5+ סיבות מדוע כדאי לכם לנסות Jetpack (שוב)

אם אתה משתמש בוורדפרס בטח שמעת עליו Jetpack – כאשר הוא שוחרר למשתמשי WordPress.org לפני קצת יותר משנתיים הוא התקבל בתערובת של הנאה וחשדנות.


לאלו מכם לא מכיר את התינוק של Automattic, Jetpack משלב מספר תכונות פופולריות שונות (וכמה כאלה לא כל כך פופולריות) בחבילה אחת שקשורה למשעי. יש אנשים שאוהבים את זה מסיבה זו, אחרים שונאים את זה.

אבל אני לא כאן כדי לשנוא על Jetpack – אחרי הכל, אני משתמש בזה בעצמי. אני לא במשך זמן רב מאוד תחת הרושם המוטעה שזה לא הציע הרבה, אבל ילד טעיתי. למרות שיש לזה פגמים, יש הרבה מה לאהוב ב- Jetpack והרבה פונקציונליות לסחוט ממנו.

בפוסט זה אני מתכוון לפרט בפירוט רק קומץ מתכונות של Jetpack, אבל הם המועדפים עלי ולבד לבד צריך לשכנע אתכם שזו אפשרות נהדרת לאתר וורדפרס שלכם. אם אתה יודע מעט מאוד (או כלום) על Jetpack, או אפילו אם השתמשת בו ו לחשוב שלא תאהב את זה, המשך לקרוא. יש הרבה מה להציע.

לפני שאנחנו מתחילים…

כבר ציינתי שיש סיבות לכך שאנשים לא אוהבים את Jetpack. אם להיות כנה, אני מבין את הנמקתם. זה כמעט בהחלט הוא נועד כרכב לספק שירותי פרימיום ויכול להיות מעט מאמץ ביישומו, אך תמיד יש לך אפשרות להתעלם מהיצע הפרמיום. לדעתי, הפוך (כלומר כל התכונות החינמיות) בהחלט שווה את זה.

שם הוא עם זאת, רק דבר אחד שאני לא אוהב בזה, וזה התכונה להפעלה אוטומטית. בעיקרון, אם יתווסף מודול חדש לתוסף Jetpack הוא יופעל כברירת מחדל באתר שלך. למרבה המזל, יש תיקון קל לכך: פשוט התקן והפעל את התוסף שליטה ידנית עבור Jetpack. זה מונע הפעלה אוטומטית של תכונות חדשות ונותן לך שליטה מלאה בפונקציונליות האתר שלך.

עם זה מחוץ לדרך, בואו נצלול את הדברים המהנים!

1. לפרסם

אם אתה בלוגר, יש לך לפחות חשבונות מדיה חברתית עם פייסבוק וטוויטר לפחות (אם לא, אתה לא בלוג נכון ;-)). אחת המטלות שתמיד הטרידה אותי היא קידום פוסטים חדשים דרך אותם חשבונות מדיה חברתית. למרבה המזל, מודול הפרסום של Jetpack מסיר את כל הטרחה בעקבות קידום המדיה החברתית.

פשוט חבר את חשבונות המדיה החברתית שלך ל- Jetpack …

הגדרות שיתוף מדיה חברתית

… וכל הודעה חדשה תפורסם לאותם חשבונות:

הודעה לפרסם Meta Box

כפי שאתה יכול לראות, אתה יכול גם ליצור הודעות בהתאמה אישית שתוכל לשתף עם הקהלים הספציפיים שלך. זה מאוד חלקלק, קל מאוד לשימוש והופך את שיתוף הפוסטים שלך לסנטר מוחלט.

2. הערות

בעבר הקדשתי זמן רב להתלבט באיזו מערכת הערות להשתמש. התחלתי עם ברירת המחדל (כמו שכולם עושים), ניסיתי את Livefyre ואז החזרתי. לעניות דעתי, אתה לא יכול לנצח את זה.

למעשה, מסתבר שאפשר (די). Jetpack Comments לוקח את מערכת ההערות המוגדרת כברירת מחדל ומגיש אותה מחדש ברוטב מדהים. המבקרים יכולים כעת להיכנס כדי להשאיר תגובה באמצעות פייסבוק, טוויטר או WordPress.com.

יתר על כן, הטופס נראה מלוטש וסקסי ונוטה להשתלב בצורה מושלמת עם הנושא שלך:

הערות Jetpack

כפי שניתן לראות, מערכת התגובות המשודרגת כוללת גם אפשרויות למבקרים להירשם לתגובות ולפוסטים חדשים (תכונה אופציונלית זו נשלטת על ידי מודול המנויים הנפרד). בעיקרון, הערות והרשמות הופכות לפשוטות ביותר לקוראים העוסקים, וזה בדיוק מה שאתה רוצה.

3. שיתוף

שיתוף חברתי זה משהו שרוב הבלוגרים (אני עצמי כולל) אובססיביים לגבי. אנחנו אוהבים להשיג את המניות החברתיות האלה. באופן אישי, אני חובב ענק של Digg Digg וימשיך להשתמש בו. אבל אני גם השתמש במודול השיתוף של Jetpack:

שיתוף חברתי

כפי שאתה יכול לראות, אפשרויות השיתוף החברתי נראות פנטסטיות ומשתלבות נהדר ללא צורך בהתאמה אישית כלשהי. הגדרת סרגל ה- Digg Digg שלי מציעה רק אפשרות לשתף באמצעות פייסבוק, טוויטר ו- Google+, אבל אני מנצלת את ההזדמנות עם מודול השיתוף של Jetpack כדי לתת לקוראים מספר אפשרויות.

יתר על כן, מיקום כפתורי השיתוף הללו משמש כתזכורת יפה לאפשרות שלו לשתף, אם המשתמש צריך להיות עיוור לסרגל הצד הצף של Digg Digg..

4. טופס יצירת קשר

כל הבלוגרים זקוקים לטופס יצירת קשר ו- Jetpack מספק בחזית זו. פשוט הפעל את המודול ותראה כפתור חדש במסכי הפוסט / דף שלך:

טופס יצירת קשר

לחץ על הכפתור ותקבל מסך פשוט ואינטואיטיבי ממנו תוכל לבנות את טופס יצירת הקשר שלך:

טופס יצירת קשר

לאחר שתסיים, פשוט לחץ על הכפתור כדי להוסיף את הטופס וזהו! אנשים יכולים ליצור קשר במהירות ובקלות. לא רק זה, אלא אם כן אקיסמט המותקן בבלוג שלך, הגשות לטופס יצירת הקשר יופעלו באמצעות מערכת האנטי-ספאם שלה כך שתקבל רק הודעות מקוריות.

5. סטטיסטיקת WordPress.com

זה חסך לי זמן מאז שהתקנתי אותו. למרות שאתה כמעט בהחלט משתמש גוגל ניתוח נתונים או חבילת Analytics אחרת כמו קליקי (אני משתמש בשני), מודול הנתונים הסטטיסטיים של WordPress.com (בעצם חבילת ניתוח אחרת) שווה להפעיל את זה.

למה? מכיוון שאתה מקבל נתוני ניתוח ישירות בלוח המחוונים של וורדפרס:

נתונים סטטיסטיים של WordPress.com

ללוח המחוונים של וורדפרס יש כל כך הרבה פוטנציאל מבחינת הפיכתו למיקום ריכוזי לכל הנתונים שרוצים לראות על בסיס יומיומי, והוספת סטטיסטיקות WordPress.com לתערובת פשוט הופכת אותו ליותר פונקציונלי.

מכיוון שכבר נכנסתי למרכז השליטה שלי לפחות פעם ביום בכדי לבדוק הערות והורדות של מוצר המידע שלי (דרך הווידג’ט Easy Downloads של מרכז ההורדות הדיגיטלי), אין זה מוחין לכלול שם ניתוחים כך שאני לא צריך לקחת את זמן להיכנס לשירות נפרד. אפילו טוב יותר, סטטיסטיקת WordPress.com אינה מעלה עומס נוסף על השרת שלך.

ויש עוד כל כך הרבה ….

אני ממש סתם מגרד את פני השטח כאן. Jetpack מורכב כיום ללא פחות מ -25 מודולים שונים, שלכל אחד מהם יש תפקיד חשוב אם אתם רוצים את הפונקציונליות שלו. דגשים נוספים כוללים:

  • התראות דרך סרגל הכלים בקצה הקדמי של האתר
  • היכולת לבלוג דרך לקוח הדוא”ל שלך
  • ווידג’טים נוספים של סרגל הצד
  • בודק כתיב, סגנון ובדק דקדוק מבוסס בינה מלאכותית
  • גלריות במסך מלא עם הערות ומטא נתונים
  • עורך CSS עצמאי
  • נושא נייד
  • מקצר WP.me

בנוסף יש עוד יותר. עבור מרבית הבלוגרים יהיו מספר מודולים שיכולים להיות שימושיים רבים, לכן אני קורא לך לחקור!

רגע …

יתכן שיש לך כמה שאלות על Jetpack (אנא אל תהסס לשאול אותן בקטע התגובות למטה) אבל יש שאלה שמבליטה בעיניי יותר מרוב הדברים: האם אינך יכול להוריד תוספים בודדים מ- WordPress.org המשכפלים את מרבית המודולים של Jetpack?

התשובה שלי לכך תהיה גם כן וגם לא. כן – חלק מהפונקציונליות במודולים של Jetpack משוכפלים באמצעות תוספים עצמאיים. הזכרתי כבר את התוסף Digg Digg – החביב עלי לשיתוף חברתי – למשל. ואז יש טופס יצירת קשר 7; תוסף טופס יצירת קשר פופולרי במיוחד. הרשימה אכן נמשכת.

עם זאת, Jetpack מציע משהו שתוספים אחרים עשויים שלא: אתה מובטח למעשה לפונקציונליות פונקציונאלית ומוצפנת היטב שתתעדכן ברציפות לעתיד הנראה לעין. זה ענק תועלת ולא מתעלמים ממנה.

כל מודול Jetpack בו השתמשתי שילב את הנושאים של הבלוגים שלי ללא שום בעיה. הפונקציונליות שנוספה תמיד נראית מדהים ומתנהגת בדיוק כמצופה. מה פחות הייתם מצפים מ- Automattic? זה בעיניי נקודת המכירה העיקרית של Jetpack – הערובה המעשית שאתה מקבל מוצר איכותי.

עכשיו אשמח לקבל שלך חוות דעת על Jetpack, אז אנא נצלו את ההזדמנות הזו כדי להביע את דעתכם בסעיף ההערות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me