כיצד להעביר את האתר מג’ומלה לוורדפרס

כיצד להעביר את האתר מג'ומלה לוורדפרס

יש לך אתר שאתה רוצה להעביר מג’ומלה לוורדפרס? לדעתנו זהו רעיון פנטסטי. וורדפרס הוא אם אתה משתמש כעת בג’ומלה כ- CMS שלך, מאמר זה יראה לך בדיוק כיצד להעביר את האתר שלך בשתי דרכים שונות.


כשמדובר במעבר מ- CMS אחד למשנהו, בדרך כלל יש שלוש דרכים לעשות זאת:

  1. ידנית
  2. באמצעות כלי או שירות (תוסף, הרחבה או תוכנה חיצונית)
  3. שכור איש מקצוע

העובדה שבסופו של דבר הכתבת במאמר זה פירושה שאתה תוהה איך לעשות זאת בעצמך, כך שנוכל להוריד גם את אפשרות 3 מהשולחן (אך זכור שהיא שם אם נתקלת בליטות בהמשך הדרך, ואם יש לך אתר גדול או מורכב, זה כנראה האפשרות הטובה ביותר שלך). יש להשתמש באפשרות הראשונה רק אם אתה מפתח מנוסה. שוב, העובדה שאתה מחפש את זה כנראה פירושו שאתה לא מומחה SQL ו- PHP שמוכן להתמודד עם המהלך באופן ידני. זה מותיר אותנו עם מספר 2 טוב.

בפוסט זה אנו מתמודדים עם אופן העברת האתר באמצעות כלי או שירות, במקרה זה תוסף בחינם בשם FG ג’ומלה ל- WordPress.

ההבדלים בין ג’ומלה לוורדפרס

ראשית, נסתכל על כמה אתגרים שעשויים להיתקל בהם לפני שנעבור כיצד להעביר את האתר מג’ומלה לוורדפרס. יתכן והדאגה הגדולה ביותר שיש לרוב האנשים במהלך מעבר מ- CMS אחד למשנהו, במיוחד אם משתמשים בשירות, היא שבזמן שג’ומלה וורדפרס הן שתיהן “מערכות ניהול תוכן”, הם התחילו עם שוק יעדים אחר בראש. בגלל זה הם בסופו של דבר הופכים להיות שונים למדי.

ג’ומלה נועדה במקור להיות CMS, ואילו וורדפרס התחילה פשוט כפלטפורמת בלוגים נוחה וקלה לשימוש. המשמעות היא שלא רק שממשקי הניהול שונים זה מזה, גם האופן בו כל CMS מבנה את תוכן האתר הוא שונה גם כן.

רכיבים לעומת ווידג’טים

רכיבי ג’ומלה עוסקים בכל צורות התוכן שמחוץ למאמר, כולל דברים כמו תפריטים, תמונות כותרת וכדומה, אשר מטופלים בצורה שונה לגמרי על ידי וורדפרס..

בוורדפרס בדרך כלל ניתן לתת ווידג’טים אזור ייעודי אחד או יותר בו תוכלו לבחור להציג אותם, עד כה, כמעט זהה.

ערכות נושא לעומת תבניות

כאן, אין ממש הרבה הבדל. תבניות ועיצובים שניהם עוסקים באופן הפלט של התוכן בבסיס הנתונים ומסודרים למבקרים.

באנרים, טפסי קשר וכו ‘

אלה תכונות הכלולות בג’ומלה סטנדרטית ואין להן מקבילה ישירה ב- WordPress הליבה. אך סמוך ובטוח, ישנם תוספים שניתן להתקין העוסקים בדברים מסוג זה.

בתוך ה- FG ג’ומלה לתכונות העיקריות של תוסף וורדפרס, חלק גדול מהם עוסקים בהמרת דברים אלה למקביליהם המתאימים לוורדפרס (אך במקרה של הגרסה החינמית של התוסף, מידע על טופס יצירת קשר לא מיוצא – עם זאת קל מספיק ל צור טופס יצירת קשר עם תוסף).

אז עם החששות שמופנים, בואו נעבור!

כיצד להעביר את ג’ומלה לוורדפרס באמצעות תוסף

לפני שתתחיל באמת לנסות ולהעביר את האתר שלך, זה האינטרס הטוב ביותר שלך לגבות אותו. אתה יכול למשל להשתמש בג’ומלה סיומת עקבה, או גבה את האתר שלך באופן ידני. עליכם לבחון גם את המעבר להתפתחות מקומית. אתה יכול לבדוק את המדריך שלנו להתקנת וורדפרס באופן מקומי כדי לראות כיצד להגדיר אחד. או פשוט התקן את וורדפרס בתיקיה חדשה אם כבר יש לך הגדרה מקומית לג’ומלה.

על ידי בדיקת ההעברה מג’ומלה לוורדפרס באופן מקומי אתה יכול לעבוד על כל הקינקים בזמן שלך ובפרטיות של השרת המקומי שלך. ואז לאחר שתתאם את גרסת הוורדפרס של אתר האינטרנט שלך לשלמות, תוכל להשתמש במדריך זה כדי להעביר את האתר שלך מ- localhost לשרת חי..

1. התקן את וורדפרס בתיקיה חדשה בהתקנת פיתוח מקומי

אם יש לך תוכנה Softaculous או דומה ב- Cpanel עבור שרת ה- dev המקומי שלך, אתה יכול פשוט להתקין את WordPress בלחיצה אחת.

אם לא, הורידו את הגרסה החדשה ביותר של וורדפרס מהאתר שלהם. ואז צור תיקיה חדשה בתיקיית www או htdocs שלך (תלוי בהתקנה), למשל joomlamove.

התקן את WordPress באופן מקומי

ואז פתח את phpMyadmin המקומי שלך וצור מסד נתונים חדש, ובדוק את חשבונות המשתמש שלך.

כעת פתח את תיקיית הוורדפרס בדפדפן שלך, ועליך לראות מסך התקנה שמבקש ממך לבחור שפה. בחר את השפה שבחרת ואז מלא את פרטי מסד הנתונים.

עכשיו פשוט בחר שם אתר ושם משתמש / סיסמא וסיימת. עכשיו אתה מקים את אתר הבדיקה שלך להזזה באופן מקומי, אז הגיע הזמן לעבור לשלב הבא.

2. התקן את ה- FG ג’ומלה לתוסף WordPress באתר הבדיקה המקומי שלך

FG ג’ומלה ל- WP הוא תוסף בחינם שפותח כדי להעביר את כל התוכן שלך מ- CMS אחד למשנהו. כאמור, זה בחינם ומזל עבורך ניתן למצוא בספריית התוספים של וורדפרס בלוח המחוונים שלך.

הוסף תוסף חדש - ג'ומלה לוורדפרס

כדי להתקין את כניסת התוסף לגירסה המקומית שלך בדף wp-login.php, ולפתוח את מסך התוספים. פשוט חפש את התוסף FG Joomla ל- WordPress כדי להתקין אותו ולהפעיל אותו.

התקן את FG ג'ומלה לתוסף WordPress

3. התחל הגירה של ג’ומלה לוורדפרס

כדי להשתמש בראש התוסף אל ה- כלים> יבוא ולחץ על הקישור “הפעל יבואן” מתחת לסעיף ג’ומלה (FG) כותרת.

כעת השתמש בפונקציה כדי “לרוקן את כל תוכן וורדפרס.”

עבור למסך התוסף ונקה את כל נתוני WordPress.

כשתתבקש, מלא בזהירות את כתובת האתר שלך ואת כל המידע הנמצא באתר. זכור לבדוק שוב את קידומת הטבלה ב- PhpMyAdmin שלך. לאחר מילוי הכל, הקפד לבדוק את חיבור מסד הנתונים שלך.

לאחר מכן מלא את שאר ההגדרות עבור מה שמתאים לצרכים שלך. לדוגמא בחירה בייבוא ​​מילות מפתח מטא כתגיות. אני ממליץ לך לבחור לא לייבא תמונות מוצגות עם גרסה זו של התוסף מכיוון שלא יבוא התמונות הנכונות במהלך הבדיקות שלנו.

4. זמן לעבור

עכשיו פשוט לחץ על התחל / המשך לייבא, ותן לתוסף לעשות זאת קסם. זה עשוי לקחת זמן, תלוי בגודל האתר שלך. אם זה מצליח, עליכם לקבל “יבוא הושלם!” הודעה כמוצג להלן.

התחל לייבא + FG ג'ומלה לתוסף WordPress

אם יש לך קישורים פנימיים בתוכן שלך (שאתה צריך) הקפד לגלול למטה מעבר ליומן ולחץ על כפתור השינוי קישורים פנימיים.

שינוי קישורים פנימיים - FG ג'ומלה לתוסף וורדפרס

5. כתובת תמונות מוצגות

אם אתה משתמש בפונקציית התמונות המוצגות בג’ומלה, הדברים מסתבכים כאן קצת יותר. אם לא השבתת את פונקציית התמונות המוצגת ותסתכל על התוצאות. אתה תראה שהתוסף היה הופך בטעות את התמונה הראשונה של הפוסט לתמונה המוצגת של הפוסט, במקום את התמונה המוצגת בפועל.

אבל כל שאר התכנים שלמים, כולל תמונות בפוסט השונה, והקישורים הפנימיים כולם עובדים (והכי חשוב פרמלינקים מעוצבים בדיוק באותה צורה, כך שלא תצטרך לבצע הפניות מחדש לתוכן קיים).

אם יש לך רק כמה מאמרים בג’ומלה שבהם תמונת המאמר המלאה שונה מהתמונה הראשונה במאמר עצמו, ייתכן שעדיף לבטל את הבחירה באפשרות לייבוא ​​התמונה המוצגת בהגדרות הייבוא ​​ואז פשוט לעדכן ידנית את הפוסטים שלך ב גרסת הוורדפרס החדשה.

אבל כאשר הרבה פוסטים מושפעים, היא הופכת למשימה מורכבת למדי הכרוכה בהעברת הרבה נתונים שהם נושא מתאים לפוסט מעמיק שלם משלך (אם אתה מעוניין לראות דוגמא ל פתרון, הודע לי בתגובות, כבר הגעתי לכ- 30% מהדרך לפני שהבנתי את מורכבות המשימה העומדת בפניך).

6. העבר מודולים לווידג’טים

הנה נקודה נוספת בה ההבדל בין שני CMS הופך את המעבר מג’ומלה לוורדפרס למעט מסובך: מודולים ווידג’טים. ה חדשות טובות הוא שלרבים מהסרגלים הצדדיים המשמשים לעתים קרובות או מודולים מבוססי כותרת עליונה / כותרת תחתונה יש עמיתים מדויקים בוורדפרס.

ה חדשות רעות הוא שלרוב אין לך חופש רב בכל הקשור למיקום ווידג’טים, כמו שאתה מציב מודולים שונים באתר ג’ומלה שלך. אז ייתכן שההגירה לא תהיה מושלמת.

סרגל צד / כותרת תחתונה (כותרת עליונה)

ברוב העיצובים יש אזורי יישומונים בסרגל הצד התחתון. אם אלה המקומות היחידים שיש לכם מודולים אז זה הופך את הדברים לפשוטים למדי, מכיוון שיש הרבה אפשרויות דומות. כך נראה אזור המודול של אתר ג’ומלה לדוגמא שלנו:

אזור מודול ג'ומלה

וכאן נראה אזור הווידג’ט של וורדפרס:

אזור יישומוני וורדפרס

אולי יש לך הרבה קווי דמיון. לך ל מראה> ווידג’טים ולראות אם יש מחוץ לקופסה ל- WordPress את מה שאתה צריך.

האם השתמשת במודול חיפוש בג’ומלה? פשוט גרור ושחרר את הווידג’ט של החיפוש מ- WordPress לאזור הווידג’טים. אתה יכול לעשות את אותו הדבר לתפריטי ניווט, תמונות, פוסטים או תגובות אחרונים, רק כדי להזכיר כמה.

יישומון חיפוש - וורדפרס

יש מודולים שאין בהם ווידג’ט מובנה בוורדפרס, אלא שאתה יכול להתקין תוספים לגישה אליהם. לדוגמה יש את המודול “המאמרים הפופולריים ביותר” בו אני משתמש באתר ג’ומלה שלי, אני יכול להתקין תוסף מקביל שמציע את אותה פונקציונליות..

ראש אל תוספים> הוסף חדש, ולחפש את “הפוסטים הפופולריים ביותר”. יש לך כמה אפשרויות שונות, אך אתה יכול להמשיך פוסטים פופולריים בוורדפרס, בדוגמה זו.

תוסף פוסטים פופולרי של וורדפרס

התקן והפעל את התוסף. עכשיו חזור אל מראה> ווידג’טים, וגלול לתחתית, ועליך לראות את הווידג’ט של הפוסטים הפופולאריים של WordPress.

יישומון פופולרי של וורדפרס

אתה יכול לחזור על תהליך זה עם מודולים אחרים של ג’ומלה שאינם זמינים בקלות ב- WordPress הליבה כווידג’טים שכן לרובם יש תוסף בחינם המתאים.

אזורים אחרים (סמלי לוגו, תמונות כותרת, ETC)

אז יש מודול שתרצה להתאים אליו, כמו לוגו או תמונת כותרת, שלא נכנסים לאזורי הווידג’ט שהוקצו. אם זו תמונת כותרת או לוגו, עם הנושאים האחרונים האחרונים, אתה יכול פשוט להשתמש בהתאמה אישית של WordPress כדי להוסיף אותם.

נווט ל מראה> התאמה אישית ולראות מהן האפשרויות שלך עבור הנושא שבחרת (לוגו הוא בדרך כלל אפשרות בתוך “זהות אתר” או “כותרת” או בסעיף דומה)

התאמה אישית של וורדפרס

בדרך כלל יש כאן אפשרויות מוגבלות לרוב העיצובים, וגם אם יש לך הרבה, הם עשויים להציע כל אפשרות להכניס תוכן בדיוק למקום הרצוי..

אם יש לכם אתר ג’ומלה מורכב עם הרבה חלקים נעים, כדאי מאוד להסתכל על ערכות נושא של וורדפרס עם בוני דפים כלולים (למשל נושא ה- WordPress הכולל שלנו) המאפשרים לכם למקם בקלות בלוקים של תוכן בדיוק במקום בו אתם נמצאים רוצה, מבלי שתצטרך לכתוב שורת קוד אחת. לחלופין, נסה אחד מבוני הגרירה והשחרור הטובים ביותר לנסות את הנושא הנוכחי שלך (דע רק שאם הנושא לא היה מקושר עם התוסף או אם הוא לא מציין במפורש תאימות, מומלץ ליצור קשר עם מחבר העיצוב רק כדי וודא שלא תיתקל בבעיות בשימוש בתוסף).

טפסים ליצירת קשר / באנרים

כשמדובר בטפסים ליצירת קשר, באנרים ורכיבים אחרים מג’ומלה, סביר להניח שתצטרך להסתמך על טקטיקה דומה כמו במאמר הנצפה ביותר, להתקין תוסף שמוסיף את הפונקציונליות שאתה רוצה לוורדפרס..

אם אתה רוצה ליצור ולנהל טפסי קשר, אתה בקושי יכול לעשות יותר טוב מאשר תוסף טופס יצירת קשר 7.

תוסף טופס קונסקט - וורדפרס

בצע את אותם השלבים המפורטים לעיל, התקן והפעל אותו. זה מוסיף פריט תפריט חדש ללוח המחוונים של מנהל המערכת שלך שנקרא “איש קשר”, שם אתה הולך לניהול טפסי הקשר שלך. עכשיו אתה יכול להעביר את המידע ידנית מטופסי הקשר שלך בג’ומלה:

העבר אנשי קשר מג'ומלה לוורדפרס

לטפסי יצירת הקשר החדשים שאתה מבצע באמצעות התוסף Contact 7.

העבר אנשי קשר מג'ומלה לוורדפרס - אנשי קשר של וורדפרס

זה צריך להיות זה! אם יש לך מדורים אחרים של ג’ומלה לעבור כמו קטע למסחר אלקטרוני פשוט תסתכל על התוספים הוורדפרס הזמינים. לדוגמה, תוכל לנסות ל- WooCommerce. זהו פלאגין קל לשימוש, ולכן הוספת כמה מוצרים לא תהיה בעיה.

תוסף בונוס: CMS2CMS ג’ומלה לוורדפרס

CMS2CMS: הג'ומלה אוטומטית להעברת וורדפרס

מחפש תוסף חלופי להעברת כל התוכן מאתר ג’ומלה הקיים שלך לוורדפרס? לפעמים נחמד שיש אפשרויות. תוסף העברת הג’ומלה האוטומטי ל- WordPress שפותח על ידי CMS2CMS הוא שני טוב.

עם התוסף הזה אתה רק 6 צעדים מהירים מהעברת נתוני האתר שלך מבוססי ג’ומלה ל- WordPress. אלו הם:

  • הורד את התוסף והתקן / הפעל אותו באתר WordPress החדש שלך
  • צור חשבון CMS2CMS
  • ציין את כתובת ה- URL הקיימת באתר שלך
  • הורד את קובץ ה- zip של Connection Bridge (סקריפט שנוצר לחיבור אתרי האינטרנט הקיימים והחדשים שלך), ואז חילץ את תיקיית CMS2CMS שנמצאת בתוך קובץ ה- zip.
  • העלה את התיקיה שחולצה לתיקיית השורש של אתר Joomla הקיים שלך (שם נמצא קובץ index.php) באמצעות תוכנת לקוח FTP
  • לאחר שהכל מוגדר, לחץ על אמת את החיבור

מדוע התוסף להעברת נתונים ג’ומלה אוטומטית ל- WordPress שווה את תשומת ליבך? פשוט. ראשית כל אתה יכול לבצע הגשת הדגמה בחינם כדי להציג תצוגה מקדימה של תוצאות ההעברה לפני שאתה נרשם לשירות (זהו תוסף פרימיום מבוסס שירות המחייב בהתאם לגודל האתר שלך). בנוסף תוכלו לבחור אילו פריטי תוכן ולאן ברצונכם להזיז אותם.

תוסף זה הוא דרך נוחה להימנע מהעברת תוכן ידני מג’ומלה. אתה יכול להעביר את האתר שלך לוורדפרס תוך מספר דקות (תלוי בגודל האתר שלך).

סיכום

העברת ה- CMS מג’ומלה לוורדפרס יכולה להיות משימה מורכבת, אבל זה לא חייב להיות מהמם. לנסות לעשות זאת ידנית עם מעט מאוד ניסיון ללא פיתוח זה כנראה לא יהיה רעיון נהדר, אבל בעזרת תוסף כמו FG ג’ומלה לוורדפרס אתה אמור להיות מסוגל לנהל. התמורה בקצה המנהרה בהחלט שווה את זה. כאשר השווקים של וורדפרס משתנים בהתמדה, וג’ומלה בירידה, קשה להרגיש כאילו וורדפרס אינה הבחירה הטובה יותר, לטווח ארוך.

אני מקווה שמדריך זה הצליח לעזור לך לעבור את תהליך העברת האתר מג’ומלה לוורדפרס. שלבים אלה אמורים לעבוד עבור מרבית הבלוגים ואתרי האתר הקטן יותר, אך אם יש לך הגדרת אתר מורכבת או מותאמת אישית של ג’ומלה, ייתכן שעדיין תרצה להתייעץ עם איש מקצוע לקבלת סיוע..

אם אתה מעביר את האתר שלך לוורדפרס, או אם יש לך שאלות לגבי תהליך ההעברה של ג’ומלה ל- WordPress, אנא הודע לנו בתגובות שלהלן..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me