10 דברים שכדאי לדעת על שימוש בתוספי וורדפרס

10 דברים שכדאי לדעת על שימוש בתוספי וורדפרס

מה תהיה וורדפרס ללא תוספים? היכולת שלנו להרחיב את מערכת ניהול התוכן המועדפת על העולם בצורה כמעט בלתי מוגבלת היא זו שהופכת את וורדפרס לכל כך נהדרת. עם כמעט 25,000 תוספים זמינים ב- WordPress.org לבד, השמיים הם באמת הגבול.


אולם בעוצמה רבה מגיעה אחריות רבה וזו עובדה מצערת כי השימוש בתוספי וורדפרס עלול לגרום לתופעות לוואי לא טובות אם אינך נזהר מדי. עם זאת בחשבון, בפוסט זה אני רוצה לכסות את הדברים החשובים ביותר שיש לזכור בעת השימוש בתוספי וורדפרס באתר וורדפרס שלכם, כך שתוכלו ליהנות מכל הפונקציונליות הנוספת ולהימנע מהמלכודות.

1. עדכן את התוספים שלך

http://www.wpexplorer.com/essential-wordpress-plugins/

זה קצת לא מבשר, אבל זה מזכיר את האינטרסים של שלמות: שמירה על עדכון התוספים שלך חיונית ביותר לביטחון ופונקציונליות של הבלוג שלך. תוספים לא מעודכנים הם יעדים עיקריים עבור אלו המחפשים חולשות אבטחה ויכולים גם להישבר כאשר ישוחררו גרסאות חדשות יותר של וורדפרס ותוספים אחרים..

לא רק שעליך לעדכן את התוספים באופן קבוע, עליך לבדוק מדי פעם את התוספים שלך כדי לוודא שהם עודכנו לאחרונה. כדאי מאוד לשקול להסיר תוספים שלא עודכנו במשך תקופה ממושכת (ככלל אומרים שנה).

באופן אידיאלי, עליך לעדכן באופן קבוע את התוספים שלך (פתק: לא רוצה לשכוח? אתה יכול לנסות את מנהל עדכונים קל לאוטומציה של עדכוני תוסף, נושא ועדכוני ליבה קטנים ומשניים / גדולים).

2. שמור על עדכוני תוספים מבוטלים או היפטר מהם

זה נמשך ישירות מהנקודה הקודמת שלי: גם אם תוסף אינו פעיל באתר שלך עליך להבטיח שהוא עדיין מעודכן. תוסף מושבת עדיין “חי” באתר שלך במובן זה שהוא יכול להיות מנוצל כחולשה ביטחונית. אגב, ניתן לומר את אותו הדבר לגבי נושאים ולכן העצות שלי חלות גם שם.

אם להיות כנה, אם תוסף אינו פעיל באתר שלך ואין לך שום כוונה להשתמש בו בעתיד העצה שלי תהיה להסיר אותו. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהאתר שלך יהפוך לבית קברות של תוספים שאינם בשימוש – משתלם לשמור על דברים נקיים ומסודרים.

3. בטל את תוספי ה- Backend כאשר הם אינם בשימוש

השבתת תוספי Backend כשלא משתמשים בהם

מרבית התוספים שמים עומס על משאבי האתר שלך, גם אם זן זה בלבד. ככזו ההמלצה שלי שתפעיל רק תוספי backend בעת הצורך.

קח למשל את פלאגין לאיפוס בסיסי נתונים של WordPress. התוסף הקטן והמדהים הזה מקל על איפוס וורדפרס על ידי החזרת כל מסד הנתונים של WordPress או חלקיו למצב ברירת המחדל המקורי שלהם. עם זאת, התוסף לאיפוס בסיסי נתונים של WordPress צריך להיות פעיל רק כאשר אתה מפעיל את האיפוס – ניתן לבטל אותו בכל עת אחר.

על קצה המזלג, האתר שלך צריך להשתמש בכל תוסף פעיל פעיל באתר שלך. אם לא, בטל אותה.

4. מספר התוספים אינו חשוב

כדי לומר זאת בתנאי הדיוט, תוסף הוא פשוט קוד נוסף שמיושם באתר שלך. במידה אתה יכול להוסיף את אותו הקוד לקובץ ה- features.php שלך ולהשיג את אותו האפקט.

לפיכך, מספר התוספים שהתקנת והפעלת באתר שלך אינו נחוץ לבעיה מרכזית. הבעיה העיקרית היא עד כמה התוספים שלך מקודדים ועתירי משאבים.

הרשו לי לנסח את זה כך: עדיף שתחזיקו באתרכם חמישה תוספים קלים וקודדים ללא רבב, מאשר תוסף אחד נפוח, אינטנסיבי משאבים ופגיע. במציאות אתה צריך לדאוג יותר מה תוספים שאתה מתקין ולא כמה.

5. מספר התוספים הוא חשוב

עם זאת, יש סיבה אחת לכך שמספר התוספים שהתקנת באתר שלך יכול להיות בעיה: קונפליקטים.

באופן תיאורטי, ככל שיש לך יותר תוספים באתר שלך, כך סביר יותר שתמצא אחד שמתנגש עם אחר. הצורך להתמודד עם התנגשויות תוספים הוא בעיה שמפתחים מתמודדים איתם, מכיוון שיש מספר אינסופי כמעט של שילובי התקנות בכל התקנות וורדפרס. מרבית הבלוגים של וורדפרס הם ייחודיים לחלוטין מבחינת שילוב התוספים המותקנים.

כך שלמרות שעליכם להיות מודעים לאיכות התוספים בהם אתם משתמשים, עליכם גם לפקוח עין על המספר במטרה לשמור על דברים פשוטים ככל האפשר. במקרה זה, פחות הוא בדרך כלל יותר (אל תהיה מחסן תוספים).

איכות תמיד פעימה בכמות

דירוג כוכבים

לאורך אותה קו מחשבה, עליכם להיות בררניים מאוד בהחלטה אילו תוספים להתקין באתרכם. אחרי הכל, כל תוסף שתתקין עלול להשאיר אחריו טביעת רגל שקשה להסיר אותה (במיוחד אם הוא מקודד בצורה לא טובה). למרות שזה יכול להיות מאוד מפתה לבדוק ולהתקין כל תוסף תחת השמש באתר שלך, עליך לטעות בצד הזהירות והברירות..

כשמדובר בהתקנת תוספים, עליך לבחון כמה פריטי מפתח כמו:

  • מספר ההורדות
  • דירוג ממוצע
  • ביקורות
  • היזם (האם הם מבוססים?)
  • עדות לתמיכה פעילה

העובדה היא שאתה לא סתם מתקין פלאגין – אתה מתקין חתיכת פונקציונליות שתרצה להישאר פונקציונאלי לעתיד הנראה לעין. אם התוסף עובד עכשיו זו התחלה טובה אבל אתה רוצה לוודא שהוא יעבוד גם בעתיד.

מבחינתי ההחלטה להתקין תוסף חדש באתר שלי היא די חשובה. אני נזהר לשאול את עצמי אם אני באמת או לא צריך את הפונקציונליות או אם אני נמשך אל תוך האורות המבריקים האמתי. יכול להיות שווה לך לשאול את עצמך את אותה שאלה.

7. פרמיום לא בהכרח הכי טוב

זו עובדה ידועה של הפסיכולוגיה שתפיסת הערך של אנשים מושפעת מהעלות. אם אני מציע לך את אותו הדבר ללא עלות או במחיר, סביר שתפיסת הערך שלך תשתנה בנסיבות הנפרדות.

לעתים ניתן לראות תופעה זו ביחסם של אנשים לתוספי פרימיום. העובדה היא זו: יש המון מפתחי תוספי פרימיום חסרי מצפון. רק בגלל שמישהו מחייב אותך בתוסף זה לא עושה את זה טוב. ישנם הרבה מאוד תוספים בחינם באיכות טובה במיוחד שפותחו על ידי אנשים שאתה יכול לסמוך עליהם לחלוטין.

עם זאת, תוספי הפרימיום המיוצרים היטב הם בדרך כלל הטובים ביותר. אם תבחר במפתח תוסף פרימיום מכובד, סביר להניח שתיהנה מהפונקציונליות הטובה ביותר, תמיכה מהשורה הראשונה ועדכונים עקביים. המפתח הוא לוודא שאתה תומך במפתח “הנכון”. אל תעשה חיפוש בגוגל בלבד ועבור עם כל מה שמופיע – גלה מי אנשים שמחים להמליץ ​​עליהם באופן אישי. הסתבכו בקהילה של וורדפרס וציינו על מי מדברים באור חיובי. אלה האנשים שעליכם לחפש לקנות מהם.

8. תוספים מסוימים נחשבים חיוניים כמעט לכל אתר

תוסף ה- SEO של Yoast עבור וורדפרס.

יוסט SEO הוא כלי שימושי עבור רוב סוגי אתרי וורדפרס.

ברוב המקרים, התוספים שאתה מתקין יהיו תלויים בסוג האתר שאתה יוצר. חנות למסחר אלקטרוני עשויה לדרוש תוסף לעגלת קניות, למשל, בעוד שתיק צילומים יכול ליהנות מכלי גלריית תמונות. עם זאת, ישנם כמה תוספים שכמעט כל התקנת וורדפרס צריכה לכלול, ללא קשר למיקוד האתר שלך.

לדוגמה, סביר להניח שאתה רוצה למשוך כמה שיותר מבקרים, כך שהאתר שלך תמיד יכול ליהנות מתוסף אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) כמו Yoast SEO. אבטחה חיונית לשמירה על בטיחות הנתונים והתוכן של האתר שלך, כך שתוסף כמו גדר המילים הוא תמיד הימור חכם. כדוגמה נוספת, טפסים ליצירת קשר בהתאמה אישית (כמו אלה שנוצרו באמצעות טופס יצירת קשר 7) מועילים כדי לאפשר למבקרים שלך ליצור קשר, בין אם אתה מנהל בלוג, אתר עסקי או חנות..

גם אם אתה חושב שסוג האתר שאתה יוצר אינו מצריך תוספים, אתה עשוי להיות מופתע מכמה אפשרויות מספקות פונקציונליות שלא יסולא בפז. ישנם כמה תוספי וורדפרס שכל בעל אתר צריך לדעת עליהם – האם בסופו של דבר אתם משתמשים בהם.

9. תוספים יכולים לשלב את האתר שלך בכלים ופלטפורמות אחרים

לוח המחוונים של גוגל אנליטיקס לתוסף WP.

מרכז השליטה של ​​גוגל אנליטיקס ל- WP מאפשר לך לשלב את אתר וורדפרס שלך עם כלי הניתוח הפופולרי.

תוספים לא נוצרים בוואקום. אמנם נכון שרבות הן אפשרויות עצמאיות המציעות תכונות עצמאיות, אך חלקן מסתמכות על תוכנה אחרת. למעשה, ישנם תוספים רבים המיועדים לשילוב אתר וורדפרס שלך עם כלים ופלטפורמות פופולריות מכל הסוגים. המשמעות היא שתוכלו לגרום לתוכניות הללו לעבוד בצורה חלקה עם וורדפרס, מבלי לדעת שורת קוד אחת.

אנחנו בקושי יכולים לכסות את כל השילובים הזמינים, אבל להלן רק כמה דוגמאות:

אז אם יש לך כמה כלים מועדפים שבהם אתה משתמש בכל יום להפעלת האתר או העסק שלך, כדאי לבדוק אם יש דרך לשלב אותם באתר שלך. ככה, תוכלו לייעל את זרימת העבודה שלכם ולא להיות חייבים לעבור קדימה ואחורה בין פלטפורמות ללא הפסקה.

10. ישנם מספר מקומות למצוא תוספים ברשת

דף הבית של ספריית התוספים WPExplorer.

אתה יכול למצוא הרבה תוספים מצוינים בחינם ופרמיום בספריה שלנו.

אם אתה חדש לחלוטין בפלאגינים, הדבר הטוב ביותר הוא להתחיל עם ה- מדריך תוספי וורדפרס. התוספים האלה כולם בחינם והועברו לתהליך בדיקה. במדריך זה מוצגות גם דירוגי לקוחות וסקירות, יחד עם מספר אתרי וורדפרס שמשתמשים כעת בכל תוסף, כך שתוכלו לדעת למה אתם נכנסים.

עם זאת, זה רחוק מהמקום היחיד למצוא תוספים ברשת. שפע מפתחים מוכרים תוספים דרך אתרי האינטרנט שלהם, ויש ספריות אחרות עם עשרות, מאות או אלפי אפשרויות. זכור כי רוב התוספים שלא ב- WordPress.org יהיו פרמיום, מה שאומר שתצטרך לשלם אגרה כדי להשתמש בהם. עם זאת, לעיתים קרובות העלות סבירה למדי ותוכל למצוא תוספים המספקים פונקציונליות מורכבת יותר, חריגה או ממוקדת יותר..

אם אתה רק מתחיל להסתעף בחיפוש התוספים שלך, הנה כמה מקומות להתחיל בעבודה:

  • CodeCanyon: זוהי המדריך הגדול ביותר של תוספי וורדפרס מובחרים ברשת. תוכלו למצוא כמעט כל דבר כאן, במחירים בוהים עד 2 דולר. תוכל גם להציג ביקורות ודירוגים של משתמשים, ומידע רב על כל אחד מהתוספים.
  • WPMU DEV: זהו מקור מצוין לתוספי וורדפרס איכותיים, המספק אפשרויות בתחומים כמו אנליטיקה, אבטחה, עיצוב, שילוב מדיה חברתית ועוד. אתר זה עובד מעט שונה מרוב הספריות, מכיוון שתזדקקו לחברות כדי להשתמש בתוספים. עם זאת, תג המחיר של 49 $ לחודש יכול להיות מחיר טוב אם אתה מוצא מספר תוספים שרוצים (במיוחד אם אתה מנהל יותר מאתר אחד).
  • WPExplorer: בסופו של דבר, אנו ממליצים שלא להזכיר את אתר האינטרנט שלנו! אנו מציעים מדריך של תוספים חינמיים ובמחירים סבירים במגוון רחב של קטגוריות, החל מסחר אלקטרוני ועד בוני דפים ועד SEO. בדוק את זה ובטוח שתמצא משהו שמתאים לצרכים שלך.

הידיעה היכן למצוא תוספי וורדפרס פותחת את האפשרויות שלכם ומאפשרת לכם לאתר את הכלים הטובים ביותר הקיימים. אם תתרחק מההצעות המפורטות למעלה, רק וודא שאתה מתמודד עם אתרים ומפתחים אמינים. חפש תמיד ביקורות ודירוגים של משתמשים לפני רכישת תוספים חדשים, וזכור לגבות את האתר שלך לפני התקנתם.

סיכום

תוספים הם אחד הדברים הטובים ביותר בשימוש בוורדפרס. עם זאת, המספר העצום הקיים עשוי להיות מהמם בהתחלה. זה יכול להיות קשה לדעת באילו מהם לבחור, כיצד לפקח עליהם על התנגשויות ואיך לנהל אותם ברגע שבנינו אוסף גדול.

עם זאת, השימוש בתוספים כדי להפיק את המרב מאתר WordPress שלך לא צריך להיות מאתגר. אתה רק רוצה לעקוב אחר כמה הנחיות פשוטות, כגון הורדת תוספים ממקורות אמינים, עדכון שלהם והיפטרות מאלו שאינך זקוק להם. לאחר שלמדת כמה עובדות בסיסיות על תוספים, כמו אלה שהוצגו לעיל, תהיה מוכן להתחיל להתאים אישית את האתר שלך..

יש לך שאלות לגבי השימוש בתוספי וורדפרס באתר או בבלוג שלך? או ייעוץ נוסף להציע למשתמשי וורדפרס אחרים? ספרו לנו בתגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me