ואינם בטוחים באורך חיי הפרויקט. כתוצאה מכך, הם לא רוצים להתחייב לתכנית בתשלום. במקרים כאלה תמיד טוב יותר לבחור אלטרנטיבה מומלצת, אתר WordPress.com כזה בחינם.
 2. אנשים מסוימים עשויים פשוט לנסות לנסות אתר וורדפרס שמתארח בעצמם, מבלי לרכוש תוכנית אירוח. מארחי ענן כמו DigitalOcean ו- AWS הצע תקופת ניסיון נדיבה המושלמת ליישומים כאלה.

השפל

לסיכום, הכסף שאתה חושב שתחסוך אצל מארח וורדפרס בחינם הוא במציאות, מתיחה. משך הזמן שתקדיש לתיקון בעיות הנוגעות לאבטחת האתר, הביצועים והאמינות הכוללת, יהיה בסופו של דבר עלה לך הרבה יותר. אין דבר כזה ארוחת צהריים בחינם, וזה תמיד המקרה עם אירוח וורדפרס בחינם.

אם אתה רציני לגבי אתר וורדפרס שלך ואתה רוצה להתחייב אליו, זהו תמיד טוב יותר להתחיל עם מארח וורדפרס מומלץ. הם מתחילים בסביבות 3 $ לחודש, שהם פחות ממחיר כוס קפה אחת.

האם השתמשת בעבר במארח וורדפרס בחינם? מה הייתה החוויה שלך? ספרו לנו בתגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map