כיצד ליצור קמפיינים לטפטפות דוא”ל עבור וורדפרס

כיצד ליצור קמפיינים לטפטפות דוא

קמפיינים לטפטוף דוא”ל הם מרכיב חשוב באסטרטגיית השיווק הדוא”ל הכוללת שלך, וכתוצאה מכך שיעורי פתיחה טובים יותר של דוא”ל, קליקים ומעורבות. הם אחת הטכניקות לשיווק בדוא”ל המנוסות והפשוטות ביותר עבודה.


ניתן להחיל קמפיינים שיווקיים בטפטוף דוא”ל על צורות שונות של פעילויות שיווקיות בדוא”ל, כולל עלוני מידע, עדכוני מוצר / שירות, דוא”ל לעגלת קניות נטושה, מבצעים חגיגיים ורבים נוספים.

במאמר זה נדבר על הסוגים השונים של מסעות פרסום לטפטוף דוא”ל וכיצד לבנות אותם באמצעות MailChimp. לבסוף, אנו הולכים ליצור מסע פרסום לטפטוף דוא”ל משלנו ללקוחות WPExplorer, ולהמחיש כיצד ניתן להשתמש בשיווק בטפטוף כדי לקדם ולהגדיל את ההמרות עבור מוצרי WordPress משלך..

מבוא לקמפיינים לטפטוף דוא”ל

האם תהית אי פעם מדוע אנו משתמשים במילה ‘טפטוף’ במסעות פרסום לטפטוף דוא”ל? (תמיד תהיתי על זה.) ובכן, זה בהשראת השקיה בטפטוף – טכניקת קצירת מים בחקלאות, שם אספו מים ועברו לאדמה, באיטיות רבה. המים נאספים, ממש, טיפה אחר טיפה, ונוצרים להגיע ישירות לשורש הצמח.

קמפיינים לטפטוף אינם מוגבלים רק לדוא”ל – המונח תקף גם לדואר ישיר ושיווק מבוסס טלפון. אבל בואו נתמקד אימייל לטפטף קמפיינים, האם?

האתגר עם עלוני דואר אלקטרוני פשוטים

כשמדובר עלוני דוא”ל, למשווקים יש בעיה נפוצה. כאשר מישהו נרשם לניוזלטר הוא רואה רק את ה- חדש מיילים, ולא את אלה שנשלחו בעבר. בעיה זו מוגברת בקמפיינים שיווקיים במייל של מוצרים ושירותים שונים. ללא קמפיין לטפטוף דוא”ל, המנויים מחמיצים לפעמים מידע חיוני כמו איך להתחיל, הכרזות חשובות, עדכוני מוצרים ורבים נוספים.

קמפיין לטפטוף דוא”ל מאפשר למשווק להגדיר ולהתאים אישית את הדוא”ל שנשלח לכל מנוי חדש. הם ידועים בשמות רבים אחרים – שיווק בטפטוף, קמפיין אימיילים אוטומטי, דוא”ל מחזור חיים, תשובות אוטומטיות ואוטומציה שיווקית וכו ‘. הרעיון הוא זהה – מסעות פרסום לטפטוף דוא”ל הם קבוצה של דוא”ל שיווקי שיישלח אוטומטית בלוח זמנים.

פילוח והתאמה אישית

אלה שני העמודים הגדולים של קמפיין טפטוף דוא”ל טוב. פילוח מאפשר לנו לחלק את המנויים לקבוצות שונות, והתאמה אישית מאפשרת לנו לשלוח מיילים רלוונטיים יותר לכל אחת מאותן קבוצות מפולחות, ובכך להגדיל את סיכויי ההמרה.

ניקח דוגמא. כולנו השתמשנו ב- Dropbox. ל- Dropbox שני סוגים בסיסיים של לקוחות – בחינם ומשלמים. זו רמת הפילוח הראשונה שלהם. המטרה עם שתי הקבוצות (או הקטעים) הללו שונה בתכלית.

 1. קמפיין טפטוף הדוא”ל שנשלח לקבוצה הראשונה יחנך את הלקוח את התכונות והיתרונות השונים של Dropbox, וישכנע את האדם לשדרג לגרסה בתשלום..
 2. אנשים בקבוצה השנייה כבר משלמים לקוחות, ולכן מטרת הקבוצה השנייה היא להיות מעורב ולקיים את הלקוחות המשלמים.

ההתאמה האישית מאפשרת לך לשלוח דוא”ל הכולל את שמו הפרטי של האדם, מוצרים שהוא הביט בהם ועוד רבים אחרים. הנה דוא”ל מותאם אישית שנשלח על ידי Airbnb, מתי ג’ימי צפו בבית עץ אורחים לינה וארוחת בוקר בפורטלנד.

כפי שג’ימי מציין פוסט הבלוג שלו, דוא”ל זה נשלח אליו למעשה יום לאחר הצפייה בנכס. Airbnb פרסמה את השם בהתאמה אישית ואת תוכן האימייל עם הנכס שג’ימי צפה בו לפני כמה ימים. הם כללו גם כמה “נכסים מומלצים” הדומים לאלו שג’ימי שלח קודם לכן, ובכך יש סיכוי גבוה יותר ללחוץ עליהם.

אסטרטגיות נפוצות בנושא קמפיין טפטוף דוא”ל

לקמפיינים לטפטוף דוא”ל יש מטרה אחת משותפת: להמיר לקוחות ניסיון ולשמור על מעורבותם. מדוע להעסיק לקוחות? כך שהם ימשיכו להשתמש במוצר שלך. המוצר שלך נהנה מנוכחות ראשונית של הלקוח אצל הלקוח שלך, מה שמונע מהם לרוץ לתחרות בכל פעם שהם מבצעים מבצע. חילקנו קמפיינים שיווקיים בדוא”ל למקרי שימוש שונים ושיתפנו דוגמה לכל קטגוריה.

מיילים ברוכים הבאים

מיילים אלה נשלחים בכל פעם שלקוח נרשם למוצר או לשירות שלך. הם צריכים להיות פריכים, מעוררי עניין וצריכים להוביל את הלקוח ל- CTA – שזה או לפתוח את האפליקציה או הכניסה לאתר..

דוא”ל ברכה צריך לכלול את הדברים הבאים:

 • נקה CTA
 • איך מתחילים עם המוצר – כולל קישורים לבסיס הידע, פורומי תמיכה ופרופילים חברתיים.
 • כפתור ביטול הרשמה – לכל הדוא”ל צריך להיות זה!

בואו נסתכל על הדוא”ל המבורך שנשלח על ידי אסאנה – אפליקציית מטלות שיתוף פעולה עם בעיטות שנבנתה על ידי מייסדי פייסבוק.

זה כולל CTA ברור אחד – השקת אסאנה. זה גם מחנך את המשתמש כיצד להתחיל בשלושה שלבים פשוטים, ויש לו חבורה של קישורים תחת כל שלב. ייתכן שהמשתמש לא בהכרח ילחץ עליו, אך הוא שם אם הם צריכים.

אם מישהו נרשם לניוזלטר שלך, אתה יכול להשתמש בטפטוף ברוך הבא כדי לשלוח לאותו משתמש אוטומטית כמה מהפוסטים הבלוגיים המשותפים ביותר שלך. לחלופין, אם אתה מקבל הרשמה חדשה ברמת הניסיון לשירותך, נסה טפטוף הכולל תיאורי מקרה על אופן השימוש של לקוחות אחרים במוצר שלך..

לכל הפחות, דוא”ל ברוך הבא הוא דרך נחמדה לומר “היי שם, נחמד לפגוש אותך!”

נייר הלבן של Experian בהודעות דוא”ל בברכה ניתן לראות כי דוא”ל קבלת פנים נהנה משיעור פתוח של 58.7% בממוצע, ואילו דוא”ל רגיל יושב סביב 14.6%. כאשר דוא”ל קבלת פנים זה נשלח באופן מיידי (כלומר מייד לאחר שהמשתמש נרשם), שיעור הפתיחה קופץ ל 88.3%.

אימיילים על סיפונה

מטרת דוא”ל הברכה היא לגרום לאדם להשתמש באפליקציה או לפתוח אותה. אבל זה לא הדבר היחיד שהמשתמש האידיאלי שלך צריך לעשות. על מנת להפיק ערך מהמוצר או השירות שלך, הלקוח שלך צריך לעשות זאת להשתמש המוצר שלך. מה שאומר שהם צריכים לעשות את הצעד הראשון.

 • במקרה של אסאנה, זה יוצר את המשימה הראשונה.
 • במקרה של Dropbox, הורדתו והתקנתה של אפליקציית Dropbox לשולחן העבודה. (לא, לא האפליקציה לנייד, אלא האפליקציה לשולחן העבודה).

להלן דוגמה להודעת הדוא”ל המשולבת מ- Asana. בדוק כיצד זה כולל שני CTAs, שניהם מצביעים על אותה פעולה!

המלצות דוא”ל

כתובות דוא”ל להמלצות הן עמוד השדרה של מעורבות המשתמשים. כולם מנטפליקס, לספוטיפיי, לאינסטגרם, לקווורה משתמשים בהמלצות בהתאמה אישית כדי לשמור על מעורבות המשתמשים שלהם. ככל שמידת ההתאמה האישית גדולה יותר מביאה בדרך כלל לתעריף פתוח טוב יותר.

ניקח לדוגמה את קווורה. אני עוקב אחר נושאים מסוימים בנושא קווורה שמעניינים אותי. קווורה משתמשת בנתונים אלה כדי לשלוח לי דוא”ל המלצות יומיות, בתקווה שאמשיך לבדוק אותם כל יום. אם אני אוהב משהו שתופס את עיניי, הייתי יכול ללחוץ עליו וזה ייקח אותי היישר לאפליקציה.

שורת הנושא המשמשת בהודעת דוא”ל זו היא למעשה השאלה המופיעה בראש. לא איך הדוא”ל נפתח עם “העיכול של סורב”. זאת ההתאמה האישית של 101 ממש שם!

האלגוריתם של קווורה החליט שעל סמך הפעילות האחרונה שלי בקווורה, קרוב לוודאי שהצבת שאלה זו בראש הדוא”ל תרוויח את הקליק שלי. ונחש מה? זה היה!

דוא”ל חידוש

המשימה של דוא”ל חידוש היא לפתות את המשתמש לחדש את הצעת השירות שלך. עליך לשלוח דוא”ל חידוש ללקוחות שלך הרבה לפני תאריך התפוגה, כך שהם מודעים להתחייבות.

מרקטו יש פוסט בבלוג מדהים כיצד ליצור דוא”ל חידוש שלמעשה נפתח. מלבד הדברים הבסיסיים והבינוניים, אחת העיקריות העיקריות עבורי הייתה העובדה שאפשר לבנות קמפיין שלם סביב דוא”ל החידוש. אתה יכול להתחיל עם תזכורת. ככל שמתקרב מועד החידוש, אתה יכול להגביר את תחושת הדחיפות שלך. זה יכול להיות 2-3 הודעות אימייל. אם שום דבר לא עובד, נסה לשלוח תמריץ – כמו קופון הנחה. לאחר שחלף תאריך החידוש והלקוח לא התגייר, תוכלו לנסות לשלוח תמריץ גדול יותר, לעודד את המשתמש (שעלול להיות אבוד) להפעיל מחדש את השירות.

iThemes שלחה דוא”ל לחידוש עם תמריץ, יחד עם תחושת דחיפות. הם מציעים הנחה של 60% לכל מנוי הפרו לכל החיים שלהם קיים לקוחות. ואם זה לא מספיק, הם מציעים גם קישור להורדה לספר אלקטרוני חדש לגמרי שהשיקו!

טכניקת הפחד להחמיץ (FOMO):

בתמונת מסך זו אנו רואים כיצד הדוא”ל מעורר תחושת דחיפות לקורא, בכך שהוא מציע הצעה לזמן מוגבל, שתוקפה יפוג ב- 5 במאי 2017. דוא”ל זה נשלח ב- 27 באפריל, מה שהופך את תקופת ההצעה לעשרה ימים..

הנה מקום לשיפור – העותק יכול היה לציין גם שההצעה נמשכת 10 ימים בלבד (או פחות משבועיים). זה יוצר גדול יותר תחושת דחיפות במוחו של הקורא, בהשוואה להזכיר תאריך מאוחר יותר. טכניקת FOMO היא טכניקת שיווק מנוסה ומוכרת הידועה כמשפרת שיעורי פתוח, קליקים והמרות.

דוא”ל אישור

כתובות דוא”ל לאישור הינן בעלות אופי עסקה, המודיעות למשתמש על פעילותו האחרונה. אלה יכולים לנוע בין רכישות וכלה בהזמנות. ארגונים מסוימים שולחים דוא”ל אישור מנקודת המבט הביטחונית. לדוגמה, כשאתה מתחבר לחשבון Google שלך ​​ממכשיר חדש, אתה מקבל דוא”ל לאישור “הרשמה חדשה”.

כתובות דוא”ל לאישור הינן בעיקרן טרנסקטיביות ומעבירות מידע למשתמש. עלוני הצטרפות כפולים שולחים דוא”ל אישור, כדי לאמת שהמשתמש נרשם לרשימת התפוצה. בואו נסתכל על כמה מהודעות האישור מתיבת הדואר הנכנס שלי.

בהודעת דוא”ל זו, Jetpack עוקב אחר זמן הפעילות של אתר וורדפרס ודוא”ל שולח למשתמש באופן מיידי כאשר מתגלה השבתה.

הנה דוגמה נוספת להודעת דוא”ל לאישור שנשלחה על ידי Firefox.

אירוסין

ישנם סוגים שונים של אירועי אירוסין, ויכולים להיות פרסומי, מכווני משוב או הסברה.

Uber עושה עבודה נהדרת במגעים עם המשתמשים שלהם, על סמך תוכן מקומי. Uber מתקשרת עם ספקים פופולריים שונים בעיר כדי להציע את המוצרים והשירותים שלהם למשתמשים ב- Uber. למה? מכיוון ש- Uber רוצה לספק ערך למשתמשים שלהם, ולבסס נוכחות מהשורה הראשונה. כך שבפעם הבאה שאתה חושב על ברכת מונית, אתה חושב על Uber.

קורסים

כאשר הבלוג שלך קיים זמן מה, הגיע הזמן לגוון תוכן. פודקאסטים, ספרים אלקטרוניים וקורסים חיים (או מוקלטים) הם כמה המדיומים הפופולריים והמאומצים ביותר לגיוון התוכן שם בחוץ. ניתן ליצור קמפיין לטפטוף דוא”ל סביב קורס או פודקאסט מסוים, על מנת לקדם אותו ולגרום למשתמש להירשם אליו או להאזין לו..

בהודעת דוא”ל זו, כריס מ- RankXL משתף את קורס האקדמיה החדשה לבלוגים בוורדפרס. דוגמה נהדרת לגיוון תכנים ומנהיגות מחשבתית.

בטל את הרישום למיילים

דוא”ל לביטול המנוי הוא “להתראות ולהיפרד” משיווק בדוא”ל. הבנת שכבר איבדת לקוח כאשר נשלח דוא”ל לביטול המנוי. זה הזמן לאסוף משוב מהמשתמש. המגרשים כמו “אנו מצטערים לראות אותך הולך” הם נפוץ. מה שעשוי לעשות את ההבדל הוא לשאול מה השתבש. מה גרם להם לבטל את הרישום לניוזלטר? תוכל גם לשתף כתובת דוא”ל ישירה לקצין אושר ייעודי של הלקוח כדי שהמשתמש ישתף בחששותיו.

כיצד ליצור קמפיין לטפטוף דוא”ל באמצעות MailChimp

MailChimp היא פלטפורמת השיווק והאוטומציה האהובה על דוא”ל שלי. כדי לעזור לך להתחיל, הנה המדריך למתחילים שלי ל- MailChimp עבור WordPress. בזכות המודל החינמי לנצח, MailChimp אהובה על ידי קהילת וורדפרס. ישנם טונות של תוספי וורדפרס חינמיים ופרטיים כיצד לגדול את רשימת הדוא”ל שלך באמצעות MailChimp.

כעת נראה כיצד ניתן לבנות קמפיין טפטוף דוא”ל פשוט באמצעות MailChimp.

תבניות דוא

אלה הן חלק מתבניות הדוא”ל המוצעות על ידי MailChimp. הם מותאמים באופן אופטימלי למיקומי התמונה, לכמות הטקסט ולפריסת הדוא”ל עבור כל פעולת יעד. בחירת התבנית הנכונה היא צעד חשוב בקמפיין לטפטוף הדוא”ל שלך.

תבנית

למשל, שלהם הכריז הודעה התבנית, MailChimp מתחיל את הדוא”ל עם כותרת תחתונה קצרה אך נועזת כדי להעביר את הנקודה העיקרית. אחרי זה מגיעים כמה תמונות, טקסט ולבסוף ה- CTA.

נמפה את כל התבניות למקרי השימוש האפשריים במסעות הפרסום לטפטוף דוא”ל שראינו קודם.

תבניתמקרי שימוש אפשריים
למכור מוצריםדוא”ל לקידום מכירות או לחידוש
הכריז הודעהדוא”ל עדכוני מוצר / שירות
תספר סיפורברוך הבא, Onboarding ומעורבות, מיילים
מעקבדוא”ל אישור, חידוש והמלצה
לחנךקורסים חדשים ודואלי מעורבות

1. צור קמפיין חדש

ראשית, התחבר ללוח המחוונים של MailChimp וצור קמפיין חדש.

לאחר מכן לחץ על צור דוא”ל.

בחר את אוטומטית לחץ על הכרטיסיה ואז לחץ על שתף עדכונים בבלוג. MailChimp מציעה סוגים שונים של מסעות פרסום בדוא”ל אוטומטיים, החל מהרשמות חדשות ועד חבורה של אימיילים הקשורים למסחר אלקטרוני. אנו ניצור דוא”ל לעדכון בלוג פשוט, שעובד על עדכוני RSS.

קבע את שם הקמפיין ואת הרשימה שאליה ברצונך לשלוח את הידיעון. אם זו הפעם הראשונה שלך באמצעות MailChimp, אני ממליץ ליצור רשימת דמה הכוללת את כתובות הדוא”ל שלך, כך שניתן יהיה לאתר שגיאות בקלות. נסה להשתמש גם בסוגים שונים של חשבונות דוא”ל, כגון Gmail, Outlook וכו ‘.

2. קבע את התצורה של עדכון RSS ותזמון

עכשיו הגיע הזמן לקבוע את התצורה של עדכון ה- RSS. אם אתה חדש בקונספט, אני ממליץ לך לבדוק את המאמר שלי – מדריך למתחילים ל- RSS בוורדפרס.

 1. בחר את כתובת האתר של עדכוני ה- RSS מהבלוג שלך והזן אותה בשדה הראשון.
 2. באפשרותך לקבוע את התצורה של משלוח הניוזלטר על בסיס יומי, שבועי או חודשי. במדריך זה בחרנו מדי יום.
 3. במקרה של עלון שבועי או חודשי, עדיף לבחור את ימי השבוע שאליהם נשלח הידיעון. אתה יכול להגדיר את תדירות הדואר האלקטרוני בהתאם ללוח הזמנים של הדוא”ל שלך. עם זאת, עדיף להגביל את הידיעון לשני אימיילים בשבוע. זכור, יותר מדי אימיילים יכולים להסתכן בכך שהמשתמש ילחץ על כפתור ביטול המנוי!
 4. אפשרות התמונה לשנות את הגודל מבטיחה שהתמונות המוצגות בשימוש בפוסטים בבלוג נראות נהדר בכל המכשירים, כולל מוביילים, שולחן עבודה וטאבלטים.

כשתהיה מוכן, המשך לשלב הבא.

3. פילח את הרשימה שלך (או שלח דוא”ל לכולם)

MailChimp נותן לך תמיד את האפשרות לפלח את הרשימה שלך. למעשה, היא קוראת לך לעשות זאת. עם זאת, מכיוון שמדובר במדריך ורשימת הדוא”ל היא רשימת בובות עם כתובות הדוא”ל שלי, בואו נשלח אותה לרשימה כולה.

4. צור את הדוא”ל שלך

דף המידע של הקמפיין הוא המקום בו הרבה מהפעולות מתרחשות. זה המקום בו אנו מגדירים את שורות הנושא, טקסט מקדימה והרבה פרמטרים אחרים. אימיילים אוטומטיים מ- MailChimp ידרשו שימוש ב- תגיות מיזוג RSS. אני ממליץ לעבור על מאמר בסיס ידע ב- RSS, להשיג הבנה טובה יותר. לאחר שתסיים, קדימה ובחר תבנית מתאימה.

אתה שם לב ששני כפתורים חדשים מופיעים במעצב הדוא”ל – כותרת RSS ו פריטי RSS. אתה יכול לגרור את הבלוקים האלה לעיצוב הדוא”ל שלך, ולהגדיר אותם בהתאם.

בלוקי RSS להתאמה אישית ב- MailChimp

עבור חסימות כותר ה- RSS או הפריטים, אתה יכול לבחור להתאים אישית את תוכן החסימה או להשתמש בתכונות שהוגדרו מראש על ידי MailChimp. במדריך זה בחרתי את ה- קטעים אפשרות והתאמה אישית של גדלי הגופן של הדוא”ל. לאחר שתסיים, קדימה ושלח את הדוא”ל.

זהו התוצר הסופי של הדוא”ל שנשלח על ידי MailChimp.

דוגמה: בניית קמפיין טפטוף דוא”ל למוצרי WordPress

אז מה קשר לשיווק בטפטוף עם וורדפרס? זהו כלי שיווקי רב עוצמה שתוכל למנף כדי להגדיל את קהל האתר שלך, להגדיל את ההמרות של מוצרי WordPress המקוונים שלך (נושאים, תוספים, שירותים וכו ‘) ולהעסיק מנויים חדשים..

בתחילת מאמר זה, בדקנו את הקטגוריות השונות של קמפיינים לטפטוף דוא”ל, כמו ברוכים הבאים, על סיפון האובייקטים וכו ‘. מסע הפרסום לטפטוף הדוא”ל שלנו יכיל דוא”ל מכל אחת מהקטגוריות הללו. מכיוון שאנו ב- WPExplorer עוסקים בפיתוח נושאי פרימיום מהשורה הראשונה, אנו מתכוונים להשתמש בערכת הנושא הכוללת שלנו כדי להמחיש כיצד תוכלו להשתמש בקמפיין טפטוף דוא”ל במצב אמיתי..

פילוח קמפיין טפטוף הדוא”ל

לפני שנתחיל, חשוב לזכור שההצלחה של קמפיין טפטוף דוא”ל תלויה בפילוח ובהתאמה אישית.

כיצד אנו מפלגים את מסע הפרסום הראשון שלנו לטפטוף דוא”ל? פשוט. אנו מפללים את זה על סמך העובדה שמי שמקבל את הדוא”ל הוא לקוח של WPExplorer או מנוי עלון רגיל. זה נותן לנו שתי קבוצות:

 1. לקוחות הרוכשים את ערכות הנושא המובחרות של WPExplorer מ- Envato (למשל: סה”כ)
 2. אנשים שנרשמו לניוזלטר מהאתר.

בואו ניצור קמפיין לטפטוף דוא”ל לאנשים שרכשו לאחרונה את הנושא Total מ- Envato.

הערה: זו רק דוגמא. אלה אינם דוא”ל בפועל שתקבל כשאתה רוכש את העיצוב Total. Themeforest אינה מספקת מידע פרטי זה למוכרים.

חלק 1 – דוא”ל הפתיחה

זהו הדוא”ל שלקוח מקבל מיד עם רכישת הנושא Total. בהודעת דוא”ל זו אנו מזכירים ללקוח את הרכישה האחרונה שלו.

דוא”ל ברכה לדוגמא שנשלח ללקוח מיד לאחר רכישת הנושא Total.

 1. למרות שזה אידיאלי להחזיק רק דוא”ל בכניסה אחת, הוספנו עוד כמה כדי לכלול מידע נוסף. CTA העיקרי מיועד ללקוח לבקר באתר של נושא הנושא Total, המוקדש להסביר את כל התכונות של הנושא.
 2. בפסקה השנייה, הגדלנו את מספר הקישורים הניתנים ללחיצה לדפים שהלקוח עשוי למצוא בהם שימושיים, כמו אירוח, הדגמות, תכונות נושא וכו ‘..
 3. בפסקה האחרונה תוכלו למצוא קישור לביטול המנוי בבירור. זה אומר ללקוח שאנחנו מכבדים את שטח הדואר הנכנס שלו ולא רוצים להוסיף לרעש.

מה שלא כללנו:

דוא”ל ברכה שנשלח מיד עם רכישה או הרשמה חווה שער פתוח גבוה. הם חשובים במיוחד מכיוון שהם נקודת המגע הראשונה בין העסק ללקוח; וכך עלינו לתכנן בזהירות.

אנו לא רוצים לכלול כל דבר שקידום מכירות קידום מכירות, כגון הצעת אירוח מקובלת או שדרוג לתכנית תמיכה מורחבת. ניתן לשלוח מיילים כאלה ללקוחות מעורבים, כמו אלה שנפתחו או יותר טוב, לחצו על ה- CTA בהודעת הדוא”ל.

חלק ב ‘- הדואר האלקטרוני המשולב

דוא”ל Onboarding לדוגמא שנשלח ללקוחות של הנושא Total

כוונת הודעת הדוא”ל המקוונת היא להכיר את הלקוח למוצר ולעזור לו להשיג את מטרתו במהירות. לפיכך, בדוא”ל המקוון שלנו אנו יכולים לכלול טיפים כגון:

 1. כיצד להתקין את ערכת הנושא Total
 2. כיצד להתקין את התוספים הנדרשים
 3. הדגמות אתרים שנבנו עם הנושא
 4. קישור לערוץ תמיכה למקרה שמשהו לא יעבוד

חלקם עשויים לשלב את שלבי הסיפון עם הדוא”ל המבורך, וזה גם יהיה בסדר!

חלק 3 – דוא”ל העדכון

דוגמא לעדכון נושא הדוא”ל הזמין

ידיעת לקוחות על עדכוני מוצרים ממלאת תפקיד חשוב במחזור החיים של האושר והשימור של הלקוח. כאשר אנו מעדכנים את הנושא באמצעות תכונות חדשות, תיקוני באגים או שיפורי ביצועים, כדאי לשלוח דוא”ל ללקוח עם תזכורת לעדכון הנושא..

חלק 4 – דוא”ל שמירה

דוא”ל לחידוש WPExplorer לדוגמא

בואו נודה בזה – אושר לקוחות ושימורם ממלאים תפקיד מהותי בהצלחת המוצר (או בהצלחת הארגון). הדוגמא הגדולה ביותר? אמזון. אז למה אנחנו מדברים על דוא”ל שמירה? הנה למה:

נושא ה- Total WordPress יצא בשנת 2013, ופרח כבר למעלה מארבע שנים. Envato מציעה לקונים עם 6 חודשי תמיכה ועדכונים כאפשרות הרכישה המוגדרת כברירת מחדל של נושא ה- Total. מה קורה כאשר לקוח זקוק לתמיכה לאחר תקופת התמיכה מראש? לכאן נדרש דוא”ל לחידוש תמיכה. לא כל הלקוחות עשויים להזדקק לזה. אבל זה יהיה לטובתו של פרילנסר או סוכנות לרכוש תמיכה נוספת במקרה שללקוח יש דרישות “מפוארות”.

הדפדפן וטפטוף של קמפיין טפטוף דוא”ל

גדול. עכשיו יש לנו את המיילים. אבל מתי אנו שולחים אותם? האם יש טריגרים? אני שמח ששאלת! להלן טבלה שמדגישה טריגרים וקמפייני זמן לטפטוף של דוא”ל בדוא”ל שיהיו הגיוניים לרוב הנושאים או התוספים של WordPress.

שם הקמפייןהדקציר זמן
1 – דוא”ל ברוך הבאכאשר אדם רוכש את הנושאמיידי
2 – דוא”ל מקווןאנשים שפתחו את הודעת הדוא”ל בברכה יכולים להיות הנמענים הראשונים. אחרים יכולים לקבל את הדוא”ל המקוון לאחר זמן מה.יומיים לאנשים שפתחו את הדוא”ל המבורך. ארבעה ימים לכולם.
3 – עדכן דוא”לכאשר קיים עדכוןמיידי
4 – דוא”ל שמירהכאשר תוכנית התמיכה של הלקוח פגהחמישה חודשים ועשרים יום לאחר הרכישה. זה נותן ללקוח עשרה ימים לקבל החלטה.

פילוח נוסף מבוסס על פעילות משתמשים

עד כה יצרנו קמפיין טפטוף דוא”ל עם MailChimp לאנשים שרכשו את ה- Total מ- Themeforest.

אם היינו מפליגים עוד יותר את הקבוצה הזו, היינו יכולים להתפרק פעיל ו לא פעיל לקוחות. מי הם, אתם שואלים? הנה זה מגיע:

 • היינו מגדירים א פעיל לקוח כאדם עם שיעור פתיחה וקליקים דרך הדוא”ל. במילים אחרות, לקוחות פעילים הם אנשים שפותחים, קוראים ולחצים על הקישורים בהודעות הדוא”ל שנשלחים אליהם
 • לא פעיל לעומת זאת, הלקוחות הם אנשים עם שיעור פתיחה דוא”ל נמוך מאוד, כלומר הם לא פותחים את הדוא”ל שנשלח אליהם.

סביר להניח שלקוח פעיל יתן משוב לשאלות מסוימות בנושא שיפור המוצר או משוב. נוכל לשלוח להם אימיילים כמו:

 • אם היית משנה דבר אחד בסך הכל, מה זה יהיה?
 • מה התסכול הגדול ביותר שלך מהנושא Total?

אינטרקום יש פוסט בבלוג מצוין בנושא דוא”ל משוב ומעורבות וכיצד Invision השתמשה בו בימיו הראשונים כדי לאפשר את היכן שהיא נמצאת היום. הנה לך. קמפיין טפטוף בסיסי לדוא”ל לאנשים שרכשו את הנושא Total!

סיכום

קמפיינים לטפטוף דוא”ל הם אחת הדרכים הטובות ביותר לגרום ללקוחות שלך להיות מעורבים בבלוג, במוצר או בשירות WordPress שלך. זהו חלק מכריע במסע הלקוחות, אשר בסופו של דבר משפיע על העסק שלך.

כל זה מעלה את השאלה – האם קמפיינים לטפטוף דוא”ל אכן עובדים? כן, כן. די טוב, בעצם. על פי מחקר שנאסף על ידי הצוות שמאחורי חבילת השיווק במייל אמה, דוא”ל ממוקד רלוונטי מייצר הכנסות פי 18 יותר מאשר אלה המשודרים ברחבי העולם. הם גם גילו כי אנשים שקוראים את דוא”ל הטפטוף שלך נוטים הרבה יותר ללחוץ על הקישורים שבהם, עם עלייה של 119% בשיעור הקליקים מהודעות דוא”ל בטפטוף.

אז מה אתה חושב? האם תתחיל ליישם קמפיינים לטפטוף דוא”ל? מה היית משנה בנוגע לדוא”ל הטפטוף בו השתמשנו בדוגמת המוצר של WordPress? ספרו לנו בתגובות למטה!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me