כיצד להעביר בלוג ממדיום לוורדפרס

כיצד להעביר בלוג ממדיום לוורדפרס

מדיום הוא הכלאה בין פלטפורמת בלוגים לרשת חברתית. סופי מאורה, ראש שותפויות B2B במדיום מכנה זאת פלטפורמת תוכן חברתית. במילים שלהם, “בינוני הוא מקום שמילים חשובות” לכן אין זה מפתיע כי המדיום מועדף על ידי בלוגרים, אך הוא עדיין נשאר מאחורי וורדפרס מבחינת הפופולריות.


וורדפרס נשארת הכי פופולארי פלטפורמת הבלוגים של כולם עם 70 מיליון פוסטים חדשים בבלוג שמתפרסמים בוורדפרס מדי חודש. חוסר השליטה וחוסר הוודאות בפרסום בפלטפורמה של צד שלישי הביאו לאנשים שעברו לעבור ל- WordPress ממדיום, אחרי הכל, אף בלוגר לא רוצה למצוא את עצמו תקוע בפרק של “מראה שחורה” ללא שליטה על שלהם גורל או מעשים. מספר דוכני תעשיה, כולל דחיית בית הספר לקולנוע, Slack, The Awl, העבירו את הפרסומים שלהם מבינונית חזרה לוורדפרס..

ביצוע המעבר בינוני לוורדפרס

לבלוגים עם מדיום יש יתרונותיה. הוא מציע ערוץ הפצה מובנה, המשתמש באלגוריתם מבוסס מעורבות שמקל על הגעה לקהלים חדשים .. בנוסף הוא שולח דוא”ל לעיכול תקופתי לקהילה שלו ומגדיל את הסיכוי שלך להגיע לקהל רחב יותר. המדיום מציע גם הגברת תוצאות חיפוש אפשריות מכיוון שדירוג הדומיין הוא 94 (שעולה אפילו על ויקיפדיה). מכיוון שהיא כבר מותאמת לנייד ויש לה גם יישום ייעודי, בלוגרים לא צריכים לדאוג עיצוב אתר מגיב לבלוג שלהם. ומכיוון שמדיום היא פלטפורמה המארחת את עצמה, אין צורך במיומנויות טכנולוגיות. בלוגרים לא צריכים להתמודד עם בעיות טכניות, הקשורות לאירוח.

למרות היתרונות הרבים, בינוני הוא לא כל קשתות גשם וחד-קרן. זה לא תואם את הגמישות וההתאמה האישית ש- WordPress מציעה. שליטה על אסטרטגיות התוכן והמונטיזציה, יכולת לעצב CTAs בהתאמה אישית להנפיק מנויים, עלייה בדירוג SEO ופחות סיכויים להסיח את דעת הצופים לתכני המתחרה הם הסיבות העיקריות למעבר ל- WordPress מ- Medium. אם נראה כי אחד מאלה ישים עליכם, המדריך הקרוב הוא כל מה שתצטרכו כשאתה מעביר את הבלוג שלך לוורדפרס.

WordPress.com או WordPress.org, ומה ההבדל?

WordPress.com הוא שירות אירוח אתרים freemium על ידי WordPress ואילו WordPress.org הוא שירות המארח את עצמו. התוכנית החינמית של WordPress.com אינה נותנת לך שם תחום מותאם אישית משלך ותקבל רק תת-דומיין. כתובת האתר שלך תופיע כ- name.wordpress.com/ שאינה נראית מקצועית לקוראים ומפגרת את המותג האישי שלך.

מונטיזציה של הבלוג WordPress.com הופכת גם לאתגר מכיוון שלא ניתן להפעיל תוכניות שיווק שותפים או לפרסם מודעות ישירות דרך רשתות מודעות כמו גוגל אדסנס. אתה יכול להירשם לתוכנית חלוקת הרווחים של וורדפרס, WordAds כדי לייצר רווחים מהתנועה שלך. יש גם מגבלות על התאמה אישית ויכולת להוסיף תוספים לבלוג שעשויים לדעתך להגביל.

לעומת זאת, WordPress.org הוא אמין יותר, נותן לך גישה לתכונות המלאות ש- WordPress מציעה ומאפשר לך לגדל את המנויים שלך ולהפיק רווחים מהבלוג שלך. אז בפוסט זה נסקור כיצד להעביר את הבלוג המדיני שלך ל- WordPress.org כדי לשחרר את הכוח האמיתי של WordPress (מצא את הסיבה שלנו בהשוואה המלאה שלנו ל- WordPress.com לעומת WordPress.org).

כיצד להעביר את הבלוג הבינוני שלך לוורדפרס?

מדיום הוא מערכת אקולוגית שמכילה עצמה, כך שהעברת התוכן של הבלוג שלך מ- Medium ל- WordPress אינה תהליך פשוט. פורמט קובץ הייצוא אינו XML אלא HTML. שדות ה- RSS של Medium של מדיום גם אינם עומדים במוסכמות ה- RSS הרגילות, אך עם הכלים והידע הנכונים במעלה השרוולים, ניתן לעשות זאת במינימום מאמץ אפשרי..

להלן מדריך שלב אחר שלב להעברת הבלוג Medium שלך ל- WordPress.

1. קבל שם תחום מותאם אישית לבלוג שלך

חיפוש שמות דומיין של GoDaddy

השלב הראשון של קיום בלוג בוורדפרס המתארח בעצמו הוא בעל שם תחום מותאם אישית. שם הדומיין הוא כתובת האתר שהיא הכתובת של אתר האינטרנט שלך באינטרנט. מכיוון שמדיום כבר לא מציע דומיינים מותאמים אישית, רוב הסיכויים שלא יהיה לך שם דומיין רשום לבלוג המדיום שלך.

ישנם מספר ספקים שממנו אתה יכול לרכוש שם דומיין לבלוג שלך (לדוגמה, ל- GoDaddy יש פרומו לפרוש שם תחום פרימיום במחיר של 4.99 $ בלבד לשנה הראשונה). במקרה שכבר נרשם שם דומיין, כל שעליכם לעשות הוא להפנות את ה- DNS (מערכת שמות דומיינים) חזרה לאתר וורדפרס. אתה יכול להשתמש במדריך ה- DNS של WordPress שלנו אם אתה זקוק לעזרה.

בבחירת שם תחום אנו מציעים להוסיף SSL ולבחור בפרוטוקול HTTPS כדי להבטיח את האבטחה של אתר WordPress שלך. לא רק שזה גורם לבלוג שלך להראות אמין יותר, אלא שהוא גם יכול לתת לך דחיפה קלה בדירוגי החיפוש בגוגל.

2. הגדר את אירוח אתרים שלך

אתר וורדפרס שלך זקוק לאחסון שטח שרת וחברות אירוח אתרים מבצעות את זה בשבילך. ישנם מספר ספקי אירוח תואמים בוורדפרס עם טווח מחירים משתנה שתוכלו לבחור מהם. מדריך זה על מיטב אפשרויות האירוח של וורדפרס מכסה את סוגי האירוח השונים והחברות WPExplorer ממליצה לכל אחת מהן.

מרבית חברות אירוח אתרים אומרות לך במלואן אם השירותים שלהן תואמים לוורדפרס או לא. אירוח אתרים בוורדפרס דורש PHP גרסה 7.3 ומעלה ו- MySQL גרסה 5.6 ומעלה כדי לתמוך באירוח וורדפרס (בזמן הכתיבה). אם כי כדאי לבדוק שוב את בעל התפקיד דרישות WordPress הנוכחיות רק להיות בטוח.

כדי להקל על חייך, אנו ממליצים להשתמש באירוח וורדפרס מנוהל במידת האפשר. עם אירוח מנוהל, אינך צריך לדאוג להתקנה או לתחזוקה של וורדפרס מכיוון שחברת האירוח תדאג לכך עבורך. חברות אירוח מנוהלות בולטות שאנו ממליצים עליה לכלול WP Engine, Kinsta ו- Media Temple.

3. התקן את וורדפרס

אם תחליט לוותר על אירוח וורדפרס מנוהל לתוכנית משותפת, ענן או VPS, תצטרך להתקין את וורדפרס בשרת שלך. רוב חברות אירוח וורדפרס מאפשרות לכם להתקין וורדפרס על ידי הצעת התקנות בלחיצה אחת בפאנל C. אם לא, עיין בתיעוד המקוון עבור התוכנית שלך או פנה לצוות התמיכה באירוח כדי למיין את תהליך ההתקנה.

4. ייצא מאמרים ממדיום

ייצוא התוכן של הבלוג שלך ב- Medium מתרחש בפורמט HTML ולא XML. זה וההבדלים במוסכמות עדכוני ה- RSS הופכים את ייבוא ​​התוכן ל- WordPress.org לאתגר ותצטרך לנקוט גישה בכיכר כדי להתמודד עם אי התאמת הפורמט..

ייצוא תוכן עצמו הוא משימה קלה. כל שעליך לעשות הוא לפתוח את הגדרות המשתמש, לחץ על הקטע “חשבון” ולגלול מטה ולחץ על “הורד את המידע שלך”. קובץ .zip של כל הבלוגים והתכנים ששיתפת ב- Medium, הפוסטים והטיוטות שיש לך, המידע הזמין בדף הפרופיל שלך יישלח למזהה הדוא”ל הרשום שלך בצורה של קבצי HTML.

ייצא את המאמרים מ- Medium

הקישור יהיה פעיל למשך 24 שעות לאחר קבלת הדוא”ל. מדיום גם נותן לך את האפשרות לשנות את מזהה הדוא”ל כשאתה מייצא את התוכן שלך ממנו.

5. ייבא מאמרים בוורדפרס

עבור WordPress.org, אתה יכול להריץ את הקובץ Medium בכלי יבואני WordPress ל- Medium שממיר את הקובץ לתבנית מוכנה של WordPress. עבור אל מדור הניהול באתר וורדפרס שלך ולחץ על כלים ובחר יבוא. ברגע שאתה בוחר את תוסף יבואן וורדפרס ולהתקין אותו, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על “הפעל יבואן” ולהפעיל אותו.

ייבוא ​​מאמרים בוורדפרס

דרך נוספת להשיג זאת היא באמצעות קוד הגולמי עבור כתובת האתר שלך לעדכון בינוני. ברגע שתגיעו לקוד העמוד ושומרים אותו במחשב על ידי לחיצה ימנית על הדף, נוצר קובץ XML. על ידי שימוש בתוסף להורדת קובץ XML בוורדפרס, אתה יכול להכניס את כל התוכן של פוסטים בבלוג שלך ל- WordPress.

ייבא באמצעות עדכון בלוגים בינוני

הדרך השלישית, אם כי ניתן להשתמש גם בכיכר. ניתן לייבא את קבצי המדיום ל- WordPress.com ואז ניתן לייצא את קבצי WordPress.com (שהם בפורמט XML) ואז לייבא אותם ל- WordPress.org. זה מובן אם אתה לא רוצה לדלג על כל החישוקים ולעשות דברים בדרך זו, אבל לדעת שיש לך אפשרות זו לא פוגע.

6. קבל את תוכן המדיה בוורדפרס

במהלך ייבוא ​​התוכן, יבואן וורדפרס נותן לך בקשה להקצות מחבר. אתה יכול לייבא את פרופיל המחבר ממדיום או ליצור פרופיל חדש. הבחירה תלויה בך.

חשוב לציין שקובץ הייצוא הבינוני אינו מכיל תמונות בהן השתמשת בפוסטים בבלוג שלך. הקבצים המיוצאים הם בפורמט HTML עם תמונות שנמסרות באמצעות CDN של Medium (רשת אספקת תוכן). משמעות הדבר היא לארח את התמונות שלך בבלוג הוורדפרס שלך, תצטרך להשתמש ביבואן חיצוני או להעלות אותן ידנית בפוסטים בבלוג שלך.

7. הוסף הפניות מחדש של כתובות אתרים במידת הצורך

בעבר בינוני אפשרו למשתמשים לקבל את הדומיינים המותאמים אישית שלהם, ולכן הפניית פוסטים בינוניים לאתר וורדפרס הייתה אפשרות. לאחר הפניית שם הדומיין שלך לשרתי הוורדפרס החדשים שלך, אתה פשוט צריך להשתמש בתוסף הפניה מחדש. כל שעליך לעשות הוא להוסיף את כתובת האתר הבינונית ככתובת המקור ואת כתובת האתר החדשה של וורדפרס כיעד. תוספים כמו יוסט SEO הצע תכונה זו, כך שקל לנהל ממרכז השליטה שלך.

טיפים פשוטים של WooCommerce: Yoast SEO להפנות מחדש עבור מוצרים שאינם מלאי

למרבה הצער אם יש לך דומיין Medium.com, אין כרגע דרך זמינה להגדיר הפניות מחדש של כתובות אתר מבלוג המדיום שלך לבלוג החדש שלך ב- WordPress..

כעת, לאחר שהעברת את הבלוג שלך לוורדפרס, כל שנותר לעשות הוא להתאים אישית את הבלוג שלך עם נושא וכמה תוספים מועילים.

8. התאם אישית את העיצוב שלך עם נושא וורדפרס

התאם אישית את העיצוב שלך עם נושא וורדפרס

כברירת מחדל, וורדפרס מציעה מגוון עצום של נושאי וורדפרס בחינם, הזמינים ישירות ממרכז השליטה של ​​וורדפרס (תחת מראה> ערכות נושא). ויש אלפי ערכות נושא וורדפרס מובחרות שיש בהן עוד יותר תכונות. אם אינך בטוח איפה להתחיל, להלן כמה מהבחירות המובילות ביותר לנושאי בלוגים של וורדפרס שאפשר להתחיל איתן.

בכל מקרה, בחר נושא שמהדהד את מה שעוסק בבלוג שלך ומשתלב בזהות המותג האישית שלך. לאחר שתתקין את העיצוב, אל תשכח להגדיר את תפריטי הניווט ולהוסיף ווידג’טים לסרגל הצד או לתחתונה (בהתאם לנושא שלך). תפריט ניווט מאורגן מועיל למבקרים למצוא את דרכם בבלוג.

9. בחר והוסף תוספים מועילים

בחר והוסף תוספים מועילים

אמנם יש כמה תוספים לבחירתך ב- WordPress (פשוט נווט אל תוספים> הוסף חדש כדי לגלוש בהם ממרכז השליטה שלך), לעיסת יותר ממה שאתה יכול לנשוך אינה אסטרטגיה נבונה. יותר מדי יכולים להוביל לקונפליקטים של תוספים שיכולים בתורם לשבור את האתר שלך. אז בחר ובחר ואת אלה שאתה מרגיש חיוניים לחלוטין לבלוג שלך.

אנו ממליצים בדרך כלל להשתמש בתוסף אופטימיזציה כמו יוסט SEO, מסנן דואר זבל כמו אקיסמט, ותוסף אבטחה כמו iThemes Security או VaultPress. מלבד זאת, ישנם טונות של תוספים ליומני אירועים, חנויות מסחר אלקטרוני, צ’אט חי ועוד. תן לזה מחשבה ובחר את התוספים הטובים ביותר עבורך.


העברת הבלוג שלך ממדיום לוורדפרס עשויה להיראות כמשימה מסובכת. אבל בסופו של יום כשאתה מסתדר לעשות את זה, אתה תמצא שזה לא כל כך קשה – אפילו אם מדובר בתהליך מפורט. לאחר שסיימתם, בצעו מסלול מלא של האתר שלכם. וודאו שכל הקישורים הפנימיים והחיצוניים נמצאים במקום ומתפקדים כראוי והיו מוכנים למצות באופן מלא את החופש והגמישות שיש ל- WordPress להציע.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me