10 טעויות שיווק נפוצות בדוא”ל שיש להימנע מהן בכל מחיר

10 טעויות שיווק נפוצות בדוא

אני חושב שתסכימו כשאני אומר: שיווק בדוא”ל איננו נועז בלב. אך זה תקף רק אם אינך יודע מה אתה עושה ובסופו של דבר אתה עושה כמה או כל טעויות שיווק דוא”ל נפוצות בפוסט זה.


אתה יכול לקחת את זה מאיתנו; שיווק בדוא”ל הוא עדיין אחת הדרכים הטובות ביותר להניע תנועה ולהגדלת המכירות. ואם אתה עושה את שיעורי הבית שלך היטב, אתה יכול להימנע ממלכודות נפוצות אלה ולהפוך את שיווק הדואר האלקטרוני למכרה זהב.

נשמע כמו הרבה, נכון? אני לוקח שאתה רק מתחיל או חושב על שיווק בדוא”ל. אם אתה מקצוען, טוב ויפה, גם אתה מוזמן.

ללא שום כוונה נוספת, הרשו לנו לרדת לעסקים ולבנות לכם רשימת דוא”ל המציעה תוצאות מוחשיות. להלן 10 טעויות שיווק נפוצות מאוד בדוא”ל שבהחלט כדאי להימנע.

1. החל מאוחר בשיווק בדוא”ל

בדרך כלל, רוב המתחילים לא רואים את הערך העצום בשיווק בדוא”ל. אז במקום להקצות דוא”ל לשיווק הזמן והמשאבים הראויים לך, אתה מתמקד ביצירת תוכן, מדיה חברתית וקצת SEO.

ככזה, אתה שם שיווק בדוא”ל על המבער האחורי, ובסופו של דבר משאיר הרבה כסף על השולחן. אתה שוכח רוב האנשים שמגיעים לאתר שלך ממנועי חיפוש ומדיה חברתית לרוב לא חוזרים.

עם זאת, אתה יכול להפוך את הטבלאות על ידי פריסת שיווק בדוא”ל בזמן שאתה משיק את האתר שלך. כתוצאה מכך אתה משפר את הסיכויים ללכידת לידים שאחרת תחמיץ ממילה. שימוש בתוסף optin של כוונת יציאה יכול לעזור לך ללכוד לידים חדשים לפני שהם עוזבים את האתר שלך.

תזמון אינטליגנטי של Coschedule

ומכיוון שאנחנו מדברים על תזמון, זכור כי אינך יכול פשוט לשלוח הפיצות דוא”ל בכל עת שתרצה. מחקרים מראים שיש ספציפיים ימים ושעות כאשר האימיילים שלך משפיעים ביותר על המנויים שלך. כלים כמו CoSchedule אפילו מציעים “תזמון אינטליגנטי“כדי לעזור לך לדעת מתי זה הזמן הטוב ביותר לפרסם בפלטפורמות שונות.

לכן, אל תחכה להתחיל בשיווק בדוא”ל בתאריך עתידי; התחל מייד והמשיך להשתפר, מה שמוביל אותנו לנקודה של מספר נומרו.

2. נכשל בבדיקה ושיפור

ידע הוא כוח שהם אומרים, כלומר חיוני לחקור ולבחון היבטים שונים של אסטרטגיית השיווק בדוא”ל שלך. ברוב המקרים, newbies שיווק דוא”ל סטירה יחד טופס הרשמה, להציב אותו איפשהו באתר שלהם ואז להשאיר אותו להיות.

ואז הם תוהים מדוע רשימת הדוא”ל שלהם לא צומחת מהר ככל שהם רוצים. האם אתה באותה סירה? ובכן, אתה צריך לנהל כמה בדיקות A / B כך שתוכלו להתמקד באזורים עם ההשפעה המשמעותית ביותר.

דוחות OptinMonster A / B

דוגמה לדוחות דוחות A / B של OptinMonster

כלי שיווק מובילים כמו שלום בר ו- OptinMonster תכונות A / B בדיקות לירוק מובנות. בדרך זו תוכלו לבנות ולבדוק טפסי הרשמה שונים, ניסוחים ומיקומים כדי לראות מה הכי מתאים לאתר שלכם.

באופן דומה, תוכל ללמוד מתכני הדוא”ל שלך באמצעות דיווח מובנה מספק הדוא”ל שלך. שיעורי פתוח חשובים!

במונחים פשוטים יותר, חיה, למדו ושפר את חבר. בנוסף, זכור לפקוח עין על מגמות שיווק אחרונות בדוא”ל כך שתוכלו לנצל שיטות עם התוצאות הטובות ביותר.

3. קניית רשימות דוא”ל

אני לא יודע למה תרצה לקנות רשימת דוא”ל אלא אם כן אתה אחד מאותם נערים יאהו הניגרים או דוא”ל בעל חיים נמוכים. אבל אם אינך רואה זאת, עדיף שתבנה את רשימת הדוא”ל שלך מאפס.

קניית רשימת דוא”ל היא תמיד רעיון רע, לא משנה כמה זמן אתה חושב שאתה חוסך. אינך זקוק לדוקטורט. בהנדסת חומרי נפץ כדי לדעת שקניית רשימת דוא”ל תתפוצץ בפניך בגדול.

בתור התחלה, אף אחד מעולם לא רוצה לקבל אימיילים מרשימה שאליהם הם לא נרשמו. זה מפטיר את האווירה של הספאם / הונאה שאתה רואה עם הודעות הדוא”ל “וידאו מגלה כיצד להרוויח 10X מהאתר שלך”. אני יכול להמר על כל הכסף שלי שלא תטרח לפתוח דוא”ל מסוג זה, ובנוסף הם בדרך כלל מגיעים לתיקיית הזבל.

שנית, קניית רשימת דוא”ל היא דרך בטוחה להתנקש במותג שלך. אם אתה מנהל עסק (והיה נהנה ממותג חזק), אנא הימנע מקניית רשימות דוא”ל. בנוסף לכך, ספק שיווק הדוא”ל שלך יאסור אותך וימנע ממך לשלוח דוא”ל לרשימה שרכשת.

שלישית, אתה ממש זורק כסף לטמיון וקונה רשימה של כתובות דוא”ל מזויפות. גם אם כמה אנשי קשר אמיתיים, הם לא נותנים שום סיכוי לעסק שלך, וזה, שוב אומר, בזבוז זמן וכסף.

אבל הכי חשוב, זה לא חוקי למכור (ולקנות) כתובות דוא”ל. ה פעולת CAN-SPAM כולל מספר כללי ציות לדוא”ל (כגון כותרות מטעות, אפשרויות ביטול הצטרפות, וכו ‘) ואוסרות על מכירת כתובות דוא”ל או העברה עליהן. אז פשוט אל תעשו את זה.

4. התעלמות מדור עופרת

כדי ליצור רשימת דוא”ל, אתה זקוק לאנשים להירשם. התוכן הפנטסטי שלך הוא חלק אחד מהמשוואה. חווית המשתמש היא השנייה ופתרון דור ההובלה הוא השלישי. חבר את השלושה יחד ורשימת הדוא”ל שלך גדלה באופן אקספוננציאלי.

כדי להבהיר, ייתכן שתציע את התוכן ואת חוויית המשתמש המסקרנת ביותר, אך אם לא תצליח להבחין בטפסי ההרשמה שלך, כל מאמציך הם לחינם ככל שיווק הדואר האלקטרוני יעבור. אנשים צריכים לראות את טפסי ההרשמה שלך!

סקירת גלגל אופטי WP: כיצד לשפר את שיעורי ההצטרפות באופן מיידי

הזן תוספים לייצור לידים כמו WP Optin Wheel (בדוק את הסקירה המעמיקה שלנו), Thrive Leads ו- Optin Monster, ואתה חוסך את היום. כמובן שהכלים שלעיל מגבירים את שיעורי ההצטרפות באופן משמעותי, כך שלעולם לא תצטרך להתלונן על אנשים שאינם נרשמים לרשימת הדוא”ל שלך..

5. האם אתה בודק את הנתונים הסטטיסטיים שלך?

מעקב אחר התעריפים הפתוחים שלך הוא מדהים והכל, אבל האם אתה יודע אם הקורא מגיע לאתר שלך, שם הם יכולים לבצע רכישה? ובכן, אם לא היה לך מושג, תוכל לעקוב אחר מנויי הדוא”ל המשתמשים ב- Google Analytics.

לדוגמה, אתה יכול לראות את המנויים שהגיעו לאתר שלך מכל קמפיין בדוא”ל. אתה יכול גם להסתכל על המיילים עם ההשפעה המשמעותית ביותר, רכישות באתר שלך, והרבה יותר מכך. נתונים גדולים.

דיווח בזמן אמת על קשר קבוע

דיווח בזמן אמת על קשר קבוע

החלק הטוב ביותר הוא רוב ספקי השיווק בדוא”ל כמו MailChimp ו- MailPoet מציעים דיווח מובנה משלהם כמו גם שילוב של Google Analytics תוך כדי תנועה. קשר קבוע היא דוגמה נהדרת נוספת, תוך דיווח על אופניים ואפילו אפשרויות השוואה של קמפיין. כך שתוכלו לראות בכל נקודת זמן כיצד מאמצי השיווק שלכם מתנהלים.

בסופו של יום, המעקב קשור לאישור קמפיין הדואר האלקטרוני שלך מוצלח.

6. פילוח, או חוסר מהם

לא, אל תעשה את זה. אל תעשה את הטעות השיווקית באימייל של שליחת דוא”ל המוני, אלא אם כן מדובר בסך הכל בעדכון שגרתי שמתאים לכל המשתמשים. זה לא מספיק עם רשימה ענקית לפלח את הרשימה שלך על פרמטרים כמו מיקום גיאוגרפי, הכנסה, מין, רכישות בעבר וכן הלאה.

ברור שאינך יכול לבקש את כל הנתונים האלה לפני כן, שמא תבריח מנויים בזכות הטופס הלא כל כך קצר שלך. אחרי הכל, אתה זקוק רק לכתובת הדואר האלקטרוני כדי להירשם קורא לרשימה שלך. אתה יכול לאסוף נתונים מאוחר יותר באמצעות סקרים, טפסים באתר ושיטות יצירתיות כאלה.

העניין הוא שככל שיש לך יותר נתונים על הקורא שלך, כך תוכל לחלק את הרשימה שלך טוב יותר. לאחר מכן, שלח הודעות ממוקדות לייזר לקטעים שונים. בשום דרך, אינך רוצה לשלוח ללקוחות ולא-לקוחות את אותם הודעות דוא”ל, למשל.

ככל שתפילה את הרשימה מוקדם יותר, כן ייטב.

7. שימוש בדוא”ל שאינו מגיב

בעולם משופע של מכשירים בגדלים ואפשרויות משתנות, אינך יכול להרשות לעצמך לפספס את הסימן בעיצוב רספונסיבי. שפירושו, מעל אתר וורדפרס מגיב, עליכם לשלוח דוא”ל מגיבים וידידותיים לנייד.

ללא ספק, חלק מהנמענים שלך קוראים את הדוא”ל שלך במכשירים הניידים שלהם, ולכן אל תנכר אף קבוצה נתונה בהתאם למכשיר / לקוח בו הם משתמשים. במילים אחרות, השתמש בגישה ראשונה לנייד בעת יצירת מסעות הפרסום שלך בדוא”ל.

יתר על כן, השקיעו זמן בבדיקת מראה הדוא”ל בכמה שיותר מכשירים. שלח את הקמפיין רק כשאתה בטוח שהדוא”ל שלך נראה נהדר במספר מכשירים. כמתחיל, השתמשתי פעם בתמונות גדולות בקטע הכותרת, וכדי לקצץ סיפור ארוך, נניח שהקוראים לא יכלו לקרוא את הדוא”ל בסמארטפונים..

בקנה אחד עם זה, אתה יכול להשתמש בכלי כגון לקמוס כדי לבדוק את הדוא”ל שלך לפני שאתה שולח מסע פרסום מלא בדוא”ל. השירות מאפשר לך לבדוק כיצד הדוא”ל שלך נראה על יותר מ 90 לקוחות דוא”ל, כגון Gmail, Google Android, iPhone ו- Outlook, בין היתר..

8. דואר זבל

השוואה בין תוספים וורדפרס של וורדפרס

הפצצת המנויים שלך באמצעות אימיילים לא תעביר את סדר היום שלך מהר יותר. נהפוך הוא, שליחת דוא”ל רבים בתדירות גבוהה מדי היא אחת מהטעויות השיווקיות העיקריות בדוא”ל שמכבה את הקוראים שלך ועלולה להעלות את שיעורי הרישום. אם זה לא מספיק, שליחת אימיילים לעתים קרובות מדי עלולה לעורר חוסמי ספאם, ולהרוס את הסיכוי שלך להתחבר לקורא.

לוח זמנים שבועי, חודשי או דו חודשי עובד בצורה מדהימה ובתנאי שתשלח תוכן והצעות יקרות ערך. שיעורי ההקפצה, הפתיחה והקליקים של הקמפיין שלך צריכים להיות עדות לכך שיש לך לוח זמנים טוב.

9. חוסר עקביות

מצד שני, יש לנו את הקבוצה השנייה של משווקי הדוא”ל ששולחים דוא”ל באופן ספורדי, כך שהקוראים שלך לא יודעים מתי לצפות ממך תוכן. אתה יכול למנוע חוסר עקביות על ידי קביעת לוח זמנים קפדני ומעקב אחריו, או יצירת קמפיינים לטפטוף דוא”ל כדי לוודא שאתה נשאר בקשר למשך פרק זמן מוגדר..

אחרת, בסופו של דבר אתה מקבל מתסכלים מכיוון שהדוא”ל שלך צפוי, מה שאומר שגם העסק שלך ניתן לשכוח בקלות. אחרי הכל, המטרה כאן היא לשמור על המותג שלך רלוונטי על ידי שליחת דוא”ל לקוראים שלך באופן קבוע, אך מבלי לקבל דואר זבל.

לוח שנה עריכה תוסף WordPress

קח קצת זמן לתכנן הוא לא רק חלק מאסטרטגיית שיווק תוכן טובה, זה גם המפתח להבטיח שמסעות הפרסום שלך בדוא”ל יישארו גם הם על המסלול. תוסף בחינם כגון לוח שנה עריכה הוא כלי נהדר לעזור.

אם אתה שולח דוא”ל באופן לא עקבי, זה רק עניין של זמן עד שהמנויים יאבדו עניין ויבטלו את המנוי. גרוע מכך, הם עשויים לסמן את הודעות הדואר האלקטרוני שלך, גם אם הם היו מעוניינים באמת בעסק שלך מההתחלה.

10. שליחת דוא”ל “מילוי”

כנראה נפלת קורבן לטעות הזו מיליון ופעם אחת לפני כן; אני יודע שיש לי. כך מתרחש התסריט האופייני: אתה שומע על שיווק בדוא”ל ואתה יוצא לעבודה. כמה ימים אחר כך, יש לך כמה מנויים וזה מרגיש פנטסטי.

כמה גורואים לשיווק באינטרנט אמרו שעליכם לשלוח הודעת קבלת פנים תחילה, אך מעולם לא אמרו לכם מה לעשות לאחר מכן. אז אתה שולח שני מיילים, ואין לך יותר מה לומר בשבוע השלישי. ובכל זאת, אתה רוצה להישאר עקבי, כך שתרכיב דוא”ל חסר טעם, או מה שאני רוצה לקרוא “דוא”ל מילוי”, ולחץ על שלח.

ברור שהקוראים שלך רואים את החזית ומתחילים לעזוב. אני בטוח שאתה ראית שזה קורה אפילו עם פוסטים בבלוג. האם היית אי פעם בבלוג עם תוכן טוב לכאורה ואז מצאת פוסט אחד שלא נראה שהוא משרת מטרה אחרת מלבד מילוי לוח הזמנים?

ובכן, אל תשלח דוא”ל למנויים שלך ללא מטרה ספציפית בראש. להיות מקצועי; תכנן את לוח הזמנים שלך, כך שתוכל לשלוח דוא”ל חשוב בכל פעם.

אחרי הכל, המנויים שלך הם הלקוחות שלך, ולא היית רוצה להרוג אותם בזבל חסר תועלת, עכשיו?

מילים אחרונות על טעויות שיווק נפוצות בדוא”ל

הרשימה שלנו היא רק דוגמא זעירה של כל טעויות הדוא”ל הנפוצות שאתה יכול לעשות. עם זאת, תקוותנו היא לעזור לכם להימנע מעשר החסרונות הללו הפוגעים בהצלחת קמפיין השיווק במייל שלכם. אם אתה שייך לטעויות שיווק נפוצות אחרות בדוא”ל, אנו מברכים אותך לשתף בקטע התגובות למטה.

לחיים לבניית רשימת אימיילים שמחה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map