מבוא להתאמה אישית של נושא ה- WordPress

 1. 1. כרגע קורא: מבוא להתאמה אישית של נושא ה- WordPress
 2. 2. אינטראקציה עם Customizer WordPress Theme
 3. 3. לוח הדוד בהתאמה אישית של WordPress Theme
 4. 4. הרחבת קוד ההתאמה האישית של WordPress Theme
 5. 5. לוח הדוד בהתאמה אישית של נושא – אפשרויות מותנות, ערכות נושא ותוספים לילד

דבר אחד שלא אהבתי תמיד בדפי הגדרות הנושא היה כמה הם היו שונים מאוד. תאר לעצמך כל יצרן רכב שמנסה להוסיף טאץ ‘משלהם על ידי מיקום גלגלים ייחודי ותראה מדוע זה דבר רע עבור מפרסמי וורדפרס.


למזלנו, מאז 3.4 ותודה ל ממשק API להתאמה אישית של נושא איננו זקוקים לדפי הגדרות כלל.

הבלוג המדובר הוא גלריית אפשרויות נושא, חלון ראווה של “מסכי אפשרויות העיצוב הטובים ביותר (והכי גרועים) בעיר”. בעיקר הגרוע ביותר, אבל אני מניח שזה מה שהפך אותו לפופולרי. לדברי קונסטנטין, ההתאמה האישית של הנושא היא זו שתייבש אותה.

במהלך סדרת הפוסט הזו נבחן את היתרונות של השימוש בהתאמה אישית של נושא על גבי דפי הגדרות “ישנים”, נעבור כיצד עובד Customizer Theme, נראה כיצד ניתן להרחיב אותו ולבסוף ליצור לוח הדוד Customizer המותאם לשימוש בכל נושא WordPress..

יתרונות להתאמה אישית של נושא

עכשיו, אני לא אומר שדפי הגדרות הנושא הם (היו?) כולם רעים – אם נעשה נכון, הם מרגישים כמו הרחבה טבעית של לוח המחוונים של וורדפרס – רק שיש עכשיו משהו טוב יותר. מה שמבצע ההתאמה האישית, בהשוואה לדף הגדרות, הופך את תהליך הגדרת הנושא לקל יותר על ידי הסרת כיסוי העיניים מהראש של המשתמש.

אם מעולם לא ראית אותו בפעולה, הסרטון הזה מאת אוטו הוא שעון חובה:

אז מה בדיוק הוא Custom Custom Theme? על פי קודקס:

מסך ההתאמה האישית של הנושא (כלומר “התאמה אישית של נושא”) מאפשר למנהלי אתרים לשנות את הגדרות העיצוב ולראות תצוגה מקדימה של שינויים אלה בזמן אמת..

התאמה אישית של נושא על קצה המזלג

התאמה אישית של נושא יש שלושה רכיבים עיקריים – קטעים, הגדרות ובקרות. אם Custom Custom Theme היה בית, הסלון שלך היה אחד הקטעים, כל תאורה בו הייתה הגדרה וכל מתג האור הוא שליטה. זה כזה פשוט.

כדי ליצור אינטראקציה עם Theme Customizer, עליך להתחבר לפעולה המותאמת אישית_ לרשום. בכך תטען אובייקט $ wp_customize, מופע של WP_ Customize_Manager שיעור שעושה את כל ההרמה הכבדה. עוד על כך בחלק 2 בסדרה זו.

זה כבר שם

אם אינך רוצה ליצור אינטראקציה עם נושא ההתאמה האישית ורק צריך לאפשר לו לעשות את הדבר בערך הנושא שלך, זה הופך להיות קל עוד יותר. כשאתה יוצר נושא מאפס, Customizer Theme כבר יהיה שם ומציג את החלקים המובנים שלו. למעשה, עד כמה הרחוק index.php ו- style.css עם כלום מלבד שורות כותרת תגובה יביאו אותך:

התאמה אישית של נושא בעיצוב ריק

התאמה אישית של נושא בעיצוב ריק

בטח, אין מה לתצוגה מקדימה במסך המסך הזה, מכיוון ש index.php לא עושה דבר, אבל זה העניין – אם אתה מפתח נושא, Customizer Theme פשוט צורח “כל פעם שאתה מוכן!” אז אין סיבה לא להשתמש בו בתכנית הוורדפרס שלכם.

יש קטעי ברירת מחדל נוספים, אך הם מופיעים רק אם הנושא שלך תומך בהם, הנה הרשימה המלאה של החלקים המובנים:

 • כותרת האתר וקו התג
 • צבעים *
 • תמונת כותרת *
 • תמונת רקע*
 • ניווט*
 • עמוד קדמי סטטי

קטעים מסומנים (*) יופיעו רק אם העיצוב שלך תומך בתכונות שלהם, אם אתה רוצה שהקטע ‘תמונת כותרת’ יופיע, כל מה שאתה צריך זה add_theme_support (‘כותרת מותאמת אישית’) איפשהו בקובץ הפונקציות שלך.

בקרות קיימות

עם כל אותם קטעים מובנים חייבים להיות כמה פקדים קיימים (מתגי תאורה, זוכר?) כדי למלא אותם. הנה מה שוורדפרס נותנת לך, מחוץ לקופסה:

 • שדה טקסט
 • תיבת סימון
 • רדיו
 • בחר
 • בוחר צבעים
 • העלאת קובץ
 • העלאת תמונה
 • תמונת רקע
 • תמונת כותרת

כנראה מספיק טוב לרוב העיצובים, אבל אם הנושא שלך מיוחד (הרשו לי לנחש, נכון,) וצריך כמה פקדים מותאמים אישית, תוכלו לעשות זאת גם. יצירת בקרות מותאמות אישית היא אחד הדברים שנכסה בסדרה זו, אז שמור על קשר.

זה הכל לעת עתה

בוורדפרס יש כרגע שש עשרה APIs (נסה לתת שמות לכולם!) ואם אתה שופט אותם לפי כמה הם ידידותיים למשתמש וכמה קל לקפוץ פנימה ולהתחיל להשתמש בכולם, אף אחד לא יתקרב לממשק ה- API של התאמה אישית של נושא..

האם עשית כבר למשתמשים שלך טובה ועברת מדפי הגדרות להתאמה אישית של ערכות נושא? אם לא, אשמח לשמוע מדוע ואם יש לך, מה אתה חושב על זה עד כה?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map