4 טיפים חוויית משתמש מובילים לשיפור אתר וורדפרס שלך

כשמדובר ביצירת אתר פופולרי (ורווחי), המיקוד העיקרי שלך צריך להיות תמיד להיות על חווית המשתמש.


זה צריך למותר לציין, ובכל זאת מנהלי אתרים רבים כל כך מתעלמים ממה שנראה לי ככלל הזהב של יצירת אתרים. בכבוד הגדול ביותר, אם אתה לא שם את המשתמשים שלך בראש, אתה משוגע.

וזה מוביל אותי לנושא של פוסט זה: שלל הדרכים בהן תוכלו לשפר את חווית המשתמש באתר וורדפרס שלכם. אני הולך לטפל בכמה טעויות נפוצות ספציפיות שנעשו על ידי מנהלי אתרים רבים (ומשתמשי וורדפרס בפרט) ולהראות לכם מה אתם צריך לעשות כדי לעודד אנשים לחזור לאתר שלך שוב ושוב.

הבסיס

ראשית, בואו נדבר על שלושת הדברים שאתה צריך כדי להתקין כדי ליצור חווית משתמש יפה:

 1. עיצוב
 2. שימושיות
 3. תוכן

אם יש לך אתר יפה למראה שקל לניווט בו וכולל תוכן מעולה, אתה מזהיב. כל מה שצריך לעשות לאחר מכן מתמקד בקמפיין שיווקי מהמם (אבל זה נושא אחר לגמרי בפעם אחרת). בעוד שרשומה של שלושת הדרישות לעיל היא די פשוטה, ביצועם בפועל הוא סיפור אחר לגמרי.

הטיפים הבאים שניתן לממש בהם, כולם מתמקדים בעיצוב, שמישות ותוכן. אם אתה לא לוקח שום דבר אחר מהפוסט הזה, הכיר בכך שהמיקוד שלך צריך תמיד להיות על שלושת הדברים האלה כשמדובר בעיצוב, תחזוקה, אופטימיזציה ועדכון אתר וורדפרס שלך.

בסדר – בואו נגיע לזה!

1. הפוך את העיצוב שלך לנקי ופשוט

מעצבי אתרים רעים עוסקים לעתים קרובות ביצירת משהו שהוא די ולא פונקציונלי. השגיאה בגישה זו היא עמוקה – מבקר מעדיף כמעט תמיד פונקציה על פני צורה. כשאתה מעצב אתר, השאלה העיקרית שתמיד צריך לחזור אליה היא “האם האתר שלי יבלבל את המבקרים?”

עיצובים ייחודיים ומסקרנים עשויים לזכות בפרסים, אך מעצם טבעם הם בדרך כלל סיוט שימושי. למה? כי אנשים כמו חיזוי. הם מצפים לראות אלמנטים מסוימים במקומות מסוימים, וכשלא עושים זאת הם מתבלבלים ומתוסכלים. ואז הם עוזבים.

אין שום דבר פסול במערך הבלוג הרגיל (כותרת עליונה, אחריה התוכן הראשי וסרגל הצד, ואחריה הכותרת התחתונה). ובמציאות יש הרבה מה שאתה יכול לעשות עם פריסות סטנדרטיות כדי לגרום להן להיות מרשימות. חושב שתעבורה היא אחת הדוגמאות המועדפות עלי:

חשבו על תנועה

עיצוב ברוחב מלא עם צבעים עזים וטיפוגרפיה יפה. נקי ופשוט, ובכל זאת מרשים ויפה. הוא מייצג איזון רב בין צורה לתפקוד. זה בדיוק מה שאתה צריך לחפש.

2. הפוך את הניווט לקל וברור

ניווט באתר שלך אמור להיות ללא מאמץ לחלוטין עבור משתמש הקצה. יש להציג להם אלמנט ניווט אחד או יותר שמקל למצוא את מה שהם מחפשים. אני ממליץ על אחד או יותר מהדברים הבאים:

 • סרגל ניווט (חיוני כמעט)
 • רשימת קטגוריות בסרגל הצד שלך
 • תיבת חיפוש בסרגל הצד
 • עמוד ארכיון
 • פרורי לחם

השתמש בתכונת התפריטים המותאמים אישית העוצמתית של WordPress (מראה> תפריטים בסרגל הצד שלך) לסדר ולשנות דפי מפתח, בדיוק כמו שפט עושה זאת בשעה הכנסה פסיבית חכמה:

הכנסה פסיבית חכמה

אני ממליץ על הפלאגין הרלוונטי של Relevanssi לחיפוש. באשר לדף ארכיון, אני מציע שתעקוב אחר הפורמט שיש לי בבלוג שלי, השארת עבודה מאחור:

השארת עבודה מאחור

אני נותן למשתמש אפשרות לגלוש באתר שלי באמצעות תאריך, קטגוריה ותג. כמובן שהצגת אפשרויות כאלה מועילה למשתמש הקצה רק אם אתה מסווג את התוכן שלך בצורה יעילה ומתייגת.

לבסוף, פירורי לחם הם דרך נהדרת עבור המבקרים לראות היכן הם נמצאים באתר שלך ומיד למצוא את מיסבם. אני משתמש בפירורי לחם בבלוג P90X Journal שלי:

כתב העת P90X

קל לשלב את פירורי הלחם באתר שלך – פשוט השתמש בתכונה קישורים פנימיים הכלולים ב- וורדפרס SEO של יוסט (תוסף ה- SEO האהוב עליי למרחקים).

הנושא הנפוץ הפועל לאורך הדוגמאות לעיל הוא קלות הניווט. הרבה אנשים יעזבו אתר לאחר שראו דף אחד בלבד. התפקיד שלך הוא לתת להם אפשרות קלה להמשיך ולחקור. ניווט יעיל עוזר לך לעשות זאת.

3. תנו להם מקום להתחיל

אלא אם כן יש לך פוסט שהופך לוויראלי להפליא (וגם אז), סביר להניח שתמצא שדף הבית שלך הוא ללא ספק הדף הכי מבקר באתר שלך. הסיבה לכך היא כפולה:

 • זוהי נקודת כניסה ברורה והיא תהיה מקושרת לאתרים אחרים לעתים קרובות יותר מכל דף אחר.
 • זהו הצעד הבא המתבקש שאנשים ילחצו עליו כאשר הם יבקרו באתר שלך בפעם הראשונה כל עמוד.

לכן אתה יכול להגדיל את חוויית המשתמש באופן דרסטי על ידי מתן מבקרים חדשים לעזרה במונחים של הדגמה כיצד האתר שלך יכול להועיל להם. אני ממליץ לך לעשות זאת בשתי דרכים.

הראשון הוא תיבת פיצ’רים. יש להציג זאת באופן בולט בראש האתר שלך ולתת למבקר מושג מיידי מה יש לך להציע. זה יכול לשמש גם כצורת הצטרפות להמרה גבוהה, כמו שקורה דרק הלפרן ב מפעילים חברתיים:

מפעילים חברתיים

עם תיבת תכונות מורכבת היטב במקום, מבקר לא יישאר מבולבל לגבי מה שיש לאתר שלך להציע. בהשוואה לדף בית לינארי שמציג רק את הפוסטים האחרונים בבלוג ואלמנטים דומים, זהו שיפור עצום מבחינת חווית המשתמש.

הדבר השני שהייתי ממליץ עליו הוא עמוד התחל כאן. מטרת עמוד זה היא פשוטה – לתאר בבירור את היתרונות שבאתר שלך ולתת לאנשים צעדים הבאים לפעולה על מנת להתקדם. אני משתמש בדף התחל כאן בנושא השארת עבודה מאחור:

השארת עבודה מאחורי עמוד התחל כאן

בדומה לתיבת הפיצ’רים, אתה יכול להשתמש בדף התחל כאן כדי להשיג אפקט דחוס כפול: לגרום לאנשים להיות מעורבים יותר בבלוג שלך ו שלח אותם לדפים באתר שלך שסביר להניח שיביאו להמרה ו / או מכירה.

4. תן לתוכן שלך להראות טוב

אנשים מקוונים ברשת הם חבורה הפכפכה למדי – לעתים קרובות אנו מעריכים תוכן גבוה יותר כשנראה טוב יותר. אני באופן אישי הבנתי את ההשפעות של זה ממש לאחרונה כשמאמר ישן שלי הופקד במגזין iOS. זה נראה ככה:

השארת עבודה מאחורי הדואר

לזה:

מאמר במגזין

הרגשתי נאלץ לקרוא מחדש את המאמר שכתבתי אך ורק על סמך היותו הביט מעניין יותר.

ישנן שתי דרכים בהן תוכלו להפוך את התוכן שלכם למרתק יותר עבור המשתמש (מעבר למעשה לכתוב תוכן טוב יותר):

 1. עיצוב, טיפוגרפיה וכו ‘.
 2. עיצוב

WPExplorer הוא דוגמה נהדרת לאופן שבו ניתן להשתמש בטיפוגרפיה כדי לספק מגוון ועניין לטקסט רגיל, עם כותרות כתומות וגופן sans serif קל לקריאה. מבחינת העיצוב, זה תלוי בך על בסיס הודעה אחר כך. שקול את הדברים הבאים:

 • מילים קצרות, משפטים קצרים ופסקאות קצרות: מקלים על הקורא.
 • כותרות משנה: השתמשו באופן חופשי והפכו אותם לתיאוריים.
 • מודגש: הדגש קטעי מפתח.
 • נטוי: להדגיש מילים מסוימות.
 • תמונות: השתמש באופן חופשי כדי להוסיף צבע ומגוון.
 • אלמנטים גרפיים אחרים: השתמש ברשימות, טבלאות, ציטוטים וכל דבר אחר שיוסיף מעט תבלין לתוכן שלך.

יצירת תוכן משכנע לא נוגע רק לתוכן עצמו, אלא על האופן בו אתה מציג תוכן זה ומייצר אותו נראה יותר משכנע.

מה הלאה?

אם אתה מסמר את המושגים לעיל, אתה תהיה בדרך לקבל אתר מרתק ויסודי. אבל למרות שצירפתי מעל את מה שאני רואה כשיקולים החשובים ביותר לחוויית משתמש חיובית, ישנם מספר עצום של דברים שיש לי לא סמוי.

עם זאת בחשבון, אשמח לקרוא את ההצעות שלך בקטע ההערות שלהלן. אילו צעדים נוספים לדעתך מנהלי אתרים צריכים לנקוט על מנת ליצור את חוויית המשתמש הטובה ביותר האפשרית עבור המבקרים שלהם? תיידע אותי!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me