כיצד ליצור דף 404 מותאם אישית בוורדפרס

אין ספק שרוב משתמשי האינטרנט מודחים על ידי המוכרים מדי 404 עמוד לא נמצא הודעת שגיאה. רוב הסיכויים שהופצצתם על ידי ההודעה המעצבנת הזו לפחות פעם בחודש כשלחצתם על קישור שבור.


שגיאה 404 היא תגובה HTTP רגילה לבקשת דף אינטרנט שהשרת לא הצליח למלא מסיבות שונות. כברירת מחדל, הודעת השגיאה מוצגת כטקסט רגיל על רקע לבן. אם אתה שונא את ההודעה הגבינה הזו, לא תרצה להכפיף את מבקרי האתר שלך לראות אותה. אז למה לא להרגיז את זה פחות באמצעות הודעה מותאמת אישית?

במדריך זה אעביר אותך בשלבים של יצירת מנהג מותאם אישית הדף לא נמצא הודעה כך שמבקרי האתר שלך פחות מתעצבנים כשהם מכים ריק. עם זאת, ראשית, הבה טוב יותר מדוע אתה עלול להכות ריק כשאתה מנסה לגשת לדף אינטרנט.

Contents

איך ולמה 404 עמוד לא נמצא טעויות מתרחשות

כשאתה לוחץ על קישור ומקבלת שגיאה 404, פירוש הדבר שבקשת הדף שלך לשרת הצליחה אך הדף הספציפי אליו ניסית לגשת לא נמצא על ידי השרת. יש לכך סיבות רבות.

לדוגמה, אם דף האינטרנט שאליו התחבר הקישור הוסר, תופיע שגיאה 404. תסריט טיפוסי שמוביל לכך הוא כאשר עמוד מיושן שהכיל תוכן פופולרי מוסר, ובכל זאת היו בו הרבה קישורים המצביעים אליו מאתרים אחרים. אתרי חדשות גדולים ככל הנראה הם האשמים לכך אם מנהלי אתרים לא נוקטים אמצעי זהירות כדי למנוע קישורי דף חסרים.

שגיאה בדף 404 יכולה להתרחש גם אם הדף המבוקש הועבר לשם תחום חדש. אם הבעיה היא עם השרת (השרת מושבת או שאינו נגיש מסיבה כלשהי), ייתכן שתיתקל בשגיאת DNS. חומות אש, מסנני תוכן וצורות אחרות של חסימת תוכן עלולות לגרום גם לקישורים שבורים.

בשורה התחתונה שבורים קישורים הם דבר שבשגרה באינטרנט. על בעלי אתרים או מנהלי אתרים לבצע את החוויה נסבלת יותר למשתמשים. זכור, משתמשי אינטרנט הם בדרך כלל חסרי סבלנות בעת חיפוש מידע באתר. משתמש לא יבזבז זמן בחיפוש אחר אתר אחר כדי להשיג את מבוקשו אם כל מה שהם מצאו באתר שלך היה שגיאה רגילה ומרגיזה 404.

הודעת שגיאה ידידותית למשתמש

כפי שכבר ציינתי, רוב שרתי האינטרנט מוגדרים להחזרת דף שגיאה 404 בסיסי המציג התנצלותא תיאור קצר מדוע לא הצלחת לגשת לדף המבוקש. במקרים מסוימים, ייתכן שתוצג לך קישור לדוא”ל של מנהל אתר (אם אתה זקוק לתמיכה טכנית נוספת) או קישור למנוע חיפוש כדי להמשיך בחיפוש שלך..

אמנם הודעת השגיאה הזו כברירת מחדל היא מנומסת, אך היא די רגילה ובדרך כלל כיבוי עבור מרבית המבקרים באתר. זו הסיבה שמנהלי אתרים רציניים מתאימים את ההודעה הזו כך שהמבקרים שפגעו בחסר עשויים לראות דף שגיאה 404 ידידותי יותר למשתמש (ופחות מעצבן)..

לכל ערכות הנושא המוגדרות כברירת מחדל הנשלחות באמצעות וורדפרס יש תבנית בסיסית של שגיאת 404 בשם 404.php. כמובן שתבנית ברירת המחדל הזו עובדת בצורה מושלמת, אך רוב הסיכויים שהיא לא תגיד את מה שאתה רוצה לומר למבקרים שלך. למרבה המזל, התאמה אישית של ההודעה בתבנית היא משב רוח. פשוט פתח את תבנית העמוד בעורך קוד ושנה את טקסט ההודעה לשלך. שמור את השינויים לאחר.

המבנה של תבנית ברירת המחדל של דף השגיאה המצורפת לתבנית עשרים ושלוש עשרה העיצוב מורכב מתגים להצגת הכותרת העליונה, כותרת התחתונה וסרגל החיפוש. כך זה נראה בפעולה (פשוט הקלידו כתובת עמוד מזויפת בסרגל הכתובות של הדפדפן):

עשרים ושלושים עשרה 404 עמוד

אם אתה בוחן את הקוד של תבנית הדף שלך 404, תבחין בכותרת של הדף לא נמצא בתוך ה

תג כותרת, יחד עם א פונקציה שמציגה בפועל את התוצאה בדף. זה מה שתרצה לערוך תחילה בעת התאמה אישית של דף 404 שלך. לאחר מכן תוכל להמשיך להוסיף טקסט ידידותי יותר למשתמש

ו

תגיות מתחתיו. שים לב שאתה עשוי לשנות או לא לשנות את לא נמצא בדרך כלל עדיף לשים כותרת מותאמת אישית שלא מרגיזה את המבקרים שלך, יחד עם טקסט מותאם אישית בפסקאות.

אתה יכול גם לשים לב שהכותרת מופיעה בתוך הענק 404 מספר בדף. כשתבצע בדיקת עמוד של דף השגיאה שלך באמצעות Firebug, תראה שהענק 404 מוכנס על ידי אלמנט פסאודו (.error404 .page-title: לפני). אז פתח את 404.php תבנית והחלף את טקסט ברירת המחדל בתיבה

,

, ו

תגים למה שאתה רוצה לספר למבקרים שלך. כמו כן, ערוך את האלמנט הפסאודו שהוזכר לעיל לטעמך או הסר אותו (הער אותו בגיליון הסגנון). שיניתי את שלי לזה:

עשרים ושלוש עשרה מותאמים אישית 404 עמוד

אמנם אתה יכול לומר כל מה שאתה רוצה ישירות למבקרים שלך כאן, אבל תמיד טוב לשמור עליו קצר ומתוק. כמו כן, נסו לומר או להפנות את המבקר למה שהוא אולי חיפש מלכתחילה. וזה פחות או יותר כל מה שאתה צריך לעשות כדי להפוך את דף 404 שלך לידידותי יותר למשתמש. בדוק את הדף ואז שנה את הסגנונות כראות עיניך.

כמו כן, בהתאם לנושא של וורדפרס שאתה משתמש במפתח יתכן וכלל תמיכה מותאמת אישית של 404 עמודים. בערכת הנושא הכוללת של וורדפרס בנינו אפשרות מותאמת אישית לעיצוב 404 עמודים שמקל על הוספת ניתוב מחדש 404 מותאם אישית, או כותרת עמוד ותוכן מותאם אישית ישירות מלוח המחוונים של וורדפרס..

תמונת מסך של עורך 404 העמודים המותאם אישית בסך הכל

דוגמה כוללת של WordPRess מותאמת אישית 404 עמודים לדוגמה

ה .htaccess קובץ הוא המקום בו הקסם קורה

לאחר התאמת ה- 404.php שלך, כל שנותר הוא לוורדפרס להציג אותו כשהמצב מתאים – כאשר הוא לא יכול למצוא דף ספציפי. זהו תהליך ברירת המחדל. עם זאת, יש מקרים בהם שרת האינטרנט עשוי להיתקל בבעיות לפני שוורדפרס מודעת להם, כלומר ייתכן שהמבקרים לא יוכלו לגשת לדפים מסוימים. במקרה כזה, עליכם להבטיח ששרת האינטרנט יוכל להפנות אותם לדף 404.php וכאן המקום .htcaccess הקובץ נכנס.

ה .htcaccess הקובץ ממוקם בתיקיית השורש של התקנת WordPress שלך. במקרה של וורדפרס, הוא נוצר באופן אוטומטי כשאתה משנה את מבנה הפרמלינק שלך כברירת מחדל. כל שעליך לעשות כדי להבטיח שהשרת ימצא את דף 404 המותאם אישית שלך הוא להוסיף שורה אחת לקובץ כך:

ErrorDocument 404 /index.php?error=404

כפי שאתה יכול לראות, כתובת אתר זו מתחילה בשורש (/), כלומר, כדי להשתמש בפורמט url זה, התקנת WordPress שלך חייבת להיות בשורש השרת שלך. אחרת, אם WordPress מותקן בספריית משנה, נתיב ההפניה צריך להיות:

ErrorDocument 404 /yourfolder/index.php?error=404

בדרך זו, גם אם תשנה את הנושא שלך, index.php תמיד יציג את קובץ ה- 404 המתאים לנושא החדש שלך.

מסיימים

על ידי קריאת הדרכה מהירה זו, כעת תוכלו לקוות ליצור דף 404 מותאם אישית השלם עם הודעה מותאמת אישית למשתמש. באפשרותך גם להגדיר את התצורה .htcaccess הקובץ כדי להבטיח שמבקרי האתר שלך ינותבו תמיד לדף 404 הימני על ידי השרת במצבים בהם WordPress לא תוכל או כשאתה משנה ערכות נושא..

אם אתה רוצה למשוך מבקרים נאמנים שתמיד יחזרו לאתר שלך, חשוב להתאים אישית את דף 404 שלך באמצעות הודעה פחות מעצבנת. וכמובן, לנסות להגביל את מספר הפעמים שאורח אפילו נוחת בדף 404 זה גם רעיון טוב.

יש לך רעיונות מעולים להודעת 404 מותאמת אישית? במה אתה משתמש כרגע בדף 404 שלך? אשמח לשמוע את הרעיונות שלך בתגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me