היתרונות והחסרונות של וורדפרס רב-אתרים – כיצד להתקין Multisite באמצעות Xampp מקומי

WordPress Multisite: יתרונות, חסרונות והתקנה

אם אתה מנהל אתרי וורדפרס מרובים, בטח הרגשת צורך להיות מסוגל לנהל את כולם ממרכז שליטה יחיד. לוורדפרס יש פיתרון – התקנה רב-אזורית. משמעות הדבר היא שתתקין את וורדפרס פעם אחת בלבד, ותיצור ותנהל מספר אתרים בודדים בהתקנת וורדפרס יחידה זו, הכל ממנהל מערכת יחיד. אתה צריך לחפש רחוק יותר מ- WordPress.com כדוגמה לרב-אתרים.


השליטה המופעלת על ידי מנהל האתר באתרים בודדים נקטעת, ומנהל הרשת או מנהל הניהול הופכים לכולם בעלי עוצמה, עם סמכות גוברת על מנהלי האתרים הבודדים. מנהלי האתר אינם יכולים להתקין או לשנות תוספים וערכות נושא ורק מנהל המערכת יכול לעשות זאת.

מתי לא להשתמש במולסייט

האתרים בריבוי אתרים פועלים כיחידות נפרדות ללא חפיפה רבה. אז אם כל מה שאתה רוצה זה אוסף של אתרים שמשתפים נתונים ומשתמשים, אז ריבוי אתרים אינו בשבילך. אם הדרישה היחידה שלך היא שדפי האינטרנט שלך ייראו אחרת, ניתן להשיג זאת באמצעות תוסף שמעבור בין ערכות נושא. אם יש רק רמות גישה שונות למשתמשים שונים, אתה יכול להגביל יכולות, לקשר כתובות URL או להחליף משתמשים ותפריטים פשוט באמצעות תוספים..

עליך לדלג גם על ריבוי אתרים אם מנהלי האתר רוצים להוסיף ערכות נושא ותוספים באופן חופשי, או אם הם לא רוצים לשתף שטח שרת או מסד נתונים. כך יהיה אם הם רוצים ללכת עם ספקי שירותי אירוח שונים.

מתי להשתמש במשטח רב

ריבוי אתרים מועיל ביותר לכל ארגון שיש לו מערך היררכי, כמו ממשלה וכנפיה שונים, אוניברסיטאות ומחלקותיהם או רשת בלוגים הקשורה בדרך כלשהי. Multisites מתאימה יותר לאתרים הפועלים בדרגת עצמאות גבוהה בתחום הפעולה שלהם וחולקים כמה משאבים משותפים.

לפיכך, ריבוי אתרים הוא תיק מעורב, שיש בו יתרונות וחסרונות, וצריך להעריך את הצורך במתחם ממקרה אחר מקרה..

המקצוענים

 • אתה יכול לנהל כל מספר של אתרים נפרדים מלוח מחוונים בודד שנראה כך.

1

 • למנהלי אתרים בודדים יש חופש לנהל את האתרים שלהם, בכפוף למגבלות.
 • יש להתקין ערכות נושא ותוספים פעם אחת בלבד ואז להפעיל אותם ברחבי הרשת כולה. דיטו לעדכון. זה לא רק מתרגם לניהול טוב יותר, אלא גם מאפשר שימוש יעיל יותר בשטח השרת.
 • משתמשים יכולים ליצור בלוגים משלהם ברשת ולנהל אותם. אם אתה רוצה שהוא יישאר פרטי, אתה יכול להגביל את הגישה למשתמשים.
 • אתה יכול לייצר רווח מהרשת על ידי הצעת שירות אירוח לאחרים. אם אתם מארחים אירוח משותף, זה אולי קצת קשה. לבלוגים אלה יהיו טבלאות משלהם בתוך בסיס הנתונים. אין להם ספריות משלהם בשרת שלך, אבל כשמדובר בהעלאת מדיה ברשת, יש להם ספריות נפרדות משלהם. מכיוון שמבנה הקבצים מנוהל על ידי וורדפרס, אינך צריך להטריד את עצמך בזה.

הרמאים

 • לא כל התוספים יעבדו על ריבוי אתרים. תצטרך לבדוק אם התוספים תואמים רב-אזוריים לפני התקנתם.
 • האתרים האישיים אינם יכולים להוסיף או למחוק ערכות נושא ותוספים. אם הם קיימים ברשת, ניתן להפעילם ולהשביתם.
 • אם האתר או השרת שלך חווים השבתה, הדבר ישפיע על כל האתרים ברשת.
 • כל זינוק בתנועה לאתר כלשהו ברשת עשוי להשפיע על המהירות של כל האתרים האחרים ברשת. זה אולי קצת יותר מתחיל להתמודד.
 • לא כל תוכניות האירוח תומכות בריבוי אתרים. צרכי האירוח יגדלו עבור ריבוי אתרים. אם אתם מתכננים בכמה אתרים שהם יותר טבעם של אתרי מבחן, אירוח משותף עשוי בהחלט להספיק. אבל אם אתם מחפשים להוסיף מספר עצום של אתרים, במיוחד אתרים עם תנועה גבוהה, תגלו שעליכם לשדרג את צרכי האירוח שלכם. אנו ממליצים בחום על WP Engine ועל גלגל תנופה – שניהם מתחילים בערך $ 30 לחודש עבור תמיכה רב-אזורית.

וורדפרס Multisite היא תכונה פשוטה וחזקה, אך לפני שתתקין אותה, וודא שהיא הפיתרון הנכון עבורך. הפרדת אתר מה multisite בנקודת זמן מאוחרת יותר, או העברה של המתחם המורכב אולי מכדי שתוכל לטפל בו ללא עזרה מקצועית..

אם אתה שוקל ריבוי אתרים רק לצורך קלות הניהול של אתרי וורדפרס מרובים ממסך יחיד, אולי כדאי לך לשקול גם שירותים מנוהלים עם ספק שירות כמו ManageWP. זהו שירות בתשלום שזורק הטבות אחרות כמו אבטחה, גיבויים ושיבוט.

התקנת Multisite

אתה צריך להיות מנהל ויהיה לך גישה למערכת הקבצים של השרת שלך כדי שתוכל ליצור ריבוי אתרים. עליך להיות בעל הרשאות לערוך קבצים וליצור ספרייה. יש כל אפשרות שלמרות שאינך נוח עם קוד, תגדיר מולסיט מבלי שתיתקל בבעיות. אבל הידע על PHP, CSS, HTML וניהול שרתים יועיל אם תצטרך לפתור בעיות.

לפני שתתחיל, החליט אם ברצונך להוסיף אתרים כתת-דומיינים או כתיקיות משנה. לא ניתן לשנות זאת מאוחר יותר, אז בחר את הבחירה שלך בזהירות. במונחי URL זה אומר,

 • הקצאת תחומי משנה שונים לכל אתר: site1.multisite.com, site2.multisite.com
 • הקצאת נתיבים שונים לכל אתר: multisite.com/site1, multisite.com/site2

אתה יכול גם להקצות דומיינים כמו multisite1.com, multisite2.com, אך הדבר מצריך שימוש בתוספים ומידע טכני כלשהו.

אז איך מתקינים ריבוי אתרים? אעבור על השלבים כאן על ידי הדגמת ההתקנה באמצעות XAMPP מקומי.

1. הפעלת תכונה Multisite.

 • השלב הראשון בהתקנת multisite הוא התקנת וורדפרס בדרך הרגילה. מצא את קובץ ה- wp-config בוורדפרס שלך ופתח אותו.
 • אתר את הביטוי “/ * זה הכל, תפסיק לערוך! בלוגים משמחים. * / ”בסיום הקובץ. קצת מעל הביטוי הזה, הוסף את פיסת הקוד הבודדת הבאה:
  להגדיר ('WP_ALLOW_MULTISITE', נכון);
 • שמור את הקובץ וטען אותו מחדש בשרת.
 • כעת תמצא פריט חדש “הגדרת רשת” שנוסף תחת כלים בלוח המחוונים שלך.

2. הגדרת תחומי משנה וספריות משנה.

 • המשך ל כלים> הגדרת רשת ובחר בין תחומי משנה וספריות משנה.
 • אם אתה מקים רשת מבוססת-דומיין, עליך לפנות אל ספק שירותי האירוח שלך, מכיוון שלא רבים מהם מאפשרים מתקן זה. הם יצטרכו להגדיר DNS של כרטיס הבר של האתר שלך. ספריות משנה לא צריכות הרשאות כאלה. לאחר שבחרת, לחץ על התקן.

2

 • כאשר השתמשתי בשרת מקומי שמתארח בעצמי להתקנת וורדפרס, הבחירה שלי הייתה מוגבלת לספריות משנה (עבור שרת מתארח, תוצע גם אפשרות של תת-דומיין)
 • אם ברצונך להמיר התקנת וורדפרס קיימת לרב-אתרים, אפשרות תיקיית המשנה אינה פתוחה בפניך. אתה יכול ליצור רשת רק עם תחומי משנה.
 • תיווצר מספר שורות קוד שתוכל להכניס לקובץ wp-config.php ובקובץ ה- htacess שלך..

3

 • הכנס את הקוד כפי שהורה ושמור את הקבצים, ו- WordPress Multisite יותקן בהצלחה. כדי לגשת ללוח המחוונים לניהול רשת, תצטרך להתחבר שוב.

3. יצירה או הוספת אתרים

כשאתה מגיע לשלב זה, ה- WordPress Multisite שלך ​​דומה לכל אתר רגיל. כדי להפוך אותו לרב-פונקציונלי באמת, תצטרך ליצור ולהוסיף אתרים חדשים. כך תעשה זאת,
בלוח המחוונים של הרשת לחץ האתרים שלי> מנהל רשת> אתרים> הוסף חדש

4
מלא את הפרטים כמו כתובת אתר, כותרת, דוא”ל ולחץ על הוסף חדש.
ייווצר אתר חדש.
אתה יכול להוסיף כמה אתרים שאתה רוצה ולהציג ברשימת האתרים בלחיצה על כל האתרים

5

4. הפעלת ערכות נושא

אתה יכול להתקין ולהפעיל ערכות נושא ברב-אתרים בשתי דרכים – להתקין אותם במנהל הרשת ולהפעיל אותו עבור כל הרשת, או להתקין אותם במנהל הרשת ולהפעיל אותו על ידי עריכה באתר זה. כדי להפעיל את הנושא בשיטה הראשונה, מצא ערכות נושא במרכז השליטה ברשת ולחץ על הוסף חדש. לאחר התקנת הנושא, לחץ על הפעל רשת. כעת הנושא יהיה זמין באופן מיידי לכלל הרשת.

כדי להפעיל ערכות נושא בשיטה השנייה, בניהול רשת, לחץ תחילה על אתרים ואז על האתר בו תרצה להפעיל את הנושא. ואז לחץ עריכה> ערכות נושא ומצא את הנושא שברצונך להפעיל. לחץ על הפעל תחת נושא זה. כעת, עם פתיחת הכרטיסייה ערכות נושא בניהול האתר ההוא, תוכלו לראות את הנושא שהוספת. לאחר מכן האתר יכול לבחור להפעיל את הנושא.

5. הפעלת תוספים

כצעד אחרון, יהיה עליכם להתקין ולהפעיל תוספים עבור ה- multisite. לשם כך, הורד והתקן את התוסף בדיוק כפי שהיית עושה בדרך הרגילה. אם ברצונך להפעיל את התוסף עבור כל המשטח האחורי כולו, לחץ על הפעל רשת והפלאגין יופעל בכל האתרים..

אם אתה רוצה שהפלאגין יהיה פעיל רק באתר אחד, הורד והתקן את התוסף בניהול רשת. לאחר מכן בקר באתר כמנהל האתר והפעל את התוסף באתר הפרט.

להסיק

לכן, העריכו את הצרכים שלכם, ובמידת הצורך, אל תהססו להתקין ריבוי אתרים. אמנם התקנת Multisite היא די קלה, אך ישנן מורכבות הכרוכות בניהול. גם העברה של ריבוי אתרים או הפרדת אתר בודד ממרבית אתר יכולה להיות מעט מרתיעה. כלל האגודל כאן הוא המשך בזהירות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me