כיצד לשנות בבטחה את נושא הוורדפרס שלך

על פני השטח, שינוי נושא עשוי להראות לא מזיק. זה כל כך קל, קשה לדמיין שהוא יכול להזיק. אתה יכול אפילו לעשות זאת מתוך לוח המחוונים בימינו, ללא צורך בהעלאת FTP ידנית. זה מהיר, ללא כאבים ובטוח לחלוטין, נכון? תלוי איך הקמת האתר שלך.


העניין באתרי וורדפרס הוא שלעתים קרובות הם הופכים יותר לפאזל, או מגדל ג’נגה, עם הזמן. יש לך את העיצוב שלך, תוספים שהוספו וכל עריכה קטנה (או גדולה) שאולי עשית. כל אלה באים יחד כדי ליצור אתר פונקציונלי ויפה שמתאים לצרכים שלך.

וזו הסיבה שחשוב להיזהר כשאתה משנה את הנושא שלך (או אפילו מעדכן את WordPress באתר שלך לצורך העניין). אם תשלוף את היצירה הלא נכונה, המבנה כולו עלול לקרוס. ואז תצטרך לעבור תהליך אחזור ארוך (ועם כמה מארחי אתרים, יקר). לחלופין, בסופו של דבר תצטרך להחליף רבים מהתוספים שפתחת להכיר ולאהוב.

אבל יש דרך שתוכל לשנות את הנושא כמדד לסיכון של 0%, ולמרבה המזל הוא מכוסה בפירוט בהמשך. נתחיל!

שלב 1. בחר נושא וורדפרס חדש

אם עדיין לא עשית זאת, מצא נושא חדש שאתה אוהב. אם אינך מפתח, נסה למצוא נושא שנראה פחות או יותר איך אתה רוצה. מקום נהדר לחפש בו נושאים מובחרים הוא Themeforest. כאן תמצאו המון נושאים של וורדפרס שיש בהם שפע של אפשרויות צבע, תכונות נוספות ואפילו בוני גרירה ושחרור (כמו Total WordPress Theme שלנו) כדי להקל על אפילו הלא-קודרים להתאים אישית את נושא הוורדפרס שלהם..

כמובן שאם התקציב שלך אינו מאפשר נושא פרימיום, עיין בתכניות ה- WordPress חינם של WPExplorer או ב WordPress.orgהמאגר העצום שבו מוסיפים נושאים חינמיים חדשים כל הזמן.

מדריך העיצוב של WordPress.org

כשאתה בוחר נושא חדש, חשוב לוודא שהנושא החדש שלך תומך בתוספים שאתה רואה צורך. אם בנית חנות שלמה עם WooCommerce, סביר להניח שתרצה להמשיך להשתמש ב- WooCommerce עם הנושא החדש שלך. אז פשוט בדוק שוב את תאימות התוספים ותכונות הנושא העיקריות לפני שאתה מתחיל. כמובן, אם אתה מפתח אתה לא צריך לדאוג למצוא את הנושא “המושלם”. כנראה שיש לך את הידע ליצור או להתאים אישית נושא בעצמך. לאחר שתמצא נושא העונה על צרכיך, המשך לשלב שני.

שלב 2. צור גיבוי של אתר וורדפרס שלך

כדאי לבצע גיבוי עדכני לאתר וורדפרס לפני שתשנו את הנושא, ויש לא מעט דרכים לעשות זאת. בפוסט זה אנו נתמקד בשתי שיטות שונות: שימוש בתוספי גיבוי, וגיבוי ידני של אתר WordPress שלך. שניהם תהליכים קלים למדי (אפילו למשתמשים חדשים).

שיטה 1: שימוש בתוסף לגיבוי וורדפרס

תוסף גיבוי וורדפרס WordPress

תוסף הגיבוי הטוב ביותר (לדעתנו) הוא VaultPress. קל לשימוש ולוקח גיבוי מלא של האתר שלך. בנוסף זה מתחיל רק ב 39 $ לשנה (עבור תוכנית אישית של JetPack). מחיר נמוך בהתחשב בכך שהוא מציע גיבויים אוטומטיים, ארכיב גיבוי של 30 יום ושחזור קליקים אחד. אבל רגע … יש עוד! מכיוון ש- VaultPress הוא חלק מתוכניות JetPack, תהיה לך גם אפשרות לאפשר תכונות פרימיום של Akismet ו- JetPack באתר שלך..

היתרון הגדול ביותר בכך שיש פלאגין לבצע את הגיבויים הוא שאתה לא צריך לדאוג בקשר לזה.

אפשרות פרימיום סולידית נוספת היא BackupBuddy המנוסה והאמיתית. אם ברצונך ללמוד עוד אודות אולד-ביי הזה, אבל להתעדכן, עיין בסקירה המלאה של BuddyPress. צירפתי גם את האלטרנטיבה החופשית הבולטת שהיא Updraft Plus. Updraft לא רק מגבה את האתר שלך, אלא מעלה אותו למספר מיקומים “בענן”, והכל בלחיצה אחת. וזה גם מאפשר לך לבצע שחזור קליק 1 פשוט אם משהו השתבש להחריד.

עם זאת, אם אתר האינטרנט שלך הוא חלק גדול מאיך שאתה מרוויח את הכנסותיך, או שהוא חשוב לך באופן מדהים בדרכים אחרות, היית עושה טוב לבצע גם גיבוי ידני מדי פעם. רק לכסות את כל הבסיסים שלך.

שיטה 2: גיבוי ידני של וורדפרס

הגיבוי של אתר וורדפרס שלך באופן ידני עשוי להראות כמו משימה גדולה, מסובכת, אפילו, מכריעה למשתמש חדש יותר, אבל זה ממש די קדימה.

# 1 היכנס ללוח הבקרה של שאר המארחים שלך לאתר שלך (בין אם זה cPanel או משהו אחר).
לרוב מארחי האינטרנט יש אפשרות להיכנס לחשבונך, או ללוח הבקרה דרך אתר האינטרנט שלהם, אז כנסו לאתר האינטרנט המארח שלכם והיכנסו..

# 2 מצא פרטי כניסה ל- FTP, או צור חשבון חדש.
לשם כך, לחץ על אחת מהאפשרויות שבתפריט לוח הבקרה שאומר משהו כמו “משתמשי / חשבונות FTP” או “גישה FTP” או “הגדרות FTP”. אם אינך רואה משתמשים, או שאתה לא יודע את הסיסמה, אתה יכול ליצור משתמש חדש במהירות על ידי לחיצה על “הוסף משתמש חדש” ואז ליצור משתמש אחד.

ftpaccount

# 3 התחברות והעתק את כל הקבצים הרלוונטיים מהספרייה הנכונה.
כעת, בנקודה זו אנשים רבים יעצו לך להשיג לקוח FTP כמו FileZilla, אך למעשה תוכל לגשת לאתר שלך דרך ftp באמצעות דפדפן האינטרנט שלך, או אפילו סייר Windows הישן והטוב (או finder / nautilus אם אינך משתמש ב- Windows ).

כתיבה

לשם כך, פשוט הקלד “” ftp://yoursite.com “לחוקר, או זה אחר, והיכנס למידע שמצאת, או למשתמש שרק יצרת. אני רוצה להשתמש בדפדפן הקבצים שלי מכיוון שהוא הופך את הגיבוי לקליל כמו העתקה והדבקה למיקום הרצוי, ואז הופך את התיקיה לארכיון מיקוד..

ftpcopy

# 4 חזור ללוח הבקרה ופתח את phpMyAdmin.
עבור לוחות בקרה רבים זה כרוך במעט גלילה כלפי מטה (חפש את הלוגו בתמונה למטה).

PhpMyAdmin_logo

# 5 בחר בבסיס הנתונים הנכון.
אם יש לך הרבה אתרי וורדפרס הפועלים באותו אירוח, הרבה מסדי נתונים יהיו באותו phpMyAdmin. אז אתה צריך לבדוק שוב שאתה בוחר את הטבלה הנכונה לגיבוי. אחת הדרכים לעשות זאת היא פשוט להיכנס למאגרי המידע ולבדוק מה כתוב בפוסטים תחת הקטע “wp_posts”.

מנהל

דרך נוספת לגלות זאת היא לבדוק את קובץ ה- wp-config.php באתר הרלוונטי. אתה יכול לעשות זאת דרך לוח המחוונים של וורדפרס, או על ידי פתיחת עותק הגיבוי של הקובץ בעורך טקסט. (הקפד לא לערוך אותו.) פשוט חפש ‘db_name’ ותמצא אותו מייד.

# 6 ייצא את בסיס הנתונים
פשוט לחץ על מותאם אישית, ובחר בבסיס הנתונים הנכון בעת ​​בחירת מי לייצא, גלול על פני שאר האפשרויות המותאמות אישית ולחץ על ללכת. זה פשוט כמו שזה נשמע. ידיעה טובה נוספת היא שזה קל לא פחות לייבא טבלה. אם משהו משתבש … ואתם כבר יודעים לעשות זאת!

בסיס יצוא

שלב 3. שיבט את האתר שלך לבדיקה

ישנן שתי דרכים קלות לשכפל את אתר האינטרנט שלך לבדיקה, או באמצעות אתר שלב שמגיע עם תוכנית האירוח שלך, או על ידי הגדרת שרת מקומי.

שיבוט אתר וורדפרס שלך לאתר בימוי

תכניות אירוח רבות של וורדפרס כוללות גישה לביצוע בלחיצה אחת כמו GoDaddy ו- WPEngine. אלה אפשרויות נהדרות מכיוון שהם מחוברים, כך שתוכל להתחבר כדי לבדוק את הנושא במכשירים שונים (דבר שאתה לא יכול לעשות עם המקומי שלך מכיוון שהוא מוגבל למחשב שלך).

אם אתה משתמש ב- WPEngine תהליך זה הוא פשוט ביותר (כמו אצל רוב המארחים). כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר וורדפרס שברצונכם לשכפל, ללחוץ על פריט התפריט WPEngine בראש לוח המחוונים, ללחוץ על כרטיסיית הבמה ולחץ על הכפתור הכחול הגדול כדי “העתק אתר מ- LIVE ל- STAGING. ” וזהו (סיבה נוספת לכך שאנחנו כל כך אוהבים את WPEngine).

בימת wpengine

שיבוט אתר וורדפרס שלך ל- LocalHost

הגדרת Localhost היא גם אפשרות נהדרת, שכן גרסה מקומית נגישה אפילו ללא חיבור לאינטרנט (מה שהופך אותה למועילה במיוחד). ובדיוק כמו גיבוי האתר שלך, אתה יכול להשתמש בתוסף כדי לעזור או לשכפל את האתר באופן ידני.

שיטה 1: שימוש בתוסף לשכפול אתר וורדפרס שלך

בהתאם למערכת ההפעלה בשולחן העבודה, קיימות מספר אפשרויות להגדרת שרת localhost.

# 1 התקן תוכנת שרת מקומית ו- WordPress.
אתה יכול לבחור XAMPP, WAMP, MAMP ואחרים. מה שתוכנה זו עושה זה ליצור מחדש את הסביבה של שרת אינטרנט במחשב שלך. לא רק זה מאפשר לך לבדוק ערכות נושא, תוספים ועדכוני וורדפרס חדשים באתר וורדפרס שלך. זה מאפשר לך להכין טיוטות מוכנות לפרסום לחלוטין בוורדפרס, כאשר אין לך חיבור לאינטרנט.

זכור להפעיל את Apache ו- mySQL לאחר השלמת ההתקנה. ברגע שה- localhost שלך יהיה מוכן, יהיה עליך גם להתקין את WordPress באופן מקומי.

# 2 התקן תוסף באתר המקורי וייצא.
כדוגמה, אנו הולכים להשתמש הכל בהגירה כאן. אבל אתה יכול להשתמש בכל תוסף שאתה מעדיף. בין שאר התוספים החינמיים, מעתק נראה שהוא הכי מושקע. כל שעליך לעשות הוא להוסיף והפעל את התוסף שבחרת, ואז ייצא את האתר שלך בהתאם.

יצוא

# 3 התקן תוסף ב- WordPress המקומי המתארח וייבא.
זה די קדימה. היכנס לאתר שלך בוורדפרס המתארח באופן מקומי, התקן והפעל את התוסף ואז ייבא.

יבוא

# 4 המתן ותיהנה מהשיבוט החדש שלך.
המתן זמן מה כשהתוסף מייבא את העותק של האתר שלך (זה יכול לקחת זמן רב, תלוי בגודל האתר שלך). ואז פתח אותו ותיהנה ברגע שהוא יסיים. זה כזה קל.

שיטה 2: שיבוט ידני של אתר וורדפרס שלך

העתקה ידנית של האתר החי שלך כוללת כמה צעדים נוספים.

# 1 הכן את השרת המקומי שלך או את אתר הבמה.
בין אם אתה משתמש בתוסף ובין אם לא, שלב זה עדיין זהה. עדיין תצטרך להתקין את המקומי שלך ולהתקין את WordPress באופן מקומי.

# 2 העתק והדבק עותק גיבוי של וורדפרס
אם אתה מתכנן ליצור את השיבוט המקומי באופן ידני (ואתה כבר באמצע) אתה רק צריך להעתיק את עותק הגיבוי של הקבצים שצילמת קודם. פשוט הדבק אותם בתיקיה המתאימה (ampps / www / תיקיה אם אתה משתמש ב- AMPPS, או ב- mamp / htdocs אם אתה משתמש ב- MAMP). הקפד למקם את הקבצים בתיקיה נפרדת. זה כדי למנוע בעיות עם תוכנת ‘סימולטור השרתים’ (יש למקם אותם למשל ב- ampps / www / wpclone / אם משתמשים ב- AMPPS). אם עדיין לא לקחת עותק גיבוי ידני, בצע את הצעדים המפורטים לעיל.

# 3 פתח את phpMyAdmin וייבא את בסיס הנתונים.
ראשית פתח את לוח המחוונים של השרת המקומי. מכאן פתח את phpMyAdmin (אם אתה משתמש ב- AMPPS אתה יכול פשוט להזין במקום זאת ‘localhost / phpmyadmin’ בדפדפן האינטרנט שלך). לחץ על יבוא. ואז בחר את קובץ הגיבוי של sql ששמרת קודם לכן, במהלך הגיבוי הידני (שוב, אם לא ביצעת את הגיבוי הידני, בצע את הצעדים המפורטים לעיל).

סקימפורט

# 4 מצא את פרטי המשתמש / הסיסמה הנכונים של בסיס נתונים וצור משתמש ב- phpMyAdmin.
ראשית, פתח את קובץ ה- wp-config.php המגובה שלך בעורך טקסט, כמו פנקס רשימות, וחפש DB_USER ו- DB_PASSWORD. ואז קח את הערכים האלה (הממוקמים במקום בו השמטתי), והפך משתמש חדש עם שם משתמש וסיסמא זה על ידי מעבר למסדי נתונים ב- phpMyAdmin, ולחץ על הרשאות הסימון לצד מסד הנתונים הנכון, ואז לחיצה לבסוף על הוסף משתמש.

פרטיות

# 5 החלף כמה כתובות אתרים
כך שהאתר המקומי החדש שלך לא משתגע וחושב שהוא נמצא במקום אחר, אתה צריך לערוך שני שדות בבסיס הנתונים. האתר והבית, תחת wp_options (אם הוא מציג רק 25 שורות בעמוד, הבית יוצג בדף השני). ערוך אותם ל- http: // localhost / wp או כל מה שבחרת לתת שם לתיקייה שלך, ואתר המשובט שלך יהיה מוכן לשימוש.

אתרורל

שלב 4. בדיקה ופתרון בעיות בנושא וורדפרס באתר המשובט שלך

זה קל כמו כניסה לאזור הניהול באתר השיבוט המקומי או באתר הבימוי שלך. התקן והפעל את העיצוב כדי לראות מה קורה. כל הצעדים הללו אינם נדרשים. הם רק חלק מתכונות הנושא הרבות שייתכן שתרצה לבדוק אם החלפת ערכות נושא.

הפעל wp_debug
זוהי דרך נהדרת לבדוק אם יש שגיאות בנושא שלך. ל הפעל wp_debug , פתח את קובץ ה- wp-config.php והגדר את wp_debug לאמיתי, כך:

להגדיר ('WP_DEBUG', נכון);

זה יציג את כל שגיאות ה- php וההודעות שלך בקצה הקדמי של אתר WordPress שלך. זכור כי לא כל הודעה שמוצגת תשבור את האתר שלך, אך עדיין כדאי לתקן אותם.

wp-debug-error

סוגי פוסטים מותאמים אישית
אם העיצוב הישן שלך השתמש בסוג אחד של פוסטים מובנים מותאמים אישית, ולנושא החדש שלך אין נושא זה עשוי להיראות כאילו איבדת את כל התוכן שלך. אבל אל תדאגי, זה עדיין במאגר המידע שלך. אתה יכול להשתמש בפלאגין של צד שלישי, כמו סוגי תוכן קלים WordPress Plugin על ידי תוספי Pippins, כדי לרשום את סוגי הפוסטים המותאמים אישית הישנים שלך בנושא החדש שלך. אם אינך בטוח מהם שמות סוגי הפוסטים המותאמים אישית שלך, אתה יכול לשאול את מפתח הנושאים הישן, או לחפש אחר הנושא הישןegister_post_type לתפקד ולאתר את שמות סוגי הפוסטים המותאמים אישית הישנים שלך.

ווידג’טים
כדאי לבדוק את אפשרויות הווידג’ט, כתמי המודעות, עמודות הכותרת התחתונה ורוחב הסרגל הצדדי בנוסף לאזורים אחרים מוכנים של ווידג’ט. בדרך זו אין הפתעות אחר כך.

תפריטים
בדוק שוב את מיקומי והתבניות בתפריט בעיצוב החדש שלך. אולי יש יותר מיקומי תפריט, או ניווט אנכי. פשוט תראה את הנושא כדי שתדע היכן יהיו כל התפריטים שלך כשאתה מפעיל את הנושא באתר החי שלך.

פרסם פורמטים
הרבה נושאים משתמשים בשדות מותאמים אישית. כך שאם אתה משתמש בכזה להגדרת וידאו / שמע / גלריה / וכו ‘, ייתכן שיהיה עליך לשנות את הפלט של פורמטי הפוסט שלך בנושא החדש שלך. ניתן לעשות זאת באמצעות ערכת נושא לילדים כך שתוכלו להמשיך להשתמש במטא המטה הישן בפוסטים ישנים, או שתוכלו להשתמש ב add_post_meta ()

תוספים
הזכרנו קודם שאם אינך מפתח אתה צריך למצוא נושא חדש התואם לכל תוספי הוורדפרס הנדרשים שלך. רק כדי להיות בטוח שזה רעיון טוב לבדוק את התוספים שלך כדי לוודא שהם באמת עובדים עם הנושא שלך. אם אתה מפתח שיצר או התאם אישית ערכת נושא, עכשיו זה גם זמן טוב לוודא שההתאמות שלך לא יישאו לתאימות תוספים..

בדוק את מסוף הדפדפן
פתח את הדפדפן שלך כדי לבדוק אם יש שגיאות JavaScript. אם דברים מסוימים אינם פועלים כראוי (הקשורים ל- JavaScript), כגון סליידרים, תפריטים נפתחים, קרוסלות וכו ‘, תוכלו לבדוק אם יש שגיאות במסוף הדפדפן. פשוט פתח את המסוף שלך כדי לראות את שגיאות ה- javascript שלך, ורחף עליהן כדי לראות היכן בדיוק נמצאת השגיאה.

מסוף-שגיאה

להלן קישורים למקום בו תוכל למצוא את המסוף שלך עבור דפדפנים שונים:

בדוק את גדלי התמונות המוצגות
ייתכן שתצטרך להעלות או לצבוט את התמונות המוצגות שלך כשתעבור לנושא החדש שלך. הדרך הקלה ביותר שמצאנו היא להשתמש בחינם ניקוי תוסף WordPress. התוסף באינדקס של כל גדלי התמונות החצובות והלא-בשימוש שלך, שתוכל למחוק או להעביר לתיקיה חדשה. קלי קלות. לאחר שניקיתם את הבית, תרצו לחתוך מחדש את כל התמונות במידות הנכונות שלהן. ערכות נושא מסוימות כוללות תמונות של תמונות יבול באופן דינמי, כך שלא תצטרכו לעשות דבר. אבל, אם העיצוב שלך לא עושה זאת בשבילך, השתמש ב- התחל מחדש תמונות ממוזערות וורדפרס תוסף כדי ליצור מחדש את כל התמונות שלך בגדלים המתאימים.

בדיקת SEO
לרוע המזל ישנם נושאים עם אפשרויות מובנות של SEO, ואם אתה משתמש בהם כרגע ככל הנראה לא תוכל להעביר אותם לנושא החדש שלך. במקום זאת עליך להתקין תוסף SEO באתר החי שלך ולמלא את האפשרויות לפני העדכון.

בדיקת נייד / דפדפן
אם בחרתם ליצור אתר שלב מקוון דרך מארח הוורדפרס שלכם, יש לכם אפשרות לבצע בדיקות סלולריות אמיתיות משלכם. תפוס את הטאבלט והטלפון כדי לראות איך הנושא החדש שלך נראה. לחלופין, אם בחרת להתקין את הנושא החדש שלך במארח המקומי שלך, אתה יכול לנסות סימולטור מגיב מקוון כמו מגיב או בדיקת דפדפן חוצה.

הקפידו לבקר בפוסטים, בדפים ובדקו שהכל תקין. לאחר שתאשר שאין בעיות, הגיע הזמן לעבור לשלב האחרון.

שלב 5. התקן והפעל את נושא הוורדפרס החדש שלך באתר החי שלך

עכשיו לאחר שבדקת היטב את הנושא החדש שלך בוורדפרס, התחבר ללוח המחוונים של וורדפרס התקן אותו באתר החי שלך. לפני שתפעיל את הנושא פשוט בצע בדיקה כפולה מהירה באמצעות אפשרות התצוגה המקדימה של Live. אתה יכול להשתמש בזה כדי ללחוץ על כמה מהדפים שלך רק כדי להיות בטוח שהכל נראה טוב.

תצוגה מקדימה של נושא

שלב אופציונלי יהיה להתקין תוסף בקרוב באתר שלך לפני שתפעיל את הנושא החדש שלך. בדרך זו אם תצטרך לבצע ציוצים לאתר שלך בשידור חי לאחר הפעלת הנושא החדש שלך, המבקרים שלך יראו דף בבנייה או בקרוב. שני תוספים שאנחנו ממש אוהבים מצב תחזוקת WP וה בקרוב תוסף מאת SeedProd.

ברגע שאתה מוכן לנסוע, פשוט נווט אל מראה> ערכות נושא ולחץ על הכפתור כדי להפעיל את נושא ה- WordPress החדש שלך.

מסיימים

למישהו שלא חווה את הסיוט של הרס רכבות באתר זה עשוי להיראות כהישג יתר. סיבוך יתר מוחלט של משהו שאמור להיות פשוט. תאמין לי – זה לא. חשבו על זה כמו שיש לכם ביטוח בריאות נהדר נוסף על אכילה בריאה ופעילות גופנית, אך עבור אתר וורדפרס שלכם. עבודה קשה לפתור את הנושא באופן מקומי ממזערת את הסיכון למשהו רע שקורה באתר החי שלך.

האם אתה חושב שמדריך זה מועיל? או שיש לך מה להוסיף? ספרו לנו בפרק התגובות!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me