כיצד ליצור קוביות תוכן לשימוש חוזר באמצעות וורדפרס

כיצד ליצור קוביות תוכן לשימוש חוזר באמצעות וורדפרס

אם אתה מוצא את עצמך מוסיף את אותם האלמנטים של טקסט או בונה עמודים לפוסטים שלך ב- WordPress על בסיס קבוע, יש דרך יעילה יותר. זה נקרא חסימות תוכן לשימוש חוזר והפתרון הזה יקל על יצירת הפוסטים או הדפים שלך כל כך הרבה יותר קל.


תלוי באתר שלך ייתכן שיהיה לך תוכן מלאי שאתה מוסיף לעתים קרובות לפוסטים ולדפים שלך. זה יכול לכלול פיסות טקסט כמו הקדמה או הודעה על הצהרת אחריות. ייתכן שתמונות, כפתורים, קישורים או עיצוב מסוים אתה מחיל לעתים קרובות על טקסט. זה יכול להיות אפילו טופס הרשמה לניוזלטר שלך.

לא משנה מה התוכן שאתה מוצא את עצמך חוזר על בסיס קבוע, חסימות תוכן שניתן להשתמש בהן לשימוש חוזר יכולות לעזור. הם יחסכו לך הרבה זמן ומאמץ, והכל תוך כדי לעזור לך להיות פרודוקטיבי יותר.

בפוסט זה תלמד 3 דרכים קלות ליצור קטע תוכן פעם אחת, ואז להוסיף אותו למספר פוסטים ודפים בלחיצת כפתור. ראשית נעסוק באופציה מובנית בוורדפרס, ואז נדבר על שתי אפשרויות פופולריות לבניית דפים. כעת נסתכל כיצד ליצור חסימות לשימוש חוזר לשימוש בוורדפרס!

פתק: מדריך זה נהג לכסות את התוסף החינמי של Global Content Blocks, אך מכיוון שהוא הוסר וישנן שיטות הרבה יותר קלות בחרנו את 3 האפשרויות הטובות ביותר (לדעתנו) להחליף אותו.

1. צור קוביות תוכן לשימוש חוזר עם גוטנברג

אם אתה משתמש ב- WordPress 5.0 ומעלה, כבר יש לך את זה גוטנברג עורך מובנה. למרות שאנשים רבים חלוקים בעורך החדש, גוטנברג אכן מוסיף כמה כלים מועילים לליבת וורדפרס. כלומר מערכת בונה עמודים מבוססת בלוקים.

אמנם יש הרבה בלוקים של גוטנברג מובנים (לכותרות, גלריות, פוסטים אחרונים, רשימות ועוד), יש לך גם אפשרות לשמור בלוקים לשימוש חוזר משלך.

חסימת תוכן לשימוש חוזר בגוטנברג שלב 1

לאחר שיצרת את התוכן תרצה להשתמש מחדש לחץ על סמל ה- 3 נקודות. ואז בחר באפשרות “הוסף לבלוקים שניתנים לשימוש חוזר”.

חסימת תוכן לשימוש חוזר בגוטנברג שלב 2

פשוט הוסף את שם חסימת התוכן שלך ושמור.

חסימת תוכן לשימוש חוזר בגוטנברג שלב 3

כעת תוכל לבחור את השימוש הניתן לשימוש חוזר שלך בעת הוספת חסימות חדשות (חפש את שם החסימה שלך, או מצא אותו בקטע “לשימוש חוזר”). רק זכרו שכל האלמנטים שתרצו להיות בגוש התוכן שלכם צריכים להיות באותה שורה.

2. הוסף קוביות תוכן לשימוש חוזר למאפיית WP עם טמפלטרה

אחד הבונים הפופולאריים ביותר הוא בונה העמודים של WP Bakery (לשעבר Visual Composer). אין זה מפתיע כי הם מציעים דרך קלה ליצור חסימות לשימוש ופריסות תוכן.

בשונה מהאפשרות האחרונה שכיסתה, בלוקי תוכן הניתנים לשימוש חוזר אינם חלק ממאפיית WP כברירת מחדל. במקום זאת עליך לרכוש, להתקין ולהפעיל את התוסף Templatera.

קבל טמפלטרה

פתק: WP Bakery ו- Templatera כלולים שניהם עם נושא ה- WordPress הכולל שלנו! אז אם אתה כבר משתמש בערכת הנושא שלנו (או אם אתה רוצה לתפוס עותק) אין צורך לרכוש את בונה הדפים של WP Bakery או את Templatera. פשוט התקן אותם כאשר תתבקש לאחר התקנת הנושא.

חסימות תוכן לשימוש חוזר ב- WPBakery שלב 1

ברגע שיש לך WP Bakery ו- Templatera מותקנים ופעילים, ראש על “מנהל התפקיד” כדי לוודא שהבונה פעיל בכל סוגי הפוסטים שבהם אתה מתכוון להשתמש בהם..

חסימת תוכן לשימוש חוזר ב- WPBakery שלב 2

ואז תוכלו להגיע לבניית דפים. לאחר שיצרת פריסה שאולי תרצה להשתמש בה שוב, לחץ על סמל Templatera בפינה הימנית העליונה.

פתק: ערכת הנושא Total משתמשת בסמל Templatera בסרגל הכותרות הראשי, אך אם אתה משתמש בערכות נושא אחרות אתה עשוי לראות את הלוגו של הכובע WP Baker.

חסימת תוכן לשימוש חוזר ב- WPBakery שלב 3

הוסף שם לתבנית הפריסה ושמור.

חסימת תוכן לשימוש חוזר ב- WPBakery שלב 4

כדי להשתמש בתבנית שלך בפוסטים או בדפים חדשים פשוט לחץ על האפשרות “הוסף אלמנט”.

חסימת תוכן לשימוש חוזר ב- WPBakery שלב 5

גלול למטה ולחץ על חסימה של בונה הדפים “Templatera”.

חסימת תוכן לשימוש חוזר ב- WPBakery שלב 6

בחר את התבנית שלך ושמור. אז אתה יכול לגרור ולשחרר כדי למקם מחדש את חסימת התוכן שלך לשימוש חוזר, או להוסיף תוכן אחר סביבו.

3. תכן תוכן לשימוש חוזר עם אבני אלמנטור

ואנחנו לא יכולים לדבר על חסימות לשימוש חוזר בתוכן בלי לכסות את Elementor. Elementor הוא בונה דפים פופולרי נוסף עם טונות של אפשרויות קלות לבניית פריסות עמוד מותאמות אישית.

שלא כמו בונה העמודים האחרון, תכונת החסימה הניתנת לשימוש חוזר של Elementor כלולה בתוסף הליבה. למעשה, זה אפילו זמין בגרסה החינמית של התוסף (אם כי שדרוג ל- Elementor Pro באמת שווה את זה).

חסימת תוכן לשימוש חוזר באלמנטור שלב 1

ליצירת חסימת תוכן הניתנת לשימוש חוזר עם Elementor, פשוט לחץ על החץ שליד לחצן השמירה ובחר באפשרות “שמור כתבנית”.

חסימת תוכן לשימוש חוזר באלמנטור שלב 2

פעולה זו תפתח חלון קופץ לשם התבנית החדשה שלך. הקפד ללחוץ על שמור.

חסימת תוכן לשימוש חוזר באלמנטור שלב 3

כדי להשתמש בחסימה החדשה שלך, לחץ על סמל התיקיה בעת יצירת דף חדש. פעולה זו תפתח את ספריית התבניות של Elementor (אחת הסיבות לה אנו ממליצים לשדרג ל- Pro היא שהיא כוללת מאות פריסות שהוגדרו מראש כדי להאיץ את יצירת האתר – שתוכלו למצוא כאן).

חסימת תוכן לשימוש חוזר באלמנטור שלב 4

כדי להשתמש בחסימה שלך, עבור אל “התבניות שלי” והוסף את החסימה שלך. זהו זה!

סיכום

אני מקווה שתוכלו לראות מצבים רבים בהם חסימות לשימוש חוזר בתוכן יכולות לחסוך לכם הרבה זמן ומאמץ. מכיוון שכמעט כל תוכן ניתן להוסיף לחסימה של תוכן, וניתן להוסיף את החסימה כמעט לכל חלק באתר שלכם – כולל ווידג’טים ותבניות נושא – תוכלו להיות יצירתיים באמת בעזרת התכונה החזקה הזו של וורדפרס..

איזה תוכן תהפוך לחסימה לשימוש חוזר לשימוש כדי לחסוך זמן? או שיש לך שיטה אחרת שלא הזכרנו ברשימה זו? חינם בחינם לשתף את הטיפים (או השאלות) שלך בקטע התגובות!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me