שימוש ב- Markdown באמצעות WordPress: מדריך למתחילים

WordPress.com הודיעה שהם מציגים סימון לתכונות הליבה שלהם ומאפשר למשתמשים להשתמש בהן בעת ​​כתיבת פוסטים, דפים ותגובות בבלוג שלהם.


כאשר תכונות חדשות מתווספות למערכת האקולוגית של WordPress.com, זהו הימור די טוב שלעוד זמן רב יתווספו לתוכנת WordPress.org. המעריצים של מרקדאון חיכו לתוספת זו זמן רב. עם זאת, אין ספק שחלק גדול מהמשתמשים שאין להם מושג מה זה Markdown ולמה הם אי פעם ישתמשו בו.

בעוד ש- Markdown אינו חדש ב- WordPress.com, ניתן היה להשתמש בו ב- WordPress.org כבר זמן מה באמצעות תוסף פשוט. אחד מהתוספים האלה, שעליו נדבר מעט אחר כך, הורד כמעט 25,000 פעמים ובעיקר זכה לביקורת של 5 כוכבים על ידי המשתמשים שלו..

זה אומר לנו שהוא פופולרי ובנוי היטב, אך בעוד שיש משתמשים שאוהבים את Markdown ואת הפלאגין עליו אנו עומדים לדון, עדיין יש אחוז גדול מבסיס המשתמשים שעדיין לא יודעים עליו כלום.

אז בואו נדבר על זה עכשיו.

מה זה מרקדון?

מה זה סימון

Markdown היא מערכת עיצוב טקסט רגיל שנוצרה בשנת 2004 על ידי ג’ון גרובר ואהרון שווארץ. הוא פותח כדי לאפשר לאנשים לחבר טקסט מעוצב עשיר עבור האינטרנט. בשלב הבסיסי ביותר, Markdown הוא כלי המרה טקסט ל- HTML עבור כותבי אינטרנט. כאשר משתמשים בו הוא ממיר טקסט ל- XHTML ו- HTML בתוקף.

זוהי מערכת שניתן ללמוד במהירות בגלל הפשטות שלה ומקטנת את כל השגיאות האפשריות שמתרחשות כשמנסים לעצב טקסט עם קוד HTML.

מטרת העיצוב העיקרית של הסימון היא להפוך את הטקסט לקריא ככל האפשר. הרעיון שמאחורי היווצרותו היה שמסמכים שנכתבו בתחביר הסימון צריכים להיות ניתנים לפרסום כמסמכי טקסט רגיל מבלי להיראות כאילו הם סומנו עם תגים, או כל סוג של עיצוב HTML..

מדוע עלי להשתמש ב- Markdown?

Markdown הוא כלי שימושי מאוד מכיוון שהוא קל מאוד לשימוש ומהיר מאוד ללימוד. הוא עושה שימוש בתווים מיוחדים ובפיסוק כדי לציין סגנון וקישורים. התווים המשמשים מראים כיצד העיצוב של המסמך וכן עזרה בסגנון מסמכי טקסט רגיל כדי שניתן יהיה להציג אותם בקלות. כאשר המסמך מתפרסם באינטרנט תווים אלו מומרים לסגנון ולפורמט המתאים.

הכתיבה ב- Markdown היא נקייה במיוחד. כשמשתמשים בו העיצוב מתורגם לסגנונות HTML שהושלמו. אינך צריך לדאוג שלא יחסר שגוי של תגי סגירה או תגיות קינון. אין צורך בסטיילינג מקוון שפירושו שלא תשברו אף אחד מהעיצוב לאחר פרסוםו באינטרנט.

זהו גם תחביר גמיש ונייד לשימוש. זה מאפשר לך להפיק מסמכים לפורמטים מרובים. אמנם אנו דנים באופן ספציפי בשימוש בו עם וורדפרס, אך קל ליצור תוכן זה במצב לא מקוון במסמך טקסט ולהדביק אותו ישירות בחלון העריכה שלך. גמישות זו מאפשרת לך להמיר אותו גם ל- PDF מעוצב או לפורמטים אחרים מבלי שתצטרך לבצע שינויים.

באמצעות סימון עם וורדפרס

חיבור

אמנם Markdown טרם הוצג בתוכנת הליבה של וורדפרס, אך קל מאוד להוסיף אותו באמצעות תוסף בודד.

ישנם כמה תוספים שאתה יכול להתקין כדי להשתמש ב- Markdown בבלוג שלך, אבל בפוסט זה אדבר על אחד שנקרא WP-Markdown. לאחר שהתקנת והפעלת את התוסף, ניתנות לך כמה אפשרויות חדשות בתפריט ההגדרות של לוח המחוונים של וורדפרס.

הגדרות סימון

תחת הגדרות> כתיבה בתפריט אתה יכול לשנות את האפשרויות כדי לאפשר סימון על פוסטים, דפים ותגובות. תפריט זה מאפשר לך להפעיל את סרגל העזרה עבור עורך ההודעות והערות, כמו גם לאפשר אפשרות לסמן מדגיש תחביר שתעזור לך להתרגל לשימוש ב- Markdown.

סימון

כשאתה משתמש ב- Markdown בפוסטים שלך, חלון עורך הפוסטים שלך מחולק לשני חלקים נפרדים. החלון הראשי משמש לכתיבת הפוסט שלך ומתחת לחלון זה מוצגת לך הפוסט, מעוצב לחלוטין. חלון זה מתעדכן בזמן אמת שיאפשר לך לאשר במהירות שתחביר הסטיילינג שלך נכון.

ביצוע הסטיילינג הבסיסי עם Markdown הוא פשוט. כדי להפוך המרת טקסט לתג כותרת H1 עליכם להקדים את הטקסט באמצעות חשיש בודד. מקדימות כותרות H2 עם חשיש כפול ואז כל רמה של כותרת מסומנת בסימן hash נוסף.

Markdown משתמש בכוכביות כמדדי דגש. בכדי להפוך בחירת טקסט מודגש זה צריך להיות עטוף בשני כוכביות. הדגשת טקסט עם נטוי זה פשוט כמו עטיפת הטקסט בכוכביות בודדות.

רשימות מתווספות בשיטות שונות. לרשימות לא מסודרות ניתן להקדים פריטי רשימה עם כוכבית אחת, פלוס יחיד או מקף בודד. עבור רשימות מסודרות, פשוט להשתמש במספר שאחריו תקופה כמו בכל מסמך טקסט רגיל.

יצירת קישורים דורשת קצת יותר מחשבה אך ניתן ליצור אותה ממש במהירות ברגע שאתה רגיל לתחביר הנכון. בכדי להוסיף קישור עליכם להוסיף את טקסט הקישור בין שני סוגריים מרובעים ואז הקישור עצמו צריך לעקוב אחר טקסט קישור זה בסוגריים. דוגמה לכך יכולה להיות: [WPExplorer] (http://wpexplorer.com).

כשאתה מתייחס לדפים ופוסטים פנימיים אתה פשוט צריך להשתמש בנתיבים יחסית לקישור ולא בכתובת האתר המלאה.

הוספת תמונות לפוסט פועלת בצורה דומה להוספת קישור. הטקסט alt המשמש בתמונות שלך מתווסף בסוגריים המרובעים והמיקום של קובץ התמונה מתווסף בסוגריים.

ניתן גם להציג קטעי חסימת קוד על ידי הקדמה לכל שורת טקסט בתוך גוש הקוד עם ארבעה רווחים. ניתן לעצב כל כניסה נוספת בקוד עם ארבעה רווחים נוספים כדי להקל על הקריאה.

Markdown משתמש בסגנון דואר אלקטרוני> תווים כדי ליצור הצעות מחיר לחסימה. אלה פועלים בצורה הטובה ביותר כאשר כל שורה בתוך הצעת מחיר לחסום עטופה קשה ומקדימה את התו>.

הורד WP Markdown

יתכן כי סימון לא נכון לכל אחד. אבל למי שרוצה שיטה מהירה ונקייה ליצירת פוסטים מבלי שתצטרך לדאוג ל- HTML או להאט על ידי הסרת הידיים למקלדת, יתכן שזו שיטת כתיבה שמתאימה לך.

זה לא מרחיב כמו להשתמש ב- HTML כדי ליצור אפשרויות בחירה בסגנון שלך, אבל זה יכסה את רובם המכריע של אלה ובוודאי את אפשרויות הסגנון בהן תשתמש 90% מהזמן.

האם השתמשת ב- Markdown באמצעות WordPress או שהשתמשת בו בתוכניות אחרות? נשמח לשמוע אתכם מחשבות על Markdown והאם אתם חושבים שזה כלי שימושי עבור אתרי וורדפרס.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me