מה זה מטמון וורדפרס ומדוע חשוב?

 1. 1. מדריך למתחילים להבנת פונקציות פנימיות של וורדפרס
 2. 2. כרגע קורא: מה מטמון וורדפרס ומדוע חשוב?
 3. 3. כיצד עובד מטמון וורדפרס?
 4. 4. כיצד להתקין ולהגדיר מטמון וורדפרס באמצעות WP Super Cache
 5. 5. כיצד להתקין מטמון וורדפרס באמצעות מטמון W3 Total (W3TC)
 6. 6. סקירת MaxCDN: ה- CDN הטוב ביותר עבור וורדפרס?

נחמד לראות שקראת את המאמר הישן והמשעמם שלי על הפונקציה הפנימית של וורדפרס – קודוס! רגע מה? לא? אל תדאגו, פשוט תקראו אותו במהירות – במיוחד החלק תחת “מה קורה כשמישהו צופה בבלוג הוורדפרס שלך?”.


כפי שהכותרת מרמזת, אנו הולכים ללמוד במטמון וורדפרס. בסדרת פוסט זו נחקור את כל ההיבטים של זיכרון המטמון בזה אחר זה, בפירוט.

 • למה זה חשוב
 • איך זה עובד
 • ולבסוף, כיצד ליישם זאת.

מדוע מטמון וורדפרס כה חשוב?

מטמון על קצה המזלג

במכללה כאשר הם מלמדים אותי נושא שאני לא יודע עליו כלום, אני נוטה לחשוב קודם על היישומים שלו ולא ללמוד על הנושא. למשל – יחסי הישנות. הם משמשים לחישוב המספר התשיעי של רצף מספרים, כמו רצף פיבונאצ’י. ברגע שהבנתי את חשיבותו – כיצד יחסי הישנות עוזרים לחסוך זמן רב של חישוב יקר – ובכן, התעניינתי בזה. אם תרצה לדעת קצת על יחסי הישנות, אתה במזל – אני מתאר את זה בקצרה בפסקה הבאה. אנשים שלא רוצים ללמוד על זה, יכולים לדלג על זה – לא אכפת לי. ��

דברים מגניבים רצף פיבונאצ'י יכול לעשות

א רצף פיבונאצ’י הוא פשוט תוספת של שני המספרים הקודמים ברצף. כמעט כולם מרקע מדעי המחשב יודעים על מה אני מדבר – אתה חייב לכתוב תוכנית (בכל שפה) כדי ליצור רצף פיבונאצ’י. אם אני מתחיל מ -0, רצף פיבונאצ’י היה הולך:

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8 .. עד אינסוף.

כעת, מהרצף שלעיל, אם הייתי שואל אתכם את המספר החמישי של הסדרה, התשובה תהיה 3. עכשיו, אם הייתי מבקש מכם את המספר ה -500, הייתם צריכים לחשב את כל הסדרה עד הקדנציה 500. . למחשב מודרני, האא, הטלפון שלך יחשב אותו תוך פחות משנייה. אבל מבחינת המעבד המודרני זה המון! הגדילו את מספר ה- Fibonacci של 500 עד 50,000,000,000 (50 מיליארד דולר) וכן – תצטרכו הרבה יותר זמן.

כאן נכנס הקשר של הישנות. החלת יחסי הישנות, אנו שואבים נוסחה שיכולה לחשב את המונח ה- Fibonacci. בין אם זה המונח החמישי או המאה ה -50 או הטריליון-פיקונצ’י, הנוסחה הנגזרת יכולה לחשב את כולם באותו פרק זמן בדיוק, כלומר זמן קבוע. זה מועיל להפליא מכיוון שהוא חוסך הרבה זמן חישוב יקר וזה גם עוזר לנו לחשב את המורכבות של תוכנית.

אז מה המהומה הגדולה הזו במטמון וורדפרס?

כבש 2

גוגל אוהבת אתרים מהירים יותר. כולנו אוהבים אתרים מהירים יותר. אחד מגורמי הדירוג העיקריים של SERP (עמוד מנועי חיפוש) של גוגל כוללים את מהירות האתר וזמן התגובה שלו.

מטמון הוא גורם מהותי בקביעת הביצועים הכוללים של האתר. במיוחד בוורדפרס, מכיוון שהוא מייצר דפי HTML באופן דינמי – על ידי שימוש בקוד PHP בשילוב עם שאילתות מסד הנתונים של MySQL. עם פרוטוקולי מטמון מוגדרים כראוי אתר וורדפרס שלך יכול להיות סדרי גודל מהירים יותר. זה עוזר במניעת יתירות ומזרז את זמני הטעינה של האתר שלך – בחינם! ניתן להפעיל את האצת אתר וורדפרס שלך בשלושה דרכים עיקריות:

 1. השתמש בשרתים מקובצים, עוצמתיים מאוד בטירוף
 2. השתמש ברשת אספקת תוכן (CDN)
 3. קבע את התצורה של מטמון וורדפרס

שתי הנקודות הראשונות יכולות להיות יקרות (מאוד) ותלויות בדרך כלל במספר המבקרים שיש לאתר. עם זאת, ניתן להשתמש במטמון וורדפרס (ויש להשתמש בהם) אפילו בקטנים מהאתרים. מעניין לדעת שהשם הגדול ביותר ב- WordPress Managed Hosting – WPEngine משתמש בטכנולוגיית הקובץ השמור המובנה בהתאמה אישית שלהם, המכונה EverCache, המשלב את כל שלוש הצורות העיקריות של זיכרון מטמון – דף, מסד נתונים ושמור מטמון..

מה זה מטמון וורדפרס?

אם קראת את המאמר הקודם שלי, תדע את מספר הדברים שמתרחשים בכל פעם שמישהו מבקר באתר שלך. הנה תמונה לריצה בזיכרון שלך:

תפקוד פנימי של וורדפרס

מה אם אותם דפי אינטרנט שנוצרו באופן דינמי היו נשמרים בדיסק הקשיח או בזיכרון של השרת (RAM) ומוגשים משם, בכל פעם שמישהו ביקש את הדף? יהיה זה אחד או 1000 איש, אותו דף יישלח! זה יחסוך הרבה שאילתות בסיס נתונים, ביצוע קוד PHP, ובכך יחסוך את הגורם החשוב ביותר – זמן חישוב יקר. זה יהיה ממש ממש מהיר.

מדובר במטמון של וורדפרס. שימוש חוזר בנתונים שנוצרו בעבר (או בקשות כגון שאילתות בסיס נתונים) כדי להאיץ בקשות חדשות ואחריה.

אבל רגע, מה אם מישהו מעיר או מעדכן פוסט או מפרסם הודעה חדשה? האם דפי HTML שנוצרו בעבר לא מכילים נתונים שגויים / מיושנים? אתה צודק, זה בהחלט היה! לפיכך יש לנו משהו שנקרא:

ניקוי המטמון

ניקוי המטמון פירושו בעצם טמון מחדש של כל הנתונים במטמון בעבר. המשמעות היא שהישנים מוחקים ומחוללים חדשים או נוצרים מחדש. בדרך כלל זה מתרחש על בסיס מספר פרוטוקולים – חלקם כוללים:

 • כשפורסמת תגובה
 • כאשר מתפרסם פוסט חדש
 • כאשר מתעדכן פוסט ישן

גרעין וורדפרס והתוספים במטמון יודעים מתי לנקות את המטמון כך שלא ישמשו נתונים ישנים ולא רלוונטיים למבקרים.

סיכום

נושא זה מכסה את שני הגורמים שמצאתי שחשוב להבין לפני שנתחיל ללמוד מטמון וורדפרס. כעת, כאשר יש לך הבנה מוצקה של השניים, הגיע הזמן ללמוד כיצד מטמון עובד.

היתרונות במטמון וורדפרס

לסיום פרק זה, נסתכל על כמה מהיתרונות שיש למטמון להציע:

 • הזדרז את האתר שלך בחינם
 • ובכך שיפור דירוג גוגל ומנועי חיפוש אחרים
 • חסוך כמות משמעותית מצריכת המשאבים של השרת – מועיל מאוד לאנשים המארחים את האתר שלהם בשרתי אירוח משותפים

מהן המחשבות שלך על מטמון וורדפרס? האם יש לך מה להוסיף לרשימת היתרונות שלו? יידע אותנו בפרק ההערות שלהלן!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map