עשרה מרכיבי המפתח של הוורדפרס האחורי של הסוף הוסברו למתחילים

רבים מהבלוגרים הראשונים ובעלי אתרים אחרים אינם מגיעים מרקע של פיתוח אינטרנט או תוכנה. אם אתה קורא את זה, כנראה שאתה אחד מהם! אין שום דבר רע בכך שאינך מבין שפות קידוד או יכולת לבנות אתר מאפס, אך הפעלת אתר וורדפרס יכולה להיות מאיימת – במיוחד כשאתה לא יודע הרבה על השימוש במה שמכונה “הקצה האחורי” (החלק בו כל עיצוב האינטרנט קורה).


בפוסט זה נעבור אתכם דרך כל אחד מעשרת החלקים בקו האחורי של וורדפרס ונסביר למה מיועד כל חלק ואיך להשתמש בו. אנו נצטרך להשתמש בוורדפרס כמו מקצוען תוך זמן קצר!

לוח המחוונים

לוח מחוונים

לוח המחוונים הוא בעצם דף הבית שלך, או מרכז הפתיחה, אותו תוכל לראות בכל פעם שאתה מתחבר. מכאן אתה יכול להציג סטטיסטיקות בסיסיות לאתר שלך, לנסח פוסט חדש, לראות תזכורות למה שפרסמת לאחרונה ולבדוק גלה מה חדש ב- WordPress. ניתן להזיז כל חלק בלוח המחוונים שלך כך שהחומר שאיתו תרצה לקבל את פניך קדמי ומרכז.

אם תלחץ על עדכונים, תועבר למסך חדש שיראה לך אם הגרסה הנוכחית שלך של וורדפרס, העיצובים והתוספים שלך מעודכנים. חשוב לוודא שהכל מעודכן – אם הדברים לא מתעדכנים, הם לא יתנהלו טוב או שיש להם את האבטחה או תיקוני הבאג האחרונים, ולכן כדאי לבדוק מעת לעת אם יש עדכונים..

עדכון לוח המחוונים

פוסטים

הבא בתפריט הוא פוסטים קטע. קטע זה הוא המקום בו סביר להניח שתבלה את רוב זמנך ברגע שהאתר שלך פועל – במיוחד אם אתה כותב הרבה.

כל הפוסטים

ה כל הפוסטים העמוד מראה לך בפורמט של טבלה את כל הפוסטים שגיבשת או פרסמת. זה הבסיס שלך לניהול פוסטים. כדי לכתוב פוסט חדש, לחץ הוסף חדש; כדי לערוך או למחוק פוסט קיים, או לפרסם טיוטה, לחץ על הכותרת המתאימה שלו בטבלה או פשוט רחף מעל הכותרת ולחץ על אחת מהאפשרויות שצצות:

עמוד עריכה

ייתכן שתראה גם אפשרויות תפריט עבור קטגוריות ו תגיות. אלה הדפים שבהם אתה מנהל את התגים והקטגוריות שהוקצו לכל אחד מהפוסטים שלך; הם גם מופיעים כווידג’טים בדפי ההוספה והעריכה של דפי הפוסט.

tagmgmt

מדיה

הבא הוא מדיה קטע. כאן שוכנים כל התמונות, הקבצים ופריטים שהועלו.

ספריית מדיה

כדי להעלות פריטים לספריה שלך, לחץ על הוסף חדש. במסך שצץ אתה יכול לגרור ולשחרר משהו לחלל, או לחץ כדי לחפש קבצים.

העלאת מדיה

אם אתה כותב או עורך פוסט ואתה רוצה להוסיף תמונה, פשוט לחץ על להוסיף מדיה כפתור מעל עורך הטקסט שלך ובחר תמונה מהספרייה שלך, או העלה תמונה חדשה.

insertmedia

דפים

החלק הבא הבא הוא המקום בו אתה מוסיף ומנהל את הדפים באתר שלך. דפים אינם אותו הדבר כמו פוסטים – עמוד בוורדפרס הוא למשל דף הבית שלך או על דף; זו סקירה כללית או מידע מהיר, או גלריה כלשהי. פוסטים, לעומת זאת, הם כתבות הבלוג או החדשות שלך. אחד הווידג’טים בדף הוספה / עריכה של פוסט הוא תכונות העמוד; זה מאפשר לך לקנן את הדף תחת דף אחר ולא להיות עמוד ראשי. זה גם המקום בו אתה בוחר תבנית לדף שלך אם אתה רוצה תבנית מסוימת.

דף חדש

הערות

פרק התגובות הוא, כפי שניחשת לנחש, המקום בו אתה ממתן את ההערות בפוסטים ובדפים שלך. ריחוף מעל תגובה מציג קבוצה של פעולות שתוכלו לבצע ביחס להערה הספציפית, כמו עריכה או מחיקתה.

הערות

מראה חיצוני

החלק הבא שתראה בתפריט הניהול הוא הסעיף מראה חיצוני החלק שכולו נוגע לאתר שלך בקצה הקדמי. כאן תוכל לבחור ולהתאים אישית את העיצוב שלך, כולל יישומונים ותפריטים. לחיצה על ערכות נושא מראה לך את הנושאים שהתקנת ב- WordPress; אם ברצונך להתקין אחד חדש, לחץ על הוסף חדש. אתה יכול למצוא כמה ערכות נושא חינמיות נחמדות ב- ספריית ערכות נושא של וורדפרס, אבל יש לנו גם חבורה של ערכות נושא בחינם של וורדפרס, וכמובן הנושא הטוב ביותר של וורדפרס אי פעם, בסך הכל, בסדר כאן ב- WPExplorer.

ערכות נושא מותקנות

קטעי ההתאמה האישית, הכותרת והרקע מפנים אותך אל ההתאמה האישית המובנית. זה המקום בו אתה יכול לבחור תמונות רקע וכותרות (אם אתה רוצה אותן) או לשנות את ערכת הצבעים שלך. מכאן תוכלו להתאים אישית גם קטעים אחרים המופיעים בקצה הקדמי שלכם. לחיצה על איקס בפינה השמאלית העליונה מחזיר אותך לניהול.

התאמה אישית

ערכות נושא בחינם יכללו אפשרויות עיצוב בסיסיות בהתאמה אישית. אם תחליט לשדרג לנושא פרימיום כמו Total, תמצא הרבה יותר להתאים לך את האתר שלך! להלן רק כמה מהאפשרויות לסך הכל, אך אתה יכול לשנות כל דבר והכל (גופנים, צבעים, כותרות, תפריטים ותפריטים ניידים, רקעים, כותרת תחתונה בהתאמה אישית, הסברים, קישורים חברתיים ועוד טונות). ובהתאם לאילו תוספים הפעלת באתר האינטרנט שלך, יתכן שתראה אפשרויות גם לאלה בהתאמה האישית.

התאמה אישית כוללת

חזרה תחת תפריט המראה, לחיצה על ווידג’טים או תפריטים יעביר אותך לדפי הניהול שלהם. דף התפריט הוא המקום בו אתה יוצר ומארגן תפריטים לאתר שלך. בניית תפריטים היא פשוטה – פשוט בדוק את הדפים, הפוסטים או קישורי הטקסונומיה שברצונך לכלול, לחץ על כפתור “הוסף לתפריט” ואז גרור ושחרר כדי לארגן מחדש את קישורי התפריט שלך. כשתארגן את הדברים, בחר מיקום בתפריט ושמור את התפריט שלך.

לוח מחוונים

ובדף הווידג’ט תוכלו להוסיף ווידג’טים חדשים, כמו גם להפעיל ולסדר אותם מחדש – זה פשוט כמו גרירה ושחרור של הווידג’טים שבהם תרצו להשתמש אליכם מיקומים שונים מוכנים של ווידג’ט (בדרך כלל סרגל צדדי כותרת תחתונה).

לוח מחוונים של widget

לבסוף, דף העורך הוא המקום בו אתה יכול לשחק עם הקידוד עבור הנושאים שלך. עדיף להשאיר אזור זה לבד – התעסקות עם הקוד שלך עלולה להוביל לאתר מקולקל. חוץ מזה, כל שינוי שתרצה לבצע צריך להיעשות באמצעות נושא לילד כדי שתוכל להמשיך לעדכן את הנושא באתר שלך מבלי לאבד אף אחד מהשינויים שלך..

נושא_עורך

אבל, אם אתה משתמש בתכנית פרימיום, ייתכן שהמחבר יכלול פאנל מובנה עבור CSS. בסך הכל הקלנו זאת על ידי הוספת קטע עבור CSS מותאם אישית בלוח העיצוב שלנו, פשוט אפשר את האפשרויות אם ברצונך להוסיף כמה ציוצים מבלי להתפשר על נושא הליבה..

לוח-נושא הכולל

תוספים

בדומה לסעיף המראה, החלקים בקטע התוספים מראים לך תוספים שהתקנת ואת ה- מדריך התוספים של וורדפרס. החלק של העורך הוא בדיוק כמו עורך הנושאים – שם אתה יכול לערוך את הקוד עבור התוספים שהתקנת. לא מומלץ לשנות קוד כלשהו בזמן שהתוספים פעילים.

addnewplugin

משתמשים

סעיף זה הוא המקום בו אתה מנהל את כל המשתמשים שיש להם כניסה לאתר שלך. אם אתה היחיד עם גישה, אתה תהיה היחיד המופיע ברשימה. אם תאפשר למספר אנשים לקבל גישה, הם יופיעו כאן יחד עם תפקידם ומספר הפוסטים שנכתבו. מדוע אולי יש לך יותר ממשתמש אחד? נניח שיש לך עסק קטן ולמרות שאתה מנהל את האתר, אחד או שניים מעובדיך אחראים לבלוג החברה או לחנות המקוונת. במקרה זה, מתן גישה למשתמשים מרובים לאתר האינטרנט שלך עשוי להועיל.

ה הפרופיל שלך החלק בו אתה מנהל את כל המידע על עצמך, כמו גם את האופן בו אתה רוצה שהקצה האחורי יוקם. אתה יכול לבחור ערכת צבעים בהתאמה אישית כשאתה נכנס ל- WordPress, לאפס את הסיסמה שלך, ואם יש לך תוסף כמו Fancier Author Box, מותקן אתה יכול להוסיף גם קישורים ביו וחברתיים של המחבר שלך לכאן..

הפרופיל שלך

כלים

קטע הכלים מכיל – מה עוד? – כלים שמקלים על החיים מעט יותר בעת הקמת האתר שלך. אלה שעשויים לעזור לך במיוחד הם כלי הייבוא ​​והייצוא. אם אתה מביא תוכן מאתר אחר, סביר להניח שתצטרך להשתמש בכלי הייבוא.

יבוא

כדי להכין תוכן למעבר לאתר אחר, השתמש ב- Export.

יצוא

הגדרות

סוף סוף אנו מגיעים לאלמנט ההגדרות. החלק הזה של מערכת וורדפרס הוא המקום בו אתה מנהל את כל מה שאתר אינו מכוסה באזור אחר: כותרת ותג, תבנית תאריך ושעה, שפה, אפשרויות לתגובות, כמה פוסטים גלויים בעמוד וכו ‘. הקימו את האתר שלכם, עברו על כל ההגדרות – ואל תשכחו לעבור גם על חלקי המשנה! תרצה להגדיר את דף הבית שלך תחת קריאה, ולבחור באפשרות למבנה ה- url שלך תחת Permalinks. זה יכול להיות מועיל לבחון מחדש את ההגדרות בכל פעם שהאתר שלך גדל וככל שתשיג תוצאות גדולות יותר.

קביעות דיונים

בונוס: לוח הנושאים

הזכרנו קודם כי נושאים מובחרים רבים מגיעים עם תכונות נוספות שלא נמצאו בעיצובים בחינם, ואחת נוספת מהתכונות הללו היא פאנל נושא. בסך הכל לדוגמה, יש טונות של תכונות נוספות שיעזרו לך ליצור ולגבש את אתר האינטרנט שלך כמו אפשרויות להפעלת / השבתה של תכונות לאורך כל העיצוב (שיכולות באמת לעזור בניקוי והאצת האתר שלך), אפשרויות להתאמה אישית של CSS & JS, התאמה אישית בונה כותרת תחתונה, ועוד! כשאתה מתקין ערכת נושא, פשוט התבונן בלוח המחוונים שלך כדי לראות אם קיימת אפשרות של לוח נושאים וקבל לבדוק אילו תכונות כלולות..

סיכום

בשלב זה, עליכם לקבל הבנה טובה יותר של החלקים השונים בניהול וורדפרס ומה הם עושים. בקרוב תנהל את הקצה האחורי שלך כמו מקצוען! אילו חלקים של מנהל ה- WP הכי בלבלו אותך כשהתחלת לראשונה? טיפים וטריקים שיש לשתף? נודיע בתגובות!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map