5 יתרונות עיקריים משימוש ב- CDN לאתר וורדפרס שלך

יותר אנשים בוחרים כעת לארח את משאבי האתר שלהם ברשת למסירת תוכן (CDN) מסיבות רבות. למרות שיש יתרונות רבים של שימוש ב- CDN, עשה זאת אתה צריך להשתמש בזה? במאמר זה אדבר על היתרונות העיקריים של שימוש ב- CDN באתר וורדפרס. אני גם אדון בקצרה כיצד CDN עובד ומדוע זה לא בהכרח מתאים לכל אתר. ראשית, חשוב להבין מה זה CDN וכיצד הוא פועל כך שתעריך את היתרונות.


מה זה?

wordpress-cdn

CDN הוא בעצם מערכת של שרתי מטמון קשורים זה בזה המאחסנים רכיבים מבניים של אתר – בדרך כלל נכסים כמו קבצי JavaScript וקובצי CSS – וכן תוכן סטטי כמו תמונות. השרתים מופצים בכל רחבי העולם ומשמשים משאבי אתרים בהתאם למיקום הגאוגרפי של המשתמש. חברת CDN ידועה היטב, פרח ענן, משתמש ב -180 מרכזי נתונים ברחבי העולם כדי להאיץ את העברת התוכן למשתמשים שלך.

בעיקרון, CDN מספק שרתים חלופיים להורדת משאבי אתרים מאוחסנים. כאשר משתמש מבקש בקשה לגישה לדף באתר שלך, המשאבים המאוחסנים ב- CDN יימסרו על ידי השרת הקרוב ביותר למיקום הגאוגרפי של המשתמש. המשמעות היא שתכנים המוגשים על ידי CDN תמיד יעברו את המרחק הקצר ביותר כדי להגיע למשתמש וכאן CDN משיג את היתרון הגדול ביותר שלו..

יתרונות CDN

ישנם יתרונות רבים בשימוש ב- CDN, כולל:

1. מהירות משופרת

כפי שראינו מהתיאור הקצר של איך עובד CDN, מהירות משופרת היא, ככל הנראה, היתרון הטוב ביותר של שימוש ב- CDN באתר וורדפרס שלכם. CDN משרת תוכן סטטי מצומת שרת הקרוב ביותר לסמיכות למשתמש המבקש. ניתן לצפות לחווית משתמש משופרת מעט בגלל המהירות המשופרת.

מכיוון שחלק גדול מזמן הטעינה של דף אינטרנט כרוך בגישה והורדה של רכיבים סטטיים ונכסים כגון תמונות, סקריפטים וגיליונות סגנונות, קל לראות מדוע CDN הוא דחיפה של ביצועי מפתח לאתר שלך..

עם זאת, אין זה אומר ששימוש ב- CDN יביא להפליא את דפי האינטרנט שלך לטעון מהר יותר. לדוגמה, אם לאתר שלך יש קוד באגי, CDN עשוי שלא לפצות על אובדן הביצועים שלאחר מכן. בנוסף, ביצועי האתר שלך תלויים בין היתר גם בתצורת השרת וביכולות של המארח שלך.

בשורה התחתונה, CDN גורם לחלק מהמשאבים של האתר שלך לטעון מהר יותר, ובכך לשפר את מהירות טעינת העמודים בהיקף מסוים ולגבי אנשים מסוימים, היתרון הזה לבדו שווה את העלות הנוספת של שימוש בכונן אחד.

2. שיפור זמן השימוש באתר

CDN מפחית עומס על המארח שלך, וכתוצאה מכך מהירויות עקביות. בתרחיש אירוח טיפוסי בו כל משאבי האתר שלך שוכנים בשרת הראשי המשותף או הפרטי שלך, אתה עשוי להבחין במהירויות לא עקביות או לכישלון מוחלט בתקופות תנועה גבוהות. בעיקרון הדברים מאטים ולעיתים יכולים להתפרק לחלוטין במהלך דוקרני התנועה בגלל העומסים הנוספים.

באמצעות CDN, דוקרני התנועה מטופלים בצורה חלקה מכיוון שהרשת ממוטבת לטפל בתנועה גבוהה ביעילות משופרת. במילים אחרות, אם אתר האינטרנט שלך פתאום זוכה לפופולריות רבה, הסיכוי להתרסקות הוא קלוש.

שוב, בדיוק כמו בשיפור המהירות, השימוש ב- CDN לאתר וורדפרס שלך לא מסיר לחלוטין את האפשרות של השבתה ברגעים של עליות תנועה מאסיביות. אם הקבצים הדינמיים שלך מאוחסנים בשרת האירוח הראשי, אתה עדיין יכול לקבל השבתה. מטמון עובר דרך ארוכה למזעור הבעיות הנובעות ממסלולי התנועה. רוב שירותי האירוח המובילים של וורדפרס מייעלים את השרתים שלהם באמצעות מטמון, כך שהוספת CDN רק תשפר את המצב.

3. שלמות נתונים רבה יותר

אם אתה כמו רוב בעלי האתרים, סביר להניח שאתה תמיד רוצה להשתמש בכלים האחרונים כדי להציג את התוכן שלך. עדכון מתמיד של נכסי האינטרנט שלך הוא דרך אחת לעשות זאת ו- CDN עוזר לשמור על שלמות בכל פעם שמתבצעים שינויים בנכסים שלך. כאשר אתה מעדכן את קבצי ה- CSS או JavaScript שלך ב- CDN, למשל, השינויים משתקפים באופן מיידי על פני שרתים שונים ברשת, וכך שומרים על שלמות הנתונים ועקביותם..

4. אין מחסומים גיאוגרפיים

אנו חיים כיום בעולם של ניידות ואינטרנט מונע אפליקציות. משתמשים רוצים גישה לשירותים תוך כדי תנועה, ללא קשר למיקומם בעולם בכל זמן נתון. כאן המקום שימושי CDN. בגלל השרתים המופצים ברחבי העולם של CDN, משתמשים בכל רחבי העולם יכולים לחוות את האתר שלך כאילו הם ממש ליד המארח שלך..

עם זאת, ראוי לציין כי הכיסוי של ספק הוא בסופו של דבר הקובע את טווח ההגעה שלך. אם אתה ממקד למשתמשים מאזור גיאוגרפי מסוים, בדוק עם מפות הכיסוי של ספקים שונים כדי לקבוע היכן אתה יכול לקבל את היתרון הטוב ביותר להגיע לכמה שיותר משתמשים. זכור כי ספקי CDN אינם מבצעים אותו דבר בכל אזור. לחלקם יש יתרון ברור באזורים מסוימים בהתבסס על הגדרת הרשת שלהם.

5. זול ומהיר יותר

למרות שאתה יכול להשתמש ב- CDN במחיר של $ 0 (יש כמה ספקים בחינם), ברור ששירותים בתשלום הם הדרך ללכת אם אתה רציני לגבי הטבות ביצועים. אז איך שירות CDN בתשלום חוסך לך זמן וכסף?

ראשית, כמעט ואין צורך בהתקנה במיוחד עבור אתרי וורדפרס. כמעט כל ספקי ה- CDN מציעים תוסף התקנה מותאם אישית עבור WordPress. יתר על כן, ישנם עוד הרבה תוספים בספריית וורדפרס להגדרת CDN לאתר שלך. לא תרכוש חומרה נוספת לשימוש ב- CDN.

שנית, מכיוון ש- CDN משפר את הביצועים של אתר האינטרנט שלך, אתה חוסך כסף בקניית משאבי מחשוב נוספים, במיוחד RAM ו- CPU.

מתי CDN לא משנה?

מיקומי CDn

ראינו ש- CDN הוא בהחלט הדרך ללכת אם ברצונך לשפר את המהירות, הזמינות, חווית המשתמש המשופרת הכוללת וההגעה הגלובלית. אך ישנם מצבים שבהם CDN עשוי לא לעשות את ההבדל או אפילו להחמיר את המצב.

לדוגמה, אם לספק CDN אין צמתים של שרת באזור גיאוגרפי מסוים, ייתכן שתגלה שמשאבים של האתר שלך נדרשים לטעון זמן רב יותר למשתמשים באזור זה מאשר אם היו המשאבים המתארחים בשרת במקום זה. במקרה זה, השימוש ב- CDN עשוי שלא להציע יתרונות ביצועים.

מסיבה זו, עליך להכין שיעורי בית יסודיים על ספק פוטנציאלי של CDN לפני שתירשם. אתה רוצה להבטיח שיהיה להם כיסוי הולם לכל המקומות בהם מתגוררים רוב משתמשי היעד שלך.

מסקנה: עליך להשתמש ב- CDN

בסך הכל, CDN מספק יתרונות ביצועים רבים עבור אתר האינטרנט שלך. על ידי חלוקת רוחב פס על צמתים מרובים של שרתים, CDN עשוי לעזור להפחית את העומס על המארח הראשי שלך. זה לא מבטל אוטומטית את בעיות הביצועים של השרת שלך, אבל יכול לעשות דרך ארוכה לקראת להציע למשתמשים שלך חוויה חלקה בזמן הגלישה באתר שלך..

עם זאת, קחו בחשבון ש- CDN אינו צורך מוחלט ובמקרים רבים האתר שלכם עשוי עדיין להופיע היטב מבלי להשתמש באתר. עדיין, רוב הסיכויים שהוא יתפקד ככל הנראה טוב יותר עם אחד כזה. אם אתה מפעיל אתר וורדפרס סוחר מאוד ובעל ביקורת רבה על המשימה, אתה עומד לקצור את היתרונות הגדולים ביותר ש- CDN מציע, ובהחלט עליך להתייחס אליו כחלק מכלי האופטימיזציה שלך..

הקפד להכין שיעורי בית לפני שתבחר ספק CDN מכיוון שהיתרונות שאתה עומד לקצור יהיה תלוי גם בספק שאתה בוחר. לא בטוחים איפה להתחיל לחפש? ספק האירוח שלך עשוי כבר להציע מטמון (אנו משתמשים ב- WPEngine כאן ב- WPExplorer, והם דואגים לכל דבר עבורנו). אבל אם המארח שלך אינו מציע שירות מטמון, עיין במאמר שלנו בנושא שירותי CDN בחינם. ישנן טונות של אפשרויות נהדרות לבחירה.

אני רוצה לשמוע ממך עכשיו. האם אתה משתמש ב- CDN או שוקל להשתמש בכזה? מה הסיבה העיקרית שלך לשימוש בכזו ואילו יתרונות הבנת?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map