מדריך מלא ל- RSS וכיצד להשתמש בו באמצעות וורדפרס

מדריך מלא ל- RSS וכיצד להשתמש בו באמצעות וורדפרס

מה אם המשתמשים לא היו צריכים לבוא לאתר וורדפרס שלך כדי לקרוא את המאמרים שלך? זה בהחלט יקל על המשתמשים מכיוון שהם לא יצטרכו לנווט לעשרה מהבלוגים ומקורות החדשות המועדפים עליהם כדי לקבל את המידע היומי שלהם. זה יהיה נחמד גם לבעלי אתרים, מכיוון שזה יאפשר לכם להפיץ את התוכן שלכם בצורה יעילה יותר, ולהעביר את התוכן למקום בו הלקוחות רוצים שהוא יהיה..


זה כל הרעיון שמאחורי RSS.

RSS קיים מאז 1999 והוא פועל כמפיץ תוכן ברשת. בנוסף, הוא משלב עם מצברים לקריאה, הידור וארגון קלים יותר.

בקיצור, RSS שומר על הקוראים לקרוא את כל התוכן שהם רוצים, במיקום אחד. בדרך זו, הם לא צריכים לסמן את אתרי החדשות המועדפים עליהם או לחפש בגוגל מתי שהם רוצים קריאה טובה.

איך RSS עובד

RSS, או סינדיקציה ממש פשוטה, מציע לקוראים להירשם לבלוג שלך. לאחר מכן הקורא צריך להשתמש בקורא RSS או במצטבר כדי לצרוך את התוכן.

כדי להירשם, הקורא לוחץ על כפתור ההרשמה. זהו זה. לפעמים קשה לאתר כפתור הרשמה ל- RSS באתר או בבלוג, אך לעיתים קרובות אתה יכול למצוא אותם ליד כפתורי המדיה החברתית, בכותרת התחתונה, או על ידי חיפוש “שם אתר” + “עדכון RSS” בגוגל.

לפעמים קשה לאתר כפתור הרשמה ל- RSS באתר או בבלוג, אך לעיתים קרובות אתה יכול למצוא אותם ליד כפתורי המדיה החברתית, בכותרת התחתונה, או על ידי חיפוש “שם אתר” + “עדכון RSS” בגוגל.

ניתן לחלק עדכוני RSS על פי קטגוריה או נושא. זה הרבה יותר רלוונטי למגזינים מקוונים גדולים (כמו וול סטריט ג’ורנל או USA Today). מדוע זה המקרה? מכיוון שפרסומים אלה כוללים עשרות, אם לא מאות, קטעים.

מדוע זה המקרה? מכיוון שפרסומים אלה כוללים עשרות, אם לא מאות, קטעים.

לכן, הקורא יכול להחליט להירשם לעיתון כולו או רק למדור הספורט.

וזה יתרון נוסף של הזנת RSS. ייתכן בהחלט כי ישנם קוראים שרק חלק מהמאמרים שלך מושכים. לכן יתכן שהם ירצו להירשם רק למשהו כמו קטעי הנסיעות או העסקים.

לאחר ההרשמה לעדכון ה- RSS, המשתמש נדרש לציין כיצד הוא הולך לצרוך את המידע. כאמור, זה דורש איזשהו צובר או קורא RSS.

האפשרות הפופולרית ביותר לכך הייתה בעבר Google Reader. זו הייתה דרך נקייה ויעילה במיוחד להפגיש עשרות הזנות RSS.

למרבה הצער, Google Reader הפסיקה לפעול בשנת 2013. אז זו כבר לא אפשרות. עם זאת, ישנם המון קוראי RSS אחרים המשמשים כיום.

אילו קוראי RSS באים מאוד מומלצים?

לאחר כיבוי גוגל רידר, גוגל המליצה בעיקר להעביר את כל הלקוחות אליהם באדיבות. זה בהחלט הדומה ביותר ל- Google Reader, אבל הכל תלוי בהעדפות שלך.

ישנם עשרות קוראי RSS לבחירה, אך הנה הפופולריים ביותר:

כאמור, לכל אחד קסם משלו. לדוגמה, Feedly מחקה את גוגל רידר עם הניקיון והארגון שלה, בעוד שפנדה היא יותר דרך לגלוש במספר אתרים בממשק אחד. אני ממליץ לך לבדוק את כולם כדי לראות איזה מהם נכון אם אתה מתכנן לצבור תוכן. אחרי הכל, זה הולך להיות המרכז המרכזי שלך לקריאת מאמרים.

כיצד להשתמש ב- RSS עם אתר הוורדפרס שלך

עכשיו כשאתה מבין איך הקוראים מנצלים את ה- RSS, הגיע הזמן להתעמק במה ואיך לבעלי אתרי וורדפרס.

כדי להתחיל, עליכם לדעת שתקיימו אינטראקציה עם RSS באחת או שתיים. ההיבט הראשון, והחשוב ביותר, ב- RSS לבעלי אתרים הוא לקבל את כפתור ההרשמה ל- RSS באתר שלך. זה פועל כרשת הפצה לתוכן שלך, כל זאת מבלי שתעשה הרבה עבודה בסוף.

כיצד להוסיף קישור ואייקון לעדכון ה- RSS שלך

יש לך כמה אפשרויות לבחור בתהליך זה. מבחינה טכנית, אתה יכול ללכת לתפוס תמונת RSS מתמונות Google, למקם אותה בווידג’ט ולקשר את התמונה בסרגל הצד שלך. זה יחסוך לך את הצורך להתקין תוסף, אך לעיתים קרובות זה לא הדרך הנקייה ביותר לכלול כפתור RSS.

ראשית, בדוק אם נושא הוורדפרס שלך כולל יישומון מותאם אישית לאייקונים חברתיים. אם יישומון זמין, עליכם להיות מסוגלים להכניס אותו לכל אזור מוכן של יישומון (סרגל צד, כותרת תחתונה או אפילו סרגל עליון).

יישומון חברתי כולל

למעלה מופיעה דוגמא לווידג’ט החברתי נושא הכולל (הכולל גם אפשרויות לסגנון כפתור, גודל, סדר ועוד). אבל אם הנושא שלך אינו כולל פיצ’ר מובנה זה, אתה עשוי לגלות ששימוש בתוסף הוא הדבר הטוב ביותר שלך.

הוסף כפתור RSS יחיד

בתחילה, ייתכן שתנסה להכניס את כפתור ה- RSS בפני עצמו. זה יכול להיות המקרה אם ברצונך להפריד אותו מכפתורים חברתיים או אולי למקם אותו בתחתית האתר שלך.

אם זה המקרה, ישנם כמה תוספים כגון אייקון הזנת RSS או יישומון אייקון RSS. שניהם עובדים מצוין, אך אינך מקבל פונקציונליות נוספת כמו לחצנים להגדלת המעקב החברתי שלך.

מקובל לראות את כפתור ה- RSS שליד קישורי הפייסבוק, הטוויטר והפינטרסט שלך, בהנחה שיש לך כאלה.

הוסף RSS עם קישורי מדיה חברתית

אם ברצונך לשלב את כל הכפתורים האלה ברצף, בדרך כלל תוכל למצוא תוספי לחצן למדיה חברתית המאפשרים גם סמל וקישור מותאם אישית או סמל RSS בפועל..

סמלי מדיה חברתית אולטימטיבית עושה את העבודה עבור כפתורים חברתיים ו- RSS, מכיוון שהיא כוללת גם סמל RSS ושדה להכנסת כתובת ה- RSS שלך.

מה כתובת ה- RSS שלי?

וורדפרס מייצרת עבורך באופן אוטומטי הזנת RSS. עדכון זה הוא אוסף של המאמרים שלך, וניתן לשתף אותו עם כתובת ה- RSS. כפי שניתן לראות בתמונת המסך שלמעלה, כתובת אתר RSS נדרשת כדי שהמשתמשים יבואו ולחצו על הכפתור. לרוב תדביקו כתובת אתר זו בשדה תוספים, אך לפעמים תוכלו פשוט לקשר תמונה.

בלי קשר, כתובת ה- RSS שלך נראית כך: http://www.wpexplorer.com/feed/

הדבר היחיד שעליך לעשות הוא להחליף את הטקסט “wpexplorer.com” באתר האינטרנט שלך. ברגע שיש לך את כתובת האתר הזו, די קל להתחיל להתחיל להפיץ את עדכון ה- RSS באתר שלך.

הצגת עדכוני RSS מרובים באתר וורדפרס שלך

הסיבה השנייה לכך שאפשר לנצל RSS היא אם ברצונך להציג עדכוני צד שלישי באתר וורדפרס משלך. לדוגמה, אולי אתה מנהל בלוג פיננסי וברצונך לספק מגמות מניות ממקור עדכני ואמין יותר. אחרי הכל, אתה לא מתעדכן בעצמך וריאציות של מחירי המניות. עדיף לך לתפוס את עדכון ה- RSS מ- CNNMoney או רויטרס ולהכניס אותו לסרגל הצד שלך.

כך גם ברוב הבלוגים החדשים, מכיוון שלעתים קרובות לא ניתן לעמוד בקצב של כל פינה במחזור החדשות. בלוג סרטים לא ירצה לפספס את שיתוף הניקוד של עגבניות Rotten. וכאן נכנסת עדכון ה- RSS של עגבניות Rotten Tomatoes.

אז, טקטיקת RSS זו עוסקת יותר במתן למשתמשים שלכם מידע חשוב, בניגוד להפצת תוכן ברחבי האינטרנט.

חזית תצוגת עדכוני RSS

התוסף העליון ליצירת עדכון חדשות RSS באתר האינטרנט שלך נקרא WP RSS Aggregator.

הורד את התוסף WP RSS Aggregator והתקן אותו באתר שלך. עבור לכרטיסיית מצבר ה- RSS בלוח המחוונים ומלא את כל הדברים מכתובת ה- RSS לשם המקור לעדכון. זה יבקש ממך הגדרות אחרות כמו אם ברצונך לקשר למקור ואם ברצונך להסיר כותרות כפולות.

הוספת עדכון חדש

לאחר מכן אתה יכול לנהל את כל העדכונים שלך ולהראות אותם בזרם קבוע אחד באתר שלך. מקם את העדכון בסרגל הצד שלך או בדף משלו.

למה אתה צריך RSS באתר וורדפרס שלך

חלק מהבלוגרים עשויים לבטל את ה- RSS כטכנולוגיה ישנה. תפיסה זו רחוקה מלהיות נכונה, במיוחד אצל קוראים מנוסים בטכנולוגיה. חלק מהבלוגרים חושבים שזה מתאים יותר למגזינים גדולים. גם זה לא נכון.

חלק מהבלוגרים חושבים שזה מתאים יותר למגזינים גדולים. גם זה לא נכון.

אפילו אם אתה מקבל חמישה או עשרה קוראי RSS, זה די נאה עבור בלוג קטן או בינוני. זו פשוט דרך אחרת למשתמשים שלך לגשת לתוכן, כך שהיא כמו אלטרנטיבה לרשימת הדוא”ל שלך או כשאתה מפרסם במדיה החברתית..

אם יש לך שאלות לגבי השימוש ב- RSS באמצעות WordPress, יידע אותנו בתגובות שלהלן.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map