כיצד לבלגן את הבלוג שלך בוורדפרס בעשרה שלבים פשוטים

כיצד לבלגן את הבלוג שלך בוורדפרס בעשרה שלבים פשוטים

הפעלת בלוג – מבחינה טכנית – היא קלה במיוחד. באמת. כל מה שאתה צריך זה 10 דקות מזמנך, 5 דולר לחסוך באירוח, וכדאי לך ללכת! בנוסף, עם כל תכונות ההתקנה של לחיצה אחת שמציעים מארחי אתרים רבים בימינו, אינך צריך לדעת מה קורה מתחת למכסה המנוע. עם זאת, אני חושש שכאן מסתיים האגדה.


הטיפול בהתקנה הראשונית זו רק תחילת ההרפתקה שלך, ומאותה נקודה קדימה, תצטרך להתמודד עם הרבה אתגרים, וכל אלה יכולים להקשות על הבלוגים שלך הרבה יותר. עכשיו, אני בטוח ששמת לב שעצות לבלוגים אינן דבר שמעט נדיר ברשת, אז מה שאני רוצה לעשות היום זה לנקוט בגישה אחרת. בואו נעשה את זה מעניין ונדבר על מה לעשות כדי לבלגן את הבלוג שלכם.

אני מתמודד עם הנושא משתי זוויות נפרדות:

 • סוגיות טכניות – כאלו שיכולות להרוג את הבלוג שלך בין לילה בדיוק ככה, ללא אזהרה
 • סוגיות בדרך שבה אתה מפרסם תוכן – כאלה שימשיכו להרוג את הבלוג שלך בהדרגה, צעד אחד בכל פעם

1. לא להיות מוכן לכישלון חומרה

יש משהו שכדאי לדעת על חומרה (שרתים, דיסקים קשיחים, מכונות אחרות שבאופן בסיסי שומרים על האתר שלך ברשת). העניין הוא זה רק עניין של זמן עד שהשרת שלך נכשל בך. אין באמת אם. יש רק מתי.

כל אדם שאי פעם עבד בשחזור נתונים יגיד לך שכל הדיסקים הקשיחים (זה 100 אחוז) נכשלים בשלב מסוים. אמנם, חלקם נכשלים ביום השני, חלקם נכשלים לאחר 20 שנה של ביצועים ללא רבב, אך כולם נכשלים בסופו של דבר. הנה פוסט מעניין מאת Backblaze כמה זמן נמשך כונני הדיסק, רק כדי לתת לך מושג. לכן, במקום לקוות שהכישלון לא יקרה לנתוני האתר שלך, עדיף שתכין את עצמך ותגדיר את הדברים בצורה שתוכל לגרום לאתר שלך לפעול שוב בהקדם האפשרי..

קודם כל, עליכם לדאוג לגיבוי אתרים. בליבה, גיבוי הוא דבר פשוט. זה קשור לשימור עותק של האתר שלך במקום אחר שאינו השרת הרגיל שלך. אתה יכול לקבל פונקציונליות כזו עם תוסף כמו UpdraftPlus. זה יצור עותק גיבוי ויש לך את האפשרויות לאחסן אותו ב- Dropbox, ב- Google Drive, בדוא”ל וכו ‘. לאחר מכן תוכל לקחת גיבוי זה ולהשתמש בו ככל שתרצה. לחלופין, תוכלו ללכת על פתרון מתקדמים יותר ולקבל לעצמכם א VaultPress חשבון.

שירות נוסף שכדאי לבדוק הוא CloudFlare. CloudFlare יוצר עותקים מרובים של אתר האינטרנט שלך ומפיץ אותם ברשת שרתים. אתה מקבל עומס יתרונות בגלל זה, וכמה אבטחת אתרים נוספת היא רק אחת מהן. (אגב CloudFlare הוא בחינם.)

CloudNare CDN

דאגת לגיבויים לאתר ושימוש בכלי כמו CloudFlare בארסנל שלך יאפשר לך לשמור על האתר שלך עוד קצת זמן (אם הוא ייכשל) וגם יאפשר לך לשחזר אותו במארח אינטרנט חדש במהירות רבה יותר, במקרה של אירוח מרכזי נכשלים.

2. לא משתמש בתוסף אבטחה

למרות שאני יודע שתוספים הם חלק מהבעיה באותה מידה שהם חלק מהפתרון (לעתים קרובות יש הרבה פגמי אבטחה בתוספים מיושנים או באיכות נמוכה), לאחר שיש כמה תוספי אבטחה איכותיים יכולים רק להשתלם.

הנה העניין. ישנם איומים רבים ומגוונים רק מחכים לזרוק אגרוף לאתר האינטרנט שלך. יש לך האקרים, בוטים, פגיעויות בשרתים וכו ‘. כמה תוספי אבטחה טובים יעזרו לך להגן על עצמך מפני איומים אלה. להלן שניים מהאהובים עלי:

 • BulletProof Security: אחד מהתוספים האבטחים העליונים .htaccess בחוץ. הדבר הטוב ביותר בזה הוא שאתה אפילו לא צריך לדעת מה זה. גישה להשתמש בתוסף זה. ישנן הגדרות קבועות מובנות שידאגו לאתר שלכם בהקלטה אוטומטית.
 • אבטחת Sucuri: אתה יכול להשתמש בו כדי לסרוק את האתר שלך מדי פעם ולוודא ששום דבר לא קרה לשלמותו בינתיים. זה מבצע מספר בדיקות נגד דברים כמו תוכנות זדוניות, XSS, זריקות JavaScript והרבה דברים אחרים.

3. Falling for A Pretty (on the Surface) נושא חופשי

כולם רוצים שיהיה לכם אתר נחמד. זה טבעי בלבד. אבל אתה צריך להיות זהיר שלא לקבל נושא מקודד בצורה גרועה רק בגלל שאתה אוהב את זה חזותית. אמרתי את זה מספר פעמים במהלך הקריירה שלי בוורדפרס, אבל אומר זאת שוב – היזהר בכל הנוגע לנושאים חינמיים. לעתים קרובות מאוד, הם מלאים בקוד מוצפן, קישורי SEOd סטטיים, JavaScript חוסם כותרת תחתונה ומי יודע מה עוד. כמובן שיש כמה ערכות נושא בחינם באיכות גבוהה, אך רק מורידים ערכות נושא בחינם ממקורות מכובדים.

למרות שתמעד במאות פוסטים ברשת ותתן לך את “העיצובים החופשיים המובילים של וורדפרס עבור [BLANK]”, אסור לסמוך על כולם כל כך. האנשים שמפרסמים את הרשימות האלו עוברים לעיתים רחוקות כל נושא בנפרד כדי לבדוק אם זה אכן מוצר איכותי. במקום זאת, הם פשוט מסתמכים על הוויזואליות. משמעות הדבר עבורכם – הקורא – היא שלעולם לא תוכלו לדעת בוודאות אם נושא נתון יהיה בטוח. בקיצור, היזהר כשאתה מחפש נושא חופשי. נסה במקום זאת נתיבים אלטרנטיביים:

 • ממש כאן ב- WPExplorer אנו מציעים כמה נושאי וורדפרס חינמיים די מדהימים. העיצובים החינמיים שלנו מקודדים בזהירות וכוללים תכונות פרימיום כמו סוגי פוסטים מותאמים אישית, גופנים של גוגל, מחוון נושאים ועוד.
 • ה ספריית נושא רשמית ב- WordPress.org. כל הנושאים בספריה נבדקו, כך שלפחות לא תצטרך להתמודד עם קוד זדוני שמישהו כלל בכוונה.
 • חנויות נושא מסחריות. מלבד הצעת נושאי פרמיום (בתשלום), חנויות מסוימות של ערכות נושא גם מוסרות נושאים בחינם כשיטת קידום מכירות.

ולבסוף, אני יודע שהעצה הזו אולי לא תשב טוב עם חלקכם, אך אם אתם רוצים נושא בטוח, מאובטח, פונקציונאלי ונחמד למראה, תצטרכו לשלם על כך 90% מהזמן. אתה יכול גם לשכור מעצב לבנות נושא מותאם אישית עבורך, אבל זה יעלה לך הרבה יותר.

4. לא להגדיר חשבון עורך לבלוגים יומיים

ל- WordPress מגוון תפקידים מובנים של משתמשים בהם תוכלו להשתמש בעת יצירת חשבונות חדשים עבור עצמכם או עבור הצוות שלכם. ישנם חשבונות למנויים, תורמים, מחברים, עורכים ומנהלי מערכת. חשבון ברירת המחדל בוורדפרס מעניק לך כשאתה מתקין את האתר שלך לראשונה הוא חשבון הניהול הראשי (אגב, אל תעשה את הכניסה שלך “admin”). החלק המסובך שהם לא אומרים לך הוא שזו שיטה טובה מאוד לא להשתמש בחשבון זה לשימוש רגיל. לחשבון מנהל המערכת יש גישה לכל חלק בקטע wp-admin וניתן להשתמש בו כדי לשנות כל הגדרה. אתה פשוט לא צריך את זה כדי להתמודד עם משימות הבלוג הרגילות שלך.

מעבר אחרון

לכתיבה ופרסום, צרו לעצמכם חשבון עורך עם סיסמא חצי מורכבת שעדיין תוכלו לזכור. וכשמדובר בחשבון מנהל המערכת, שנה את הכניסה למשהו שאינו מובן מאליו (כמו “מנהל האתר הראשי”), ושנה את הסיסמה למשהו בלתי ניתן להערכה באמצעות סוגים רבים של תווים (כמו “dfqWW341 ## 2”) . ואז אחסן סיסמא עם כלי כמו 1 סיסמא או מעבר אחרון.

5. הצגת הוכחה חברתית שלילית

זה ממש מדהים אותי, אבל משום מה הבלוגרים מתקינים כל העת את אותם מערכות גדולות של לחצני שיתוף מדיה חברתית בכל האתרים שלהם (כפתורים מרובים לפייסבוק, טוויטר, פינטרסט וכדומה) רק כדי להציג בהם את כל האפסים. ככה:

מונים חברתיים ב 0

מה זה אומר לך? הנה רמז: זה אומר לך שהדף שאתה קורא אינו פופולרי. והמשיך במחשבה זו, הוא גם אומר לך שכנראה שגם אתה לא צריך לבזבז זמן בקריאה. אל תבינו אותי לא נכון, אני חושב שכפתורי המדיה החברתית הם מדהימים. הם מספקים את הדרך הקלה ביותר עבור המבקרים שלך לשתף את התוכן שלך. אבל אתה צריך להשתמש בהם בדרך הנכונה אם אתה רוצה שיעזרו לך להגדיל את הבלוג שלך במקום לפגוע במאמציך באמצעות הוכחה חברתית שלילית. שני פתרונות:

 • השתמש בתוסף לשיתוף מדיה חברתית שלא מציג את המספרים כלל (כמו לחצני AddThis Share).
 • השתמש בתוסף לשיתוף מדיה חברתית המציג את המספרים רק כשהם מגיעים לסף מוגדר נתון (כמו לוחמה חברתית).

6. שימוש בתגים וקטגוריות באופן אקראי

בבסיסו, קטגוריות ותגים נועדו להקל על הניווט סביב התוכן שלך. במילים אחרות, עליך להשתמש רק בקטגוריות ותגים כדי לעזור לקוראים להבין על מה פוסט נתון. הקטגוריות הן מאוד כלליות באופיין. אני למעשה מעודד אותך ליצור רק קומץ קטגוריות לבלוג שלך, ואז להקצות את הפוסטים לבלוג שלך לקטגוריה אחת בלבד. לדוגמה, אם הבלוג שלך עוסק בבישול, הקטגוריות יכולות להיות: ארוחת בוקר, ארוחת צהריים, ארוחת ערב.

עם תגים זה קצת יותר מסובך. אחת הגישות הידידותיות לקוראים שמצאתי היא להתייחס אליהם כמו לרשימת הנושאים שהפוסט שלך עוסק בהם. לדוגמה, נניח שיש פוסט שכותרתו “10 הדרכים המובילות לשיווק העסק שלך באופן מקוון.” הכותרת עצמה לא מסלקת הרבה ביחס לתכנים בפועל. עם זאת, אם אתה רואה שזה מתויג עם “פייסבוק, טוויטר, שיווק בדוא”ל, קידום אתרים מקומי”, זה סיפור אחר לגמרי. אתה מקבל תובנה מאוד ברורה לגבי מגוון הנושאים שמחכים בפנים.

טיפים לתיוג

הנה קבוצת הנחיות בהן תוכל להשתמש בכל פעם שתייג את הפוסטים שלך:

 • עברו על הפוסט שלכם, בחרו בנושאים האישיים בהם הוא דן, השתמשו בהם כתגיות.
 • היצמד לתנאים כלליים. בדיוק כמו בדוגמא שלמעלה (“פייסבוק, טוויטר, שיווק בדוא”ל, קידום אתרים מקומי”).
 • אל תתייחס לתגיות ככלי SEO, ואל תשתמש בביטויי מפתח רב-מילים (מילות מפתח) כאל תגיות.
 • אל תחזור על אותו תג באמצעות אלטרנטיבות מרובות שכולם בעלי אותה משמעות. דוגמה: “עצות בפייסבוק, טיפים בפייסבוק, טריקים בפייסבוק.”

הערה: כדי להקל על העבודה עם התגים, אל תהסס לבדוק את התוסף כמו תיוג פוסט אוטומטי. למרות שתוסף זה לא עודכן תוך מספר שנים (השתמש על אחריותך בלבד), נראה שהוא עדיין עובד. זה מאפשר לך להגדיר רשימה קבועה של תגים ולאחר מכן לנתח כל פוסט שאתה מפרסם ומקצה את התגים באופן אוטומטי. זה שימושי במיוחד.

7. להיות לא עקבי עם אורך התוכן

רק לשם כך נניח שאתה מנוי בניו יורק טיימס. איך היית מרגיש אם שבוע אחד היה אורך העיתון 20 עמודים, השבוע הבא 200 עמודים והשבוע שאחריו 56 עמודים? האם זה לא היה מבלבל? זה בדיוק מה שהקוראים שלך מרגישים כשאתה לא עולה בקנה אחד עם אורך התוכן שלך

אם אתה עקבי, לעומת זאת, הקוראים שלך תמיד יודעים למה לצפות כשרואים כותרת חדשה. ובמקרה זה, להיות צפוי רק עובד לטובתך. בחר טווח תוכן יעד (אנו מצלמים על 1500-2500 מילים ב- WPExplorer) ונצמד אליו.

8. התמקדות במונטיזציה בדרך מוקדמת מדי

ובכן, כשאני אומר “יותר מדי מוקדם”, אני מתכוון “לקוות להרוויח הכנסה במשרה מלאה מוקדם מדי.” הגדרת ערוצי מונטיזציה מקדימה היא הרגל טוב בפני עצמו. בדרך זו אתה מודיע לקוראיך שהבלוג יכול להפוך למיזם למטרות רווח בשלב מסוים. כך שפחות סביר שתחוו פגיעה כלשהי כשאתה מפעיל שיטות מונטיזציה אחרות בהמשך.

אך החלק שאנשים רבים טועים הוא הפיצוץ של הבלוגים שלהם בקטע AdSense מעל החלק של AdSense על גבי קידום בתשלום, כך שנראה כי התוכן בפועל אפילו לא ממלא תפקיד ראשי. אני מעודד אותך לעשות מסלול אחר. תתחיל בקטן. הגדר חסימת AdSense קטנה אי שם בבלוג הוורדפרס שלך אם תרצה. אתה יכול לעשות זאת באמצעות יישומון טקסט פשוט – פשוט מקם שם את קוד AdSense שלך. ואז התחל לכלול קישורים לסניפים בפוסטים שלך (רק אל תשכח לכלול גילוי של FTC בדף שלך). אל תתייחס לזה כאל דרך בטוחה להרוויח, אלא כאל משהו שתרגל את הקוראים שלך לסוג של רווחים. זה הכל.

9. לא לאפשר את עצמך לייעוץ או לעבודה ישירה של לקוח

עבודת לקוח

משהו שאולי אתה חושב כרגע הוא מדוע הבחור הזה מבלה כל כך הרבה זמן בשיחות על דברים שונים הקשורים לכסף. כלומר, האם זה באמת חשוב לרווחת הבלוג שלך? ובכן, מסתבר שזה כן.

תן לי לנסח את זה ככה. מעולם לא פגשתי מישהו שנטש את הבלוג שלו בגלל בעיה טכנית. אבל נתקלתי בעשרות אנשים שעשו זאת מכיוון שהם לא יכלו להמשיך להשקיע בבלוג בלי להחזיר את האופק. בין אם נרצה או לא, הכסף חשוב. פרסום – שהוזכר בנקודה הקודמת – הוא אחת השיטות הפופולריות ביותר להרוויח כסף באמצעות בלוג. זוהי דוגמא עיקרית לזרם הכנסה פסיבי – דבר שעושה לך כסף בלי שום עבודה פעילה מצידך.

אבל יש גם את הצד השני של המטבע. הכנסה פעילה. במילים אחרות, להציע את המומחיות והזמן שלך בתמורה לכסף. בניית המותג והמוניטין שלך עד לנקודה בה יהיה לך זרם קבוע של לקוחות המתחננים להעסיק אתה יכול וייקח הרבה זמן. אבל כמו שאומרים, הזמן הטוב ביותר לנטיעת עץ הוא לפני 20 שנה, השנייה הכי טובה כיום. אז התחל עכשיו. הגדר דף “שכור אותי” – בדומה לדף “אודות”, אך מיועד לשכנע לקוח פוטנציאלי מדוע הוא רוצה להעסיק אותך.

שכור אותי טיפים לדף

דף “שכור אותי” טוב צריך להיות מורכב מאלמנטים אלה:

 • כותרת טובה שמעודדת אנשים לפנות אליך
 • שירותים שאתה מציע
 • הוכחה חברתית (מספר התגובות / השיתופים שאתה מקבל)
 • המלצות
 • טופס יצירת קשר

10. אין לי רשימת דוא”ל

“להרבה בעלי אתרים, יותר מ 75% מהמבקרים אפילו לא יעניקו לאתר שלך מבט נוסף.” –אדם קונל מ אשף הבלוגים

זה בדיוק כמו שזה באינטרנט. פשוט מתרחש הסחת דעת רבה מדי בכל מקום שאנשים יסתובבו בהם לאורך זמן. עם זאת, אחת הדרכים היעילות הבודדות להחזירם היא אפשרות למנוי לדוא”ל. כשמישהו נרשם, הוא מופיע ברשימת הידיעונים שלך, ובשלב זה תוכל להודיע ​​להם באמצעות הדוא”ל בכל פעם שאתה מפרסם מאמר חדש. זה למעשה יחזיר אחוז מאותם אנשים לאתר שלך.

למזלנו של כולם, בימינו, הקמת עלון היא די פשוטה. כתבנו על תוספים להגדלת רשימת הדוא”ל שלך ומסעות פרסום לטפטוף דוא”ל לא מזמן. אל תהסס לעיין בפוסטים אלה כדי לקבל את האופן המלא.

האם יש עוד משהו שכדאי לדאוג לו?

בטח, ישנם טונות של דברים שיכולים לגרום לך בעיות מבחינה טכנית. למזלנו, כיסינו רבים מהם בפוסטים הקודמים שלנו, כך שבמקום לרשום הכל כאן שוב, אני רק אתן לך את הקישורים:

 • טעויות ה- WordPress SEO הנפוצות ביותר באתר
 • טעויות נפוצות ביותר למתחילים בוורדפרס
 • שגיאות אבטחה נפוצות של וורדפרס גורמות לאתרי אינטרנט רבים
 • 22 טעויות בהריגת המרה באתר וורדפרס שלך
 • 15 וורדפרס טעויות להימנע בכל מחיר

למרות שיש הרבה שיכול להשתבש, אל תתייאש. בל נשכח שוורדפרס היא תוכנה יוצאת דופן וכי פשוט ייקח קצת זמן עד שתתאמץ בזה. לעת עתה, רק התחל להכיר את הדברים המתוארים כאן ולהתכונן לחלק השני. בזה, אנו נסקור סוגים שונים לחלוטין של דרכים לבלגן את הבלוג שלך.

שהיא הקטלנית ביותר?

אז עכשיו, כשעברנו את כל רשימת עשרת הצעדים, בואו ניקח דקה לנסות לבחור את רוצח הבלוגים הגדול מכולם. מה דעתך? האם זה מהנושאים הטכניים? או אולי אתה יותר כמוני וחושב שלא להרוויח כסף מהבלוג במשך תקופה ארוכה זה קטלני עוד יותר? כך או כך, אל תהסס לשתף בתגובות, וחשוב מכך, אל תהסס לא בצע את אחת מהטעויות הללו בבלוג שלך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me